wmaraci reklam

Yeni Script için yardım(Buzzy)

13 Mesajlar 2.319 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

RecLast RecLast Copyright by RecLast Kullanıcı
  • Üyelik 10.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Game Designer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ü** E**
  • Mesajlar 115
  • Beğeniler 5 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar,
Ufak 2 sorum olacaktı.
1. Birkaç gündür inceleme yapıyorum ve sitem için onedio tarzı bir script almayı düşünüyorum. Bulduğum ve beğendiğim güzel olan bir script olarak Buzzy gözüme çarptı. Şöyle biraz araştırdım genel olarak beğenende var çokca şikayet edende var. Fakat konuların çoğu eski olduğu için şuanda durum ne bilemiyorum çünkü baya bir güncelleme gelmiş deniliyor. Bu sebeble kullanan, araştıran bilen varmı acaba diye bir sormak istedim. Sizce alınmaya değer bir script mi? Eğer alınmaya değer değilse benzer güzel bir script önerebilirmisiniz. Benzer Wordpress bir tema varsa oda işimi görür. Özellikle üyelik ve video kısmı güzel olan bir script yada tema olursa harika olur. Responsive,Pagespeed ve seo punaları güzel bir script veya tema arıyorum.

2. Buzzy nin sistem gereksinimlerine şöyle bir baktımda hostumu karşılamıyormuş sanırım.

Server Requirements
Checking to ensure that your web host have the minimum requirements to run Buzzy.

PHP >= 5.5.9
PDO PHP Extension
OpenSSL PHP Extension
Mbstring PHP Extension
Tokenizer PHP Extension
GD PHP Extension
Fileinfo PHP Extension
Zip PHP Extension

Bu özelliklerin olması gerekiyor diyor. Host şirketime sordum ve "PHP, PDO, OpenSSL, Mbstring, GD ve Zip destekleniyor. Fakat, tokenizer ve fileinfo ile ilgili problem yaşanabilir. Paylaşımlı hosting hizmeti olduğu ve stabilizasyonu sağlamak için scripte ve isteğe bağlı olarak ekstra modül yükleyemiyoruz maalesef. "
şeklinde bir cevap aldım. Bu 2 si sorun olurmu gerçekten? Açamazmıyım bu scripti şimdi? Bunları düzeltme şansım falan yokmu yani?
Cevap verirseniz sevinirim. Eğer bu scripti açamazsam benzer farklı bir script olmasını istiyorum hostumun karşılayacağı başka bir script varmıdır acaba?

Cevaplar için şimdiden Teşekkürler.

Oyun, Oyun Geliştirme, Yazılım, Teknoloji, Sanat, Tasarım !
https://blog.umiteski.com.tr
wmaraci
reklam

Okanisli Okanisli sosyallist.com Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Astsubay
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad O** İ**
  • Mesajlar 971
  • Beğeniler 0 / 202
  • Ticaret 39, (%97)
Merhaba, ben de bu scripti aldım 1 ay olmasına 2 gün var sitemi kuralı. Script benim hoşuma gitti ufak 1-2 sorunumdan başka bi sıkıntı yaşamadım. Yalnız yazan arkadaşa ulaşmak biraz sıkıntı oluyor. Mail atıyoruz 5-6 güne cevap veriyor. Başka bir problem yok eğer kod bilgin varsa istediğin şekilde düzenleyebilirsin.

Hosting konusuna gelirsek ben guzen host kullanıyorum ve bir sıkıntı çıkmadı kurdum. Ama o sana belirtilen konular hakkında bir bilgim yok malesef.

Ayrıca eğer scripti almazsan ona benzer çok wp teması var. Ama üyelik sistemi istiyorsan script güzel.

RecLast RecLast Copyright by RecLast Kullanıcı
  • Üyelik 10.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Game Designer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ü** E**
  • Mesajlar 115
  • Beğeniler 5 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
Cevabınız için teşekkürler. Script sınırsız değilmi bu arada alırken orada regular licence ı gördümde senelik felan değil sizin oluyor yanlış anlamadım umarım? 1-2 sıkıntı dediğinız nokta neresiydi onları merak ettim. Evet o konuda çok şikayet var ulaşmak sıkıntı diyorlar ama şuanda ofis kurmuşlar ve yoğun çalışma halindeyiz diyorlar o yüzdenmiş sanırım. Aslında düzenlemek istediğim pek birşey yok gibi gayet güzel sistem video kısmını biraz daha video sitesi tarzında bir stile sokmak istiyordum sadece ama yapamam onu sanırım bakıcaz artık bi alayım duruma göre karar vericem ^^

Hosting konusunda bende sıkıntı yaşayacağımı sanmıyordum Alastry den aldım bende sağlam gerçekten ama yinede bir sorayım dedim böyle yazdılar. Bilgisi olan birinin cevaplamasını bekliyim ben ozaman emin olayım en azından ^^

WP teması çok var biliyorum bir sürü gördüm fakat üyelik sistemi sıkıntılı oluyor o sebeble script almak istedim. Zaten fiyat konusunda da yakınlar daha iyi olabilir diye düşündüm.

