Giriş Yap / Kayıt Ol

WM Aracı'na üyelikler tekrar açıldı! Kayıt olmak için TIKLAYIN!

Cevap Yaz Favorilerime Ekle
Seçenekler Stil
Geri Git   Forum > > Bilişim Hukuku

sikayetvar.com kapatılmalı desem destek olur musunuz?

Okunmamış 10 Temmuz 2015, 01:54
WM Aracı

Yaş / Cinsiyet: 35 / Erkek
Meslek: e-ticaret
Ad, Soyad: Ay... Ay...
Ticaret: 1, 100%
sikayetvar.com un çalışma sistemine karşıyım. Zİyaretçiler kafasına göre girip ben şu firmadan şikayetciyim yazıyor ve sikayetvar.com ekibi bu kişiden mağdur olduğuna dair hicbir kanıt delil istemeden şikayeti yayınlıyor. Firma olarak yanıt yazmak istediğinizde sizden para talep ediyor. Ben bir çalışma başlatıyorum umarım buradan da gerekli desteği görürüm. Sikayetvar.com kapatılmalı başlıklı bir site kuracağım adwords e belli bi miktar para yatıracağım sikayetvar.com sitesinin çalışma sisteminden memnun olmayan firmaları toplayacağım. Sikayetvar.com un kapatılmasını talep ediyoruz şeklinde bir form oluşturacağım ve firmalar bu formu doldurup imzalayacak. Toplanan bu evrakların tümünü (10.000 civarı firmadan imza aldıktan sonra) gerekli mecralara sunarak büyük bir yasal süreç başlatacağım. Böyle bir çalışma başlattığımda buradan gerekli desteği alabilir miyim bilmiyorum ama bu konu altındaki yazılanlara göre bi değerlendirme yapılabilir.

Sikayetvar.com illa ki de kapatılsın demiyorum yerine göre tüketici haklarını korumak için güzel bir site ama en azından kapatılmasa da şikayet yazanlardan mağdur olduğunun kanıtı delili istensin, önce firmaya sunulsun firma çözüm bulamazsa şikayet yayınlansın. Oluşturduğum formda bunlara da yer vereceğim...
eroroman, uzunlarpc ve dtmuratcan bunu beğendi.
Okunmamış 10 Temmuz 2015, 01:56
JrFree Adlı Üyenin Avatarı
.

Meslek: .
Ad, Soyad: Er... Ar...
Ticaret: 26, 100%
valla benim firmayla ilgili bir sorunum olduğumda oraya şikayet ediyorum 2 gün içerisinde çözülüyor kafam rahat
Ecancan ve Elfaz bunu beğendi.
Okunmamış 10 Temmuz 2015, 01:59
Üyeliği Durdurulmuş

Yaş / Cinsiyet: 22 / Erkek
Meslek: Öğrenci
Ad, Soyad: Mu... As...
Bencede işleyişi kötü bir site.. Ama o kadar uğraşmayın bırakın hocam nerde boş iş var wmaracı üyeleri orada yav.
tdilek007 ve YazilimciHoroz bunu beğendi.
Okunmamış 10 Temmuz 2015, 02:02
yalcnuygur Adlı Üyenin Avatarı
Girişimci

Ad, Soyad: Ya... Uy...
Ticaret: 24, 100%
Hocam kesinlikle sizlere katılıyorum ama bir yandan da bir şikayetim olsa oraya yazıyorum, çözülüyor.
Bence biraz da yararlı bir site ama işleyişi kesinlikle kötü bu konuda size katılıyorum.
Okunmamış 10 Temmuz 2015, 02:04
Zuperman Adlı Üyenin Avatarı
WM Aracı

Yaş / Cinsiyet: 23 / Erkek
Ad, Soyad: Mu... Ün...
Ticaret: 5, 100%
işleyişi bence gayet düzgün bir site bir çok sorunumda o site sayensinde beni aramayan oyalayan teknık servis anında arar oldu.

