wmaraci reklam

Yorumlara ihtiyacım var.. :))

14 Mesajlar 1.705 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Melek Melek Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 33 /
  • Meslek
  • Mesajlar 781
  • Beğeniler 224 / 218
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba arkadaşlar..

Konunun yeri burası mı bilmiyorum ama yanlış yerdeyse sayın brown arkadaşlarım taşırsa gerekli yere sevinirim :) Başlıkta bulamadım böyle yazıverdim açıklıyor aslında sorunumu :p

Neyse arkadaşlar ben sorunuma geleyim.. İmzamda ki site ile ilgili kafamı kurcalayan sorular mevcut. Siteyi açarken ki ilk amacım izlediğimiz filmleri, izleyiciye öneri niteliğinde yorumlamak ve bunu çoklu yazar desteği ile yapmaktı. Fakat maalesef gerekli kadroyu oluşturamadım, ara ara yazan arkadaşlar oldu (okuyorsalar onlara emekleri için teşekkürler) ve tek başıma devam etmek zorunda kaldım. Çoğu kez güncel tutamıyorum siteyi onunda tek suçlu bu yabancı diziler!! :D -Dizi sitesine mi çevirsem ne:p-

Sinema üzerine olunca sitede kategori olarak; oyuncu biyografileri ve sine haber olarak bölümler açmıştım. Fakat bunlar hep arka planda kaldı..

[*]İlk sorum.. Sitede oyuncu biyografileri ve sinema ile ilgili haberlere yer vermeli miyim?? Yoksa sadece filmleri yorumlamaya devam mı edeyim.. Bir türlü çıkamadım işin içinden.

[*]İkinci sorum ise, siteye biraz farklılık katayım dedim ve tv'de oynayan filmlerin yayın akışını çekmeye çalıştım. Şuan imzamda bulunan link e-kolay'dan çekiyor bunu farklı bir alternatif site ile değiştirmeyi düşünüyorum fakat kafamda farklı bir soru işareti daha belirdi...

Sitede TV'Deki Filmlerin yayın akışı botu mu olmalı yoksa vizyonda ki ve gelecek hafta vizyona girecek olan filmleri sidebarda yada farklı bir yerde listelemek mi? Hani bu iki seçenek arasında gidip geliyorum bir sonuca varamadım ve sizlere sormak istedim.

Şimdiden yorum yapacak tüm arkadaşlara teşekkürlerimi sunuyor bloglarının yayın hayatında ise çok fena hitler ile alıp başlarını gitmelerini diliyorum :D

wmaraci
reklam

MstDrsn MstDrsn Yine Yeni Yeniden Kullanıcı
  • Üyelik 15.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1872
  • Beğeniler 188 / 361
  • Ticaret 15, (%100)
1. Bence biyografiler olmayı zira bir sinema blogu ve oyuncular ile ilgili bilgilerin olması çok doğal ve siteye can katıyor. :)
2. Olarak yayın akışının tasarımı güzel olmuş ve siteye uymuş.Ama sadece sinemaTV kanalları var, biraz daha çeşit gözükseydi iyi olurdu ama bence yinede gayet güzel. :)

tont10 tont10 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad N** B**
  • Mesajlar 164
  • Beğeniler 11 / 8
  • Ticaret 8, (%100)
Benim fikrim bu siteye giden , sadece filmleri yorumlamaya devam et ve vizyonda ki ve gelecek hafta vizyona girecek olan filmleri sidebarda listelemen :)

• Üyelik 09.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 33 /
  • Meslek
  • Mesajlar 781
  • Beğeniler 224 / 218
  • Ticaret 1, (%100)

tont10 adlı üyeden alıntı

Benim fikrim bu siteye giden , sadece filmleri yorumlamaya devam et ve vizyonda ki ve gelecek hafta vizyona girecek olan filmleri sidebarda listelemen :)

Merhaba yorumunuz için teşekkür ederim :) Sivrisinema.com sitesinde mesela sidebarda çok güzel listelemişler bu tarz bir şey düşünüyorum bende eğer yaptırabilirsem :) Yorumlar gereği karar vereceğim ne yapacağıma.

MstDrsn adlı üyeden alıntı

1. Bence biyografiler olmayı zira bir sinema blogu ve oyuncular ile ilgili bilgilerin olması çok doğal ve siteye can katıyor. :)
2. Olarak yayın akışının tasarımı güzel olmuş ve siteye uymuş.Ama sadece sinemaTV kanalları var, biraz daha çeşit gözükseydi iyi olurdu ama bence yinede gayet güzel. :)

Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim :) ilk yorumunuza göre sinema blogunda filmler ile de ilgili haberlerin yer alması doğru değil mi acaba? Daha fazla can katar :D

İkincisi ise evet e-kolay yayın akışını sinema tv (D-smart) ile doldurduğu için onu çekiyor 2. sayfayı çekemiyoruz e-kolayın kod yapısından ötürü.. Eğer ki yayın akışında karar kılarsam başka bir siteden çekeceğiz içeriği.

wmaraci
wmaraci

retrospektif retrospektif WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 478
  • Beğeniler 105 / 145
  • Ticaret 7, (%100)
Ben sorudan biraz uzaklaşarak cevap vereceğim. Film seçimi yaparken girdiğim sitede genellikle;

Yılı, yapımcısı, yönetmeni, oyuncuları gibi uzayıp giden bilgilere tek seferde ulaşabilmeyi isterim. Tablo, liste vs..
Bu sitenizde çok belirgin değil.

