wmaraci reklam

acunilicali.com Wipo davası sonucu: Transfer

46 Mesajlar 8.095 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

KAS KAS WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad i** K**
  • Mesajlar 257
  • Beğeniler 34 / 62
  • Ticaret 40, (%100)
Domain uyanıklığı ne demek? Ben öngörüde bulunup hiç olmaık dağında başındaki bir yerden arsa alıyorum 10 yıl sonra arsa değerleniyor ne yapıcam arsayı aldığım fiyata mı vericem? Hak diye birşey var. O zaman ticaret de yapmayın.
halilyc

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)
7. Decision

For the foregoing reasons, in accordance with paragraphs 4(i) of the Policy and 15 of the Rules, the Panel orders that the Domain Name, , be transferred to the Complainant.

Diğer bir deyişle:

7. Karar

Yukarıdaki nedenler dolayısıyla, bla bla, panel, domain isminin davacıya transfer edilmesini uygun bulmuştur.

kalemdir kalemdir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 106 / 70
  • Ticaret 1, (%100)

KAS adlı üyeden alıntı

Domain uyanıklığı ne demek? Ben öngörüde bulunup hiç olmaık dağında başındaki bir yerden arsa alıyorum 10 yıl sonra arsa değerleniyor ne yapıcam arsayı aldığım fiyata mı vericem? Hak diye birşey var. O zaman ticaret de yapmayın.

bir çok konuda Domain-Arsa benzerliğinden bahsedebiliriz ama bu konuda edemeyiz.

Arsayı alınca senin olur. Domain ise bir nevi kiralıyorsun, sonuç olarak o alan adını sana veren bir kurum var.

Karar metnini tam okuyamadım ama büyük ihtimal alan adını kötü niyetli almaya dair bir şey vardır. Ben acunu savunmak için yazmıyorum genelde bu tarz konularda şikayet edeni haklı bulurum. Ama geçenlerde hayat.com davası vardı, o davada şikayetçi gayette haksız buldum, sonuç olarak hayat.com jenerik bir isim. İki dava farklı.

Acunilicali vb. alan adları ise jenerik değil, birde üstüne o adam ünlü olduktan sonra o alan adını tescil ettirmişsen işin yaş zaten.

Ki bu davayı açan ilk şahıs Acun değil son şahısta değil. Bugün com için para verenin yarın org,net için kapısında bin tane adam birikir.

Ayrıca adam davayla uğraşmamıştır, vermiştir avukatlarına. Hep söylerm bu kişiler kurumlar bizim gibi değil, adamların yığınla çalışanı , avukatı var, boşuna mı avukat parası veriyor , uğraşacak tabi.
Erhan

kişi bu mesajı beğendi.

---

sacmaliyoruz sacmaliyoruz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek programcı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 832
  • Beğeniler 65 / 138
  • Ticaret 1, (%100)

Tonguç adlı üyeden alıntı

bu adam çok oldu ya yazık günah teklif vermek varken neden bu yolla, karakterinden şüphe etmeye başladım.

adam salak değil. Teklif verip alsa bu sefer her projesinin domainleri alınıp para isterler nasılsa anlasmalı hukuk burosu var söke söke alıyor

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

mustafaokur mustafaokur WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek grafiker
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** O**
  • Mesajlar 15
  • Beğeniler 2 / 8
  • Ticaret 0, (%0)

KAS adlı üyeden alıntı

bencilce... 10 yıl sonrasının fiyatını enflasyon oranı belirler. Aldım verdim kar-zarar muhabbetine girersek açık ara kaybedersin. Adı üstünde domain uyanıklığı demişim arsa ile kıyaslamakta komik zaten almıyorsun kiralıyorsun üstelik! :) kaldı ki hiç olmadık dağın başı diye bir durum yok. sen adamın adı soyadıyla domaini uyanıklık edip alacaksın ondan sonra bunun adı öngörü ileri görüş olacak öyle mi?

Çok samimi söylüyorum bu sadece cahil uyanıklık.

kalemdir kalemdir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 106 / 70
  • Ticaret 1, (%100)
B. Respondent
The Respondent did not reply to the Complainant's contentions.

bakın davalı savunma bile vermemiş. Rusun biri zaten domaini alan.

