wmaraci reklam

Yürüyen Yavuz Sultan Selim Köprüsü :(

28 Mesajlar 3.411 Okunma
smmexpress

AhmetCakmak34 AhmetCakmak34 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 2472
  • Beğeniler 934 / 1174
  • Ticaret 41, (%100)
Kim yapmış bu zamana kadar bu kadar icraat? Bırakında abartsınlar. Böyle küçük şeylere takılmak yerine ülkemizin refahı ve ilerlemesi için birşeyler düşünün ve yapın; yaptığınızla övünün.

wmaraci
reklam

32095 32095 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)
bilgimarketnet brown brown arkadaşa katılıyorum yapılması gereken bir şey zaten double yol yaptık köprü yaptık diye övünmek nerde kaldı zaten biz yapmıyoruz parası cepten çıkıp japonlar yapıyor ortada onca para dönüyor mesela bu ülkenin kanayan yarası okul ve hastane eksikliği yada altyapısı 0 her yağmurda sel, elektrik gidiyor ve internet ise zaten akk ya takılıyor adam interneti 0 veriyor bir sürü şeye vergi getiriyor tamam yapılsın ben karşı değilim fakat doğayı en az tahriple yapılması gerekliydi bu kadar reklamada gerek yok belediye 15 dk bir gelin köprü açalım diye mesaj atıyor yarın 30 ağustos bakalım o günde mesaj atacak mı zannetmiyorum somada 300 e yakın insan öldü sela okundu mu bütün gün aralıksız ? bu ülkede insanlar reklam için herşeyi yapıyor
akrepkral

kişi bu mesajı beğendi.

Scavo Scavo Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Aşcı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 40
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 1, (%100)
Gülünürmü ne yapılır karar veremedim :D

Victoryksk Victoryksk Aracdk-Yakında Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Web
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Z** Ö**
  • Mesajlar 1599
  • Beğeniler 306 / 523
  • Ticaret 34, (%100)
Ben sayfanın tamamını incelemedim de, bu paylaşımın neresi bilişim suçları ile alakalı? Bakın bilişim yoluyla işlenen suçlar >

http://www.asayis.pol.tr/Sayfalar/bilisim_suclari.aspx

Bunlardan hangi seçeneğe koyabilirsiniz bu paylaşımı. Yani mizahi paylaşım yapan her sayfayı, her paylaşımı şikayet mi etmek gerekiyor?

wmaraci
wmaraci

brown brown WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 1748
  • Beğeniler 385 / 385
  • Ticaret 27, (%96)

AhmetCakmak34 adlı üyeden alıntı

Kim yapmış bu zamana kadar bu kadar icraat? Bırakında abartsınlar. Böyle küçük şeylere takılmak yerine ülkemizin refahı ve ilerlemesi için birşeyler düşünün ve yapın; yaptığınızla övünün.

Öncelikle,

Yaptığımız bir şey olsa övünelim, basit bir örnek vereyim, halkımızda olur ya babalarımız, amcalarımız evde elektrikle ilgili bir iş yaptıklarında akrabalarına kasıla kasıla anlatırlar, ama kimse elektrikçi çağırıp yaptırdığı işle övünmez. Sizin bu söylediğiniz eve elektrikçi çağırıp onunla övünmeye benziyor.

Ayrıca, 3. köprü olabilmesi için daha önceden 2 adet köprü yapılmış olması gerek. 3. havalimanı olabilmesi için daha öncede yine 2 adet yapılmış olması gerek. Kaldı ki saf inşaatı ben icraat olarak görmüyorum. Bilim ve teknoloji alanında 2000'den öncesi ile (üretimde) bir farkı var mı Türkiye'nin? Biz neyle övünelim? Konuşmayı biliyorsunuz ama bir araştırın, sırf inşaata dayalı bir ekonomi ile nereye kadar gidebiliriz bir bakın. Bunlar benim ya da muhalefetin eleştirilerinden ibaret değil, Dünya üzerinde yaşanmış örneklerine, ekonomistlerin analizlerine bakın. Gidin reddedemeyeceğiniz TÜİK ve Dünya Bankası'na ait resmi verileri biraz inceleyin. Bunları yapıp da hala şu cümleyi yazabiliyorsanız ben size daha fazla bir şey demem.

