wmaraci reklam
lidertakipci

Kardeşimi Hangi Alana Yönlendirmeliyim?

42 Mesajlar 4.781 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

aktuelsoylesi aktuelsoylesi Kaliteli Marka Domainler Kullanıcı
  • Üyelik 18.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek uzman
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 2421
  • Beğeniler 1553 / 787
  • Ticaret 22, (%100)
sosyal medya danışmanlığı ve ağ güvenliği bence
BakalimBilelim

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

BakalimBilelim BakalimBilelim Beni bilen bilir... Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Tunceli
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 2181
  • Beğeniler 521 / 572
  • Ticaret 50, (%100)
aktuelsöylesi Merhabalar hocam, açıkcası bu güvenlik konusundan yürümek bana da çok hoş geldi. Hem de ilerleyen yıllarda çok daha önem kazanacaktır bu alan. Tavsiyeleriniz için çok sağ olun.
aktuelsoylesi

kişi bu mesajı beğendi.

cemsidar cemsidar www.cemsidar.com Kullanıcı
  • Üyelik 21.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilgisayarcı
  • Konum Tunceli
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 82
  • Beğeniler 9 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
kendi kendini geliştirecekse boş zaman fazlasıyla gerekecektir. Kesinlikle üniversite için ağır bölümler yazdırmayın. 4 yıllık halk tabiriyle kebap olan bölümleri tercih edip okusun.

unutmayın ki mesela düşük puanlı bir üniversite ile yüksek puana sahip bir üniversitenin temelde öğrettikleri şeyler aynıdır. yani puanı düşük rahat bitirir diyip mühendislik falan yazdırmayın. Benden söylemesi. ben yaptım aynı hatayı çekiyorum şuanda.

Edit : Hemşeri miyiz yoksa ? :)
BakalimBilelim

kişi bu mesajı beğendi.

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)
1. İngilizce öğrensin (her şeyden önce).

2. Mutlaka bir lisans programı okusun ki uzun dönem askerlik yapıp zaman kaybetmesin.

3. Seçeceği bölüm hakkında bilgim yok. Bilgi güvenliği bu aralar çok sık gündeme geliyor. Devlet internet kafe gibi bir yer açıp işi bitirmiş gibi haberler yaptırdı :) Bence bu konuda hala ciddi eksiklerimiz var.

Bence kardeşinize her sektörün ayrı ayrı kitaplarını alın okutun. Hangisine merak salarsa ona yönelsin.
BakalimBilelim

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Tunceli
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 2181
  • Beğeniler 521 / 572
  • Ticaret 50, (%100)
cemsidar Değiliz de hemşeri say :D Enişte de diyebilirsin :D

Zaten matematikten yana özgüveni sıfır kardeşimin. Çok berbat olduğunu sanmasam da kendisini bu anlamda sıfır matematik bilgisine sahi olarak sayıyor. Bu sebeple mühendislik falan olmaz. Acaba iki yıllık bilgisayar programcılığı falan filan okuyabilir mi, matematik çok fazla mı istenir? İki yıllık ne okuyabilir acaba?

Ek Olarak: @[İsa](userid:2167) Merhabalar hocam, yorum için teşekkürler öncelikle...

1) İngilizce bir yerden başlamalı dediğiniz gibi...
2) Öncelikle iki yıllık bir bölüm bitirip sonra aöf den 4 yıla tamamlaması şeklinde hareket etmesi bu anlamda işimizi görür sanırım. Kısa dönem adına...
3) İnternet güvenliği ciddi anlamda hoşuma gitti... Bi yoklayacağım bu konuda...

cemsidar cemsidar www.cemsidar.com Kullanıcı
  • Üyelik 21.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilgisayarcı
  • Konum Tunceli
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 82
  • Beğeniler 9 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
valla ben 250 puanlık bilg mühendisliğinden ne olacak dedim yazdım geldim. Amaç dışarda kendimi geliştirip bir yandan okumaktı. Benimde matematik falan sıfır fen lisesi mezunuyum ama fiziğimde matematiğimde 0 yani ötesi yok :) İdare ederler bir şekilde geçerim dedimde çok zor şuan bile haftaya 6 sınavım var 4 ünden kesin kalıyorum.

Sözel bölüm yazdırın. İyi bir yerde okumadıktan sonra bölümün pek bi önemi kalmıyor bence. atıyorum 250 puanlık terde okuyanla 350 puanlık yerde okuyan arasında çok küçük farklar oluyor. Çünkü ortada 400 450 puanlık yer mezunu çok.

KPSS girip memur olmaya çalışır en kötü. Bunun içinde herhangi bir bölümden mezun olması yeterli. O yüzden sözel bölüm verdirin bence. En fazla ezber sorarlar oda bi şekilde yapılır.