---

AlfaOis AlfaOis www.GameOis.com Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Bilgisayar Prog. / Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ü** G**
  • Mesajlar 843
  • Beğeniler 75 / 205
  • Ticaret 53, (%100)

mustafaokur adlı üyeden alıntı

ben domain uyanıklığı yapan adamlardan nefret ediyorum. jenerik isimler olsun diğer salt kelimeler olsun sanatçı isimleri dizi isimleri olsun 10 dolara kendine alıp 5000 dolardan başlayan teklifler mide bulandırıcı... bu tür insanların gerçekte hiç bir halta yaramadığını düşünüyorum

Aslında bu konu başlı başına bir sorun, her arattığımız alan adının her şekilde her uzantısının dolu olduğunu görüyoruz, sırf gelecekte değeri yükselecek diye saçma bir döngü içine girmiş alan isimleri piyasası, tabi ki güzel paralar dönüyor bir ticaret alanı ama her sorgulattığımız domain yabancı firmalarda 3-4 tlye bizim insanımız tarafından park edilmiş durumda, bu yüzden her forumda yüzlerce domain tavsiye konusu, anlamsız öbekler ile alınan alan adları görmekteyiz. Bir çözümde yok malesef.

Erhan Erhan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Amale
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 202
  • Beğeniler 75 / 102
  • Ticaret 24, (%100)

KAS adlı üyeden alıntı

acun ılıcalı denen adam üçkağıtçının teki hala onu niye savunuyorsunuz?

Beraber mi üçkağıtçı'lık yaptınız, nerden biliyor sunuz ?

Bu durum senin başına gelmiş olsa Acun'dan fazla uğraşırsın benim adımı kullanarak RANT peşinde diye. :)
Batuhan

kişi bu mesajı beğendi.

Takipçi Satın Al

KAS KAS WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad i** K**
  • Mesajlar 257
  • Beğeniler 34 / 62
  • Ticaret 40, (%100)
Bence tam anlamıyla arsa domain ilişkisidir. Domain ne demek kiralıyorsunuz? Domain tamamı ile sizin oluyor, mülk sahibi mal sahibi oluyorsunuz yoksa kimse milyon dolarlarla domain satın almaz. Domaine parasını verdiğinizde sizindir kaç yıllık verirseniz o kadar sizindir. Eğer bu mantıkla bakarsanız arsayı da alsanız herhangi bir devlet çıkarı hasıl olursa, devlet batarsa, savaş çıkarsa arsa elinizden pat diye gider.

Erhan Erhan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Amale
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 202
  • Beğeniler 75 / 102
  • Ticaret 24, (%100)

KAS adlı üyeden alıntı

Bence tam anlamıyla arsa domain ilişkisidir. Domain ne demek kiralıyorsunuz? Domain tamamı ile sizin oluyor, mülk sahibi mal sahibi oluyorsunuz yoksa kimse milyon dolarlarla domain satın almaz. Domaine parasını verdiğinizde sizindir kaç yıllık verirseniz o kadar sizindir. Eğer bu mantıkla bakarsanız arsayı da alsanız herhangi bir devlet çıkarı hasıl olursa, devlet batarsa, savaş çıkarsa arsa elinizden pat diye gider.

Domain senin olmuş olsa kolay kolay hırsızlık olmadığı sürece kimse senin elinden alamaz. Domain'i biraz kiralık eve benzetmelisin. Almanya'dan oğlum geldi deyip heran çıkartılma riski var.

Piyasa bu şekilde devam ediyor. 2003'de bir projeye girip iyi işler yapıyorum ama ozamanın şartlarında domain pek anlam ifade etmezken uyanığın teki piyasayı görüp domaini almışsa elimde yaptığım iş ile ilgili resmi patentim varsa domainin bedeli 1 milyon dolar olsa bile alırım Türkiye'de ve Yurt dışında bu işler böyle yürüyor.
Batuhan Timurlenk kalemdir

kişi bu mesajı beğendi.

Takipçi Satın Al
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al