wmaraci reklam

Yabancı kelimesi dolu Türkçesi boş Bitcoin domainleri

8 Mesajlar 845 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Gaintagram Gaintagram "Kazandıkça Öde!" Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Instagram Web Otomasyon
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** İ**
  • Mesajlar 591
  • Beğeniler 116 / 190
  • Ticaret 24, (%100)
Dünyada ve Türkiye'de her gün onlarca,yüzlerce şirket bitcoin ile ödeme almaya başladı. ancak bakıyorum örneğin; bitcoincar()com ve btccar()com dolu ancak Türkiye'de bitcoinaraba()com boş
Bitcoindress()com dolu btcdress()com dolu ancak bitcoingiyim boş
btcrealestate()com dolu bitcoinrealestate()com dolu ancak bitcoingayrimenkul boş

böyle bir çok boşta domain mevcut bunun sebebi nedir? keşfedilmediler mi yoksa Türkiye'de değerlenmezler mi ?

wmaraci
reklam

shateiel shateiel Biologist Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 1703
  • Beğeniler 659 / 509
  • Ticaret 9, (%100)
bitcoingayrimenkul'ü ne yapacaksınız Allah aşkına? Aramız da kaç kişi gayrimenkul işi yapıyor da üstüne birde bitcoinle yapacak üstüne birde bu domaini alıp kurumsal site açacak :)

Bitcoin ile alışveriş yapılan bir site şuan için güvenli olmaz ama güvenli olan bir alışveriş sitesinin bitcoin ile ödeme alternatifi getirmesi avantajlı olabilir.

Bu yüzdendir ki tavsiyem "bitcoin" keyword'ü olan alışveriş domainlerine boşu boşuna yönelmeyin. Alışveriş sitesi açmak istiyorsanız daha orjinal bir alan adı ile açın üstüne bitcoin ödeme sistemi getirin.

Bitcoinin Türkiyedeki şuan ki hali, umut tacirlerinin 20 liraya kesin tutacak 50000 misli iddaa kuponu satışından farklı değil. Çok güzel borsacılık oynanıyor şuan. Kısa vaade de bitcoinin al-sat sınırları dışına çıkıp özgürlüğüne kavuşacağını zannetmiyorum.

Ekstra not: Bitcoin alan adlarından iyi paralar kazanmak istiyorsanız kesinlikle "anlamlı" ve mümkünü varsa ingilizce alan adlarını kapatmanızı öneririm. bitcoindiyari.com gibi alan adları inanın ki geleceği olmayan alan adlarıdır.

• Üyelik 26.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** İ**
  • Mesajlar 591
  • Beğeniler 116 / 190
  • Ticaret 24, (%100)
shateiel şuan bitcoini olan kişiler "yatırımcı" olarak adlandırılıyor ve gayrimenkulde bir yatırımdır. Direkt olarak hedef kitlesi olan yatırımcılara bu şekilde ulaşabilmek amacıyla alımlar yapılabilir mi ilerleyen dönemlerde acaba ya da mevcut gayrimenkul sitesine domainden yönlendirme yapılabilir mi?

İlerleyen dönemlerde bitcoin kendi başına bir değer olursa bu domainler iş yapmaz mı? yani domain avcısı dediğimiz kişiler neden bu domainleri boş bırakmış şaşırdım doğrusu. Aslında biraz daha domain bulmaya çalıştığımda birçok domainin alındığını gördüm insanın aklı ermiyor valla :)

• Üyelik 03.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 1703
  • Beğeniler 659 / 509
  • Ticaret 9, (%100)
Alan adlarıyla ilgili bir ön yargıda bulunamam kim ne için almış olabilir inanın bilmiyorum. Lakin gayrimenkul yerine emlak kelimesi daha kısa ve daha uygun olabilir mesela. Ve dediğim gibi bitcoinemlak fazlasıyla saçma olacaktır. Bunun en büyük nedeni sahibinden.com üzerinden bile evinizi bitcoin ile satabilirsiniz :) O yüzdendir ki amacınız veya hedef kitlenizi belirledikten sonra alacağınız alan adı ile yaptığınız projeye sonradan bitcoini eklemek daha akıllıca olacaktır.

Örnek verelim. Bir alışveriş sitesi açmak istiyoruz ve hedef kitlemiz razer kullanıcıları olsun. İthal edeceğiz ve satacağız. razerturkiye.com alan adını alalım ve gerekli resmi işleri yaptıktan sonra e-ticaret sitemizi açalım ve işletmeye başlayalım. Böyle bir siteye bitcoini ekleyip vitrinde "bitcoin ile ödeme kabul ediyoruz" demek varken, bitcoinrazer.com alıp açmak bence mantıksız olacaktır.