Ayrıca, şu 2 görsel de çok şey anlatıyor;

(Sizin patron OECD'yi çok sever)

Victoryksk

kişi bu mesajı beğendi.

moris moris ◡̈ Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 831
  • Beğeniler 266 / 265
  • Ticaret 26, (%100)

brown adlı üyeden alıntı

Açıkçası köprünün TV reklamını izlediğimde sandım ki Dünya'yı kurtarmışız, o derece abartılmış. Halbuki köprüyü biz bile yapmadık, ne böyle bir teknolojimiz var ne de tecrübemiz. Vatandaşın parasıyla vatandaşa hizmet etmek bu kadar büyütülebilir ve kullanılabilir fazlasını düşünemiyorum.

Ayrıca internette rastladığım ilginç de bir istatistik var, yıllık 50 milyon araç geçiş garantisi verilmiş köprüye (tabii ki bu kadar araç geçmezse işleten şirkete açık kalan miktar bizim cebimizde ödenecek) ancak diğer 2 köprüden yılda toplam 142 milyon araç geçişi gerçekleşiyormuş. Basit bir hesapla bu köprü yolu uzatacağı için hem süre hem de yakıt kaybı demek. Kaldı ki ücreti de diğer 2 köprünün 2 katı. Bu kadar araç geçişinin sağlanması pek mümkün görünmüyor. Bunun millete ne yararı var anlamış değilim.

Devlet neredeyse hiçbir projesinde böyle bir istatistiği paylaşmaz, o edindiğiniz bilgi uydurma. İnternette istediğiniz kadar araştırma yapın hükümetin yapmış olduğu bütün projelerde bu şekilde veriler ortaya atıp; yok o sayı olmazsa devlet para ödeyecek vs gibi nifak tohumları dağıtıyorlar.

• Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 1748
  • Beğeniler 385 / 385
  • Ticaret 27, (%96)

moris adlı üyeden alıntı

Devlet neredeyse hiçbir projesinde böyle bir istatistiği paylaşmaz, o edindiğiniz bilgi uydurma. İnternette istediğiniz kadar araştırma yapın hükümetin yapmış olduğu bütün projelerde bu şekilde veriler ortaya atıp; yok o sayı olmazsa devlet para ödeyecek vs gibi nifak tohumları dağıtıyorlar.

Devletin bunları paylaşması zorunludur. Kulaktan dolma bilgilerle gelmeyin, açın araştırın biraz şeffaflık denen, haber alma hakkı denen bir şey var.

Örneğin; http://www.milliyet.com.tr/kopruden-gecen-arac-sayisi-ilk-kez/ekonomi/detay/2197287/default.htm

moris moris ◡̈ Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 831
  • Beğeniler 266 / 265
  • Ticaret 26, (%100)
brown Gece gece güldürdünüz :D Zorunlu falan değil, buyrun istediğiniz kaynağa bakın bana bunu kanıtlayın bakalım, lisede çok konuştum ben bu konular hakkında hocalarımla

• Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 1748
  • Beğeniler 385 / 385
  • Ticaret 27, (%96)

moris adlı üyeden alıntı

brown Gece gece güldürdünüz :D Zorunlu falan değil, buyrun istediğiniz kaynağa bakın bana bunu kanıtlayın bakalım, lisede çok konuştum ben bu konular hakkında hocalarımla

Herhangi bir kaynağa bakmama gerek yok, demokratik olduğunu iddia eden bir ülke vatandaşlarına karşı şeffaf olmak zorundadır. Bunun aksini iddia etmek de (özür dilerim ama) aptallıktır. Lise hocanızla bunları tartışmanız bir şey ifade etmiyor.

moris moris ◡̈ Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 831
  • Beğeniler 266 / 265
  • Ticaret 26, (%100)
brown Öncelikle tartıştım demedim, ikincisi verdiğiniz örnek yılda kaç kişinin kullandığı KULLANMASI GEREKTİĞİ değil.

Ayrıca demokratiklikle bir alakası yok bunun, bana kalsa tabi devlet şeffaf olmalı ama bu gibi anlaşmalı projelerde bu verileri gizli tutarlar rajonu böyle kabaca :)

Not: Bana araştırın deyip kendiniz herhangi bir kaynağa bakmaya gerek yok diyorsanız kusura bakmayın biraz kendinizi bu konularda geliştirmelisiniz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al