wmaraci reklam
lidertakipci

Youtube videoları hosting'de yer kaplar mı ?

10 Mesajlar 1.900 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

carlito1914 carlito1914 Grafiker Kullanıcı
  • Üyelik 26.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 1026
  • Beğeniler 510 / 252
  • Ticaret 3, (%100)
Merhaba arkadaşlar video paylaşımları yapılabilecek bir site hazırlamayı düşünüyorum.Youtube'dan yüklenen videolar alanda yer kaplıyor mu ? Sosyal paylaşım ağlarında ki gibi url kopyala yapıştır yöntemiyle yapılırsa teşekkürler.

"Gafasına göre takılan adam"
wmaraci
reklam

MertBalci MertBalci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek .
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 2345
  • Beğeniler 758 / 757
  • Ticaret 434, (%100)
Hayır sizinle bir bağlantısı olmuyor. Fakat ben pek tavsiye etmiyorum. Çünkü videolarda youtube logosu oluyor ve youtubedeki kadar kalite olmuyor videolarda.
carlito1914

kişi bu mesajı beğendi.

Gokhan01 Gokhan01 Webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 21.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad G** A**
  • Mesajlar 485
  • Beğeniler 93 / 108
  • Ticaret 18, (%100)
Kendi siten için özel bir player ayarlarsın yine youtubedan çekersin ama videonun youtubedan çekildiği belli olmaz araştır biraz hocam

• Üyelik 26.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 1026
  • Beğeniler 510 / 252
  • Ticaret 3, (%100)

MertBalci adlı üyeden alıntı

Hayır sizinle bir bağlantısı olmuyor. Fakat ben pek tavsiye etmiyorum. Çünkü videolarda youtube logosu oluyor ve youtubedeki kadar kalite olmuyor videolarda.

Anladım kardeşim yani istediğimiz kadar video yükleyebiliriz video paylaşım sitelerinden.Çözünürlük ayarlanabiliyor ama yanlış mı biliyorum ?

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 07.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek .
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 2345
  • Beğeniler 758 / 757
  • Ticaret 434, (%100)

carlito1914 adlı üyeden alıntı

Anladım kardeşim yani istediğimiz kadar video yükleyebiliriz video paylaşım sitelerinden.Çözünürlük ayarlanabiliyor ama yanlış mı biliyorum ?

İstediğiniz kadar yükleyebilirsiniz. Kalite konusunda en kaliteli şeklinde youtubedeki kadar olabiliyor fakat video yüklenmesi youtubedeki kadar olmuyor. Yani illaki bir kasma, yüklenmeme gibi durumlar oluyor hangi playeri kullanıcaksınız bilmiyorum ama.

Birde adsense bulunucaksa her videoyu paylaşamazsınız yani telif hakkı olan videoları.

• Üyelik 26.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 1026
  • Beğeniler 510 / 252
  • Ticaret 3, (%100)

MertBalci adlı üyeden alıntı

İstediğiniz kadar yükleyebilirsiniz. Kalite konusunda en kaliteli şeklinde youtubedeki kadar olabiliyor fakat video yüklenmesi youtubedeki kadar olmuyor. Yani illaki bir kasma, yüklenmeme gibi durumlar oluyor hangi playeri kullanıcaksınız bilmiyorum ama.

Birde adsense bulunucaksa her videoyu paylaşamazsınız yani telif hakkı olan videoları.

Açıklama için teşekkürler kardeşim peki önerebileceğin stabil olan ve görsel çekiciliği olan bir player önerebilirmisin ?

• Üyelik 07.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek .
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 2345
  • Beğeniler 758 / 757
  • Ticaret 434, (%100)

carlito1914 adlı üyeden alıntı

Açıklama için teşekkürler kardeşim peki önerebileceğin stabil olan ve görsel çekiciliği olan bir player önerebilirmisin ?

Wordpress alt yapısında olacak ise Plugin olarak bu eklenti var ; http://www.lambertgroupproductions.com/canyon/vp2_html5_wp/simple/index.html üzerine daha iyisini tanımıyorum fakat ücretli tabiki. $20

Wordpress olmayacaksa jwplayer.
carlito1914

kişi bu mesajı beğendi.

alcaysalih alcaysalih Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 74
  • Beğeniler 0 / 19
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba ,

artık herkes bir video izlemek istediğinde googleye yada youtube ye video ismini yazıyorlar . Dolayısı ile böyle bir site açmanın sana bir faydası olacağını sanmıyorum ve bu yorumu yapıyorum diye sana bir kanıt ta sunmak iştiyorum. Senin için bir araştırma yaptım ve şöyle bir görüntü yakaladım senin için .

Gördüğün gibi google ilk sırada Google'nin kendi icatı Youtube den başka birşey yok . Alt alta bulunan diğer siteler de ise genelde bildiğimiz video siteleri çıkıyor . Hiçbir blog video sitesi yok . Özel hazırlanmış siteler . AMA; Gördüğün gibi bir siteyi kutucuk içine aldım , sence o kadar video sitenin arasında ne işi var bu haber blogunun . Haber blogları genel itibarı ile güçlü bir altyapıya sahiptirler ve tüm haberler ajanslardan kopyaladıkları halde onlardan daha üst sıralarda yer alırlar . Burada büyük paralar söz konusu , çünkü mükemmel bir altyapı oluşturmak sandığınız kadar kolay değil. Uzun ve zahmetli . Bu yüzden böyle bir proje ile uğraşmanı istemem çünkü bu projeyi daha önce çevremdekiler yaptı fakat olmadı çünkü insanlar Youtube kanalı açıp Youtube nin alt yapısından faydalanıp böyle yükseliyorlar . Ama haber video sitesi yapabilirsin mesela , rakiplerin fazla ama imkansız değiller .

Kolay gelsin.
carlito1914

kişi bu mesajı beğendi.

ApranaX ApranaX E-ticaret Yöneticiliği Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek E-ticaret Yöneticiliği
  • Mesajlar 489
  • Beğeniler 77 / 76
  • Ticaret 0, (%0)
video.xml, ve google aramalarında sende resimlli ve yıldızlı çıkarabilirsin sıkıntı olmaz iyi bir içerik belli bir zaman sonra iyi bir sosyal çalışması farklı iplerden makale çalışması sağlanırsa günlük yüksek "K" ları bulabilirsin. Birde güncel içerik olursa daha'da iyi bir hete kavuşabilirsin.

samet12 samet12 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek elektirkçiyim, ticaretle uğraşmaktayım,
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 8
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
embed koduyla paylaşıcan yanılmıyorsam,, fazla bir yerde kaplamaz ,

http://yavuzlpg.com/
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al