wmaraci reklam

Günümüz blogcuları !!

66 Mesajlar 8.631 Okunma
smmexpress

Kodespa Kodespa Rabbyte.net Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Eski Hosting provider :)
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1819
  • Beğeniler 572 / 572
  • Ticaret 2, (%100)

Mehmet ARIK adlı üyeden alıntı

Ülkemizde SEOcuların bildiği 2 şey vardır:
1- Backlink
2- Tanıtım Yazısı

Ülkemizde BLOGcuların bildiği 2 şey vardır:
1- Adsense'den köşeyi dönmede uzmandırlar
2- Domain seçmede çok ustadırlar

Ülkemizde bu saydığım grupların 3 ortak noktası vardır:
1- Hepsi WEBMASTERdır
2- Hepsi YAZILIM uzmanıdır
3- Hepsi SEO uzmanıdır

Bu yazdıklarım genel görüşümdür. Kimse üzerine alınmasın.

Şu foruma bir bakın arkadaşlar. Neredeyse üyelerin yarısına yakınının imzasında "PROFESYONEL SEO İŞLERİ - SEO UZMANI - SEO BLOĞU " gibi yazılar vardır. Yarısından çoğunun kişisel BLOGu vardır. Üçte ikisi Wordpress uzmanıdır. Dörtte üçü Webmasterdır.

Çoğununda hayali BİR BLOG AÇIP ADSENSE'DEN KÖŞEYİ DÖNMEKtir.

Piyasada çok kaliteli insanlar ve siteler var, onlara lafım yok. Ama bu hiçbirşey bilmeyen SEOculara para kaptırmayın arkadaşlar. Google'ın kendi sitesinde SEO ile ilgili 2600 sayfalık bilgi var. Okuyun, uygulayın, kendinizi geliştirin. Bilgiyi ilk kaynağından öğrenin. SEO terimini yaratan, bu uygulamayı hayatımıza sokan kuruluştan öğrenin SEO olayını. İlk elden öğrenin.

Kaliteli siteler hiçbir zaman SEOya ihtiyaç duymazlar. Zaten insanlar server, beğenir o siteleri. İçerikten faydalanırlar, öğrenirler, bırakmazlar sizi hiçbir zaman. Zevkle dolaşırlar web sayfanızda. Zaten böyle bir siten varsa SEO ile uğraşmaya falan ne gerek vardır ki?

Sonuç itibariyle yazılımla ilgili bir okul, üniversite veya özel eğitim veren bir kurumda öğretim görmemiş, kendini geliştirmemiş, uzman olduğunu iddia ettiği konuda yeni birşeyler üretmemiş, yeni buluşlara, icatlara imzasını atmamış kişiler kendini UZMAN diye PROFESYONEL diye tanıtıyorlar, bu çok üzücü ve çok sinir bozucu. Zaten hiçbir zaman işin GERÇEK UZMANLARI böyle forum sitelerinde takılmaz onu da söyleyeyim. Onlar çoktan büyük kuruluşlarda önemli görevlerde işlerine başlamışlardır. Forumlardan 3 5 kuruş para kırmak için konu açan adamdan ne profesyonellik, ne uzmanlık beklenirki zaten??

Resmen içimdekileri yazmışsın hocam .
Bu arada milletin yaşına laf attığım yok. isim vermek istemiyorum ama 14 yaşında php ile script yazan tanıdığım var ve hiç bir zaman artisliğini görmedim benim lafım bunlara değil yukarda bolca sözü geçen bilmeyip te biliyormuş gibi yapanlara...

Ek Olarak:

berkangndz adlı üyeden alıntı

Merhaba, 2. sayfada bi yazınızı gördüm liseli vs. bu dediğiniz yerlerden sizlerde gectiniz ancak şöyle bi durum gelmişti script yazacak derecede degil ancak biliyordum düzenlemeyi ve 12 yada 13 yaşlarında birisi ile tanışmıştım yardım ediyordu o an yaşını bilmiyordum ancak saygı vs. hiç bi şekilde anlamassınız 12 13 yaşlarında olduğunu iyi derecede biliyordu gayet başarılı bir şekilde php mysql biliyordu yani ama şuan belki o yaşlarda birisi insanları dolandırıyor bile olabilir genelleme yapmasak daha iyi olur düşüncesindeyim sizden 10 yaş kücük birisi bile sizden bilgili olabilir vs. lütfen genelleme yapmayalım :)
Teşekkürler
Not: yazım hatası icin kusura bakmayın telefondayım.

kardeşim son yazıdığımda bundan sözettim aynı hemen hemen söylediklerimiz ;)

Türkiyenin ilk Hosting Forumu; Rabbyte.net Hepiniz davetlisiniz...
wmaraci
reklam

MehmetARIK MehmetARIK Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 626
  • Beğeniler 13 / 260
  • Ticaret 2, (%100)

cagman adlı üyeden alıntı

Resmen içimdekileri yazmışsın hocam .
Bu arada milletin yaşına laf attığım yok. isim vermek istemiyorum ama 14 yaşında php ile script yazan tanıdığım var ve hiç bir zaman artisliğini görmedim benim lafım bunlara değil yukarda bolca sözü geçen bilmeyip te biliyormuş gibi yapanlara...

