wmaraci reklam

Hakaret Davası Hakkında

33 Mesajlar 5.642 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

JpnTr26 JpnTr26 EskişehirSpor! Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 653
  • Beğeniler 319 / 175
  • Ticaret 3, (%100)
Evet sevgili wmaracı ailesi, geçenlerde siteden uzaklaştırılan bir üye bana hakaret etti özel mesaj yolu ile.Normalde pek umursamam böyle şeyleri ancak yaşının benden bir hayli küçük olması sinirimi bozdu.Bir daha büyüklerine bu tür saygısızlıklar yapmaması için böyle birşey düşündüm.Sizde önerilerinizi söyleyebilirsiniz

Sizce hakaret davası açmalımıyım ? Açarsam nasıl bir prosedüre uymam gerekiyor ? Avukat tutmak zorunda değilim bildiğim kadarı ile savcılığa kanıt ile gideceğim için ?

wmaraci
reklam

yms yms WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 277
  • Beğeniler 39 / 62
  • Ticaret 0, (%0)
Bir yanım "yaşı küçük, hızlı ergendir, yazıktır, boş ver, uğraşma" diyor, diğer yanım da "sustukça azar, birisi dur demeli, bu sen ol" diyor.

Vicdâni bir mesele bu.

@Bean Love getLove()

Roycolt Roycolt Let's begin! Kullanıcı
  • Üyelik 27.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 252 / 380
  • Ticaret 28, (%100)
Çocukluğuna verin derim hocam. Uğraşmaya bile değmez.

Being Being İçeriklerin Gücü Adına! Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Metin Yazarı/Editörü
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 935
  • Beğeniler 1087 / 1028
  • Ticaret 91, (%100)
Şahsi fikrimi söylemem gerekirse, eğer dava etmeyi düşündüğünüz şahıs 18 yaşından küçükse hiç uğraşmayın. Çünkü böyle bir durumda mahkeme salonlarında o çocuktan daha çok onun velisi konumuna düşen insanlar koşturmak zorunda kalıyorlar. İşlerini güçlerini bırakmak zorunda kalıyorlar yazık vesselam. 18 Yaşından büyükse ve bu kafa ile hala hareket ediyorsa bence onu da kendi haline bırakın. Aptallar hakaret ederek kendilerini yüceltip karşısındakilerini gücendirdiklerini sananlardır.
Okeskin Senarist

kişi bu mesajı beğendi.

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir. Bir de hiçbir şeyi çalamayacak olanlar vardır.
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 07.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 653
  • Beğeniler 319 / 175
  • Ticaret 3, (%100)

yms adlı üyeden alıntı

Bir yanım "yaşı küçük, hızlı ergendir, yazıktır, boş ver, uğraşma" diyor, diğer yanım da "sustukça azar, birisi dur demeli, bu sen ol" diyor.

Vicdâni bir mesele bu.

Çok doğru söylediniz hocam, bende sizin gibi düşündüğüm için 1-2 günden beri ne yapsam diye durmadan kendimi paralıyorum.

Roycolt adlı üyeden alıntı

Çocukluğuna verin derim hocam. Uğraşmaya bile değmez.

Hocam ben bunu yapmasam bile bir başkası acaba müsamma gösterecek mi ki ? Ayrıca şöylede bir durum var Final haftası çok kötü geçti onun siniri ve stresi var üzerimde üstüne üstlük daha 16 yaşında bir çocuk gelip bana küfür edince iyice sinirlendim.

Being adlı üyeden alıntı

Şahsi fikrimi söylemem gerekirse, eğer dava etmeyi düşündüğünüz şahıs 18 yaşından küçükse hiç uğraşmayın. Çünkü böyle bir durumda mahkeme salonlarında o çocuktan daha çok onun velisi konumuna düşen insanlar koşturmak zorunda kalıyorlar. İşlerini güçlerini bırakmak zorunda kalıyorlar yazık vesselam. 18 Yaşından büyükse ve bu kafa ile hala hareket ediyorsa bence onu da kendi haline bırakın. Aptallar hakaret ederek kendilerini yüceltip karşısındakilerini gücendirdiklerini sananlardır.

