wmaraci reklam

Google 23 Mayıs Kelimelerde Dalgalanma Sorunu

50 Mesajlar 7.447 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

blueffect blueffect Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Mesajlar 353
  • Beğeniler 29 / 89
  • Ticaret 2, (%100)

FilmlerBizden adlı üyeden alıntı

Google bu güncelleme ile (kesin olarak söyleyebilirim ki) spamda olsa link sayısını önemli bir etken haline almış. hemde ciddi anlamda.
genel olarak %45 civarı bir hit düşüşü mevcut.
spam linkli olan ve eskiden berbat olan sitelerim ise %45 civarında bir ilerleme katetmiş. ancak spam link olmayanlar yalan olmuş.
bu socialmonkee gibi yerlerle yapılan oto yorumlarınn linklemelerin falan önemi artmış.

ilk ve en önemli izlenimim budur :)

benzer durumda siteleri olanlar varsa sözlerimi onaylayacaklardır :)

Ek Olarak:

yanlış anlama ama üstadım burda kime sorsan gugılı anladım der :)
yine yanlış anlama, -seni tenkit ederek söylüyorum-, lafım meclisten dışarı;
gugılı gerçekten anlayan insan gerçektende aptal insandır, beyin yoksunudur. çünkü bu kadar saçma, aptalca algoritmaları insanlar gibi düşündüğünü iddia ederek devreye sokuyorsa kaç kişinin böyle düşündüğünü bilmek lazım.

heryer spam dolduysa demekki bu işte bir iş var.

şahsen gugılı hiç sevmem. ona yönelik bir çalışmada yapmıyorum. yandex sayacın istatistiklerine göre edindiğim verilerimdi bu söylediklerim. ve alexa verilerine göre.

şahsi olarak gugılın bu kadar aptalca algoritmalarla kendini bitirmesi ve webmasterları kendinden soğutması benim işime gelir :) sevmiyorum gugılı.

şimdi kolay kolay kimse gugıl için çalışma yapamayacak. yapmayacakta.

bu işten en karlı çıkan yandex olacak. webmasterlar iyice yandexe yoğunlaşacak.

Şu yazdıklarınızı ağzım açık okudum hakikaten böyle mi düşünüyorsunuz gerçekten ?

Bir bakalım aptalca bulduğunuz arama algoritması bu gün benim aradığım bir konuyla ilgili tam 12 'den vurabiliyor, milyonlarca sitenin arasından doğru siteleri saniyenin bilmem kaçta biri hızında önüme getiriyor ve siz bu sisteme ve algoritmaya aptalca diyorsunuz öyle mi ?
FilmlerBizden

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

adem123 adem123 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 176
  • Beğeniler 10 / 27
  • Ticaret 0, (%0)

Untouchable adlı üyeden alıntı

yorumlara bakıyorum da hemen hemen herkes google saçmalamış google aptal google bu google şu demiş anlamıyorum kimde problemin olduğunu google saçmaladı dediğiniz insanlar en iyi şekilde eğitimlerini almış insanlar ve öyle kafasına göre orada işe girebileceği bir yer değil ama nasıl oluyorsa bu kadar üst seviye eğitim almış insanların saçma sapan işler yaptığını iddia ediliyor. Peki soruyorum bu arkadaşlara kime göre saçma neye göre saçma ? hayır google ı çözemiyoruz diyorsunuz çözemediğiniz birşeyinde saçma olduğunu iddia etmek ne kadar doğru bir düşüncedir. google gibi yandex gibi üst seviye eğitim almış insanların girebileceği sistemleri eleştirenlerin yazılarını bilgi amaçlı değil gülme amaçlı okur oldum. ben hayatımda doğru düzgün çelişki görmemiştim ama bu webmaster sitelerinde çelişkilerin babasını görüyorum google a saçma diyene kadar kurduğunuz cümlelerin saçmalığına bakmalısınız bence. Bir şeye saçma demek görecelidir sana saçma gelebilen birşey başkasına doğru gelebilir dünya sizin etrafınızda dönmüyor malesef. Ben yeşili sevmiyorum diye google yeşil renk yapsa ne kadar saçma tasarım olmuş diyemeyeceğim gibi sizinde işinize gelmediği şeylerin gerçekleşmesine saçma demek ne kadar doğru ibretle yazıları takip ediyorum. Teşekkürler.

