3-5-10 arkadaş blog açıp yazıcaz ne zaman ne kadar para kazanmaya başlarız?

46 Mesajlar 5.485 Okunma
smmexpress

webankasi webankasi Gıda Mühendisi / Yazar Kullanıcı
  • Üyelik 07.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Gıda Mühendisi, Metin Yazarı
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad H** S**
  • Mesajlar 326
  • Beğeniler 76 / 48
  • Ticaret 46, (%98)

Karacahan adlı üyeden alıntı

Blogların da bir özelliği kalmadı artık. Zira blog denilen kavram esasında bir hobi kavramıdır. Para kazanmak için uğraşılan bir şey değildir. Hobilerinle uğraşarak para kazanırsın o ayrı bir şey ama para kazanmak için hobi edinmek bana çok ama çok saçma geliyor. Arkadaşın dediği gibi forum sitesi daha mantıklı. Boş ver blogu.

Hoops. :) Yanlış bir düşünce daha ( bana göre. )
Ben bir blog açtım hobi amaçlı. Webmaster içeriklerini girdiğim özgün bir blog. Sadece ama sadece webmaster konuları yazıp paylaşıyorum. ( tanıtımlar hariç. )
Bloglardan çok rahat para kazanılabiliyor. Şuanda para kazanan blogların %99'u blogunu para kazanmak için açmamıştır. ( bende öyle. ) Biz para kazanmak için açmadık lakin şuan kazandırıyor. Azımsanamayacak fiyatlarda değil ( :) ).

Blog devirleri hala da günceldir. Öyle ki hem kazandırmaya hem de ziyaretçi akına uğruyorlar. Forum devrinin en güncel olduğu dönemleri hatırlıyorum da, ( artık o eski devirler kapandı. YENİLİK ZAMANI. ) Şimdilerde yok o kalabalık, o his.

O halde.. ?

• Blog açmaya devam :). ( Tabi becerebilirseniz ;) )

Dipnot: Çok uğraştırır. :)

wmaraci
reklam

drcag drcag WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek doktor
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 738
  • Beğeniler 3 / 107
  • Ticaret 2, (%50)
Her 10bin görüntülemeye 10-20 TL kazanırsınız.
İsterseniz bizim sitede yazın görüntüleme başı ücret ödeyelim.

Son Haberler www.haberdetaylari.com

S4L1M S4L1M Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SeninFilminHD´de Admin
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 227
  • Beğeniler 47 / 46
  • Ticaret 2, (%100)
eğer dediğin kadar kişiyseniz blog açın herkes üstün olduğu bir kategoride kendi yazılarını yazar forumda düşünülebilir

Okeskin Okeskin SUPREMACY Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 880
  • Beğeniler 836 / 288
  • Ticaret 18, (%100)
Hevesinizi kırmak istemem ama işin ucunda para olduğunu söylediğiniz arkadaşlarınızın bu işler hakkında en ufak bir bilgisi yoksa 2.gün yazarlığı bırakacaklardır. Her ne kadar "çalışırsak aylık 3 bin, 5 bin alırız" deseniz de bunu bir anda başarılamayacak şey olduğunu anladıklarında vazgeçecekler ve hevesiniz kursağınızda kalacak.

Tecrübe edinmiş biri olarak söylüyorum bunları, hiçbir zaman kimse sizin kadar hevesli olmayacak. Paranın rengi görünmedikçe kimsenin isteği olmayacak. 3 ay önce sizin gibi düşünüp sitemi açtım, 2 kişi daha buldum fakat 1 tane yazı girilmedi. Tavsiyem umudunuzu arkadaşlarınıza bağlayıp işe girişmemenizdir. Makale paketleri alarak veya siteye ücretli yazar tutarak belli bir noktaya getirmenizdir. Gerekli imaj oluşturulduktan sonra yazar olmak isteyenler artacaktır.

iyi.
wmaraci
wmaraci

drcag drcag WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek doktor
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 738
  • Beğeniler 3 / 107
  • Ticaret 2, (%50)
Yazdığınız yazılar eğer siteniz yeni ise en altlarda çıkacak ve index alması 10 günü bulacak. Yazılar okunmayıncada diğer yazarlar yavaş yavaş sıkılacak

Son Haberler www.haberdetaylari.com

velizrsln velizrsln WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek donanim & yazilim & sunucu (bilişim)
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad V** Ö**
  • Mesajlar 181
  • Beğeniler 10 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
arkadaşlar yorumlarınızı cevapladım inş bilgilendirmeye devam edersiniz, bu arada siteye yatırımda yapabilirim reklam seo fln

ney 2 aya ve ne kadar ortalama?