Unutmadan öyle kendi kendimi geliştireceğim diye girişilen işlerin neredeyse hepsi amacının dışında sonuçlanıyor benim gözlemim bu. Ya oyuna sarıyolar ya farklı bir şeye sarıyolar mutlaka amacın dışına çıkılıyor

• Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Tunceli
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 2181
  • Beğeniler 521 / 572
  • Ticaret 50, (%100)
cemsidar Matematik konusunda sizin durumunuzu zaten önceden kestirdik hocam. Bu sebeple matematik etkinliğinin nispeten az olduğu ama bilgisayarla da ilintili olabilecek bir bölüm başta olmak üzere nispeten iyi bir iki yıllık okumasını istiyorum.

KPSS konusunda memurluk düşüncesi hiç yok ama gene de elde iyi bir bölüm bulunması fena olmaz.

Oyuna saracak biri değil kardeşim. Bu zamana dek online futbol managerlik oyunu olan hattrick'ten başka bir şeye sarmışlığı yok. İmkan oldukça yazılım, programlama vb. kurslara göndereceğim misal.

mts mts WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Uykucu
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 476
  • Beğeniler 54 / 125
  • Ticaret 22, (%100)
Şu alan iyi bu alanın getirisi çok diye birşey yok. Herhangi bir alanda iyi olan birisi hem o işi yaparken keyif alır, hem kendisini çok daha kolay geliştirir hem de getirisi çok olur kendi adına.

Bilgi güvenliği, ağ uzmanı, web developer vs. gibi alanlardan şu daha çok kazandırır yada daha iyi olur diye birşey yok bu kişiye göre değişir. Bence kardeşiniz bunları araştırmalı yapmaktan keyif aldığı alana yönelmeli, şuanın mantığına göre bu en popüler diye ahreket ederse bi yerlere gelmesi oldukça zor.

Zira ekmek yapan bir fırıncı bile işine özgün ve severek yaklaşıp kendisini o alanda sürekli yetiştirirse önünde bir sınır yok. Bilişim sektöründe her alanda iyi kazançlar sağlanabilir, yeter ki siz o alanda kalifiye birisi olun.
3525 BakalimBilelim

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Tunceli
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 2181
  • Beğeniler 521 / 572
  • Ticaret 50, (%100)
mts Merhabalar hocam, çok iyi ve önemli bir alandan girmişsiniz konuya. Ben de aynı şekilde düşünüyorum. Kardeşime de dedim zaten. Kendini en iyi hissettiğin alanda devam etmelisin dedim. Zira bilişim sektöründe işini iyi bilen iyi yapan her daim iyi gelir elde eder bence de... Alanında fark yaratmak lazım.

Kardeşim de sanırsam pozisyonu itibariyle kafa karışıklığı yaşıyor. Olaya nerden dalsam diye beklenti içinde. Elbette ki biraz sakin bir şekilde hareket etmeli.

mrgun mrgun Seo yazılım Kullanıcı
  • Üyelik 18.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 280
  • Beğeniler 109 / 79
  • Ticaret 26, (%100)

cemsidar adlı üyeden alıntı

valla ben 250 puanlık bilg mühendisliğinden ne olacak dedim yazdım geldim. Amaç dışarda kendimi geliştirip bir yandan okumaktı. Benimde matematik falan sıfır fen lisesi mezunuyum ama fiziğimde matematiğimde 0 yani ötesi yok :) İdare ederler bir şekilde geçerim dedimde çok zor şuan bile haftaya 6 sınavım var 4 ünden kesin kalıyorum.

Sözel bölüm yazdırın. İyi bir yerde okumadıktan sonra bölümün pek bi önemi kalmıyor bence. atıyorum 250 puanlık terde okuyanla 350 puanlık yerde okuyan arasında çok küçük farklar oluyor. Çünkü ortada 400 450 puanlık yer mezunu çok.

KPSS girip memur olmaya çalışır en kötü. Bunun içinde herhangi bir bölümden mezun olması yeterli. O yüzden sözel bölüm verdirin bence. En fazla ezber sorarlar oda bi şekilde yapılır.

Unutmadan öyle kendi kendimi geliştireceğim diye girişilen işlerin neredeyse hepsi amacının dışında sonuçlanıyor benim gözlemim bu. Ya oyuna sarıyolar ya farklı bir şeye sarıyolar mutlaka amacın dışına çıkılıyor

bilgisayar alanında ilerlemek isteyen biri neden sözel bir bölüm okusun ki? ben kesinlikle katılmıyorum.belki mat-fizik anlamayacak ama bilgisayar derslerinden aldığı temel bilgiyi katlayıp iyi yerlere gelebilir

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al