wmaraci reklam

Kardeşimi Hangi Alana Yönlendirmeliyim?

42 Mesajlar 4.758 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

BakalimBilelim BakalimBilelim Beni bilen bilir... Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Tunceli
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 2181
  • Beğeniler 521 / 572
  • Ticaret 50, (%100)
Merhaba arkadaşlar, değerli fikirlerinizi kesinlikle beklediğim bir konuyu sizlerle danışmak istedim;

Lise 3. sınıf yani 11. sınıfta okuyan erkek kardeşim için ileriye dönük bir alan bir yol belirlemek istiyorum. Daha doğrusu kendisi de kararsız ve hangi alanda daha iyi olacağını, daha iyi şartlarla kaşılaşacağını bilemediği için benden fikir istiyor. Ben de sizlerle paylaşmak istedim.

Kardeşim BİLİŞİM bölümü AĞ İŞLETMENLİĞİ alanında bir meslek lisesinde okuyor. Kendisi yeni insanlarla tanışmayı, gezip farklı yerleri görmeyi, çevre yapmayı, birlikte çalışma olgusunu seven biri. İnternetle de haşır neşir doğal olarak. Program, yazılım vs.vs. öğrenmeye çok hevesli.

Lakin bir sorun var ki matematiğim hiç yok diyerek kendini ileri atmakta frenliyor hep.

Şimdi kardeşimi neye yönlendirmeliyim ben? Bu internet, website alanında olması taraftarıyım ben. Tabi eğitimini de almasını isterim. Üniversite açısından hangi bölümü okuması faydasına olur, ya da üniv okumadan direkt nereden başlamalı...

Sizin kardeşiniz bu konumda olsa nasıl yönlendirirsiniz değerli dostlar?

Misal ben Seo Danışmanlığı yolunda ilerlemesini isterim...
SizinWeb

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

mrgun mrgun Seo yazılım Kullanıcı
  • Üyelik 18.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 280
  • Beğeniler 109 / 79
  • Ticaret 26, (%100)
siber güvenliği araştırabilirsiniz hocam

• Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Tunceli
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 2181
  • Beğeniler 521 / 572
  • Ticaret 50, (%100)
mrgun Merhaba hocam, çok çok güzel bir alan hakikaten. Çok teşekkür ederim. Peki bu anlamda nasıl ilerletebilir kendini... Eğitim açısından bir bölümü vs. var mı...

mrgun mrgun Seo yazılım Kullanıcı
  • Üyelik 18.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 280
  • Beğeniler 109 / 79
  • Ticaret 26, (%100)
BakalimBilelim maalesef direkt olarak eğitim alma şansı yok gibi bir şey, internetten bulduğu kaynakları değerlendirmek lazım.fikir sahibi olmak için bga nın sitesini inceleyebilirsiniz.
eğer ingilizcesi varsa kardeşinizin kaynak sıkıntısı olmaz zaten
BakalimBilelim

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Tunceli
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 2181
  • Beğeniler 521 / 572
  • Ticaret 50, (%100)
mrgun İngilizce de bu işlerde şart gibi ama geliştirebilir tabiki...

Önerileriniz için teşekkür ederim...

Başka arkadaşlardan da yorum almak isterim...

Tolgac Tolgac Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Tasarım ve Yazılım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Ç**
  • Mesajlar 236
  • Beğeniler 14 / 49
  • Ticaret 0, (%0)
Bence geleceğin teknoloji mobil uygulamalar.. Bu konuda kendını gelıstırıse ılerıde çok ekmegını yer. Tabı sıber guvenlık de onemını ılerleyen yıllarda arttıracaktır.
BakalimBilelim

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Tunceli
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 2181
  • Beğeniler 521 / 572
  • Ticaret 50, (%100)
TolgaÇ Merhaba hocam, gerçekten çok güzel öneriler bunlar. Çok sağ olun bu anlamda. Peki bu çocuk şu an 11. sınıfta... Nereden başlamalı bu olaylara... Üniversite okuması çok şart mı?

halo9217 halo9217 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad H** S**
  • Mesajlar 624
  • Beğeniler 199 / 105
  • Ticaret 0, (%0)
çok sıkıştırma çocuğu , en iyisi yazılım mı ? Donanım mı ? ona karar versin kardeşin . okulda olduğu için illa bir proje vs. birşeyler yapmıştır ona göre karar verilebilir. meslek lisesiyse elleme 2 yıl okusun askere gitsin geldikten sonra devam eder .
BakalimBilelim

kişi bu mesajı beğendi.

Çanakkale

genchakan genchakan Her Şeyi Blogluyorum Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad M** İ**
  • Mesajlar 936
  • Beğeniler 186 / 133
  • Ticaret 0, (%0)
Okulunu bitirsin hocam.kişisel olarak çalışmalar hariç hiçbir işyeri sertifika olmadan iş vermez.Liseyi bitirsin.Üniveriste okumasın deme,açık üniversite olsa da işletmeyi bitirsin.Açıktan okursa daha çok zamanını bilgisayar başında geçirebilir.
Bunlardan sora bait bloglarla işe başlasın.önce gör bir neler yapabiliyor.sonrasına sonra bak!
BakalimBilelim

kişi bu mesajı beğendi.

herseyiblogluyorum.blogspot.com

• Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Tunceli
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 2181
  • Beğeniler 521 / 572
  • Ticaret 50, (%100)

halo9217 adlı üyeden alıntı

çok sıkıştırma çocuğu , en iyisi yazılım mı ? Donanım mı ? ona karar versin kardeşin . okulda olduğu için illa bir proje vs. birşeyler yapmıştır ona göre karar verilebilir. meslek lisesiyse elleme 2 yıl okusun askere gitsin geldikten sonra devam eder .

Hocam benden yana zorlama yok, kendisi bir şeyler yapabilmek adına bana danışıyor. Ben de en doğru mevkiyi işaret edebilmek adına araştırıyorum...

Siz şimdi iki yıllık bir üniv. okuyup askere gidip geldikten sonra icraatlere başlasın mı diyorsunuz? Ben de diyorum ki bir yerden start verebilir hafiften. Mesele iş bulmak değil... İleriye dönük iş bulma, geçim sağlama, kendini geliştirme konusunda nereden başlayacağını kestirmek... Yorumunuz için teşekkür ederim hocam...

Ek Olarak:

genchakan adlı üyeden alıntı

Okulunu bitirsin hocam.kişisel olarak çalışmalar hariç hiçbir işyeri sertifika olmadan iş vermez.Liseyi bitirsin.Üniveriste okumasın deme,açık üniversite olsa da işletmeyi bitirsin.Açıktan okursa daha çok zamanını bilgisayar başında geçirebilir.
Bunlardan sora bait bloglarla işe başlasın.önce gör bir neler yapabiliyor.sonrasına sonra bak!

Merhabalar hocam, ben de bu anlamda kendisine bir site verdim... Dedim makale yaz, ilgili olduğun alanlarda paylaşımlar yap. Hafiften sağı soluyla uğraş sitenin... Ne bileyim maksat genel sistemi öğrensin. Wmaraci gibi bir yere de üye olduktan sonra yavaş yavaş geliştirir kendini siye düşünüyorum... Üniversite okumasın demedim hocam, acaba ne okusa iyi olur dedim... Daha doğrusu bu alanda ilerlemek adına univde okuyabileceği bir alan var mı?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al