Çocuk 16 yaşında daha...O konu aklımdan çıkmıştı reşit olmayınca dava direk velilerine geçiyor değil mi ?
Bu aslında tartışılacak bir konu değil ancak kim ne derse desin ailenin verdiği terbiye ve çocuğun takıldığı ortam pek iyi değil sanırım.Bende lise öğrencisi oldum küfür ediyordum ama hiçbir zaman kendimden büyük insanlara küfür etme cürretinde bulunmadım bile.Zaten şimdiki nesli görünce yemin ederim kendimi paralıyorum, 13-14 yaşındaki her çocuğun elinde sigara var birşey yaptıklarını sanıyorlar.Kızlar desen yorum bile yapmak istemiyorum.
AndroidMarket

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 08.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 935
  • Beğeniler 1087 / 1028
  • Ticaret 91, (%100)
Reşit olmadığı için dolayısıyla ailesi ilgilenmek zorunda kalacak. Alimden zalim zalimden de âlim çocuk olabilmesi gayet mümkün, bu nedenle eğer çok ciddi gururunuzu incitecek hakaretler değilse bence boşverin.

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir. Bir de hiçbir şeyi çalamayacak olanlar vardır.

• Üyelik 07.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 653
  • Beğeniler 319 / 175
  • Ticaret 3, (%100)

Being adlı üyeden alıntı

Reşit olmadığı için dolayısıyla ailesi ilgilenmek zorunda kalacak. Alimden zalim zalimden de âlim çocuk olabilmesi gayet mümkün, bu nedenle eğer çok ciddi gururunuzu incitecek hakaretler değilse bence boşverin.

Küçük arkadaşımız cinsel münasebetli cümlelerinin yanında birde nickime laf ederek git ilk okulunu okuda gel nicke baksana dedi :) Şeytan diyor çocukla çocuk ol :rolleyes: bu küçük kardeşimiz kendini hekır sananlardan.Hakkında küçük çaplı bir araştırma yaptım internette , oturduğu eve kadar herşeyi var elimde şuanda.

• Üyelik 08.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 935
  • Beğeniler 1087 / 1028
  • Ticaret 91, (%100)

JpnTr26 adlı üyeden alıntı

Küçük arkadaşımız cinsel münasebetli cümlelerinin yanında birde nickime laf ederek git ilk okulunu okuda gel nicke baksana dedi :) Şeytan diyor çocukla çocuk ol :rolleyes: bu küçük kardeşimiz kendini hekır sananlardan.Hakkında küçük çaplı bir araştırma yaptım internette , oturduğu eve kadar herşeyi var elimde şuanda.

O zaman belki yapacağınız ufak bir ziyaret etkili olabilir fakat ne yalan söyleyeyim şahsen benim başıma gelse hiç cevap verip seviyesine bile düşmem tabi neticede karar sizin :)

kubilayinfo kubilayinfo Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek ------
  • Konum Elazığ
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 275
  • Beğeniler 0 / 23
  • Ticaret 0, (%0)
Muhattap velisi olacağından, ceremesinide velisi çekecektir, üstüne düşmenizi önermem.

Untouchable Untouchable Kendimim Kendim Kullanıcı
  • Üyelik 09.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Mesajlar 240
  • Beğeniler 18 / 84
  • Ticaret 0, (%0)
Yorumların aksine ben üstüne düşmenizi önereceğim yaşı hiç fark etmez 18 yaşındaymış 10 yaşındaymış vs. Boyundan büyük laflar ediyorsa yaşın önemi yok küçük dediğimiz çocuklar o tarz hakaretleri de bilmezler. Aileleri uğraşacak konusuna da uğraşsınlar neticede bu tarz bir davranışı varsa çocuğun bunda ailesininde rolü büyüktür gerekli eğitim terbiyeyi verememiş anlamına gelir. Ben sizin yerinizde olsam eğer ben uğraşırım bu tarz olaylarla diyorsanız yaşına bakmaksızın uygulayın, uygulayın ki yarın bir gün başka birine de bunu yaparken aklına yaşadıkları gelsin.
AndroidMarket

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al