wmaraci reklam

E ticaret sitesi için bir kaç soru?

19 Mesajlar 4.885 Okunma
wmaraci reklam

teknoabi teknoabi Lawyer Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Lawyer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 552
  • Beğeniler 108 / 109
  • Ticaret 11, (%100)

neticaret adlı üyeden alıntı

Sadece Banka Havalesi
Sadece banka havalesini seçerseniz ürün yönetimi yapabileceğiniz bir e-ticaret sitesi açarsınız. Ödeme sayfasına sadece hesap numaralarınızı koyarsınız. Tüketici sitenize giriş yapar ürünü beğenir.Ödeme yap dediğinde havale sayfasına yönlendirirsiniz. Havale yaptıktan sonra havale bilgilerini bu sayfadan yazar ve varsa bilgiler yönetim panelinize düşer. Sizde ilgili ürünü tüketiciye kargo vb. araçlarla teslim edersiniz.
Banka Havalesi ve Kredi Kartı ile Ödeme
Banka havalesi ile ilgili söylediklerim burada da geçerlidir. Kredi kartı ile ödeme alabilmek için sanal pos almanız ve sanal posu sitenize entegre etmeniz gerekmektedir. Bunun dışında Payu güvenilir bir sistemdir ancak sitenize entegrasyonu doğru bir şekilde yapılmalıdır.

Ücretsiz Yazılımlar
Malesef ücretsiz yazılımlar hakkında detaylı bilgiye sahip değilim. E-ticaret sitesi açmanızdaki amaç deneme amaçlı ise ücretsiz yazılımları kullanmanız sizin insiyatifinize kalmıştır. Ancak gerçekten bu işi yapmak istiyorsanız ücretli yazılımları kullanarak, bu yazılımı size sağlayan firmalardan ücretsiz eğitimler alarak sanal mağazanızı kurmanızı tavsiye ederim.

Hocam o zaman wordpress kurup sağlam bir e ticaret teması bulsam ödemeleri paypal - payu ve havale ile kabul etsem öncelikle güvenilirlik açısından daha sonra diğer açılardan değerlendirmeniz mümkün müdür?

Lawyer
SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

neticaret neticaret Kabul Edilmedi Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Seo
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 372
  • Beğeniler 82 / 93
  • Ticaret 6, (%100)
Wordpress tabanlı bir site yaparsınız her şey istediğiniz gibi olur güzel bir site ortaya çıkartırsınız. Ancak her geçen gün yeni bir eklenti, yeni bir eklenti daha eklersiniz. Sitenize yenilikler ve şıklık katabilmek için. Ancak ne tema içerisinde ne de yeni kuracağınız eklentilerin içerisinden neler çıkar bilemezsiniz. Açık kaynak kodlu ve ücretsiz dağıtılmakta olan bir yazılım olduğu için güvenilirlik konusunda yardımcı olamam.

Bunun yanı sıra sitenize gelecek olan tüketicilerin size güvenmesi de önemlidir.Unutmayın ki bir çok tüketici tedirgin olduğu için bazı e-ticaret sitelerinden alışveriş yapmamaktadır. 3D secure ve 128-256bit SSL sertifikaları ile uluslararası güvenlik şartlarına uygun olacak bir şekilde site yapmanız sizin yararınıza olacaktır. Bunu kendiniz sağlayabilir misiniz? o da sizin kodlama ve güvenlik konusunda bilgilerinizin yanı sıra kullanacağınız sisteme bağlıdır.

• Üyelik 17.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Lawyer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 552
  • Beğeniler 108 / 109
  • Ticaret 11, (%100)

Wordpress tabanlı bir site yaparsınız her şey istediğiniz gibi olur güzel bir site ortaya çıkartırsınız. Ancak her geçen gün yeni bir eklenti, yeni bir eklenti daha eklersiniz. Sitenize yenilikler ve şıklık katabilmek için. Ancak ne tema içerisinde ne de yeni kuracağınız eklentilerin içerisinden neler çıkar bilemezsiniz. Açık kaynak kodlu ve ücretsiz dağıtılmakta olan bir yazılım olduğu için güvenilirlik konusunda yardımcı olamam.