Film açıklamasına geçerim.
Yeterince mevcut.

Sitedenizde olduğu gibi, fragman ve resimleri incelerim.
Resimler galeri formatında daha zengin sunulabilir.

Kullanıcıların eklediği yorumları gerekirse baştan sona okurum.
Çok fazla yok.

İzlemeye karar verdiysem, atıştırmalık bir şeyler alıp, izlemeye koyulurum :)

Bence Facebook gibi sosyal ağları daha aktif kullanmak gerekli; konseptiniz buna uygun. Hatta yorumlar Facebook entegreli olabilir belki.

Biraz önce "The Shawshank Redemption" sorgusunda siteniz "Nothing Found" dedi. Esaretin Bedeli olarak ekliymiş halbuki.. Ancak filmlerin orjinal isimlerini kullanan çok fazla insan var benim gibi. Bunlar da göz önünde bulundurulmalı.

Bununla birlikte arayüz çok sade ve hoş. Kullanıcının dikkatini dağıtmıyor, dinlendirici bir etkisi var sanki. Anlatımlar akıcı, okutturuyor.

Önü açık olsun..

• Üyelik 09.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 33 /
  • Meslek
  • Mesajlar 781
  • Beğeniler 224 / 218
  • Ticaret 1, (%100)

retrospektif adlı üyeden alıntı

Ben sorudan biraz uzaklaşarak cevap vereceğim. Film seçimi yaparken girdiğim sitede genellikle;

Yılı, yapımcısı, yönetmeni, oyuncuları gibi uzayıp giden bilgilere tek seferde ulaşabilmeyi isterim. Tablo, liste vs..
Bu sitenizde çok belirgin değil.

Film açıklamasına geçerim.
Yeterince mevcut.

Sitedenizde olduğu gibi, fragman ve resimleri incelerim.
Resimler galeri formatında daha zengin sunulabilir.

Kullanıcıların eklediği yorumları gerekirse baştan sona okurum.
Çok fazla yok.

İzlemeye karar verdiysem, atıştırmalık bir şeyler alıp, izlemeye koyulurum :)

Bence Facebook gibi sosyal ağları daha aktif kullanmak gerekli; konseptiniz buna uygun. Hatta yorumlar Facebook entegreli olabilir belki.

Biraz önce "The Shawshank Redemption" sorgusunda siteniz "Nothing Found" dedi. Esaretin Bedeli olarak ekliymiş halbuki.. Ancak filmlerin orjinal isimlerini kullanan çok fazla insan var benim gibi. Bunlar da göz önünde bulundurulmalı.

Bununla birlikte arayüz çok sade ve hoş. Kullanıcının dikkatini dağıtmıyor, dinlendirici bir etkisi var sanki. Anlatımlar akıcı, okutturuyor.

Önü açık olsun..

Öncelikle bu değerli yorumunuz için teşekkür ederim.. Yapım yılı ve türüne bende dikkat ettiğim için sidebarda kategorileri 2 parçaya bölerek ekledim yapım yılı ve tür olarak acaba neresi belirgin değil? Yada size göre nasıl olmalı? Orjinal isme geçecek olursak eğer genelde bende orjinal isimleri tercih ediyorum fakat arada böyle kaçabiliyor ve orjinal isimler için eski konularda düzenlemeye giderek etiketlerde belirtebilirim. Sanırım bu da aramalarda çıkmasına yardımcı olacaktır.

Sosyal medyayı aktif olarak kullanmak istedim fakat bunu nasıl yapacağımı bilemedim açıkçası mesela twitterda 100'e yakın takipçi var ama ben film önerisi istediğim taktirde bir cevap bile gelmiyor :D Bu konuda çalışmalar yapmak istiyorum ilerleyen günlerde bir şeyler yapacağım artık.

Son olarak anlatımları akıcı bulduğunuz için çok sevindim açıkçası en çok buna dikkat etmeye çalışıyorum. İlk yazdığım makalelere göre şuankiler daha iyi duruyor gibi sanki :) Önerilerinizi dikkate almaya çalışacağım ve ona göre düzenlemeler yapacağım. Bu yorumların üzerine birde sizden 2 soruma cevap alabilirsem çok memnun olurum açıkçası :)

retrospektif retrospektif WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 478
  • Beğeniler 105 / 145
  • Ticaret 7, (%100)
Ben içerik sayfasını kastetmiştim, aynı örnek üzerinden;

Tabii buradaki liste çok uzun, sadeleştirilebilir. IMDB puanı, yapım tür, süre, yönetmen vs.. Ayrıca dikkatinizi çekmiştir sosyal paylaşım butonları tıklanmaya çok müsait bir yerde. Sitenizde kullanıcıya biraz uzak kalıyor.

