lostyazilim

Domain hakkında soru (.com - .info)

23 Mesajlar 4.274 Okunma
lstbozum

deeprock2 deeprock2 runApp Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Mobil ve Web Geliştirme
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** M**
  • Mesajlar 1097
  • Beğeniler 271 / 270
  • Ticaret 12, (%100)
O konuda haklısınız hocam. .com, .net, ve .org harici uzantıları bilen çok az kişidir.

wmaraci
reklam

moda moda WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / K
  • Meslek
  • Mesajlar 26
  • Beğeniler 2 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Hepinize çok teşekkür ediyorum..
Mevcut domain'nin .com uzantısı dolu olduğu için sonuna birşeler ekleyip .com alıcam.

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)
aynı konudan muzdaripim örnek kelimem : araba modelleri seçeneklerim : arabamodellerim.com - arabamodelleri.co bütün uzantıları da dolu kelimemin . Ben ne kadar tam kelimemin .co uzantısı desemde bazı arkadaşlar sonuna harf ekle com al diyor. Doğru olan gerçekten hangisi ? .com .org .net .biz alayı yatırımcı da faal bir sitesi yok kelimemin alan satılık tabelası koymuş binlerce dolar havada uçuyor . Hatta .co nasıl boş kalmış ona da şaşırdım :) Seo uzmanı arkadaşların yardımlarını bekliyorum

Ek Olarak: Aranma Hacmi : [kelimem] yani tam olarak bunun aylık araması 625.000 ortada duruyor domainler faal değil :)

Almina Almina WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / K
  • Meslek Genel olarak makaleci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1072
  • Beğeniler 111 / 212
  • Ticaret 2, (%100)

moda adlı üyeden alıntı

Hepinize çok teşekkür ediyorum..
Mevcut domain'nin .com uzantısı dolu olduğu için sonuna birşeler ekleyip .com alıcam.

Hayırlı uğurlu olsun. Yardımcı olabildiysek ne mutlu bize...

Ek Olarak:

LikeSend adlı üyeden alıntı

aynı konudan muzdaripim örnek kelimem : araba modelleri seçeneklerim : arabamodellerim.com - arabamodelleri.co bütün uzantıları da dolu kelimemin . Ben ne kadar tam kelimemin .co uzantısı desemde bazı arkadaşlar sonuna harf ekle com al diyor. Doğru olan gerçekten hangisi ? .com .org .net .biz alayı yatırımcı da faal bir sitesi yok kelimemin alan satılık tabelası koymuş binlerce dolar havada uçuyor . Hatta .co nasıl boş kalmış ona da şaşırdım :) Seo uzmanı arkadaşların yardımlarını bekliyorum

Ek Olarak: Aranma Hacmi : [kelimem] yani tam olarak bunun aylık araması 625.000 ortada duruyor domainler faal değil :)

Harf değil, kelime eklemelisiniz, yani harf ekleyip anlamsız bir şey çıkartmamalısınız ortaya. örnek, arabamodellerisitesi.com, arabamodelleridunyasi.com, arabamodellerimerkezi.com, arabamodellerimekani.com... Bunun gibi bir şeyler arayın, hem araba modellerine çalışın, hem de örneğin arabamodellerisitesine... arabamodelleriniz.com da olur tabi, ama anlamsız bir arabamodellerip.com falan çok alakasız olur kesinlikle düşünmeyin.
Arabamodelleri örneğini verirken çok mu isabetli örnek vermişiz :)

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

Almina adlı üyeden alıntı

Hayırlı uğurlu olsun. Yardımcı olabildiysek ne mutlu bize...

Ek Olarak:

Harf değil, kelime eklemelisiniz, yani harf ekleyip anlamsız bir şey çıkartmamalısınız ortaya. örnek, arabamodellerisitesi.com, arabamodelleridunyasi.com, arabamodellerimerkezi.com, arabamodellerimekani.com... Bunun gibi bir şeyler arayın, hem araba modellerine çalışın, hem de örneğin arabamodellerisitesine... arabamodelleriniz.com da olur tabi, ama anlamsız bir arabamodellerip.com falan çok alakasız olur kesinlikle düşünmeyin.
Arabamodelleri örneğini verirken çok mu isabetli örnek vermişiz :)

İsabetli derken durumuma yakın bi hal :D usta hedef kelimem dediğim 3 kelimeden oluşan bir öbek zaten :D 1 kelime daha eklersem perişan olurum . Adres çubuğunda linkim sağ duvara çarpar :D harbi çok zor bi durum kelime eklenecek gibi değil. aslında .co ekleyince şık da duruyor. .co kötü bir uzantımı ? yada örneğimiz : araba modeli olsun biarabamodeli.com gibi yapsam .co uzantılı tam kelimemden daha mı iyi sonuç alırım ki

Almina Almina WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / K
  • Meslek Genel olarak makaleci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1072
  • Beğeniler 111 / 212
  • Ticaret 2, (%100)

