Kardeşimi Hangi Alana Yönlendirmeliyim?

42 Mesajlar 4.921 Okunma
smmexpress

mts mts WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Uykucu
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 476
  • Beğeniler 54 / 125
  • Ticaret 22, (%100)
BakalimBilelim , en kötü karar bile kararsızlıktan çok daha iyi, yol almaya sebep olur. Zira bilişim sektöründe farklı alanlar için birbirinden son derece alakasız diyemeyiz, hatta ne kadar çok bilgi o kadar iyi denilebilir de.

O yüzden süşünüp duracağına bence buna deneyerek karar versin. Bir programlama dili öğrensin ondan ilerlemeye çalışsın, yapamazsa, sevmezse bile programlamaya algoritma kurmaya dair fikri olur, belki bir gün bir script diline ilgi duyar bu onun orada işine yarar. Ağ uzmanı olmak isterse cisco router konfigürasyonlarında kullanılan komut ve parametreler biraz daha anlam kazanmış olur, bilgi güvenliği alanında ilermek istese, zararlı kod incelemelerinde, syntax'lar anlam ifade etmeye başlar vs. vs.

Sonuç olarak bir yerden başlasın, benim kişisel görüşüm C Programlama dili ile başlayıp bir de ingilizcesini geliştirmesi yönünde olacak. Yok CCNA daha ilgi çekebilir ona başlar, veya mobil uygulama geliştirme ile ilgili birşeyler bakabilir. Ama bir yerden başlayıp muhakkak ingilizce öğrenmesini tavsiye ediyorum.

wmaraci
reklam

cemsidar cemsidar www.cemsidar.com Kullanıcı
  • Üyelik 21.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilgisayarcı
  • Konum Tunceli
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 82
  • Beğeniler 9 / 18
  • Ticaret 0, (%0)

mrgun adlı üyeden alıntı

bilgisayar alanında ilerlemek isteyen biri neden sözel bir bölüm okusun ki? ben kesinlikle katılmıyorum.belki mat-fizik anlamayacak ama bilgisayar derslerinden aldığı temel bilgiyi katlayıp iyi yerlere gelebilir

ilk senem bitmek üzere hocam. haftada 5 saat algoritma dersi dışında bilgisayarla ilgili hiç bir şey yok. Sonraki yılların ders programına baktım. Onlarda Aynı 3. sınıfa kadar hep fizik mat ağırlıkli lineer cebir bilmem ne.

haftada 5 saat algoritma dersi alacağına hiç üni gitmesin anlayan birinden günde 1 saat ders alsın. 4 yıl sonra mühendislik bitirenden çok daha fazla şey öğrenir.
(puanı düşük yerleri kastediyorum tabiiki)
BakalimBilelim

kişi bu mesajı beğendi.

BakalimBilelim BakalimBilelim Beni bilen bilir... Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Tunceli
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 2181
  • Beğeniler 521 / 572
  • Ticaret 50, (%100)

mrgun adlı üyeden alıntı

bilgisayar alanında ilerlemek isteyen biri neden sözel bir bölüm okusun ki? ben kesinlikle katılmıyorum.belki mat-fizik anlamayacak ama bilgisayar derslerinden aldığı temel bilgiyi katlayıp iyi yerlere gelebilir

Selamlar hocam, tam da bu anlamda iki yıllık bilgisayar programcılığı vb bir bölümü iyi kötü bitirse çok daha iyi olur diye düşünüyorum ama mat.sız bu bölümleri bitirebilir mi acaba fazla zorlanmadan...

Ek Olarak:

mts adlı üyeden alıntı

BakalimBilelim , en kötü karar bile kararsızlıktan çok daha iyi, yol almaya sebep olur. Zira bilişim sektöründe farklı alanlar için birbirinden son derece alakasız diyemeyiz, hatta ne kadar çok bilgi o kadar iyi denilebilir de.

O yüzden süşünüp duracağına bence buna deneyerek karar versin. Bir programlama dili öğrensin ondan ilerlemeye çalışsın, yapamazsa, sevmezse bile programlamaya algoritma kurmaya dair fikri olur, belki bir gün bir script diline ilgi duyar bu onun orada işine yarar. Ağ uzmanı olmak isterse cisco router konfigürasyonlarında kullanılan komut ve parametreler biraz daha anlam kazanmış olur, bilgi güvenliği alanında ilermek istese, zararlı kod incelemelerinde, syntax'lar anlam ifade etmeye başlar vs. vs.

