wmaraci reklam

Hakaret Davası Hakkında

33 Mesajlar 5.645 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

ugly ugly öğrencilik Kullanıcı
  • Üyelik 09.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek öğrencilik
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 175
  • Beğeniler 14 / 33
  • Ticaret 2, (%100)
bu zamandaki çocukların büyük çoğunluğu zaten böyle değil mi ? Birine dava açsanız başka biri çıkacak. Uğrasmaya bence değmez.

wmaraci
reklam

Okeskin Okeskin SUPREMACY Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 880
  • Beğeniler 836 / 288
  • Ticaret 18, (%100)
16 yaş küçümsenecek bir yaş değil fakat bir yandan da pireyi deve yapma durumu var. Şuan bir ikilem içindeyim. Ben olsam ne yapardım diye. Şikayet etmezseniz cesaretlenip bunu alışkanlık haline getirecektir, aileyi tanımadığımız için ne derece eğitimi etkili olmuş bilemeyiz. Ama edersekte kaybolan zaman, harcayacağımız miktarlar için değmezmiş gibi. Aslında uyarı niteliğinde ailesine bir posta gönderebilme imkanınız varsa fena olmaz. Bir isim, fotoğraf, mail adresi ile sanal ortamdan soyadı tutan bir yakınından adresi bulunabilirse yapılabilir.

iyi.

EmirTAS EmirTAS Yazarım! Kullanıcı
  • Üyelik 25.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazar, çizer, biçer!
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 661
  • Beğeniler 24 / 189
  • Ticaret 8, (%100)
Eğer dava açacağınız kişi 18 yaşını doldurmamış ise davayı istediğiniz kadar açın hiç bir yere varamazsınız. En fazla aileyi ve çocuğu karakola alırlar işlem yaparlar , eğer fiziki bir veya maddi bir suç olsaydı sabıka işlerler geri yollarlardı. Hakaret davaların'da ise karakola geliyor iki azar işitiyor oldu bitti. Yani boşa uğraşmayın derim. Kuzenimin çocuğu vardı 17 yaşın'da bir bayana vurup kulak zarını patlatmış. Şikayetçi olmuşlar dün mahkemesi vardı. Eve yollamışlar geri. Bu kadarla kalmış olmuş bitmiş.

Gökten deniz yağsa, aramızdan su sızmamalı.

GorkeM GorkeM WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek .
  • Konum İngiltere
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 167
  • Beğeniler 27 / 33
  • Ticaret 0, (%0)
Birini şikayet etseniz dahi yarın bir başkası yapar aynı hareketi çok büyük birşeyse size kalmış tabi ama görmezden gelin bence uğraşmaya değmez .. :) Yada ailesini bulup konuşun :D

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

turkedition turkedition WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcılığı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 435
  • Beğeniler 90 / 80
  • Ticaret 1, (%100)
Ülkemizdeki ergen veletlerin tek sorunu bu. Küçük olduklarından dolayı ne ceza ne de övgü alıyorlar. Yani dikkate alınmıyorlar büyükler tarafından. "Çocuktur, yapar!" sözleri nedeniyle aslında onları yanlış yönlendiriyorlar aileler.

Arkadaş burada çok önemli bir noktaya değinmiş. Ülkemizde ne yazıkki çocuklara doğru davranılmıyor. En ufak hatada dayak, eleştiri, küçümseme çocuklarda öz güvensizliğe ve iyiyle kötüyü ayırt edememeye neden oluyor. Çocuk iyi bir şey yaptığında en ufak bir ödül almıyor. Çocuk iyi bir şey yapmam bir işe yaramıyor deyip daha cazip gelene, kötülüğe yöneliyor.

Ben kültürlü bir toplumda yaşasak şikayet edilmesinden yana olurdum. Şimdi arkadaş şikayet etse çocuk yüksek ihtimalle eşek sudan gelinceye kadar dayak yiyecektir. Kültürlü bir toplumda bulunsak, çocuklarımızla arada birde olsa yetişkin gibi konuşsak bu tür durumlar ortaya çıkmaz. Her şeyde sen küçüksün, bacak kadar boyunla bunu mu yapmaya çalışıyorsun gibi cümleler hala 16-17 yaşındaki ergenin kendini çocuk zannetmesine neden oluyor.