Tabii benimde onlara lafım yok. Akıl yaşta değil baştadır.
Bu olayların yaşla ilgisi olsaydı 12 yaşındaki çocuk profesör olmazdı ya da lise arkadaşım 20 yaşında QNX firmasında yazılım uzmanı olmazdı.

Kodespa Kodespa Rabbyte.net Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Eski Hosting provider :)
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1819
  • Beğeniler 572 / 572
  • Ticaret 2, (%100)

Mehmet ARIK adlı üyeden alıntı

Tabii benimde onlara lafım yok. Akıl yaşta değil baştadır.
Bu olayların yaşla ilgisi olsaydı 12 yaşındaki çocuk profesör olmazdı ya da lise arkadaşım 20 yaşında QNX firmasında yazılım uzmanı olmazdı.

Hocam dikkat ettiyseniz herkesin takıldığı biryer var "yaş- liseli" bu iki terim.
anlatamıyorum sanırım Beylerrrr kimsenin yaşına laf söylediğim yok !!!
Konuyu okumadan yorum yapanlara bayılıyorum varya :)

Türkiyenin ilk Hosting Forumu; Rabbyte.net Hepiniz davetlisiniz...

anilgzl anilgzl Mobilya Dekorasyon Kullanıcı
  • Üyelik 14.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mobilya Dekorasyon
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 1305
  • Beğeniler 148 / 341
  • Ticaret 33, (%100)
Blog yazmak çok keyfili. Forumların popüler olduğu dönemlerde güzeldi. Ancak forum özlemini wmaraci'nda gideriyorum.

"...bir daha gel, gel samsundan..."
wmaraci
wmaraci

JpnTr26 JpnTr26 EskişehirSpor! Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 653
  • Beğeniler 319 / 175
  • Ticaret 3, (%100)

cagman adlı üyeden alıntı

Yaşım 16-17 olduğu dönemlerde bu bloglar bu kadar modern değildi herkes seocu ve herkes blogcu değildi, herkesin haddini bildiği dönemlerdi,
------------
Yukardaki diğer yorumlarımı okumadan yorum yapmanız da sizin yaşınızı belirtiyor neyse konuyu tartışmaya sürüklemeyelim.
ben yukarda dedim zaten tüm blogcular değil aralarında güzel sağlam blogcularda var tabiki "anlayana"

Bunu konuda belirtmeniz gerekiyor yazı neden yazılır bunu araştırmalısınız ilk önce.Ne düşünüyorsanız yazdığınız yazıda belirtip sorulan sorulara ve yapılan eleştirilere cevap vermelisiniz diğer düşüncelerinizi cevaplarda yazmanın mantığı yok.Ben sizin tüm yorumlarınızı okumak zorunda değilim neticede ne demek istediğinizi açtığınız konuya bakarak anlamalıyım. Önceden de dediğim gibi kendinizi bir konuda geliştirmeden başkalarını o konuda eleştirmenizin de bir mantığı yok.Ayrıca isterseniz size kimlik fotokopimi, üniversite öğrenci belgemi ve adıma kayıtlı bir faturayı fax ile gönderebilirim o zaman yaşımın daha iyi farkına varırsınız.

Yazış şekliniz 16-17 yaşındaki birinden farksız anlamında söylemiştim ben yorumumu, siz yorumlarınızı okumadığım için beni çocuk yerine koydunuz ironik bir durum.

davutkara davutkara Öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 329
  • Beğeniler 20 / 68
  • Ticaret 1, (%100)
Kardeşim sitemin güzel :) ve beğendim.

İnan ben wp hakkında bilgi doluyum adete fışkırtıyorum bilgileri ama bir tema yapıyım satıyım derken düşünüyorum ya bir kaç problem çıkarda bu alacak adamları mağdur edersem diye. Ben belki okulda olurum ilgilenemem adam probleminden dolayı yakınırsa vs. diye bir çok düşüncem oluyor birilerini mağdur etmek hoş olmaz çünkü. Bu yüzden bir şey yapıp satacaksam emin olmadan satmak istemiyorum.

Ama çevreye bakıyorsun kimse böyle düşünmüyor ben sorunu çözeyimde yarım yamalak olsada olur gibisinden fikirler çok saçma.

ve böyle adam çook var.

davutkara.com | DAVUT KARA BLOG | Wordpress Uzmanı

ibrahimsn ibrahimsn Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad İ** S**
  • Mesajlar 282
  • Beğeniler 35 / 29
  • Ticaret 3, (%100)

davutkara adlı üyeden alıntı

Kardeşim sitemin güzel :) ve beğendim.