Sonuç olarak bir yerden başlasın, benim kişisel görüşüm C Programlama dili ile başlayıp bir de ingilizcesini geliştirmesi yönünde olacak. Yok CCNA daha ilgi çekebilir ona başlar, veya mobil uygulama geliştirme ile ilgili birşeyler bakabilir. Ama bir yerden başlayıp muhakkak ingilizce öğrenmesini tavsiye ediyorum.

Çok değerli katkınız için teşekkürler hocam. Özellikle terim bilgisi anlamında ingilizcesi fena sayılmaz. Dediğiniz gibi C programlama dili ile başlanabilir.

dragonwx dragonwx WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** Y**
  • Mesajlar 542
  • Beğeniler 121 / 127
  • Ticaret 15, (%100)
Matematik yapamıyorum diye birşey yok hocam. İnanın herşeyin başında çalışma geliyor bende kendisi gibiydim o yaşlarda. Şu andan itibaren temel matematik çalışmaya başlarsa güzel bir bölüm tutturabilir zor birşey değil gözünü korkutmasın çünkü sözel okumak inanın matematik yapmaktan daha zor, göründüğü gibi değil yol yakından matematiği sevdirmeye çalışın derim ben tabii ki son söz size kalmış.

İnstagram Butik Hesabı Alınacaktır....
wmaraci
wmaraci

buduncu buduncu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 156
  • Beğeniler 18 / 25
  • Ticaret 12, (%75)
benim tavsiyem mobil yazılıma yönelsin. üniversite ise yazılıma meraklı biri için vakit ve para kaybından başka bişey değildir. okula vereceğiniz paraya çok internet sektöründe çok kazançlı işler yapabilirsiniz. ben de orta okulda başladığım yazılıma aile baskısı yüzünden ara vermek zorunda kaldım ve bu bana 12 yıla mal oldu. ona göre iyi düşünün derim.

• Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Tunceli
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 2181
  • Beğeniler 521 / 572
  • Ticaret 50, (%100)
buduncu Hocam mobil yazılım vb. olaylar için sayısal bilgi gerekli değil mi? Matematik bilgisini çok zayıf görüyor kardeşim ve içinde matematiğin yoğun olduğu işi hayatta benimsemez...

Ek Olarak:

dragonwx adlı üyeden alıntı

Matematik yapamıyorum diye birşey yok hocam. İnanın herşeyin başında çalışma geliyor bende kendisi gibiydim o yaşlarda. Şu andan itibaren temel matematik çalışmaya başlarsa güzel bir bölüm tutturabilir zor birşey değil gözünü korkutmasın çünkü sözel okumak inanın matematik yapmaktan daha zor, göründüğü gibi değil yol yakından matematiği sevdirmeye çalışın derim ben tabii ki son söz size kalmış.

Hocam matematiği üstüne düşse yapar ama silmiş kafasından. Ben yapamam diyor. Biraz zorla dememe bile tahammül gösteremeyecek şekilde önyargılı matematiğe :D

• Üyelik 08.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 156
  • Beğeniler 18 / 25
  • Ticaret 12, (%75)
BakalimBilelim sayısal bilgiye gerek yok. kim söylüyor bunu bilmiyorum ama 12 yıldan fazladır yazılımla ilgileniyorum hiç sayısal bilgi gerektirdiğini görmedim. yazılımla ilgilendiğini söylemiştiniz ben bu yüzden söyledim. ki başlangıç için hazır kaynak kodlar ile de başlayabilir bir programlama bilgisine çok gerek yok.

• Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Tunceli
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 2181
  • Beğeniler 521 / 572
  • Ticaret 50, (%100)
buduncu Peki hocam şimdi bu yazılım işine nasıl başlayacak? Bi kursa mı gitmeli... Kendi kendine mi uğraşmalı... Kaynaklar vs. nereden çalışmalı

• Üyelik 08.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 156
  • Beğeniler 18 / 25
  • Ticaret 12, (%75)
BakalimBilelim youtube da dersler var oradan başlayabilir ücretsiz kursa para vermesine gerek yok. codecanyon gibi sitelere üye olup ucuz yollu kaynak kod alıp onları düzenleyerek başlamasını tavsiye ederim. şansı varsa admob ekleyip iyi paralar da kazanabilir. android studio gibi programları kullanmayı öğrenmeli play store hesabı açmalı vs.

ozgurgezen ozgurgezen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Bilgisayar Muhendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** H**
  • Mesajlar 702
  • Beğeniler 224 / 225
  • Ticaret 16, (%100)
- konu guncellegini yitirdigi icin guncelleme

wmaraci
Konuyu toplam 4 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 4 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al