wmaraci reklam

Sony Xperia Z ne kadar iyi??

33 Mesajlar 6.234 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

EnesveBlogu EnesveBlogu Eyi olur zaar.. Kullanıcı
  • Üyelik 19.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad E** İ**
  • Mesajlar 175
  • Beğeniler 30 / 61
  • Ticaret 7, (%100)
Xperia Z genel anlamda güzel telefon. Fakat ekranın TFT olması ve diğer telefonlara nazaran uzunluğunun biraz fazla olması + ekran hatlarının çok keskin olması beni bu telefondan vazgeçirmişti. Tabi ki zevk meselesi, herkesin zevki farklı. Bana daha çok hitap eden, bir çok özelliğinin diğer telefonlardan daha iyi olduğunu hissettiğim telefonu aldım. Aldıktan sonra da iyi ki almışım dedim. Dün htc one aldım çok memnunum. Yalnız biraz fazla ısınıyor, acaba aşırı sıcaklardan mı bilemiyorum. Havalar o kadar ısındıki gaziantep'te şu an mesela 34 derece :) Telefondan buna paralel olarak sanki biraz fazla ısınıyor. Eğer alırsan xperia z'yi şimdiden hayırlı olsun. S4'de düşünebilir hemen hemen aynı fiyat segmentinde. (ortalama)

wmaraci
reklam

AlperanQ AlperanQ WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 30
  • Beğeniler 5 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Xperia Z nin düşmesini umuyorum 1.500 tl cıvarına duserse dusunmeden alırım aslında ama s4 felan daha yuksek mıktar 1.800 çok zor s4 u kaldıramam gıbı bıraz dusmesını beklım yaza kadar artık hangısı duserse onu alıcam sanırım :) xperia z guzel denılıyo ama arkadasların dedıgı gıbı batarya sorun gibi :)

seoturkiye seoturkiye Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek seo
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 21
  • Beğeniler 2 / 1
  • Ticaret 1, (%100)
iphone 5 ve blackbarry kullandım suanki telefonum note 2 üstüne telefon tanımam

• Üyelik 19.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 30
  • Beğeniler 5 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Note II de almayı düşünüyordum bi ara Xperia z S4 gıbı telefonların fıyatları dusmezse onuda düşünebilirim

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

aslanates aslanates deli olmak varmış.. Kullanıcı
  • Üyelik 11.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad T** F**
  • Mesajlar 141
  • Beğeniler 16 / 28
  • Ticaret 1, (%100)
on numara telefon. incelediğimde çok iri olduğunu gördüm. alışma olayı var elbet ama başta bir önceki telefon küçük ebattaysa garipsenebilir. özellikleri de canavar gibi.

bu arada iphoneda da batarya tümleşik geliyor.

Hiçbir şey istedigim yok senden felek, ama yine de ucuz olsun ekmek, ve pahalı olsun insan hayatı..

• Üyelik 19.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 30
  • Beğeniler 5 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Sağol ilgilendiğin için biri diyor kötü biri iyi napsam bilemedim :D

Melek Melek Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 33 /
  • Meslek
  • Mesajlar 781
  • Beğeniler 224 / 218
  • Ticaret 1, (%100)
Bazı arkadaşlar batarya konusuna takılmış. iphone 3gs kullanan birçok kişi hala aynı batarya ile devam ediyor. Z'nin bataryası için 1 yıl değil rahat 3, 4 yıl idare edebilecek düzeyde olduğu söyleniyor ki zaten 2 yıl garantisi var telefonun ücretsiz değişim yapıyor Sony. Ayrıca telefon kilitlendiği zaman kapatmak için ses açma tuşu ile telefonu açma tuşuna bastığınızda reset atıyor.

Xperia Z çok güzel telefon ama biraz büyük. Onun yerine SP'yi bekliyorum ben gayet şık ve yeterli donanıma sahip bir telefon bence. :)
Atakan Kenar

kişi bu mesajı beğendi.

MehmetTURK MehmetTURK Kronik Depresif Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 924
  • Beğeniler 219 / 226
  • Ticaret 24, (%100)

Melek adlı üyeden alıntı

Bazı arkadaşlar batarya konusuna takılmış. iphone 3gs kullanan birçok kişi hala aynı batarya ile devam ediyor. Z'nin bataryası için 1 yıl değil rahat 3, 4 yıl idare edebilecek düzeyde olduğu söyleniyor ki zaten 2 yıl garantisi var telefonun ücretsiz değişim yapıyor Sony. Ayrıca telefon kilitlendiği zaman kapatmak için ses açma tuşu ile telefonu açma tuşuna bastığınızda reset atıyor.