Ayrıca eklemek istiyorum: sizin amacınız ne önce onu bir sorgulamak gerekir. Siz bildiğinizi yapın yazılarınızı ekleyin zaten ihtiyacı olan sizin sitenizi bulacak neyin telaşını yaşıyorsunuz ki sitenize gelecek ziyaretçi 10bin kişi olsa ne olur ortalama 10 saniye durduktan sonra 1000 kişi gelsin 5 dk dursun daha iyi sizin amacınız hizmetten ziyade para olduğu için isyanlarda olunduğunu zannediyorum şu webmaster sitelerinden adsense başlıkları bile kalkması gerekir aslında ya neyse söylenecek çok şey var da işte.

saçmaladı tabiki alakasız ve içeriği boş siteler 1 sayfaya gelmiş birde bırakın artık şu elin emperyal ülkesin savunmayı orada çalışanlarda senin benim gibi insanlar siz onları çok büyük görüyor olabilirsiniz hatta uzaylıda zanedebilirsiniz ama şu açıkki googlenin tek amacı para ve adwordsta daha çok kazanmak artık bırakın başkalarına özenmeyi övmeyi evet ben diyorum google saçmaladı saçmalamasının sebebide daha çok kazanmak güncelleme dediğimz tüm olaylar hepsi para için yapılıyor googlenin derdi insanlık için daha iyi site daha iyi sonuç olsaydı cocuk ****usu ile mucadele ederdi ama yok cocuk ****osuna reklam yerleştirmeyi biliyor versin devlet amierkan devleti gibi destek bende kurayım bir arama moturunu 500 zeki genç beyin ile 2 senede googlenin türkiyedeki pazar payının yüzde 60 almasam taksim meydanında beni assınlar .................
FilmlerBizden

kişi bu mesajı beğendi.

Pr 4 - (3) adet sitede ücretsiz tanıtım yazısı

http://goo.gl/ZhW1nH

AydinOzturk AydinOzturk WebMaster & SEO Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SEO Strateji Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 11, (%100)

gugılı gerçekten anlayan insan gerçektende aptal insandır, beyin yoksunudur. çünkü bu kadar saçma, aptalca algoritmaları insanlar gibi düşündüğünü iddia ederek devreye sokuyorsa kaç kişinin böyle düşündüğünü bilmek lazım.

şahsen gugılı hiç sevmem. ona yönelik bir çalışmada yapmıyorum. yandex sayacın istatistiklerine göre edindiğim verilerimdi bu söylediklerim. ve alexa verilerine göre.

şahsi olarak gugılın bu kadar aptalca algoritmalarla kendini bitirmesi ve webmasterları kendinden soğutması benim işime gelir :) sevmiyorum gugılı.

Anlıyorum arkadaşım seni de. Ben 7 yıldır daimi hedefim olarak helal iş yapmayı ve bu SEO sektöründen para kazanmayı amaçladım. Ne kimseye çok fiyat çektim nede olduğundan az - fazla para söyledim.

Bu işi hobi olarak yapıyordum, 5 yıldan fazladır birçok kurumsal firmada çalıştım. Google'i anlamak ne demektir?

Sektörümüz genellikle 1 sayfa ve asıl başarı olan 1.sıraya yerleşmektir. E-Ticaret sektörlerinde ise bu kaçınılmayacak bir işlemdir. Ben Google'i anlıyorum derken onun ne yapmak istediğini, algoritmalarla neyi hedeflediğini anlıyorum... Bunun içinde ayrı bir çaba ayrı bir uğraş vermiyorum. Yakında olabilecek güncellemeleri ve değişimleri şimdiden çalışmalarımın verdiği tepkilerle sezebiliyorum... ;)

Yandex ise neredeyse bir çok algoritma konusunda Google'nin 3 - 5 yıl gerisinde, bir çok konuda ise Google'nin 2 yıl ilerisinde.

Ben bu işten ekmek parası kazanıyorsam işimi hakkı gereği yaparım. Eğer işimi de bu konu ilgilendiriyorsa kim ne derse desin, hatta gerizekalı bile desinler umurumda bile olmaz.

Çok iyi bir maaş alıyorum ve ofisimde patronumdan editörüme herkes bana saygınlık gösteriyor, her konuda bilgi almak ve bir adım sonrasını öğrenmek istiyorsa benden yardım ve destek istiyorlar.