İsabetli derken durumuma yakın bi hal :D usta hedef kelimem dediğim 3 kelimeden oluşan bir öbek zaten :D 1 kelime daha eklersem perişan olurum . Adres çubuğunda linkim sağ duvara çarpar :D harbi çok zor bi durum kelime eklenecek gibi değil. aslında .co ekleyince şık da duruyor. .co kötü bir uzantımı ? yada örneğimiz : araba modeli olsun biarabamodeli.com gibi yapsam .co uzantılı tam kelimemden daha mı iyi sonuç alırım ki

.co almayın bence. Ben .net'i bile çok zor durumda kalırsam kullanırım. Tabi bu benim kendi fikrim siz yine kendi kararınızı vereceksiniz de, siz bana özel mesajla domaini yazın alternatiflere bakalım isterseniz :)
Ya kendimi seo uzmanı gibi hissettim :) değilim, sadece şahsi tecrübem budur onu da belirtiym de sonra kendini beğenmişlik gibi olmasın :)

• Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

Almina adlı üyeden alıntı

.co almayın bence. Ben .net'i bile çok zor durumda kalırsam kullanırım. Tabi bu benim kendi fikrim siz yine kendi kararınızı vereceksiniz de, siz bana özel mesajla domaini yazın alternatiflere bakalım isterseniz :)
Ya kendimi seo uzmanı gibi hissettim :) değilim, sadece şahsi tecrübem budur onu da belirtiym de sonra kendini beğenmişlik gibi olmasın :)

Yok hocam az önce de Ahmet Yılmaz sağolsun fikir vermiş oldu kesinlikle kelime yada harf eklemektense .co uzantı almak daha mantıklı nihayetinde rakibim yok farklı uzantılar dolu olduğu halde hepside yabancıların elinde o fiyatlara alan da olması çok zor 1-2 yıl rakipsiz kalsam zaten bana yeter :D bende uzantılardan .com haricine sıcak bakmıyodum fakat hepsi dolu olunca tam kelimemi buldum ve .co da çok kötü değil kelimemlede yakışıyor akılda kalıcı bir hal alıyor. Bence sizde yakışıyorsa .com a takılmayın derim.

deeprock2 deeprock2 runApp Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Mobil ve Web Geliştirme
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** M**
  • Mesajlar 1097
  • Beğeniler 271 / 270
  • Ticaret 12, (%100)

Yok hocam az önce de Ahmet Yılmaz sağolsun fikir vermiş oldu kesinlikle kelime yada harf eklemektense .co uzantı almak daha mantıklı nihayetinde rakibim yok farklı uzantılar dolu olduğu halde hepside yabancıların elinde o fiyatlara alan da olması çok zor 1-2 yıl rakipsiz kalsam zaten bana yeter :D bende uzantılardan .com haricine sıcak bakmıyodum fakat hepsi dolu olunca tam kelimemi buldum ve .co da çok kötü değil kelimemlede yakışıyor akılda kalıcı bir hal alıyor. Bence sizde yakışıyorsa .com a takılmayın derim.

İlgili domain ile zirvede olabilirsiniz, hocam. .com .net ve .org uzantılı domainler boşta ve satılıksa, ayrıca güçlü rakibiniz yoksa; uzantınız .co da olsa farketmeyecektir diye düşünüyorum. Başarabilirsiniz :)
İtirazı olan varsa buyursun :confused:

• Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

deeprock2 adlı üyeden alıntı

İlgili domain ile zirvede olabilirsiniz, hocam. .com .net ve .org uzantılı domainler boşta ve satılıksa, ayrıca güçlü rakibiniz yoksa; uzantınız .co da olsa farketmeyecektir diye düşünüyorum. Başarabilirsiniz :)
İtirazı olan varsa buyursun :confused:

:) rakipler güçlü fakat şöyle ki hedef kelimem de 100k civarı günlük hite sahip siteler var ilk 5 içinde 50k dan düşük yok gibi bişey . Fakat hiç birinin domaini tam arama kalıbına sahip değil + hiç biri profesyonel çalışmıyor.

Kelimeye yakın derecede domaine sahip olan bir kaç site de spam içerik yada kelimenin aslı içeriğinde yok boş siteler ve ilk sırada ilk 10 a girebilmişler hatta ilk 2 sayfada onlarcası bu durumda .

.co bence de etkilemez ve bence de kısa sürede domainimi yazdıklarında ilk sıraya ulaşabilirim :D 650 bin civarı insan tam olarak domainimi yazacak el insaf , google da .co suna bakmayıversin de 5-10 k bize göndersin kenardan :D bu kadarını da yapar bence

ErhanCelikk ErhanCelikk Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Hosting Görevlisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 818
  • Beğeniler 141 / 178
  • Ticaret 3, (%100)
Mantık olarak fark olmaması gerekiyor ama gördüğüm tüm büyük siteler .com uzantıya sahip demek ki bir etkisi var.

wmaraci
Konuyu toplam 6 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 6 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al