wmaraci reklam

Yerel Haber Sitesi İçin İsim Önerileriniz ?

10 Mesajlar 6.246 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

KingBlogger KingBlogger Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Editör, Blogger Tema Yayıncısı
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 1107
  • Beğeniler 240 / 251
  • Ticaret 35, (%100)
Hayırlı akşamlar değerli forum üyeleri daha önce bir yerel haber sitesi kurdum ama dikiş tutmadı nedeni ise yanlış adımlar oldu gerek site isimi konusunda gerek haber konusunda daha önce kullandığım alan adı elimde ama marka olabilecek ve akılda kalabilecek bir değere sahip değil siz forum üyelerinden öneriler bekliyorum.

Site Mardin şehri ile ilgili olacak şuan elimde bir facebook sayfası var ve sayfayı büyütüyorum sayfa 11.800 üyeli olmasına rağmen çok iyi bir etkileşime ulaşıyorum ve bunu değerlendirmek istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

wmaraci
reklam

FurkanKorkmaz FurkanKorkmaz </Webmaster> Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 80
  • Beğeniler 3 / 6
  • Ticaret 21, (%100)
Öncelikle hocam bende yerel haber site işlerinde çok uğraştım baskılı tişört yaptım basın kartı çıkarttım ve sonum hüsran oldu çok iyi hit elde ettim sosyal medyada artış gösterdim ve belediyeye özel gazete filen gönderdim sonra hosting sahibi arkadaşımla dalga geçerken sil dedim dalgasına oda silmiş sağlık olsun o kadar haber gitti bende tekrar uğraşmak istemedim yerel haber siteleri gerçekten yatırım yaptın mı tutuyor başarılar diliyorum. :)
KingBlogger

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 02.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 1107
  • Beğeniler 240 / 251
  • Ticaret 35, (%100)
FurkanKorkmaz hocam bende kısa bir süre önce bir tane açmıştım ama pek bir faydasını görmedim dediğim gibi yanlış adımlar adım.

Bu yanlışlarım:
-Marka ve akılda kalabilecek bir isim yerine sadece domain'e yönelik bir alan adı aldım hata yaptım
-Hemen bölgesel bir ajansa üye oldum ( yanlışım burada değil) ve yazılıma firmama bot yaptırdım
-Özgünlük kısmına hiç dikkat etmedim ajans üyeliğine güvenerek yaptım
-Sabırsızlıktan direk sitenin sayfasını büyütmek için reklamlara para bastım ve neticesinde sayfaya alakasız kişiler geldi bir hüsran oldu.

Peki şimdi ne oldu da karar değiştirdim
- Marka ve akılda kalıcı bir isim arayışına geçtim.
- Bot kullanıma tövbe :)
- Ajanstan gelecek haberleri tamamen özgünleştirecem
- Sitenin sosyal medya gücü için doğru ve haber seven bir sayfaya sahip oldum..

Dediğiniz gibi yatırım olursa zamanla karşılığı alınır.
FurkanKorkmaz

kişi bu mesajı beğendi.

bilsez bilsez WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 62 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad V** K**
  • Mesajlar 305
  • Beğeniler 66 / 129
  • Ticaret 0, (%0)
Mozaik kelimesinin mozası mezopotamya kelimesinin potamyasından birleşmiş "mozapotamya" kelimesi Mardin'i temsil için uygun bir isim olur.

Mezopotamya toprakları üzerinde çeşitli dinleri barındıran bir mozaik kenti olan Mardin'e "mozapotamya" ismi bence uygun düşer.
KingBlogger

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 11.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 80
  • Beğeniler 3 / 6
  • Ticaret 21, (%100)
KingBlogger öncelikle hocam ben ajansdan filen almıyordum haberleri bizim bi abi vardı bazen ben giderdim bazen o bunların yerel gazetesi vardı bizim şehir için bana haberleri verirdi baskıya girecek haberleri filen o haberleri yayınlardım yazılar özgün tabi başka nette kimse paylaşmıyor o kelimeleri bende öylelikle iyi hedef katlettim öncelikle ajansın haberiyle olmuyor ihanın dhanın cihanın vb bunlar herkese yaydığı için özgünlük gidiyor ben o yönden şanslıydım o abinin sahesinde kart filen çıkarttık :)
KingBlogger

kişi bu mesajı beğendi.

sovetski sovetski ♛ PHP ♛ Kimlik Onayı
  • Üyelik 03.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 1205
  • Beğeniler 437 / 458
  • Ticaret 2, (%100)
haberadresi.net ola bilir

• Üyelik 02.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 1107
  • Beğeniler 240 / 251
  • Ticaret 35, (%100)

FurkanKorkmaz adlı üyeden alıntı

KingBlogger öncelikle hocam ben ajansdan filen almıyordum haberleri bizim bi abi vardı bazen ben giderdim bazen o bunların yerel gazetesi vardı bizim şehir için bana haberleri verirdi baskıya girecek haberleri filen o haberleri yayınlardım yazılar özgün tabi başka nette kimse paylaşmıyor o kelimeleri bende öylelikle iyi hedef katlettim öncelikle ajansın haberiyle olmuyor ihanın dhanın cihanın vb bunlar herkese yaydığı için özgünlük gidiyor ben o yönden şanslıydım o abinin sahesinde kart filen çıkarttık :)

Kart işine bende niyetlendim araştırdım ama başka bir işte çalışmayacaksınız sadece gazetecilik olacaksa kart veriliyormuş :)

Ek Olarak:

bilsez adlı üyeden alıntı

Mozaik kelimesinin mozası mezopotamya kelimesinin potamyasından birleşmiş "mozapotamya" kelimesi Mardin'i temsil için uygun bir isim olur.

Mezopotamya toprakları üzerinde çeşitli dinleri barındıran bir mozaik kenti olan Mardin'e "mozapotamya" ismi bence uygun düşer.

Mezopotamya var ama mozapotamya güzel seçenekler arasına alacam teşekkürler hocam.

Ek Olarak:

sovetski adlı üyeden alıntı

haberadresi.net ola bilir

Güzel öneriniz için teşekkürler ama bir daha sadece alan adını düşünerek site açmam ileride markalaşacak bir alan adı almak istiyorum misal şuan şehirde 2 örnek site var insanlar hep onları konuşuyor :)

• Üyelik 11.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 80
  • Beğeniler 3 / 6
  • Ticaret 21, (%100)
KingBlogger aynen öyle birde gazetenizin markası mı olacakmış neymiş ben o abinin firmanısında gözüküyordum firma devlet onaylı olup senin onlarla çalıştığına dair kaşe filen öyle bişeyde vardı ondan biraz değişik iş :D

Ek Olarak: Mardinyerelhaber.com bu domaini öneririm aranma hacmide yüksek iş yapar marka olarakda kaçırma. :)
KingBlogger

kişi bu mesajı beğendi.

TuruncuMedya TuruncuMedya Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Content Provider
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 176
  • Beğeniler 17 / 45
  • Ticaret 1, (%100)
hocam bence yeni kayıt yerine eski domainlere bakın

• Üyelik 02.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 1107
  • Beğeniler 240 / 251
  • Ticaret 35, (%100)
TuruncuMedya baktım hocam hepsi alınmış ve uçuk fiyatlarla satılıyor yani boşta ve kullanmıyorlar satış için almışlar.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al