BloggerTr adlı üyeden alıntı

ne istersek onu yazrız tarzında olmayın bence.Bir arkadaşınız bir konuda diğer arkadaşınız diğer konuda yazabilir.ama içeriğinizi sınırlı tutun derim.Blog işi de yapabilirsiniz.Çoklu blog yazarları blogun sürekli güncel kalmasını sağlar.Bu da google ın hoşuna gider ve kısa zamanda yükselirsiniz

forumda olsa blogda olsa belli katogoriler olcak haliyle dedigin gibi çok fazla abartmaya gerek yok katogorileri ne bilim spor ekonomi otomobil vs.vs.

Karacahan adlı üyeden alıntı

Blogların da bir özelliği kalmadı artık. Zira blog denilen kavram esasında bir hobi kavramıdır. Para kazanmak için uğraşılan bir şey değildir. Hobilerinle uğraşarak para kazanırsın o ayrı bir şey ama para kazanmak için hobi edinmek bana çok ama çok saçma geliyor. Arkadaşın dediği gibi forum sitesi daha mantıklı. Boş ver blogu.

yazmak benim için ve arkadaşlarımdan bazıları için hobi sayılır zaten klavye kullanmak zevkli iş şayet diğerlerini karıştırmıyorumda benim için hobi diğerleride kendi bilicek

PorFavorDama adlı üyeden alıntı

Benim dusuncem bu ise para amaciyla bakilmamali sen daha diyorsun ki hic bir bilgim yok fakat para kazanmak istiyorum sen hic bir sey bilmeden nasil dusunebiliyorsun para kazanmayi ? Bence 1. Amac web tasarim kodlama öğrenmek olmalidir bunlari yapip guncel tuttuktan sonra zaten islerin yoluna girer kazanmaya baslarsin ama para icin bu islere girilmemeli diye düşünüyorum.

kod bilmem neye yaricakki hazır scriptler çok daha kaliteli ben onlar gibi yazabilmek için kim bilir ne kadar uğraşıcam facebook gibi devrim bişey yapmicaz sonucda pastadan pay alıcaz :)

webankasi adlı üyeden alıntı

Hoops. :) Yanlış bir düşünce daha ( bana göre. )
Ben bir blog açtım hobi amaçlı. Webmaster içeriklerini girdiğim özgün bir blog. Sadece ama sadece webmaster konuları yazıp paylaşıyorum. ( tanıtımlar hariç. )
Bloglardan çok rahat para kazanılabiliyor. Şuanda para kazanan blogların %99'u blogunu para kazanmak için açmamıştır. ( bende öyle. ) Biz para kazanmak için açmadık lakin şuan kazandırıyor. Azımsanamayacak fiyatlarda değil ( :) ).

Blog devirleri hala da günceldir. Öyle ki hem kazandırmaya hem de ziyaretçi akına uğruyorlar. Forum devrinin en güncel olduğu dönemleri hatırlıyorum da, ( artık o eski devirler kapandı. YENİLİK ZAMANI. ) Şimdilerde yok o kalabalık, o his.

O halde.. ?

• Blog açmaya devam :). ( Tabi becerebilirseniz ;) )

Dipnot: Çok uğraştırır. :)

becerebilicek uğraştırıcak tarafı neresi hocam, google hazır veriyor zaten.

drcag adlı üyeden alıntı

Her 10bin görüntülemeye 10-20 TL kazanırsınız.
İsterseniz bizim sitede yazın görüntüleme başı ücret ödeyelim.

yok hocam admin ben olmak istiyorum, peki 10bin görüntüleme tekil mi çogul mu? birde mesela günlük 10bin görüntülenen bir site örnek verir misin

S4L1M adlı üyeden alıntı

eğer dediğin kadar kişiyseniz blog açın herkes üstün olduğu bir kategoride kendi yazılarını yazar forumda düşünülebilir

forum blog konusu tamamen bence kafa yoruyor piyasada sadece forum ve blog mu var hazır scriptlerden? forum ve blog kadar kısıtlı olamaz bu internet, farklı birşeyde olabilir ama benim için fark etmez hatta yazılan yazının hem forum hemde blogda yayınlanmasını sağlayabiliriz sanırım, hatta 2 site olur ayrı ayrı biri blog biri forum birinde yazılandiğerindede çıkar oh miss..

