wmaraci reklam

Blogger Tabanlı Yeni Bir Sitenin Wordpress’e Taşınması?

26 Mesajlar 3.572 Okunma
smmexpress

JigSaw JigSaw Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Kriminolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 657
  • Beğeniler 9 / 220
  • Ticaret 0, (%0)

ASametYildirim adlı üyeden alıntı

Sıfırdan oluşturursanız yazının yayınlanma tarihi farklı olacak google gözünde spama düşebilirsiniz.

Hocam ben bizzat tecrübe ettim taşırsanız birkaç günde hemen eski konumuza dönebilirsiniz. Ayrıca yorumlarınızı ve sayfalarınızı hatta taslak olan içeriklerinizi kaybetmemiş olursunuz. Ben taşıma işlemiyle 8 günde eski sıralamama geldim hatta link değişikliği yapmama rağmen :)

Bu cevap konuyu gelecekte okuyacaklar içindir. Lütfen muhalefet ettiğimi düşünüp üstüne alınma :)

Sıfırdan oluşturulursa spam'e düşme ihtimali koca bi sıfır. Site tabanı değişiyor. Sadece google değil yandex ve bing bile, önceki sonraki site tabanının hangi sistem üzerinde kurulduğunu baz alarak işlem yapıyor. Siteyi sıfırdan yeni bir sisteme taşıdın diye arama motoru spam'e almaz, alamaz. Emir gibi tek şart; dns ayarları düzgün yapılmış olmak zorunda. (örnek https://domain.com kullanılacak ise, diğer tüm olasılıklar bu alan adına 301 yönlendirilmiş olması şart)

Blogger silinmeden taşınacak olursa evet çok kısa sürede indeks almaya başlıyor. Wp bu konuda efso. Ancak görseller dahil 1 günden fazla keşlemeyin (cache) wpnizi.

Ve eğer wp kullanacaksanız, cloudflare mutlaka ama mutlaka düşünün.
Cloudflare Ssl + DNSSEC :cool: Sanki wp için en iyisini hak eden insanlar için üretilmiş gibi.

wmaraci
reklam

1SMHMedya 1SMHMedya WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 505 / 133
  • Ticaret 7, (%100)

ASametYildirim adlı üyeden alıntı

Hocam hala cesaret edemiyorsanız küçük bir meblağa sizin yerinize ben taşıma işlemi yapabilirim :) fakat dediğim gibi siz yaparsanız ve bir yerde takılırsanız size her zaman ücretsiz şekilde yardımcı olurum :)

merhabalar Blogger Importer Extended ile aktif olan bloggerı sorunsuz geçiriyor tamam, benim blogger sitem silindi ancak yedeği mevcut bu şekilde wordpresse geçirme işlemini nasıl yapabiliriz?

+ contentwriter

+ miniajans

ASametYildirim ASametYildirim Saygı, Sevgi, Anlayış. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)

SMHMedya adlı üyeden alıntı

merhabalar Blogger Importer Extended ile aktif olan bloggerı sorunsuz geçiriyor tamam, benim blogger sitem silindi ancak yedeği mevcut bu şekilde wordpresse geçirme işlemini nasıl yapabiliriz?

+ contentwriter

+ miniajans

Hocam belki direkt yedeği alıp wordpress siteye kurulum yapan eklenti vardır bilemiyorum ama benim aklıma şu yöntem geldi;

Öncelikle rastgele bir blogger sitesi açıp, siteyi arama motorlarına kapatarak yedeği o siteye kurun sonra o site üzerinden Blogger Importer Extended eklentisi sayesinden siteyi wordpress'e taşıyın.

Tabi önce blogger yedeği kuran eklenti var mı onu araştırın olmazsa dediğimi yapabilirsiniz.

• Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)

JigSaw adlı üyeden alıntı

Bu cevap konuyu gelecekte okuyacaklar içindir. Lütfen muhalefet ettiğimi düşünüp üstüne alınma :)

Sıfırdan oluşturulursa spam'e düşme ihtimali koca bi sıfır. Site tabanı değişiyor. Sadece google değil yandex ve bing bile, önceki sonraki site tabanının hangi sistem üzerinde kurulduğunu baz alarak işlem yapıyor. Siteyi sıfırdan yeni bir sisteme taşıdın diye arama motoru spam'e almaz, alamaz. Emir gibi tek şart; dns ayarları düzgün yapılmış olmak zorunda. (örnek https://domain.com kullanılacak ise, diğer tüm olasılıklar bu alan adına 301 yönlendirilmiş olması şart)

Blogger silinmeden taşınacak olursa evet çok kısa sürede indeks almaya başlıyor. Wp bu konuda efso. Ancak görseller dahil 1 günden fazla keşlemeyin (cache) wpnizi.

Ve eğer wp kullanacaksanız, cloudflare mutlaka ama mutlaka düşünün.
Cloudflare Ssl + DNSSEC :cool: Sanki wp için en iyisini hak eden insanlar için üretilmiş gibi.

Dediklerinize katılıyorum. Bende birçok kez yeni wordpress sitesi açıp blogger siteyi yönlendirme yaptım. Burada hocamın sorduğu soru farklı olduğundan spam riski olduğunu belirtmek istedim. Yoksa tamamiyle haklısınız. Güzel bir 301 yönlendirmesi ile siteyi rahatlıkla taşıyabilir.

wmaraci
wmaraci

1SMHMedya 1SMHMedya WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 505 / 133
  • Ticaret 7, (%100)
ASametYildirim Onu bende düşündüm ancak yedekte +30k içerik var önce farklı blogger siteme denedim olmadı, sıfırdan blog açıpta denedim xml içeriye aktarırken sürekli hata veriyor blogger hocam.

Hata kodunu arattığımda bu içeriğe denk geldim, denedim bunda da olmadı. Gerçekten çok sinir bozucu arada kaldım bende.

• Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)

SMHMedya adlı üyeden alıntı

ASametYildirim Onu bende düşündüm ancak yedekte +30k içerik var önce farklı blogger siteme denedim olmadı, sıfırdan blog açıpta denedim xml içeriye aktarırken sürekli hata veriyor blogger hocam.

Hata kodunu arattığımda bu içeriğe denk geldim, denedim bunda da olmadı. Gerçekten çok sinir bozucu arada kaldım bende.

Dosya boyutunuzun yüksek olduğunu bilmiyordum. Dilerseniz bu sorun için yeni konu açın. Hem daha hızlı yardım bulursunuz hem de aynı sorunla karşılaşanlar için yardımcı olmuş olursunuz.
1SMHMedya

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al