wmaraci reklam

Google 23 Mayıs Kelimelerde Dalgalanma Sorunu

50 Mesajlar 7.448 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

trgames trgames WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek sosyal medya reklamcılığı
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad I** A**
  • Mesajlar 277
  • Beğeniler 70 / 64
  • Ticaret 8, (%100)
Arkadaşlar affınıza sığınarak soruyorum sıralamaya nereden bakıyoruz :S

Yaşıyoruz işte ölüm icabı...
wmaraci
reklam

yefecrin yefecrin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SKS
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad C** I**
  • Mesajlar 975
  • Beğeniler 182 / 187
  • Ticaret 51, (%100)

suskun adlı üyeden alıntı

yorumları okudumda sizinki yine iyiymiş beni param parca etti sabahtan beri neden böyle oldugunu araştırıyordum sorumu cevabı bu konuda çıktı site analizinde 4500 inedx gözüküyor googleden site:namazsureleri.gen.tr şeklinde bakıyorum 30 tane index ya var yok yani yerin dibine soktu beni nezaman düzelir acaba bilgisi olan varmı

site: siteadı olarak arattıgımda google bu çıktı sizinki gibi
Size en alakalı sonuçların gösterilmesi için yukarıda görüntülenen 30 sonuca benzer bazı girişler çıkarıldı.
İsterseniz, aramayı çıkarılan sonuçlarla birlikte tekrarlayabilirsiniz.

buna basınca tamamı çıkıyor bu tam olarak ne oluyor ki
suskun

kişi bu mesajı beğendi.

suskun suskun Berat Fm Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek tekstil
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 889
  • Beğeniler 758 / 208
  • Ticaret 30, (%100)

canisik adlı üyeden alıntı

Size en alakalı sonuçların gösterilmesi için yukarıda görüntülenen 30 sonuca benzer bazı girişler çıkarıldı.

site:namazsureleri.gen.tr bu şekilde googlede arama yaptım fakat dediginiz gibi çıkmadı :(

Ek Olarak:

site:namazsureleri.gen.tr bu şekilde googlede aratınca sadce 3 sayfa tek çıkıyor

http://www.cepradyom.com/

yefecrin yefecrin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SKS
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad C** I**
  • Mesajlar 975
  • Beğeniler 182 / 187
  • Ticaret 51, (%100)

suskun adlı üyeden alıntı

site:namazsureleri.gen.tr bu şekilde googlede arama yaptım fakat dediginiz gibi çıkmadı :(

Ek Olarak:

site:namazsureleri.gen.tr bu şekilde googlede aratınca sadce 3 sayfa tek çıkıyor

şimdi tekrar sorgulama yaptım br çok site için hatta youtube de bile 3 sayfa çıkıyor demekki bundan sonra böyle :D
suskun

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

suskun suskun Berat Fm Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek tekstil
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 889
  • Beğeniler 758 / 208
  • Ticaret 30, (%100)

şimdi tekrar sorgulama yaptım br çok site için hatta youtube de bile 3 sayfa çıkıyor demekki bundan sonra böyle :D

googlenin beyni 3 sayfadan fazla almıyor artık :)

http://www.cepradyom.com/

guven5 guven5 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 58 / E
  • Meslek bilgisayar teknisyeni
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** P**
  • Mesajlar 138
  • Beğeniler 7 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
bir adet ilk sayfada çıkan video sizlere ömür :D çok emekte vermiştim.

blonde-lovers.com kaliteli makalelerinizi ucretsiz yayinlayin.

Yrlmz Yrlmz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Kamu
  • Konum Konya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 794
  • Beğeniler 24 / 137
  • Ticaret 5, (%100)
Hay senin penguenine...

Çalışarak ikinci sıraya kadar çıkartttığım bir kelimede o kadar gereksiz, saçma sapan siteler önüme geçmiş ki... Spamlara çalıştı google resmen...

Elbet birgün...

FilmlerBizden FilmlerBizden Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek SERBEST MESLEK
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 523
  • Beğeniler 263 / 82
  • Ticaret 2, (%100)
Google bu güncelleme ile (kesin olarak söyleyebilirim ki) spamda olsa link sayısını önemli bir etken haline almış. hemde ciddi anlamda.
genel olarak %45 civarı bir hit düşüşü mevcut.
spam linkli olan ve eskiden berbat olan sitelerim ise %45 civarında bir ilerleme katetmiş. ancak spam link olmayanlar yalan olmuş.
bu socialmonkee gibi yerlerle yapılan oto yorumlarınn linklemelerin falan önemi artmış.

ilk ve en önemli izlenimim budur :)

benzer durumda siteleri olanlar varsa sözlerimi onaylayacaklardır :)

Ek Olarak:

Aydın Öztürk adlı üyeden alıntı

Merhabalar...

Penguin 2.0 devreye girmiş net olarak. Bunu bekliyordum açıkçası. EMD, Caffeine, Panda ve Penguen 1 de olan sıkça rastlanan sıkıntıları ele alırsak bu sefer herkesi fena çarpmış.

