lostyazilim

Turkcell Avukatı Mail Yolladı

145 Mesajlar 30.494 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

birsevda birsevda Maraba Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Amele
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2211
  • Beğeniler 753 / 753
  • Ticaret 18, (%100)
@yilmaz70 Sana sonuna kadar katılıyorum.
Önce sizlerin vermiş oldukları örneklerden başlayalım
Nissan Videosunu atan arkadaş videoyu tam izlemeni öneririm. Nissan dan önce almış ve soyadı kişinin.
Son olarak da konu sahibi arkadaş mail atmışsın burda arkadaşların gazına gelerek sana şu yazıyı okumanı tavsiye ederim
https://www.domainkafe.com/konu/alan-adi-hukuku-bilinmesi-gerekenler.110/
Forumda ki Bazıı arkadaşlara örnek davalar

http://www.domainog.com/wipo-davasi-carrefoursa-shop/
http://www.domainog.com/wipo-davasi-vodafaturaodeme-com/
http://www.domainog.com/wipo-davasi-marlboro-elektronik-sigara-com/

Bunları Sizlere çoğaltabilirim. Agac ev araba vb genel isimler olsaydı burdaki bir çok arkadaşa hak verırdım. Ama Turkcelll Genel bir isim değil bu yuzden de her turlu kaybedersin.

Not Kanald olayınıda ıyı arastırın. Onu da belgelerı sunmayacam. Ordakı olay kısaca şu Doğan holding sonradan kurdugu için davayı kaybettı. Alan kişi domaini daha nce almıştı.

Şimdi o alın birşey olmaz dıyenler buyrun sizi dinliyorum. Bana kanıtlarla gelin bir zahmet.

Şimdi sizler yorulursunuz diye Kanald olayının resmı sitesinden kaynak atıyom Translate ile çevirip okuyun Lütfen çok Bilmiş Arkadaşlara da Belirterek Rica ediyorum.
https://www.wipo.int/amc/en/domains/decisions/text/2010/d2010-2109.html

(Günümüz İnternet Alemi Diyorlar Yalan Vallahi Yalan Araştırmaktan Aciz İnsanlar ) (ironi)

Konu sahibi kusra bakma ama aklıma 2 sene önce açtığım konu aklıma geldi.
https://wmaraci.com/forum/geyik/cok-bilmisler-sonra-ortadan-kaybolanlar-527096-3.html
yilmaz70 Musa

kişi bu mesajı beğendi.

Siteni Ekle WeBDiZiN.Com
wmaraci
reklam

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

OTTOMAN1453 adlı üyeden alıntı

Saçma sapan derken ?
Alınan domaine marka tescili zorunlu değil marka sınıfı nedir hangi alanları kapsar araştırın . Domain ticareti yapıyorum der geçer

Neye göre domain ticareti?

Markaya ait olan bir domaini almak nedir? Ticaret mi, fırsatçılık mı?

Az mantıklı olun diyorum ama siz kendi bildiğinizi yazmaya devam ediyorsunuz.

İnsanları da yanlış yönlendiriyorsunuz. Kendiniz ne yaparsanız yapın ama başkalarını da yanlış yönlendirme hakkınız yok.

Ünlü olmuş bir markanın sınıflarına bakmaya ne gerek var yahu. Firma yapmış milyonluk yatırımlarını, dünyaca bilinen bir marka ve sen geleceksin ''ben domain ticareti yapıyorum'' diyeceksin?

Akıl var, mantık var ama siz hala kendinizce kılıf uydurma derdindesiniz. Kimse yemez bunu.
birsevda

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 17.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Amele
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2211
  • Beğeniler 753 / 753
  • Ticaret 18, (%100)
OTTOMAN1453
CivanDemir
nebiozkan
WordPressUzmani biletshop anilcagliyan contentwriter ststudios SEBTURKA antoniofeixe scripthizmetleri ntka onlinedetay Winman

Evet arkadaşlar sizlerden dediklerinize bir açıklama bekliyorum. Bakın ben ayrıntılı bir şekilde açıkladım. Acaba şu engin bilgilerinizi bize de söyleyin bizde bilelim.

Siteni Ekle WeBDiZiN.Com

CivanDemir CivanDemir Merhaba Dünya Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Teknisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 330 / 389
  • Ticaret 14, (%100)
Ben bi konu hakkında kesin görüş belirtmedim. Aksine olabilecek ihtimalleri göz önünde bulundurdum. Siz şu sidik yarıştırır gibi ve ukalaca üslupları bir kenara bırakırsanız hoş olacak artık. birsevda
Javadanadam

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

bordomavi bordomavi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 24
  • Beğeniler 5 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
edit
edit

ntka ntka https://ntka.org Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Agent
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** T**
  • Mesajlar 2762
  • Beğeniler 811 / 810
  • Ticaret 262, (%100)
Bu kadar abartmanın bir anlamı yok ne yaparsa yapsın alamaz ama site de kurup kullanamazsınız dediğim gibi farklı ilgi alanlarında kullanabilir ama etik değil en iyisi vermesi şahsım adına ben vermezdim avukatın tehditkar mailine istinaden gıcıklık olsun diye domaine bir index atar bırakırdım

dijitalsite.com.tr ister al / ister sat / yeni üyelere 20 tl bakiye hediye

• Üyelik 17.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Amele
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2211
  • Beğeniler 753 / 753
  • Ticaret 18, (%100)