Bunun yanı sıra sitenize gelecek olan tüketicilerin size güvenmesi de önemlidir.Unutmayın ki bir çok tüketici tedirgin olduğu için bazı e-ticaret sitelerinden alışveriş yapmamaktadır. 3D secure ve 128-256bit SSL sertifikaları ile uluslararası güvenlik şartlarına uygun olacak bir şekilde site yapmanız sizin yararınıza olacaktır. Bunu kendiniz sağlayabilir misiniz? o da sizin kodlama ve güvenlik konusunda bilgilerinizin yanı sıra kullanacağınız sisteme bağlıdır.

Anladım ..Peki bu güvenlik sistemlerine Opencart veya Prestashop sahip midir?

Lawyer

neticaret neticaret Kabul Edilmedi Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Seo
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 372
  • Beğeniler 82 / 93
  • Ticaret 6, (%100)
Bu konu hakkında dediğim gibi malesef bilgim yok. Ama kullanan wm arkadaşlar mutlaka vardır. "Opencart veya Prestashop güvenilir mi?" tarzında konu açarsan detaylı bilgi sahibi mutlaka olabilirsin.

wmaraci

• Üyelik 17.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Lawyer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 552
  • Beğeniler 108 / 109
  • Ticaret 11, (%100)

Bu konu hakkında dediğim gibi malesef bilgim yok. Ama kullanan wm arkadaşlar mutlaka vardır. "Opencart veya Prestashop güvenilir mi?" tarzında konu açarsan detaylı bilgi sahibi mutlaka olabilirsin.

Anladım gerçekten çok teşekkürler.Son olarak http://www.bilginet.com.tr/ gibi sistemler nasıldır..birde şu sitenin kullandığı e ticaret sistemi hangisi bilen var mı
https://www.shoetekfiyat.com

Lawyer

MrAuTHoR MrAuTHoR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 398
  • Beğeniler 72 / 145
  • Ticaret 1, (%100)

teknoabi adlı üyeden alıntı

[B]Üstad aslında en çok merak ettiğim konulardan biriydi bu fakat zaten hali hazırda kurulmuş bir şirketin ürünlerini satacağım için sorun olacağını zannetmiyorum.Peki bir diğer sorum şu sadece havale ve paypal ile ödeme alırsam vergi vb şeylere gerek kalır mı?

neticaret nickli arkadaş sana yardımcı olmuş. Bende bir kaç nokta ekleyeyim. Öncelikle hali hazırda bir şirketin ürünlerini satacaksan dahi o şirketin sahibinin bankalara online ödeme başvurusu yapması lazım.

PayU yada Paypal gibi sistemler kullanabilirsin fakat PayU yada Paypal gibi sistemlere üye olmayan kişiler sana ödeme yapamaz. Yani önce üye olmaları gerekir. Bir ürün almak için bu sıkıntıya katlanacak kişi de çok azdır.

Havale sistemi ile ödeme alıcam dersen internet gibi güvenin çok düşük seviyelerde olduğu bir ortamda sıkıntılar çıkar. Müşteri malı almadan havale yapmak istemez, sen ödeme almadan malı göndermek istemezsin. Hadi bu sorun aşıldı diyelim. Pek zannetmiyorum ama ayda toplam 7 bin liralık havale aldın. O zaman maliye seni incelemeye alır. Çünkü satış yapılarak kazanılan her kuruşun vergisi verilmek zorundadır.

Görüyorum ki bu işe heveslisin. Tutmaz, olmaz diyerek hevesini kırmak istemiyorum. O nedenle sana tavsiyem kur bir wordpress. Ekle ürünlerini. Paypal yada PayU sistemlerine ek olarak havale ile ödeme kabul et. İlk bir kaç ay gözlem yap bakalım, sitene kaç kişi geliyor, bunlardan kaç tane sipariş var diye. Ziyaretçi sayın bir kaç bin olursa ancak o zaman düşün kredi kartı ile ödeme sistemini ve kaliteli bir e-ticaret yazılımını.
teknoabi

kişi bu mesajı beğendi.