Oyun, Oyun Geliştirme, Yazılım, Teknoloji, Sanat, Tasarım !
https://blog.umiteski.com.tr

techandworld techandworld Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Web Blog
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 525
  • Beğeniler 52 / 110
  • Ticaret 92, (%100)
Hocam scripti bende kullanıyorum turhost kullanıyorum ve sıkıntı yaşamıyorum destek bölümüne gelince evet geç cevab veriyorlar ama hiç bir sıkıntımda yalnız bırakmadılar beni kendileri kurdular mesala..

Düzenlemeye gelince bir yerde görmüştüm keşke siteyi kaydetseydim dedim kendimce bu scripti almış adam ofpof tarzına getirmiş süper yapmıştı..

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

dogandeniz dogandeniz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Computer Programming
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** Ç**
  • Mesajlar 681
  • Beğeniler 171 / 178
  • Ticaret 4, (%100)
PHP, PDO, OpenSSL, Mbstring, GD ve Zip
Hocam bunları Whm kurarken optimize etmemişlerse firmanızı değiştirin derim. Lazım olan şeyler bunlar her host firmasında vardır genelde. Scripte gelince güzel bir şey ama amp falan geldi bunun için güncelleme yapmaları lazım birde ben warezine bakmıştım logo falan yüklenince değişmiyor sizde de o sorun varmı peki?

🇹🇷🇹🇷🇹🇷

ErenGemici ErenGemici eski nick : Legendejavu Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Grafik Tasarımcı
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 1082
  • Beğeniler 473 / 426
  • Ticaret 59, (%0)
Sadece ben içerik ekleyeceğim fakat bu tarz bir arayüzü olan tema yada script ücretli/ücretsiz önerebileceğiniz varmı ?

• Üyelik 12.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Astsubay
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad O** İ**
  • Mesajlar 971
  • Beğeniler 0 / 202
  • Ticaret 39, (%97)

RecLast adlı üyeden alıntı

Cevabınız için teşekkürler. Script sınırsız değilmi bu arada alırken orada regular licence ı gördümde senelik felan değil sizin oluyor yanlış anlamadım umarım? 1-2 sıkıntı dediğinız nokta neresiydi onları merak ettim. Evet o konuda çok şikayet var ulaşmak sıkıntı diyorlar ama şuanda ofis kurmuşlar ve yoğun çalışma halindeyiz diyorlar o yüzdenmiş sanırım. Aslında düzenlemek istediğim pek birşey yok gibi gayet güzel sistem video kısmını biraz daha video sitesi tarzında bir stile sokmak istiyordum sadece ama yapamam onu sanırım bakıcaz artık bi alayım duruma göre karar vericem ^^

Hosting konusunda bende sıkıntı yaşayacağımı sanmıyordum Alastry den aldım bende sağlam gerçekten ama yinede bir sorayım dedim böyle yazdılar. Bilgisi olan birinin cevaplamasını bekliyim ben ozaman emin olayım en azından ^^

WP teması çok var biliyorum bir sürü gördüm fakat üyelik sistemi sıkıntılı oluyor o sebeble script almak istedim. Zaten fiyat konusunda da yakınlar daha iyi olabilir diye düşündüm.

Sıkıntı derken düzeltmeyi istediğiniz ama düzeltemediğiniz bazı yerler olabilir bana öyle oldu ben de yardım aldım o yüzden ufak tefek sıkıntı dedim yoksa bi sıkıntı yok hocam. Lisans sınırsız hocam regular yazması tek site olması diye biliyorum. Pek dikkat etmedim ben ona açıkcası. Başka da bi sorun yok :)

Ek Olarak:

ErenGEMİCİ adlı üyeden alıntı

Sadece ben içerik ekleyeceğim fakat bu tarz bir arayüzü olan tema yada script ücretli/ücretsiz önerebileceğiniz varmı ?

Hocam bu scriptte zaten sadece içerik ekliyorsunuz herşey hazır :)

• Üyelik 05.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 1082
  • Beğeniler 473 / 426
  • Ticaret 59, (%0)
Okan-İŞLİ yok hocam yani üyelerin üye olup içerik eklemelerine gerek yok o açıdan söyledim.

• Üyelik 12.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Astsubay
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad O** İ**
  • Mesajlar 971
  • Beğeniler 0 / 202
  • Ticaret 39, (%97)

Okan-İŞLİ yok hocam yani üyelerin üye olup içerik eklemelerine gerek yok o açıdan söyledim.

O zaman wp kurabilirsiniz tema önerebilirim.

• Üyelik 05.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 1082
  • Beğeniler 473 / 426
  • Ticaret 59, (%0)
Okan-İŞLİ pm atarsanız sevinirim teşekkürler.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al