3-5-10 arkadaş blog açıp yazıcaz ne zaman ne kadar para kazanmaya başlarız?

46 Mesajlar 5.488 Okunma
smmexpress

nettebilgi nettebilgi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1454
  • Beğeniler 254 / 430
  • Ticaret 8, (%100)

velizrsln adlı üyeden alıntı

yok sadece 3-5 bişeyler kazandırsa yeter diyorum yani makale fiyatının 2 katını kazandırsa yeter mesela eski iş arkadaşımın bir sitesi vardı futbol sonuclarını falan paylaşıyordu özetlerini falan sitesi hala açıktı ama şuan kapalı hosmekan.com facebookdada link veriyodu sayfası şu hatta; https://www.facebook.com/pages/wwwhosmekancom/321519597609?fref=ts
aylık 300-500-700-900 falan geliyordu değişiyordu etkin oldugunda 1000 e kadar geliyordu işte bana böyle bir ek gelir yeter bir adam vardı youtubede sen yaz 100-200 özgün orjinal içerik hit alıcak diyordu hamdi vidimogluydu sanırım, yani bu kadar zor değildir heralde kazanmak?

Hit alınınca para kazanmakta kolay olmuyor. Millet boşunamı oyun sitesi kuruyor neden çünki çocuklar reklam oyun ayırt etmiyorlar önüne gelene tıklıyorlar. Sen sitene moda haberi okumaya gelen bi bayanı reklamlara tıklatabiliyosun, sağlık okumaya gelen bi bayanı reklama tıklatabiliyosun ama illuminati okumaya gelen bi adamı reklama tıklatamıyosun. :D

wmaraci
reklam

velizrsln velizrsln WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek donanim & yazilim & sunucu (bilişim)
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad V** Ö**
  • Mesajlar 181
  • Beğeniler 10 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

nettebilgi adlı üyeden alıntı

Hit alınınca para kazanmakta kolay olmuyor. Millet boşunamı oyun sitesi kuruyor neden çünki çocuklar reklam oyun ayırt etmiyorlar önüne gelene tıklıyorlar. Sen sitene moda haberi okumaya gelen bi bayanı reklamlara tıklatabiliyosun, sağlık okumaya gelen bi bayanı reklama tıklatabiliyosun ama illuminati okumaya gelen bi adamı reklama tıklatamıyosun. :D

cahil kesime hitap et diyorsun yani ama dedigim sitede yazı olarak herşey olucak ama genel olarak makale okuyan birinin bende reklamla ilgisi olcagını sanmıyorum bilinçli kullanıcıdır çünkü yada bilmiyorum her türlü insan gelirde reklama tıklayan zor gibi geliyor ama olsun gene kurtarır heralde emegin hakkını verir sanırım, günlük 20-30 paylaşımla her gün 1 yıl sonra aylık 600 tl kazandırıyor olur sanırım

nettebilgi nettebilgi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1454
  • Beğeniler 254 / 430
  • Ticaret 8, (%100)

cahil kesime hitap et diyorsun yani ama dedigim sitede yazı olarak herşey olucak ama genel olarak makale okuyan birinin bende reklamla ilgisi olcagını sanmıyorum bilinçli kullanıcıdır çünkü yada bilmiyorum her türlü insan gelirde reklama tıklayan zor gibi geliyor ama olsun gene kurtarır heralde emegin hakkını verir sanırım, günlük 20-30 paylaşımla her gün 1 yıl sonra aylık 600 tl kazandırıyor olur sanırım

Bak şimdi mantık olarak şöyle düşüyoyosun sitemde herşey olursa daha çok ziyaretçim olur. Mesela sitende sağlık, ekonomi, oyun, teknoloji, spor var sayıyorum. Sen her telden yazdığın için spordan da yazsan spor siteleriin gerisnde kalırsın, teknolojiden yazsan teknoloji sitelerinin gerisinde kalırsın çünki google her telden oynayan sitelere değer vermiyor eskisi gibi. Her telden oynayan sitelerin makaleleri çok alt sayfalarda kalıyor.
Ama kendine bi sektör belirlesen mesela teknoloji ve oyun diyelim bu alanda diğer sitelerle rekabet edebilirsin ve makalelerin üst sıralara çıkmaya başlar daha çok ziyaretçin olur. Sitenin değer artar ismini markalaştırma şansın olur. Takip edenin olur. Diğer türlü takipçinde olmaz.

Aylık 600 tl kazanmak sana bağlı. Adsense ile aylık 600 tl tek bir siteden kazanmak çok zor. Oyun, kadın, sağlık, yemek tarifi, rüya tabiri siteleri iyi kazandırıyor şuan

• Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad V** Ö**
  • Mesajlar 181
  • Beğeniler 10 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
varmıdır olumlu düşünen bu adam içimi kararttı o kadar uğraşıcaz yazıcaz para kazanamicaz :D

wmaraci
wmaraci

KDOGAN KDOGAN Burada 13 Yıl Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1901
  • Beğeniler 837 / 757
  • Ticaret 131, (%99)

varmıdır olumlu düşünen bu adam içimi kararttı o kadar uğraşıcaz yazıcaz para kazanamicaz :D

O adamın yazdıklarını okudum, doğru söylüyor : )

WebDost WebDost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 4329
  • Beğeniler 331 / 899
  • Ticaret 16, (%100)
2 aya

BloggerTr BloggerTr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 49
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
ne istersek onu yazrız tarzında olmayın bence.Bir arkadaşınız bir konuda diğer arkadaşınız diğer konuda yazabilir.ama içeriğinizi sınırlı tutun derim.Blog işi de yapabilirsiniz.Çoklu blog yazarları blogun sürekli güncel kalmasını sağlar.Bu da google ın hoşuna gider ve kısa zamanda yükselirsiniz

BloggerTr.com | Blog Hakkında Merak Ettikleriniz

• Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad V** Ö**
  • Mesajlar 181
  • Beğeniler 10 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
teşekkürler o zaman katogorilendirme yapmam gerekicek özenle, webdost 2 aya ne demek istedin? para mı kazanmaya başlicam 2 aya

Karacahan Karacahan Teknoloji Filozofu Kullanıcı
  • Üyelik 06.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 138
  • Beğeniler 15 / 28
  • Ticaret 0, (%0)
Blogların da bir özelliği kalmadı artık. Zira blog denilen kavram esasında bir hobi kavramıdır. Para kazanmak için uğraşılan bir şey değildir. Hobilerinle uğraşarak para kazanırsın o ayrı bir şey ama para kazanmak için hobi edinmek bana çok ama çok saçma geliyor. Arkadaşın dediği gibi forum sitesi daha mantıklı. Boş ver blogu.

PorFavorDama PorFavorDama WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Adana
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 511
  • Beğeniler 152 / 44
  • Ticaret 0, (%0)
Benim dusuncem bu ise para amaciyla bakilmamali sen daha diyorsun ki hic bir bilgim yok fakat para kazanmak istiyorum sen hic bir sey bilmeden nasil dusunebiliyorsun para kazanmayi ? Bence 1. Amac web tasarim kodlama öğrenmek olmalidir bunlari yapip guncel tuttuktan sonra zaten islerin yoluna girer kazanmaya baslarsin ama para icin bu islere girilmemeli diye düşünüyorum.

wmaraci
Konuyu toplam 4 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 4 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al