OkanKeskin adlı üyeden alıntı

Hevesinizi kırmak istemem ama işin ucunda para olduğunu söylediğiniz arkadaşlarınızın bu işler hakkında en ufak bir bilgisi yoksa 2.gün yazarlığı bırakacaklardır. Her ne kadar "çalışırsak aylık 3 bin, 5 bin alırız" deseniz de bunu bir anda başarılamayacak şey olduğunu anladıklarında vazgeçecekler ve hevesiniz kursağınızda kalacak.
evet hocam bende farkındayım birden bişey olmicagını ama ortalama olarak en az 6 ay diye düşünüyorum ve isteyen arkadaşıma kelime başına ödeme yapıcam küçük miktarlarda
Tecrübe edinmiş biri olarak söylüyorum bunları, hiçbir zaman kimse sizin kadar hevesli olmayacak. Paranın rengi görünmedikçe kimsenin isteği olmayacak. 3 ay önce sizin gibi düşünüp sitemi açtım, 2 kişi daha buldum fakat 1 tane yazı girilmedi. Tavsiyem umudunuzu arkadaşlarınıza bağlayıp işe girişmemenizdir. Makale paketleri alarak veya siteye ücretli yazar tutarak belli bir noktaya getirmenizdir. Gerekli imaj oluşturulduktan sonra yazar olmak isteyenler artacaktır.

evet bende öyle düşünüyorum isteyen arkadaşım sitenin ortagı isteyene kelime başına küçük miktar ödeme yapıcam

drcag adlı üyeden alıntı

Yazdığınız yazılar eğer siteniz yeni ise en altlarda çıkacak ve index alması 10 günü bulacak. Yazılar okunmayıncada diğer yazarlar yavaş yavaş sıkılacak

birden olmicagını biliyorum ve anlatıcam herkeze isteyen kalır isteyen gider isteyen ortak olucak isteyen kelime başına benden para alıcak tabi küçük paralar

Newjack Newjack Sms Onayı Gerekli Telefon Onaysız
  • Üyelik 08.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 998
  • Beğeniler 48 / 282
  • Ticaret 10, (%90)
Herkes senin gibi büyük bir hevesle başlar bloglamaya... Sonra bir isim ararsın ne olsun dersin ? Saatlerce düşünürsün internetten bile ararsın bulursun kendine bir isim elbette... Sonra bir tema derdi başlar aynı şekilde büyük bir arama yaparsın bulursun beğenmezsin silersin kaldırırsın yeniden kurarsın bununda sonunda tabii bulursun bir tema sonra içerik yazmaa başlarsın silersin yazarsın silersin yine yazarsın sonunda yazarsın... Sonra bir bekleyişe girersin yazılarım neden okunmuyor neden blogumun hit'i artmıyor orada burada bloga adam çekmek için kendini bile maskara edersin eninde sonunda buda olur elbet... Sonra adsense reklamı almak için uğraşırsın google onay vermez istediklerini yaparsın yine onay vermez ama sonunda elbet onay verir... Sonra adsense hesabına günlük bakmaya başlarsın kazanç yoktur her gün bakarsın 0.5 TL görürsün aradan haftalar geçer hala bakarsın 0.10 TL kazanmışsındır sonra sıkılırsın canın çok sıkılır işte dananın kuyruğu bu kısımda kopar yılmazsan devam edersen kazanırsın yok kazanamıyorum deyipde vazgeçersin şimdiden başlama derim... Kimsenin umudunu kırmak istemem ben bunları yaşayanları çok gördüm, eyvallah...
kelebek Zeus eleaf

kişi bu mesajı beğendi.