-Bana söylemedin biliyorum ama genel anlamda tenzih ederek söylüyorum- Gerizekalılık beyinsizlik buysa, ben razıyım :)
FilmlerBizden

kişi bu mesajı beğendi.

blueffect blueffect Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Mesajlar 353
  • Beğeniler 29 / 89
  • Ticaret 2, (%100)

Google bu güncelleme ile (kesin olarak söyleyebilirim ki) spamda olsa link sayısını önemli bir etken haline almış. hemde ciddi anlamda.
genel olarak %45 civarı bir hit düşüşü mevcut.
spam linkli olan ve eskiden berbat olan sitelerim ise %45 civarında bir ilerleme katetmiş. ancak spam link olmayanlar yalan olmuş.
bu socialmonkee gibi yerlerle yapılan oto yorumlarınn linklemelerin falan önemi artmış.

ilk ve en önemli izlenimim budur :)

benzer durumda siteleri olanlar varsa sözlerimi onaylayacaklardır :)

Ek Olarak:

adem123 adlı üyeden alıntı

saçmaladı tabiki alakasız ve içeriği boş siteler 1 sayfaya gelmiş birde bırakın artık şu elin emperyal ülkesin savunmayı orada çalışanlarda senin benim gibi insanlar siz onları çok büyük görüyor olabilirsiniz hatta uzaylıda zanedebilirsiniz ama şu açıkki googlenin tek amacı para ve adwordsta daha çok kazanmak artık bırakın başkalarına özenmeyi övmeyi evet ben diyorum google saçmaladı saçmalamasının sebebide daha çok kazanmak güncelleme dediğimz tüm olaylar hepsi para için yapılıyor googlenin derdi insanlık için daha iyi site daha iyi sonuç olsaydı cocuk ****usu ile mucadele ederdi ama yok cocuk ****osuna reklam yerleştirmeyi biliyor versin devlet amierkan devleti gibi destek bende kurayım bir arama moturunu 500 zeki genç beyin ile 2 senede googlenin türkiyedeki pazar payının yüzde 60 almasam taksim meydanında beni assınlar .................

Google'ın çocuk ****osu içeren bir sitede reklamını gördünüz mü ? Emin misiniz ?

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

adem123 adem123 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 176
  • Beğeniler 10 / 27
  • Ticaret 0, (%0)

blueffect adlı üyeden alıntı

Google'ın çocuk ****osu içeren bir sitede reklamını gördünüz mü ? Emin misiniz ?

eminim hede adım gibi

Pr 4 - (3) adet sitede ücretsiz tanıtım yazısı

http://goo.gl/ZhW1nH

suskun suskun Berat Fm Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek tekstil
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 889
  • Beğeniler 758 / 208
  • Ticaret 30, (%100)
bu güncelemeler ne zaman biter tahmini olan varmı ?

http://www.cepradyom.com/

Untouchable Untouchable Kendimim Kendim Kullanıcı
  • Üyelik 09.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Mesajlar 240
  • Beğeniler 18 / 84
  • Ticaret 0, (%0)

eminim hede adım gibi

siz bu bilgiyi nereden edindiniz acaba ? amacım tartışma çıkarmak değil hocam ama biraz garip bir örnek olmuş :)

Optimus Optimus Optimus Kullanıcı
  • Üyelik 26.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Bilişim / İnternet
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 380
  • Beğeniler 55 / 103
  • Ticaret 13, (%100)
Bu güncellemeden sonra bazı analizler yaptım bazı kelimelerde (ciddi rekabet ve hitli) blogspotlar ve forumlar ilk sayfalarda yer alıyor. Forumlarda da çok post atılan konular değil 1-2 sayfalık konulardan bahsediyorom. Shiftdelete, donanım haber ve *** forumları hep karşıma çıktı.
Diğer bir konu da blogspot ta inanılmaz bir yükseliş var spam ı engelleyeceğiz demiş Matt baba ama nerede kopya içerikli sita varsa ilk sayfaya çıkmış hatta ilk 3 e!

Bu arada sözlükler de geçen kelimelerde de inanılmaz yükseliş görüyorum buradan şunu çıkarabiliriz;
1- Google artık kendi hizmetlerini ön plana çıkarıp kullanmaya yöneltiyor insanları
2- Forumlar, sözlükler, slideshare gibi ortak paylaşım platformlarında geçen kelimelere daha çok önem veriyor.

3-Bazı kaynaklara göre de (sadece ilk izlenim kesin değil) keyword domainler de hızlı bir geri dönüş yapmış durumda. Bir önceki güncellemede keyword domainler sıra kaybetmişti şimdi ise yükselişte.

Bunun yanında hacklink ve spam a savaş açtık diyen Matt, sanırım boş konuşuyor hacklink alan siteler de hiç bir düşüş yok.

Bundan bir çoğumuz olumlu olumsuz etkileneceğiz örneğin benim 1-2 sitemde 1. , 2. sayfalarda gezinen %100 özgün siteler 1 adet bile kopya makale yok şimdi ilk yüzde bile değil.

