wmaraci reklam

trendyol bana dava açtı

59 Mesajlar 17.850 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

eka7a eka7a openix.io Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 651
  • Beğeniler 109 / 313
  • Ticaret 2, (%100)

SrcnAkty adlı üyeden alıntı

evet ciddi olabilir, boşa dediğim; site gereksizdi 1 aylık serüven boşa uğraştık sonrada kapatmıştım zaten

En kısa sürede iyi bir avukat bulup çözmeye çalışın. Zira mahkemeler marka haklarında pek iyimser değiller. Korkutmak istemem ama eğer boşverirseniz hapis cezasına kadar yolu var.
yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

Openix.io | $9.90 PositiveSSL | $12.90 RapidSSL
wmaraci
reklam

eyhabi eyhabi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Özel Sektör
  • Mesajlar 66
  • Beğeniler 11 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

umutali adlı üyeden alıntı

Muhtemelen uzlaşırsınız, domaini göndermeni isterler

Mevzu domaninin alınması değil , tescilli marka adını kullanarak gelir elde etmek.
Buradaki dava konusu domain ile kalsaydı ucuz atlatabilirdiniz ama üzülerek söylüyorum moral bozmak gibi olmasın.

Marka adını kullanarak kazanç elde edildiği için ciddi sorun yaşayacaksınız. Burada doğrudan Trendyol ile iletişime geçip amiyane olacak pişmanlığınızı dile getirin

eyhabi eyhabi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Özel Sektör
  • Mesajlar 66
  • Beğeniler 11 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

gokenim adlı üyeden alıntı

Trendyol'a ne oluyor ya kötülemiyorsun bir şey yapmıyorsun aksine adamların reklamını yapmışsın daha çok sitelerine girilmesine olanak sağlamışsın.

Savunma yazarken "kar amacı gütmedim insanlara indirimden faydalanmaları için trendyol.com sitesine yönlendirmek istemiştim" gibi şeyler yazabilirsin ama avukatla görüşmende fayda var büyük bi site çünkü napacağı belli olmaz

siz inandınız mı söylediklerinize ? Trendyol bu konularda 1 e bin katar ciddiyetini daha arttırır böyle bir firma

mutlaka paylaşacağım teşekkürler

Siz gelir elde ettiğiniz için sorun yaşayacaksınız, domaini problem değil
Gelir elde etmediğinizi ıspatlarsanız sorun yaşamazsınız, ama gelir elde ettiğiniz kanıtlanırsa bir şekilde o zaman çok ciddi bir sorun.

İlk önce Trendyol ile görüşün, niyetinizin öyle olmadığını hata yaptığınızı herhangi bir gelir elde etmediğinizi firma değil şahsi hareket ettiğinizi söyleyin. Uzlaşmaya gidin.

Trendyol'da bunu yapmak zorunda, trendyol milyonlarca lira para ile reklam veriyor isim benzerliğinden bir sürü tahtakale ve istoç esnafı nemalanmaya çalışıyor.

tommy hilfiger gibi Dünya ca ünlü bir marka var birde tommy life diye merter firması var renkleri bile aynı siz hak verin şimdi ?

Muslera Muslera WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2019
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** N**
  • Mesajlar 230
  • Beğeniler 7 / 64
  • Ticaret 0, (%0)

mutlaka paylaşacağım teşekkürler

paylaşımınızı bekliyoruz hocam kötü bir şey olacağını düşünmüyorum

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

SrcnAkty SrcnAkty WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Grafik Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 816
  • Beğeniler 163 / 177
  • Ticaret 46, (%100)

eyhabi adlı üyeden alıntı

siz inandınız mı söylediklerinize ? Trendyol bu konularda 1 e bin katar ciddiyetini daha arttırır böyle bir firma

Siz gelir elde ettiğiniz için sorun yaşayacaksınız, domaini problem değil
Gelir elde etmediğinizi ıspatlarsanız sorun yaşamazsınız, ama gelir elde ettiğiniz kanıtlanırsa bir şekilde o zaman çok ciddi bir sorun.

İlk önce Trendyol ile görüşün, niyetinizin öyle olmadığını hata yaptığınızı herhangi bir gelir elde etmediğinizi firma değil şahsi hareket ettiğinizi söyleyin. Uzlaşmaya gidin.