khazadum khazadum Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek SEO Executive & SEO Analyst
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** P**
  • Mesajlar 463
  • Beğeniler 34 / 84
  • Ticaret 3, (%100)
Siz açın da bana haber verin ben yorum atar ve kayıt olurum siteye :)

Zeus Zeus Güç gizden gelir. Kullanıcı
  • Üyelik 23.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 670
  • Beğeniler 154 / 157
  • Ticaret 42, (%95)

Newjack adlı üyeden alıntı

Herkes senin gibi büyük bir hevesle başlar bloglamaya... Sonra bir isim ararsın ne olsun dersin ? Saatlerce düşünürsün internetten bile ararsın bulursun kendine bir isim elbette... Sonra bir tema derdi başlar aynı şekilde büyük bir arama yaparsın bulursun beğenmezsin silersin kaldırırsın yeniden kurarsın bununda sonunda tabii bulursun bir tema sonra içerik yazmaa başlarsın silersin yazarsın silersin yine yazarsın sonunda yazarsın... Sonra bir bekleyişe girersin yazılarım neden okunmuyor neden blogumun hit'i artmıyor orada burada bloga adam çekmek için kendini bile maskara edersin eninde sonunda buda olur elbet... Sonra adsense reklamı almak için uğraşırsın google onay vermez istediklerini yaparsın yine onay vermez ama sonunda elbet onay verir... Sonra adsense hesabına günlük bakmaya başlarsın kazanç yoktur her gün bakarsın 0.5 TL görürsün aradan haftalar geçer hala bakarsın 0.10 TL kazanmışsındır sonra sıkılırsın canın çok sıkılır işte dananın kuyruğu bu kısımda kopar yılmazsan devam edersen kazanırsın yok kazanamıyorum deyipde vazgeçersin şimdiden başlama derim... Kimsenin umudunu kırmak istemem ben bunları yaşayanları çok gördüm, eyvallah...

aynı fikirdeyim :cool:

MehmetARIK MehmetARIK Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 626
  • Beğeniler 13 / 260
  • Ticaret 2, (%100)

Newjack adlı üyeden alıntı

Bende aynı fikirdeyim :rolleyes:

Ek Olarak: Kardeş sana birşey söylemek istiyorum. Sen site açıp uğraşıp para kazanmak istiyorsun. Kolay kolay kazanamazsın. Nedenleri:
1- Para kazanmak için para gerekir. Paran varsa hemen kazanmaya başlarsın, yoksa en az 1 sene beklemen gerek.
2- Amatörsün, acemisin, boş heveslere kapılmışsın.
3- Ne yapacağını, ne yazacağını bilmiyorsun.
4- Kalabalık girmişsin olaya. Nerde çokluk...
5- Para kazanmak için site açmak istiyorsun. Girişin yanlış zaten. Kazanamayınca kapatacaksın siteyi eminim.
6- Her telden yazıcam diyorsun. Yani sitenin ne sitesi olduğunu anlayabilene madalya takıcam diyorsun. Ne sitesi olduğu bile belli olmayan siteye kim niye girsin.
7- Hedef kitlen yok. Senin amacına uygun, o kategoriye giren insan yok zaten.
8- Ayda 600 TL kazanmak için 600 takla atman lazım, bunu bilmiyorsun.
9- Plan yok, proje yok, çalışma sistemi yok. Herkes kafasına göre takılacak. Çok düzensiz ve özensiz bir sistem.
10- İşini Adsense'e bağlayarak baştan yanlış yapmışsın.

Su ısıtıcısına kızdım, bütün sinirimi senden çıkarıyorum kusura bakma, özür dilerim :)
Durum benim bakış açımdan bu.
Para kazanmak istiyorsan sana tavsiyem:
1- Parasını oraya buraya çarçur etmeyi seven, günübirlik yaşayan insanları hedef al. Akşama kadar sokaklarda , sabaha kadar bilgisayar başında sürten yada tembel baba parası yiyen üniversite öğrencilerini hedef al. Onlar heryere tıklar kafasına göre. Hemde sabaha kadar lak lak yapacak biyer arıyorlardır. öyle bir ortam yaratırsan kazanır :D

wmaraci
Konuyu toplam 5 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 5 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al