wmaraci reklam

Asus Zenfone 6 Alsam mı? (Şarjı az gidiyormuş.)

26 Mesajlar 9.294 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

veyakup veyakup Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 156
  • Beğeniler 30 / 28
  • Ticaret 0, (%0)
Yorumu park ediyorum takipteyim. ZenFone 6 işlemcisi Intel olduğu için ısınmıyormuş en çok o ilgimi çekti bataryadada normal kullanımda 1 günü rahat çıkartabileceğine inanıyorum

wmaraci
reklam

ThisRock ThisRock www.buraksakalli.org Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 254
  • Beğeniler 25 / 47
  • Ticaret 14, (%100)

emre7 adlı üyeden alıntı

Zenfone 6 büyük olması hoşuma gitti ama baktım çok büyük Zenfone 5 alıcam. Şarjını deneyeceğim. Olmadı discovery 2 alırım. Pek güvenmiyorum ama. :) Telefonu kullanan biri yok mu bana şarjı kötü değil diyecek :)

Zenfone 5'i çarşamba günü aldım. Bundan önce 2 hafta boyunca ne telefon alsam diye araştırdım. İlk zamanlar kesinlikle GM Discovery 2 diyordum. Bütün inceleme videolarınıda izledim günlük olarakta takip ettim GM'yi. Sonra Zenfone serisine denk geldim. Zaten GM'deki tasarım özentiliği beni soğutmuştu ve sonra zenfone5'de karar kıldım.

Ben pek oyun oynayan birisi değilim, günlük internet kullanıcısıyım ve kamerayı kullanırım. Kamerası emin olun GM'den çok çok iyi ve Pikselmaster özelliğiyle de birçok fonksiyon katılmış. Düşük ışık çekimini söylemiyorum bile...

Ses zaten muazzam, kulaklık ile birleşince ortaya harika bir performans çıkıyor.

Tasarımı ise gerçekten çok güzel telefonu görenlerin oldukça dikkatini çekiyor. Arayüzde harika

Telefon oldukça boş geliyor yani bi T50 gibi içi şişmiş halde değil, size gerekli uygulamalar koyulmuş o kadar.

Telefon oldukça akıcı en ufak takılma görmedim, okuyucu modu, ekran renk oranı gibi özelliklerinde ayarlanması cidden çok güzel ve en önemliside ısınma sorunu anca 1080p uzun video çektiğinizde ortaya çıkıyor, yoksa normal kullanımda telefon ısınmıyor.

Pil, ben dün işim dolayısıyla 1080p video çektim ve toplam 30dk falan video çekimi ile beraber hiç kapatmadan 6 saat kullandım. Bugün ise sabahtan beri toplam 2 saat falan 15dk falan oyun ile beraber full kullanımda %28 gitti.

Dokunmatiği oldukça hassas ve eldiven ile de kullanılabiliyor.

GM Discovery 2 düşünen arkadaşların haklı olduğu taraflar olabilir, mesela 8 çekirdeği var diyor ama o kadar çekirdeği ne zaman ihtiyacım olacak? O kadar çekirdeğe nasıl pil dayanacak? Isınma sorunu da olacak, ki oluyorda :)

Zenfone5 294ppi GM ise 441ppi ama emin olun o kadar fark etmiyorsunuz ki gerekli bir farkta değil.

Telefonun garanti firması ise BİLKOM, GM'de ise telpa. Telpa ile birçok kişi sorun yaşamıştı.

Zenfone 5 699TL, GM Discovery 2 888TL.

Soruları olan arkadaşlar varsa yanıtlayabilirim.

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)
ZenFone 6, Discovery gibi uygun fiyatlı telefonlar arasında küçümsenecek bir model değil. Intel işlemcili olması, batarya gibi bazı teknik özelliklerinin yüksek olması ve en önemlisi fiyatının çok uygnu olması onu öne çıkarıyor.