Benim çalıştığım sektörü de etkilemiş. O kadar ahım şahım bir etkilenmem yok açıkçası. Düşündüğümün de altında bir düşme olmuş. 1 sırada 1 siteye ait 4 farklı sayfam 2nci sıraya düşmüş. 6 adet sayfam 1.sırada kalmış 3 adet te rekabeti ağır sayfalarım da 2.sayfadan 6 - 7 ye gitmiş.

Diğer sitelerimde ise durum aynı. Rekabeti çok yüksek olan 6 adet tekli ürün sitemin sadece 2 tanesi 4 ve 5 sıraya düşmüş.

Her siteye farklı çalışma yapmıştım. Hangi siteye ne yaptığımı çok çok iyi biliyorum :D Kendimi hep Google'nin ilerleyen teknoloji ve güncellemesine göre hazırladım ve artık Google'i çok iyi anladığımı düşünüyorum...

Şuan yapabileceğiniz hiç bir şey yok ne yazık ki arkadaşlar üzülerek söylüyorum... Sadece takribi 4 hafta sitenizin eriyişini seyredeceksiniz. Ardından Google algoritmaya göre sitenizi ya bitirecek, yada yerinizi sabitleyecek.

Peki bunu durdurmanın yolu var mı? Sanırım var. ;)

yanlış anlama ama üstadım burda kime sorsan gugılı anladım der :)
yine yanlış anlama, -seni tenkit ederek söylüyorum-, lafım meclisten dışarı;
gugılı gerçekten anlayan insan gerçektende aptal insandır, beyin yoksunudur. çünkü bu kadar saçma, aptalca algoritmaları insanlar gibi düşündüğünü iddia ederek devreye sokuyorsa kaç kişinin böyle düşündüğünü bilmek lazım.

heryer spam dolduysa demekki bu işte bir iş var.

şahsen gugılı hiç sevmem. ona yönelik bir çalışmada yapmıyorum. yandex sayacın istatistiklerine göre edindiğim verilerimdi bu söylediklerim. ve alexa verilerine göre.

şahsi olarak gugılın bu kadar aptalca algoritmalarla kendini bitirmesi ve webmasterları kendinden soğutması benim işime gelir :) sevmiyorum gugılı.

şimdi kolay kolay kimse gugıl için çalışma yapamayacak. yapmayacakta.

bu işten en karlı çıkan yandex olacak. webmasterlar iyice yandexe yoğunlaşacak.

Rastignac Rastignac .chame Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 91
  • Beğeniler 21 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
Bu güncellemenin olayı nedir arkadaşlar? Ayrıntılı bilgisi olan varsa anlatabilir mi?

Untouchable Untouchable Kendimim Kendim Kullanıcı
  • Üyelik 09.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Mesajlar 240
  • Beğeniler 18 / 84
  • Ticaret 0, (%0)
yorumlara bakıyorum da hemen hemen herkes google saçmalamış google aptal google bu google şu demiş anlamıyorum kimde problemin olduğunu google saçmaladı dediğiniz insanlar en iyi şekilde eğitimlerini almış insanlar ve öyle kafasına göre orada işe girebileceği bir yer değil ama nasıl oluyorsa bu kadar üst seviye eğitim almış insanların saçma sapan işler yaptığını iddia ediliyor. Peki soruyorum bu arkadaşlara kime göre saçma neye göre saçma ? hayır google ı çözemiyoruz diyorsunuz çözemediğiniz birşeyinde saçma olduğunu iddia etmek ne kadar doğru bir düşüncedir. google gibi yandex gibi üst seviye eğitim almış insanların girebileceği sistemleri eleştirenlerin yazılarını bilgi amaçlı değil gülme amaçlı okur oldum. ben hayatımda doğru düzgün çelişki görmemiştim ama bu webmaster sitelerinde çelişkilerin babasını görüyorum google a saçma diyene kadar kurduğunuz cümlelerin saçmalığına bakmalısınız bence. Bir şeye saçma demek görecelidir sana saçma gelebilen birşey başkasına doğru gelebilir dünya sizin etrafınızda dönmüyor malesef. Ben yeşili sevmiyorum diye google yeşil renk yapsa ne kadar saçma tasarım olmuş diyemeyeceğim gibi sizinde işinize gelmediği şeylerin gerçekleşmesine saçma demek ne kadar doğru ibretle yazıları takip ediyorum. Teşekkürler.

Ayrıca eklemek istiyorum: sizin amacınız ne önce onu bir sorgulamak gerekir. Siz bildiğinizi yapın yazılarınızı ekleyin zaten ihtiyacı olan sizin sitenizi bulacak neyin telaşını yaşıyorsunuz ki sitenize gelecek ziyaretçi 10bin kişi olsa ne olur ortalama 10 saniye durduktan sonra 1000 kişi gelsin 5 dk dursun daha iyi sizin amacınız hizmetten ziyade para olduğu için isyanlarda olunduğunu zannediyorum şu webmaster sitelerinden adsense başlıkları bile kalkması gerekir aslında ya neyse söylenecek çok şey var da işte.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al