Aklıma yeni gelen bir şeyi ilave edeyim; rating sistemi. Bir çok sitede vardır. Kaç kişi ne oy kullanmış, merak uyandırabilir.

Facebook için likebox koyabilirsiniz. Daha etkili olur diye düşünüyorum. Benim zamanında yaptığım hatalardan birini sizde yapıyorsunuz. Sadece siteye eklenen yeni sayfaları paylaşıyorsunuz. Site dışında ama konsepte uygun paylaşımlarda yapabilirsiniz. Bu yöntemde oldukça verim sağladım.

Son olarak film önerisinde bulunmaları için siteye bir form ekleyebilirsiniz.

Bonus;

İlk mesajınızda yabancı dizilere sitem etmiştiniz, haklısınız. Örneğin biraz önce How I Met Your Mother dizisinin yeni sezonunun ilk bölümü yayına girmiş. Dizi eklenmeden önce insnalar yorum yazmaya başlamışlardı ki daha önce sayfayı ziyaret etmiştim. Buradan bi göz gezdirin dilerseniz. 34 sayfa yorum mevcut an itibariyle. Bunu özellikle paylaşmak istedim ki dizi formatını belki düşünürsünüz diye. Yani sinemaya ek olarak. Zaman sıkıntınız yoksa tabii.

• Üyelik 09.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 33 /
  • Meslek
  • Mesajlar 781
  • Beğeniler 224 / 218
  • Ticaret 1, (%100)

retrospektif adlı üyeden alıntı

Ben içerik sayfasını kastetmiştim, aynı örnek üzerinden;

Tabii buradaki liste çok uzun, sadeleştirilebilir. IMDB puanı, yapım tür, süre, yönetmen vs.. Ayrıca dikkatinizi çekmiştir sosyal paylaşım butonları tıklanmaya çok müsait bir yerde. Sitenizde kullanıcıya biraz uzak kalıyor.

Aklıma yeni gelen bir şeyi ilave edeyim; rating sistemi. Bir çok sitede vardır. Kaç kişi ne oy kullanmış, merak uyandırabilir.

Facebook için likebox koyabilirsiniz. Daha etkili olur diye düşünüyorum. Benim zamanında yaptığım hatalardan birini sizde yapıyorsunuz. Sadece siteye eklenen yeni sayfaları paylaşıyorsunuz. Site dışında ama konsepte uygun paylaşımlarda yapabilirsiniz. Bu yöntemde oldukça verim sağladım.

Son olarak film önerisinde bulunmaları için siteye bir form ekleyebilirsiniz.

Bonus;

İlk mesajınızda yabancı dizilere sitem etmiştiniz, haklısınız. Örneğin biraz önce How I Met Your Mother dizisinin yeni sezonunun ilk bölümü yayına girmiş. Dizi eklenmeden önce insnalar yorum yazmaya başlamışlardı ki daha önce sayfayı ziyaret etmiştim. Buradan bi göz gezdirin dilerseniz. 34 sayfa yorum mevcut an itibariyle. Bunu özellikle paylaşmak istedim ki dizi formatını belki düşünürsünüz diye. Yani sinemaya ek olarak. Zaman sıkıntınız yoksa tabii.

Görüşleriniz için teşekkürler dikkate alacağımdan hiç şüpheniz olmasın :) Sosyal medyaya ağırlık vermeye başlayacağım..

Yok mu başka yukarıda ki soruma cevap verebilecek arkadaşlar hala karar verebilmiş değilim :)

NovaCep NovaCep WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.02.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Sistem Yöneticiliği
  • Konum ABD
  • Ad Soyad S** Ş**
  • Mesajlar 2980
  • Beğeniler 258 / 257
  • Ticaret 16, (%100)
Merhaba, oyuncu biyografilerine ve de yerli sinema tarihine de ağırlık vermelisin..

Youtube: NovaMobi Teknoloji

• Üyelik 09.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 33 /
  • Meslek
  • Mesajlar 781
  • Beğeniler 224 / 218
  • Ticaret 1, (%100)

NovaCep adlı üyeden alıntı

Merhaba, oyuncu biyografilerine ve de yerli sinema tarihine de ağırlık vermelisin..

Yorumunuz için teşekkür ederim fakat zaten izlediğim Türk filmlerini de yorumlamaya çalışıyorum. Oyuncu biyografilerine ağırlık vermeye de başlayacağım.. Teşekkürler yorumunuz için.. :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al