İnan ben wp hakkında bilgi doluyum adete fışkırtıyorum bilgileri ama bir tema yapıyım satıyım derken düşünüyorum ya bir kaç problem çıkarda bu alacak adamları mağdur edersem diye. Ben belki okulda olurum ilgilenemem adam probleminden dolayı yakınırsa vs. diye bir çok düşüncem oluyor birilerini mağdur etmek hoş olmaz çünkü. Bu yüzden bir şey yapıp satacaksam emin olmadan satmak istemiyorum.

Ama çevreye bakıyorsun kimse böyle düşünmüyor ben sorunu çözeyimde yarım yamalak olsada olur gibisinden fikirler çok saçma.

ve böyle adam çook var.

Hocam içimdekileri yazdın :)
davutkara

kişi bu mesajı beğendi.

MertKoseoglu MertKoseoglu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek x
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 659
  • Beğeniler 120 / 168
  • Ticaret 3, (%100)
Ben küçükken elektrikçilerden motor, led lamba,anahtar gibi çeşitli elektronik malzemeler alıp evde lehim makinem ile pipet çubuklar yardımı ile robot yapmaya çalışırdım. Daha sonra ilgimi çeken bilgisayar bana daha farklı alanlarda bilgi toplamamda yardımcı oldu. Bu alanlardan birisi de yazılım alanıydı. Tüm bunları düşünürken ben orta okula gidiyordum.

En az 3 sene programlama dilleri üzerinde araştırma ve çalışma yaptıktan sonra yaptığım çalışmaların ve öğrendiklerim diğer insanlarında işine yarayabileceği düşüncesi beni ismi, ismim ve soyadımdan oluşan bu blogu açmaya yöneltti.

Her zaman yazamasam da aldığım yorumlar amacıma ulaştığımı anlatmakta. Fakat konunun başında da söylediğim gibi artık herkesin blogu veya internet sitesi var. Bu harika bir durum. Keşke farklı yaş gruplarından farklı kişiler bilgisayar alanının sadece oyunlardan ibaret olmadığının farkına varıp 0 ve 1 olaylarının da kapısını aralayabilse.

Benim rahatsız olduğum kısım bu blogların bilinçsiz internet kullanıcıları için kabusa dönmesi. Nedenini sorarsanız kaynağı bilinmedik her siteden kopyala – yapıştır yapan bir blog kitlesi var önümüzde. Hiçbir konuyu yorumlamayan, sadece yazılar paylaşıp reklam şirketlerinden gelir elde etmek isteyen bir kitle.

Unutmasak olmaz tabii birde bilgisayar bilimini aşağılarcasına her önüne gelen webmaster kavramını kendine yakıştırmakta. Sizden ricam bu gibi konularla uğraşırken bilinçli olmanız. Kendinizi geliştirmeyi hedeflemenizdir. Doğruluğundan emin olmadığınız bilgileri paylaşmamanız ve bu işten ekmek yiyen kişilerin piyasasını aşağı çekmemeniz.

http://www.mkoseoglu.com/gunluk/gunumuzde-blog-sahibi-olmak.html

Okeskin Okeskin SUPREMACY Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 880
  • Beğeniler 836 / 288
  • Ticaret 18, (%100)
Valla diyecek söz yok, haklısınız. Ne zamanki yeni nesil bilgisayarla tanıştı, bu alan düşüşlere geçti; he yapmasınlar mı? Yapsınlar elbet ama kişisel blog kavramını amacından çıkardılar. Kişisel blog diyince benim aklıma yaşadığı olayları, öğrendiği bilgileri insanlara mizahi açıdan sunan yazarlar aklıma geliyordu. Şimdi ise bu tarz konular yerine sağdan soldan duydukları, öğrendikleri bilgileri paylaşarak maddi çıkar sağlamak oldu. Takip ettiğim kişisel blogların bir çoğu sitelerini kapattı veya satışını gerçekleştirdi. Şüphesiz bu alanın çürümesi insanların çoğalması değil, kategorinin amacından çıkarılması oldu.

iyi.

FIRTINA1453 FIRTINA1453 Bir Gün Mutlaka... Kullanıcı
  • Üyelik 22.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Van
  • Ad Soyad R** A**
  • Mesajlar 322
  • Beğeniler 1 / 77
  • Ticaret 0, (%0)
Gençler öğrenmeli yazmalı düşünmeli ve bunu kişilere aktarmalı. Ama kopyala yapıştır ile veya okuduğu 2 makalede uzmanım diyerek değil. Araştırarak, PC başında sabahlayarak, kan ter için de kalarak bir şeyler öğrenmeli. Keşfetmeli bulmalı sıfırdan yapmalı. Ne zaman öyle bir nesil yetişti Türkiye'de işte o zaman bu iş tamam diyebiliriz. Ne zaman kendi telefonlarmızı kendi bilgisayarlarımızı, arama motorlarımızı, tarayıcılarımızı kullandık. İşte o vakit Güneş üzerimize yeni doğuyor demektir.

İnternet Bizans ise, biz de FATİH'in fedaileriyiz!
wmaraci
Konuyu toplam 11 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 11 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al