SanalTespit.Com
TemaDownload.Com
ETicaretBul.Com

• Üyelik 17.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Lawyer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 552
  • Beğeniler 108 / 109
  • Ticaret 11, (%100)

MrAuTHoR adlı üyeden alıntı

neticaret nickli arkadaş sana yardımcı olmuş. Bende bir kaç nokta ekleyeyim. Öncelikle hali hazırda bir şirketin ürünlerini satacaksan dahi o şirketin sahibinin bankalara online ödeme başvurusu yapması lazım.

PayU yada Paypal gibi sistemler kullanabilirsin fakat PayU yada Paypal gibi sistemlere üye olmayan kişiler sana ödeme yapamaz. Yani önce üye olmaları gerekir. Bir ürün almak için bu sıkıntıya katlanacak kişi de çok azdır.

Havale sistemi ile ödeme alıcam dersen internet gibi güvenin çok düşük seviyelerde olduğu bir ortamda sıkıntılar çıkar. Müşteri malı almadan havale yapmak istemez, sen ödeme almadan malı göndermek istemezsin. Hadi bu sorun aşıldı diyelim. Pek zannetmiyorum ama ayda toplam 7 bin liralık havale aldın. O zaman maliye seni incelemeye alır. Çünkü satış yapılarak kazanılan her kuruşun vergisi verilmek zorundadır.

Görüyorum ki bu işe heveslisin. Tutmaz, olmaz diyerek hevesini kırmak istemiyorum. O nedenle sana tavsiyem kur bir wordpress. Ekle ürünlerini. Paypal yada PayU sistemlerine ek olarak havale ile ödeme kabul et. İlk bir kaç ay gözlem yap bakalım, sitene kaç kişi geliyor, bunlardan kaç tane sipariş var diye. Ziyaretçi sayın bir kaç bin olursa ancak o zaman düşün kredi kartı ile ödeme sistemini ve kaliteli bir e-ticaret yazılımını.

Bilgilendirme için gerçekten teşekkür ederim.Hevesi kırmak konusuna gelince hocam ben tek değilim kendi ürünlerimi satacağım bir e ticaret sitesi kurmak istiyorum ..Aklıma ilk olarak wordpress geldi fakat havaleydi vb ... işler çok zahmetli olmayacak mı?Güvenlik vb .. tek başıma sağlamam zor olacak .O yüzden profesyonel firmalara yöneldim

Bilmiyorum belkide wordpress le başlayacağız ama çok ametör olmasıda müşteriye pek iyi gözükmeyecek gibi geliyor bana

Lawyer

MrAuTHoR MrAuTHoR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 398
  • Beğeniler 72 / 145
  • Ticaret 1, (%100)

teknoabi adlı üyeden alıntı

Bilgilendirme için gerçekten teşekkür ederim.Hevesi kırmak konusuna gelince hocam ben tek değilim kendi ürünlerimi satacağım bir e ticaret sitesi kurmak istiyorum ..Aklıma ilk olarak wordpress geldi fakat havaleydi vb ... işler çok zahmetli olmayacak mı?Güvenlik vb .. tek başıma sağlamam zor olacak .O yüzden profesyonel firmalara yöneldim

Bilmiyorum belkide wordpress le başlayacağız ama çok ametör olmasıda müşteriye pek iyi gözükmeyecek gibi geliyor bana

Havale ile ödeme alıcam diyorsan güvenlikle alakalı herhangi bir sıkıntı doğuracak bir durum olmaz zaten. Eklersin ürünlerini, birde sipariş formu oluşturursun, müşteri bilgileri girdikten sonra havale yapacağı hesap numaralarını gösterirsin. Müşterinin verdiği telefon numarasını ararsın, son derece düzgünce konuşursun, güvenini artırırsın. Piyasada çok zor bulunan, gerçekten ihtiyaç duyulan ve düşük ücretli bir ürün satacaksan koşa koşa bankaya giderler sana havale yapmak için. Her yerde bulunan, çokta gerekli olmayan ve yüksek ücretli ürünler satacaksan işin her halükarda zor.

Hazır yazılım, ücretli E-Ticaret sitesi kurucam diyorsan yine sıkıntı olmaz. Verirsin yıllık 1.250 TL civarı bir para. Ne hosting düşünürsün, ne kodlama, ne entegrasyon nede güvenlik. Onlar her şeyini yaparlar.