CivanDemir adlı üyeden alıntı

Ben bi konu hakkında kesin görüş belirtmedim. Aksine olabilecek ihtimalleri göz önünde bulundurdum. Siz şu sidik yarıştırır gibi ve ukalaca üslupları bir kenara bırakırsanız hoş olacak artık. birsevda

Kimse ile birşey yarıştırdığım yok ama bilginiz yoksa dahi araştırın sonra insanların başı yandığında ben öyle demek istemedim demeyin.
Dipnot; Evet ben tabiri caizse yazılanları okuyunca çıldırdı. Resmen Konu sahibini yakacaksınız.

bordomavi adlı üyeden alıntı

Bir sorum olacak, olmaz ama diyelim bu arkadaşta bi şekilde aynı domain isminde çok farlı sınıfta tescil yaptı o zaman genede wipo ile alınır mı?

Hocam öncelikle bilgim dahilinde olanı söyliyeyim. Turkcell Global bir isim değil (global isimlere örnek; elma armut free, ev vb.) örnek şekilde açıklamasını yapmaya çalışacam size. Turkcell Bir marka öncelikle marka olarak Türkiyede mi tescillenmiş yoksa dünya çapında mı ? Eğer Türkiyede tescillenmiş ise Türkiye dışında kullanabilirsiniz. Tescil olayı dünya çapında ise. Her şekilde wipo ile alınır. Global tescillerde bildiğim kadarıyla sektöre bakılmaz.

Siteni Ekle WeBDiZiN.Com

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Aynı Kanun’un m.30 hükmüne göre de “Başkasına ait marka hakkına iktibas veya iltibas suretiyle tecavüz ederek mal üreten veya hizmet sunan, satışa arz eden veya satan, ithal ya da ihraç eden, ticari amaçla satın alan, bulunduran, nakleden veya depolayan kişi bir yıldan üç yıla kadar hapis ve yirmi bin güne kadar adli para cezası ile cezalandırılır.”

3 gün süre vermiş avukat.

Bir şey olmazcılar; aranızda toplanın ve konu sahibi arkadaşa en azından maddi destek çıkın.

Anlayana!
birsevda

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 17.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Amele
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2211
  • Beğeniler 753 / 753
  • Ticaret 18, (%100)

ntka adlı üyeden alıntı

Bu kadar abartmanın bir anlamı yok ne yaparsa yapsın alamaz ama site de kurup kullanamazsınız dediğim gibi farklı ilgi alanlarında kullanabilir ama etik değil en iyisi vermesi şahsım adına ben vermezdim avukatın tehditkar mailine istinaden gıcıklık olsun diye domaine bir index atar bırakırdım

Hocam işte o olay dediğniz gibi değil.
Buna wipo da kötü örnek oluyor markamıza zarar verıyor diye acacagı davada arkadaş ciddi zarar görür.
Verdiğim örneklere bakarsanız vodafone ^^voda^^ var diye bile alıyor ve kişiye de maddi tazminat davası acıp kazanıyor.

Siteni Ekle WeBDiZiN.Com

NeMerak NeMerak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 657
  • Beğeniler 14 / 213
  • Ticaret 11, (%100)

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

''turkcell5g'' aldım diyor konu sahibi. Nasıl inandıracaksınız Turkcell firmasını?

Siz sanıyormusunuz ki iletişime geçen avukat bilgisiz?

Moral vermek için mi yapıyorsunuz anlamıyorum gerçekten.

Domain kendisinde kaldığı sürece başı hep dertte olacak. Mahkeme açılacak, dava masrafları olacak ve belki de avukat emsal olsun diye bu arkadaşın ciddi bir şekilde ceza almasına çalışacak?

Ama siz hala bir şey yapamazlar demeye devam edin.

Nihayetinde kamuya mal olmuş bir markadan bahsediyoruz. Tescillenmiş bir markanın hukuki hakları vardır ve kimse de buna engel olamaz.

Mrtcn adlı üyeden alıntı

Biraz daha salmazsanız alan adını **************lıktan başınızı yakar turkcell, salın gitsin buradaki boş yapanlara inanırsanız aklınızı alır avukatlar

Olası oltalama(Phishing) diye zaten alan adınız işaretlenmiş, marka üzerindende başvurular yapılmış. Bir turkcell metinli içerik yayınlamanız dahilinde erişim engelini atacaklar kafanıza şuan o modda bekliyodur bu alan adı.

Biz gene söyleyelimde...

Şu abilerim forumun en bilgin insanlarındandır. Hiç bazıları gibi boş boş konuştuklarını da görmedim. Her daim gerçekçi insanlar.

Hocam 3-5 kuruş için uğraşmaya değmez. Verin gitsin kafanızda rahat olsun. Forumdaki kanı hızlı gençlerin lafıyla gaza gelip bir şeyler yazmamanız sizin için olumlu olur. Onlar heyecan arıyorlar sözde konuşan tayfa diyelim :) İyi forumlar
Mrtcn birsevda yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

VaveTR
wmaraci
Konuyu toplam 6 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 6 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al