Bitcoini bir para birimi olarak görmeye başladığımıza göre şöyle de sorabilirim size. Hiç para birimi adıyla açılmış bir e-ticaret sitesi gördünüz mü? Ya da borsa sitesi? :)

Her alan adı iş yapar yeter ki içi dolu olsun :) Lakin o kadar kalite kokan bir sitenin alan adına da bitcoingayrimenkul.com yakışmaz.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 26.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** İ**
  • Mesajlar 591
  • Beğeniler 116 / 190
  • Ticaret 24, (%100)
shateiel şuan baktığımızda borsa ile blockchain arasında çok büyük farklar bulunmakta ve bitcoinde blockchainin tahtında oturmaktadır, dünya borsalarında en büyük hisse senedi kaç dolardır ve her borsa global midir? mesela Türkiyeden kaç kişi new york borsasında işlem yapar ?

Bitcoin ise globaldir ve alım satımı neredeyse tüm ülkelerde yapılabilmekte olup insanlar arasında yeni yeni yaygınlaşmaktadır(Türkiye'de durum böyledir ilk önce sürekli araştıran yatırımcılar sonrasında webmaster şeklinde yatırımcı sayısı artmakta) yani o yüzden para birimi adıyla açılmış bir site görmesemde bir paranın değerinin 70 bin₺ yi gördüğünü de görmedim kimse bunu beklemiyordu ve bitcoin 10bin₺ iken bile balon şişti denildi o yüzden ben şuan bitcoin ile alakalı ne yapılacaksa ilerisi için bir yatırım olduğunu düşünüyorum aslında söylediklerinizde haklısınız ama dediğim gibi insanın aklı almıyor, 6-7 yıl önce bir kripto para çıkacak ve 1 tanesi 70bin₺ yi görecek dense bunu söyleyen kişiye "bu çıldırmış" demeyen olmazdı herhalde.

Ayrıca her ülkenin kendi para birimi vardır örneğin TL,USD,STERLİN,POUND,RUBLE.... gibi ancak bitcoin bir ülkenin para birimi değildir her ülkeyi kapsar bu yüzden bunu diğer sitelerden ayıracak bir şeyler olmalı diye düşünüyorum. Yani turklirasigiyim com Türkiye için saçma olacaktır ancak bitcoingiyim daha farklı mıdır ? ya da usddress com saçma olacaktır ama bitcoindress daha mı farklıdır?

edit: btcemlak ve bitcoinemlak alınmış

• Üyelik 03.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 1703
  • Beğeniler 659 / 509
  • Ticaret 9, (%100)
Şuan için bitcoin'in artıp azalması arz-talep haricinde başka hiç bir şeye bağlı değildir bu yüzden globaldir. Lakin ülke borsaları enflasyondan tutun siyaset ve politikaya kadar hemen hemen her şeyden etkilenir. Yani altının uçması, petrolün 1 dolar olması şuan için bitcoini etkilemeyecektir.

Çok sıkı takipçisi değilim bitcoinin ama yakın zamanda dünya borsalarının da işlem yapacağını okumuştum geçenlerde. İşte bence büyük yükseliş o zaman olacaktır çünkü bilen bilmeyen bütün yatırımcı talep edecektir bitcoini :)

Bitcoin elle tutulur bir para olmasa da taşınmazlar ile kıyaslanırsa benim ülkemde amerikada olduğundan daha kıymetlidir.

Diyeceğim şudur ki şuan için bitcoin borsadan ve çok çok kısıtlı bir alanda harcanabilmesinden ibaret. Gelecekte bitcoin ile gayrimenkul alınıp satılmasının 1 numara olacağını düşünsek bile dediğim gibi bence fazlasıyla anlamsız alan adları :)

turklirasigiyim.com ne kadar saçmaysa bitcoingiyimde inanın o kadar saçmadır. Çünkü bunlar para birimidir birbirine dönüştürülebilir. Keyword peşinde koşmak için bu kadar anlamsız alan adlarına yönelmeyin.

bitcoinalsat
bitcoinrehberi
bitcoinbozdur
bitcoinkazan
bitcoinblog
bitcoinforum
bitcoindanismanlik

gibi alan adları bir nebze de olsa anlamlı olsa da yalnızca bitcoin keyword'üne bel bağlamak bence anlamsız olacaktır. Bitcoin 230 milyar dolarlık bir piyasa değerini elinde bulunduruyorken daha 2 sene önce peydah olmuş ethereum'un 45 milyar dolarlık bir piyasa değeri bulunuyor. Coinler sanal olunca bu gün bitcoin biter yarın dogecoin çıkar alan adlarınız çöp olur. Onlarada yatırım yaparız diyorsanız 1300'den fazla dijital coin bulunmakta :)

ref: https://coinmarketcap.com

Çok konuştum. Saati 7 ettik 7 :D furkan35 Hayırlı sabahlar diyim şu saatten sonra artık.
Gaintagram

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 26.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** İ**
  • Mesajlar 591
  • Beğeniler 116 / 190
  • Ticaret 24, (%100)
shateiel harika düşünceyle açılmış "beyin fırtınası" kategorisini verimli şekilde kullandığımızı düşünüyorum teşekkürler :)
shateiel

kişi bu mesajı beğendi.

teknoburgers teknoburgers Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1013
  • Beğeniler 651 / 259
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşın da dediği gibi bence bitcoin kelimesini kullanmak klişe olacaktır artık. Bunun yerine coin gibi kelimeler kullanılabilir.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al