Xperia Z çok güzel telefon ama biraz büyük. Onun yerine SP'yi bekliyorum ben gayet şık ve yeterli donanıma sahip bir telefon bence. :)
Iphone ile Sony aynı deil ama.Sony her ne kadar elektroink ürünlerde iyi olsa da telefon konusunda hataları var.Bir Iphone bataryası ile Sony bataryasını asla kıyaslayamazsınız.Mesela Sony,Samsung,LG gibi cihazlar yüksek işlemcili telefon üretme yarışındalar.Nedenine gelecek olursak piyasada pek çok oyunu açması ve kasmaması için.Şu an piyasada bulunan Iphone 5 donanımı Galaxy s4 donanmının yarısı kadar.Ancak oyun konusunda s4 ile yarışır.Onun kadar akıcıdır.Nedenine gelecek olursal Apple sağlam donanım kullanıyor.Ama kullanıcı ihtiyaçlarına hitap etmiyor o da ayrı mevzu :)

Melek Melek Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 33 /
  • Meslek
  • Mesajlar 781
  • Beğeniler 224 / 218
  • Ticaret 1, (%100)

4411 adlı üyeden alıntı

Iphone ile Sony aynı deil ama.Sony her ne kadar elektroink ürünlerde iyi olsa da telefon konusunda hataları var.Bir Iphone bataryası ile Sony bataryasını asla kıyaslayamazsınız.Mesela Sony,Samsung,LG gibi cihazlar yüksek işlemcili telefon üretme yarışındalar.Nedenine gelecek olursak piyasada pek çok oyunu açması ve kasmaması için.Şu an piyasada bulunan Iphone 5 donanımı Galaxy s4 donanmının yarısı kadar.Ancak oyun konusunda s4 ile yarışır.Onun kadar akıcıdır.Nedenine gelecek olursal Apple sağlam donanım kullanıyor.Ama kullanıcı ihtiyaçlarına hitap etmiyor o da ayrı mevzu :)

Belki bu konuda haklı olabilirsiniz ama Sony, bu ürünlere bir ömür biçiyor ve çıkan bir sorunda değişimi yapıyor. Burada siz İphone 5 ile S4'ü karşılaştırmışsınız fakat atladığınız bir nokta var. S4 yada Z'de ios kurulu olsa bu telefon canavar olur. :) Burada bu telefonların yorulmasının sebebinin en büyük nedeni işletim sisteminden kaynaklanıyor bence. Sonuçta bugün S4'ün kullandığı teknoloji yeni nesil sayılabilecek ürünlerden oluşuyor. Samsung, Sony ne kadar harika donanımdan oluşan telefon üretselerde androidde iyileşmeler olmadıkça daha çok yorulur bu telefonlar. :) Gerçi burada da iş firmalara düşüyor aslında xda'da üyelerin oluşturduğu romlarda bile daha rahat bir telefon elde edebiliyoruz fakat firmalar yazılımın üzerine o kadar çok düşmüyor maalesef. Yazılımsal bir sorunun sebep olduğu ısınmadan dolayı telefonumun ön kasasında ufak bir çatlama meydana geldi fakat yurt dışı olduğu için garantiye girmedi..

MehmetTURK MehmetTURK Kronik Depresif Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 924
  • Beğeniler 219 / 226
  • Ticaret 24, (%100)

Melek adlı üyeden alıntı

Belki bu konuda haklı olabilirsiniz ama Sony, bu ürünlere bir ömür biçiyor ve çıkan bir sorunda değişimi yapıyor. Burada siz İphone 5 ile S4'ü karşılaştırmışsınız fakat atladığınız bir nokta var. S4 yada Z'de ios kurulu olsa bu telefon canavar olur. :) Burada bu telefonların yorulmasının sebebinin en büyük nedeni işletim sisteminden kaynaklanıyor bence. Sonuçta bugün S4'ün kullandığı teknoloji yeni nesil sayılabilecek ürünlerden oluşuyor. Samsung, Sony ne kadar harika donanımdan oluşan telefon üretselerde androidde iyileşmeler olmadıkça daha çok yorulur bu telefonlar. :) Gerçi burada da iş firmalara düşüyor aslında xda'da üyelerin oluşturduğu romlarda bile daha rahat bir telefon elde edebiliyoruz fakat firmalar yazılımın üzerine o kadar çok düşmüyor maalesef. Yazılımsal bir sorunun sebep olduğu ısınmadan dolayı telefonumun ön kasasında ufak bir çatlama meydana geldi fakat yurt dışı olduğu için garantiye girmedi..
Yanılıyorsunuz.Olay işletim sisteminde bitmiyor :) Tamam işletim sisteminin stabilliği de önemli.Bugün baktığımızda Android, 4 sürümü ile devrim yaptı bence.Stabilliği yakaladı.Bunu Samsung,Sony gibi markalar cihazlarına uyarlarken sorun oluşuyor.Google cihazları olan Nexus serisini hiç kullandınız mı ya da test ettiniz mi bilmiyorum ama işletim sistemi son derece stabil ve akıcı.Nexus 4 bu alanda en iyi örnektir.Donanım konusunda da şöyle açıklama yapayım.
Bir ekran kartı düşünün.Pc bazında örnek veriyorum.İkiside 1 gb ekran kartı.İkiside Nvidia.Ama birisi 128bit diğeri 512 bit.Burada 512 bit olandan daha üstün performans alırsınız.Apple bunu yapıyor işte.Samsung,Sony gibi firmalar göstermelik gpu koyuyorlar cihaza.Donanım konusunda Apple kadar sağlam olsalar yüksek grafik kartlarına ihtiyaç duymayacaklar.Burda Apple firmasını yazılım olarak övmüyorum zaten o kadar da başarılı değil.Ama donanımı uyumlu ve sağlam gerçekten. :)
Melek

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al