Kültürlü bir toplumda bulunsak bu tür olaylar çok nadir yaşanırdı. Sokakta yürürken daha 8-15 yaş arası çocukların elinde sigara, alkol gibi maddeler görünce, küfür ettiklerini duyunca ben utanıyorum. Avrupa ülkelerinde sigara kullananlar ikinci sınıf vatandaş muamelesi görüyor. Ülkemizde ise insanlar elinde sigarayla kabara kabara yürüyorlar.

Çocuklar en ufak şeyde eleştiri, küçümseme duyunca çocukluklarını yaşayamıyor, hırslarını internette ve sokakta çıkartıyorlar. Bence bu seferlik çocuğu veya arkadaşı kibarca uyarın, eğer devam ederse gerekini yapın. Kibarca diyorum, tehdit etmeyeceksiniz.

Bir de şu var, İnternet konusunda da çocuklarımıza gereken bilgiyi vermiyoruz. Kalk şu bilgisayarın başından diyerek doğruyu yaptığımızı zannediyoruz. Önemli olan bilgisayarın başında geçirilen vakit değil, ne yapıldığıdır. Obama ülkenin geleceği için programlama öğrenin diyor, bizim ulaştırma bakanımız ise bu bilgisayarla uğraşırsan kafayı tırlatırsın diyor. Yabancı ülkelerdeki haberlere bakıyorum, yabancı ülkede yaşayan 9 yaşındaki çocuk oyun yapmış. Ülkemizdeki haberlere bakıyorum, şu siteye erişim engellenmiş, bilmem kaç yaşındaki çocuk metin2 hesabı hacklediği için bıçaklanmış.

İcatları ve buluşları araştırın bakalım, kaç tanesi Türklerin elinden çıkmış? Türklerin icat ettiği hiçbir şey bulamazsınız çünkü bilimle uğraşmak ayıp bir şey gibi görülüyor. Bu şekilde devam edersek halimiz çok kötü olacak, söyleyeyim.
Kakarotto

kişi bu mesajı beğendi.

thecoder thecoder Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad V** A**
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 8 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Belirli bir yaşın altındaki çocukların veli izni olması gerekmiyormu forumlara üye olması için?

• Üyelik 22.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 435
  • Beğeniler 90 / 80
  • Ticaret 1, (%100)

thecoder adlı üyeden alıntı

Belirli bir yaşın altındaki çocukların veli izni olması gerekmiyormu forumlara üye olması için?

16 yaşındaymış çocuk. Bildiğime göre eğer kurallara uyulursa çocukların üye olmasında bir sakınca yok.

thecoder thecoder Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad V** A**
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 8 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

turkedition adlı üyeden alıntı

16 yaşındaymış çocuk. Bildiğime göre eğer kurallara uyulursa çocukların üye olmasında bir sakınca yok.

valla hocam ben yazık çocuğun hayatını karartmayın dava açıp akıllanır büyüyünce büyüklük sizde kalsın görmezden gelin bence.

• Üyelik 22.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 435
  • Beğeniler 90 / 80
  • Ticaret 1, (%100)
Hayatı kararmaz, hatta hiçbir şey olmaz çünkü ülkemizde adalet doğru düzgün işlemiyor. Ama babasından çok güzel bir dayak yer. Bende affedilmesinden yanayım zaten.

miharbisukarak miharbisukarak Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek İnternet Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 121 / 106
  • Ticaret 6, (%100)
Çocukluğuna verin derim, 16 yaşında bir çocuğu terbiye olsun diye savcılığa vermeniz onun için kalıcı sorunlar yaratabilir. Ailesiyle iletişime geçip uyarmanız çocuk için daha hayırlı olur.

Kaldı ki, hakaret davalarında 90-75 gün arası bir ceza veriliyor buda para cezasına çevriliyor. Yaklaşık 1500-2000 TL arasında bir tutara denk geliyor. Ailesini maddi sıkıntıya sokmak çocuğa ders vermez bence.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al