Hazır yazılım ücretsiz E-Ticaret sitesi kurarsan da o zaman azda olsa kodlamadan anlayıp çok fazla araştırma yapman, hosting ve güvenlik sertifikaları gibi giderlerin olması lazım. Tabi bu noktada çıkacak yada çıkması muhtemel bir sürü sorunla senin uğraşman lazım.

Ben bir firmada E-Ticaret sitesi yöneticiliği yaptım, aynı zamanda yazılımcıyım. O nedenle verilebilinecek en ideal tavsiyeleri vermeye çalışıyorum.

Herkesin gönlünden geçen minimum parayla maksimum iş ortaya koymaktır. Fakat maalesef öyle bir şey yok. Maksimum iş ortaya koymak istiyorsan ilk mesajımda belirttiğim yıllık 15 bin TL'yi gözden çıkaracaksın ki zarar etmeyesin. Paran yoksa o zaman mecburen minimum işe razı olacaksın ve bunun sana dönüşü de minimum olacak.

İçini karatmak istemiyorum ama E-Ticaret uzmanlarına göre E-Ticaret işine girmek isteyenlerin cebinde en az 250 bin TL olması gerektiğini ve minimum 1 yılı zarar olarak görmeleri gerektiğini söylüyor :)
teknoabi

kişi bu mesajı beğendi.

SanalTespit.Com
TemaDownload.Com
ETicaretBul.Com

• Üyelik 17.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Lawyer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 552
  • Beğeniler 108 / 109
  • Ticaret 11, (%100)

MrAuTHoR adlı üyeden alıntı

Havale ile ödeme alıcam diyorsan güvenlikle alakalı herhangi bir sıkıntı doğuracak bir durum olmaz zaten. Eklersin ürünlerini, birde sipariş formu oluşturursun, müşteri bilgileri girdikten sonra havale yapacağı hesap numaralarını gösterirsin. Müşterinin verdiği telefon numarasını ararsın, son derece düzgünce konuşursun, güvenini artırırsın. Piyasada çok zor bulunan, gerçekten ihtiyaç duyulan ve düşük ücretli bir ürün satacaksan koşa koşa bankaya giderler sana havale yapmak için. Her yerde bulunan, çokta gerekli olmayan ve yüksek ücretli ürünler satacaksan işin her halükarda zor.

Hazır yazılım, ücretli E-Ticaret sitesi kurucam diyorsan yine sıkıntı olmaz. Verirsin yıllık 1.250 TL civarı bir para. Ne hosting düşünürsün, ne kodlama, ne entegrasyon nede güvenlik. Onlar her şeyini yaparlar.

Hazır yazılım ücretsiz E-Ticaret sitesi kurarsan da o zaman azda olsa kodlamadan anlayıp çok fazla araştırma yapman, hosting ve güvenlik sertifikaları gibi giderlerin olması lazım. Tabi bu noktada çıkacak yada çıkması muhtemel bir sürü sorunla senin uğraşman lazım.

Ben bir firmada E-Ticaret sitesi yöneticiliği yaptım, aynı zamanda yazılımcıyım. O nedenle verilebilinecek en ideal tavsiyeleri vermeye çalışıyorum.

Herkesin gönlünden geçen minimum parayla maksimum iş ortaya koymaktır. Fakat maalesef öyle bir şey yok. Maksimum iş ortaya koymak istiyorsan ilk mesajımda belirttiğim yıllık 15 bin TL'yi gözden çıkaracaksın ki zarar etmeyesin. Paran yoksa o zaman mecburen minimum işe razı olacaksın ve bunun sana dönüşü de minimum olacak.

İçini karatmak istemiyorum ama E-Ticaret uzmanlarına göre E-Ticaret işine girmek isteyenlerin cebinde en az 250 bin TL olması gerektiğini ve minimum 1 yılı zarar olarak görmeleri gerektiğini söylüyor :)

Gerçekten teşekkürler.Büyük paketlerle başlamam şu an için gereksiz elimdeki ürüne göre . Bana en mantıklısı bir eticaret firmasıyla çalışmak gibi geliyor fakat ondada piyasaya girememekten korkuyorum.Çünkü isim kullanıcılar için yeni olacak ve google ın benim ürünlerimi göstermeside zor olacak gibi sanırım reklam içinde harcama yapmam gerekiyor..

Lawyer
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al