Trendyol'da bunu yapmak zorunda, trendyol milyonlarca lira para ile reklam veriyor isim benzerliğinden bir sürü tahtakale ve istoç esnafı nemalanmaya çalışıyor.

tommy hilfiger gibi Dünya ca ünlü bir marka var birde tommy life diye merter firması var renkleri bile aynı siz hak verin şimdi ?

kesinlikle gelir edilmedi, zaten 1 açık kaldı nasıl nereden gelir elde edebilirim, her türlü gelir elde edilmediği ıspatlanır zaten

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Bir hususta yanlış algı var maalesef.

Marka sahibi; markasını korumak zorundadır. Esas olan kazanç konusu değildir.

İsterseniz 1 gün yayında kalmış olsun, hiç önemi yoktur.

Ve maalesef ki hiç bir avukat duygusal bakmaz. Hukuki hakları ne ise onu talep eder.

Kısacası kazanç sağlanmaması hiç ama hiç umurlarında değildir.
eka7a Philosopher idepexteknoloji

kişi bu mesajı beğendi.

biletshop biletshop WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Akademisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 282
  • Beğeniler 128 / 127
  • Ticaret 6, (%100)
Marka ihlalleri ile ilgili olarak .com/net/org olarak tanınmış markalara ait isimlerin geçtiği domainleri çeşitli ek kelimelerle alabilirsiniz. Ancak isimleri geçen domainleri kullanarak reklam ya da ticaret yapmaya çalıştığınız zaman bilinen ve kullanılan markaların itibar ve ticari zararları olabileceği göz önüne alınacağı için size dava acabilme hakları vardır. O yüzden uzlaşma yolunu seçmenizi tavsiye ederim değilse başınız ciddi anlamda agriyabilir.

Kiralikaraba.com.tr

81137 81137 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 01.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1185
  • Beğeniler 211 / 212
  • Ticaret 16, (%100)
bilisimhukuku nerdesin hocam ?

cigilbeyi cigilbeyi https://ilgintv.com Kullanıcı
  • Üyelik 15.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek web
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 315
  • Beğeniler 2 / 80
  • Ticaret 1, (%100)

kesinlikle gelir edilmedi, zaten 1 açık kaldı nasıl nereden gelir elde edebilirim, her türlü gelir elde edilmediği ıspatlanır zaten

Yorumlarda hep bişeyler yazılıyor bilende bilmeyende.
Avukatla irtibata geçtinmi karşı tarafın ne diyor önceikle bir sorun durumu anlatın.
O da olmazsa zamana bırakın bakalım ne olacak.
Her kes yakıp yıkıyor para kazanmamıssın ticaret yapmamıssan egerki 1 ayda kapattım diyorsun mahkemede ve avukata derken şunu belirt ben böyle şeyleri bilmiyordum duydum okudum hemen siteyi kapattım zaten dersin sonuca bakarsın.

Doğmamış çocuğa don biçmeye gerek yok...

SrcnAkty SrcnAkty WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Grafik Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 816
  • Beğeniler 163 / 177
  • Ticaret 46, (%100)

cigilbeyi adlı üyeden alıntı

Yorumlarda hep bişeyler yazılıyor bilende bilmeyende.
Avukatla irtibata geçtinmi karşı tarafın ne diyor önceikle bir sorun durumu anlatın.
O da olmazsa zamana bırakın bakalım ne olacak.
Her kes yakıp yıkıyor para kazanmamıssın ticaret yapmamıssan egerki 1 ayda kapattım diyorsun mahkemede ve avukata derken şunu belirt ben böyle şeyleri bilmiyordum duydum okudum hemen siteyi kapattım zaten dersin sonuca bakarsın.

Doğmamış çocuğa don biçmeye gerek yok...

aynen hocam dediğiniz gibi zaten 1 ay açıkta kaldı millet uyarınca direk sildim siteyi, ancak iş işten geçmiş tabi farkına varana kadar, anlamadığım ben olmadan nasıl mahkeme sonuçlandı ? ve insan bi telif atar niye direkt olarak fava açılır ki anlamıyorum
cigilbeyi

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al