Firmanız düzgün bir firmaysa sorun yaşıcağınızı sanmıyorum.
Hayat seni yıkabilir ama önemli olan yıkıldığın zaman daha sağlam ayağa kalka bilmektir.
AkSacli Adlı Üyenin Avatarı
WM Aracı

Yaş / Cinsiyet: 27 / Erkek
Ad, Soyad:
Ticaret: 0, 0%
Bence firma ile anlaşma yoluna ve sunduğunuz 2.yol olan çözüm alternatifine gidilmeli.
Yani firmayı delil ıspat vs alıcak şekilde yönlendirmelisiniz. Çünkü bi çok dolandırıcı yada kötü hizmet veren firma orası sayesinde açığa çıkıyor bi çok kişiyi mağduriyetten kurtartıyor ki insanlar buna evet oyu vermez versede çok kişi vermez. O yüzden 2.alternatif daha mantıklı.
nettebugun ve kizilperi bunu beğendi.
#aksacli
WM Aracı

Yaş / Cinsiyet: 35 / Erkek
Meslek: e-ticaret
Ad, Soyad: Ay... Ay...
Alıntı:
yalcnuygur Adlı Üyeden Alıntı
Hocam kesinlikle sizlere katılıyorum ama bir yandan da bir şikayetim olsa oraya yazıyorum, çözülüyor.
Bence biraz da yararlı bir site ama işleyişi kesinlikle kötü bu konuda size katılıyorum.
ikinci paragrafa dikkat edin illa da kapatılsın demiyorum tüketici haklarının korunması için güzlel bir site ama gercekten mağdur olmayanlar da yalan şikayet oluşturabiliyor bu da firmalara zarar veriyor. Ben şimdi grisem oraya xxx firmasından zarar gordum desen hicbir kanıt delil istemeden yayınlayacaklar. Burada xx firmasının sucu ne ?

Ek Olarak:
Alıntı:
AkSacli Adlı Üyeden Alıntı
Bence firma ile anlaşma yoluna ve sunduğunuz 2.yol olan çözüm alternatifine gidilmeli.
Yani firmayı delil ıspat vs alıcak şekilde yönlendirmelisiniz. Çünkü bi çok dolandırıcı yada kötü hizmet veren firma orası sayesinde açığa çıkıyor bi çok kişiyi mağduriyetten kurtartıyor ki insanlar buna evet oyu vermez versede çok kişi vermez. O yüzden 2.alternatif daha mantıklı.
işe ben de sizlerden gelen öneriler doğrultusunda projemi şekillendireceğim. Destek olurmusunuz derken bunu kastetmiştim desteğiniz için teşekkürler
Okunmamış 10 Temmuz 2015, 02:08
yalcnuygur Adlı Üyenin Avatarı
Girişimci

Ad, Soyad: Ya... Uy...
Ticaret: 24, 100%
Alıntı:
babyclothes Adlı Üyeden Alıntı
ikinci paragrafa dikkat edin illa da kapatılsın demiyorum tüketici haklarının korunması için güzlel bir site ama gercekten mağdur olmayanlar da yalan şikayet oluşturabiliyor bu da firmalara zarar veriyor. Ben şimdi grisem oraya xxx firmasından zarar gordum desen hicbir kanıt delil istemeden yayınlayacaklar. Burada xx firmasının sucu ne ?
Kusura bakmayın yazınızı yanlış anlamışım. O zaman size kesinlikle katılıyorum işleyişi değişmeli her şikayet gönderene onay verilmemeli ve makaleye en ince ayrıntıya kadar kanıt eklenmeli.
Okunmamış 10 Temmuz 2015, 02:12
Üyeliği Durdurulmuş

Yaş / Cinsiyet: 23 / Erkek
Ad, Soyad: On... Pi...
Ticaret: 18, 100%
Bence bu durumda şikayette yazı yazan bir çok kişi bu kadar evrakla uğraşmak istemeyecek ve bu kadar çok şikayet olmayacak yani atıyorum 3-5 tl lik bir şey için insanlar bu kadar uğraşmayacak. O yüzden böyle bir şey olacağını sanmıyorum.
Okunmamış 10 Temmuz 2015, 02:14
barisay Adlı Üyenin Avatarı
WM Aracı

Yaş / Cinsiyet: 28 / Erkek
Ad, Soyad: Ba... Ay...
Ticaret: 60, 100%
Böyle davaları kurulduğundan beri vardır bu kadar sağlam desteği ve avukatları olmasa zaten bırakıp kaçarlardı
Cevap Yaz Favorilerime Ekle

Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 Ziyaretçi)

Seçenekler
Stil
Normal Normal

Geri Git   Forum > Bilişim Hukuku