Discovery gibi diğer modeller yerine kesinlikle ZenFone 6'yı öneririm. Asus inceleme için gönderdiğince inceleyeceğiz bakalım. Merak ediyorum ZenFone 6'yı.

emre7 emre7 emreguney.info Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 1066
  • Beğeniler 192 / 189
  • Ticaret 26, (%100)

ThisRock adlı üyeden alıntı

Zenfone 5'i çarşamba günü aldım. Bundan önce 2 hafta boyunca ne telefon alsam diye araştırdım. İlk zamanlar kesinlikle GM Discovery 2 diyordum. Bütün inceleme videolarınıda izledim günlük olarakta takip ettim GM'yi. Sonra Zenfone serisine denk geldim. Zaten GM'deki tasarım özentiliği beni soğutmuştu ve sonra zenfone5'de karar kıldım.

Ben pek oyun oynayan birisi değilim, günlük internet kullanıcısıyım ve kamerayı kullanırım. Kamerası emin olun GM'den çok çok iyi ve Pikselmaster özelliğiyle de birçok fonksiyon katılmış. Düşük ışık çekimini söylemiyorum bile...

Ses zaten muazzam, kulaklık ile birleşince ortaya harika bir performans çıkıyor.

Tasarımı ise gerçekten çok güzel telefonu görenlerin oldukça dikkatini çekiyor. Arayüzde harika

Telefon oldukça boş geliyor yani bi T50 gibi içi şişmiş halde değil, size gerekli uygulamalar koyulmuş o kadar.

Telefon oldukça akıcı en ufak takılma görmedim, okuyucu modu, ekran renk oranı gibi özelliklerinde ayarlanması cidden çok güzel ve en önemliside ısınma sorunu anca 1080p uzun video çektiğinizde ortaya çıkıyor, yoksa normal kullanımda telefon ısınmıyor.

Pil, ben dün işim dolayısıyla 1080p video çektim ve toplam 30dk falan video çekimi ile beraber hiç kapatmadan 6 saat kullandım. Bugün ise sabahtan beri toplam 2 saat falan 15dk falan oyun ile beraber full kullanımda %28 gitti.

Dokunmatiği oldukça hassas ve eldiven ile de kullanılabiliyor.

GM Discovery 2 düşünen arkadaşların haklı olduğu taraflar olabilir, mesela 8 çekirdeği var diyor ama o kadar çekirdeği ne zaman ihtiyacım olacak? O kadar çekirdeğe nasıl pil dayanacak? Isınma sorunu da olacak, ki oluyorda :)

Zenfone5 294ppi GM ise 441ppi ama emin olun o kadar fark etmiyorsunuz ki gerekli bir farkta değil.

Telefonun garanti firması ise BİLKOM, GM'de ise telpa. Telpa ile birçok kişi sorun yaşamıştı.

Zenfone 5 699TL, GM Discovery 2 888TL.

Soruları olan arkadaşlar varsa yanıtlayabilirim.

Zenfone 6 veya 5 alacağım inşallah. Gayet açık bir biçimde anlatmışsınız. Fakat şarj çok sorun yaratmıyor diyebilir misiniz? Genellikle internete gireceğim çok azda oyun oynarım.

InfiniTheme Profesyonel Magazin - Teknoloji Wordpress Teması Çıktı (Konularımdan ulaşabilirsiniz.)
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

ThisRock ThisRock www.buraksakalli.org Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 254
  • Beğeniler 25 / 47
  • Ticaret 14, (%100)

emre7 adlı üyeden alıntı

Zenfone 6 veya 5 alacağım inşallah. Gayet açık bir biçimde anlatmışsınız. Fakat şarj çok sorun yaratmıyor diyebilir misiniz? Genellikle internete gireceğim çok azda oyun oynarım.

Öyle çok sorun yaratmıyor. Gününüzü kurtarıyor yani. Çok kullananlar için her cihazın şarjı zaten sorundur :)

emre7 emre7 emreguney.info Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 1066
  • Beğeniler 192 / 189
  • Ticaret 26, (%100)

ThisRock adlı üyeden alıntı

Öyle çok sorun yaratmıyor. Gününüzü kurtarıyor yani. Çok kullananlar için her cihazın şarjı zaten sorundur :)

Duymak istediğim buydu. İnşallah alıcam 6 yada 5i.

InfiniTheme Profesyonel Magazin - Teknoloji Wordpress Teması Çıktı (Konularımdan ulaşabilirsiniz.)
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al