İnsanlar için site yapın, özgün olun, faydalı bilgiler verin, robotlar için site yapmayın diyorlar sitelere makale yazmaktan anamız ağlıyor sitelerimiz sıralamada bile yok! Artık insanlar için değil penguen için mi site yapıcaz hatta ne yapıcaz onu bile bilmiyoruz. *** da adamın biri kurban bayramında penguen kesip eşe dosta dağıtıcam demiş :) doğru valla..

Erhan Erhan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Amale
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 202
  • Beğeniler 75 / 102
  • Ticaret 24, (%100)
Haklıdır. ( Edit ) :)

Aydın Öztürk adlı üyeden alıntı

Merhabalar...

Penguin 2.0 devreye girmiş net olarak. Bunu bekliyordum açıkçası. EMD, Caffeine, Panda ve Penguen 1 de olan sıkça rastlanan sıkıntıları ele alırsak bu sefer herkesi fena çarpmış.

Benim çalıştığım sektörü de etkilemiş. O kadar ahım şahım bir etkilenmem yok açıkçası. Düşündüğümün de altında bir düşme olmuş. 1 sırada 1 siteye ait 4 farklı sayfam 2nci sıraya düşmüş. 6 adet sayfam 1.sırada kalmış 3 adet te rekabeti ağır sayfalarım da 2.sayfadan 6 - 7 ye gitmiş.

Diğer sitelerimde ise durum aynı. Rekabeti çok yüksek olan 6 adet tekli ürün sitemin sadece 2 tanesi 4 ve 5 sıraya düşmüş.

Her siteye farklı çalışma yapmıştım. Hangi siteye ne yaptığımı çok çok iyi biliyorum :D Kendimi hep Google'nin ilerleyen teknoloji ve güncellemesine göre hazırladım ve artık Google'i çok iyi anladığımı düşünüyorum...

Şuan yapabileceğiniz hiç bir şey yok ne yazık ki arkadaşlar üzülerek söylüyorum... Sadece takribi 4 hafta sitenizin eriyişini seyredeceksiniz. Ardından Google algoritmaya göre sitenizi ya bitirecek, yada yerinizi sabitleyecek.

Peki bunu durdurmanın yolu var mı? Sanırım var. ;)

Takipçi Satın Al

FilmlerBizden FilmlerBizden Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek SERBEST MESLEK
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 523
  • Beğeniler 263 / 82
  • Ticaret 2, (%100)

Şu yazdıklarınızı ağzım açık okudum hakikaten böyle mi düşünüyorsunuz gerçekten ?

Bir bakalım aptalca bulduğunuz arama algoritması bu gün benim aradığım bir konuyla ilgili tam 12 'den vurabiliyor, milyonlarca sitenin arasından doğru siteleri saniyenin bilmem kaçta biri hızında önüme getiriyor ve siz bu sisteme ve algoritmaya aptalca diyorsunuz öyle mi ?

evet :) daha önceleri olmasada güncellemeleri hayvanat bahçesine soktuğundan beri durum bu şekilde. bulması konusuna birşey demiyorum. bulabildiği çoğu şey olduğu kadar bulamadığı, değil 12den 0 dana bile vuramadığı aramaları sadece benim yaptığımıda düşünemiyorum. ilaveten spamla mücadele diye spama davetiy çıkaran bir sistemin ne denli sağlıklı olduğu, zeki olduğuda tartışılır. ki bu gugıl bile olsa

Ek Olarak:

hangi sitede çocuk p.rnosunun reklamını gördünüz üstadım? yada hangi arama motorunda?

Ek Olarak:

Aydın Öztürk adlı üyeden alıntı

Anlıyorum arkadaşım seni de. Ben 7 yıldır daimi hedefim olarak helal iş yapmayı ve bu SEO sektöründen para kazanmayı amaçladım. Ne kimseye çok fiyat çektim nede olduğundan az - fazla para söyledim.

Bu işi hobi olarak yapıyordum, 5 yıldan fazladır birçok kurumsal firmada çalıştım. Google'i anlamak ne demektir?

Sektörümüz genellikle 1 sayfa ve asıl başarı olan 1.sıraya yerleşmektir. E-Ticaret sektörlerinde ise bu kaçınılmayacak bir işlemdir. Ben Google'i anlıyorum derken onun ne yapmak istediğini, algoritmalarla neyi hedeflediğini anlıyorum... Bunun içinde ayrı bir çaba ayrı bir uğraş vermiyorum. Yakında olabilecek güncellemeleri ve değişimleri şimdiden çalışmalarımın verdiği tepkilerle sezebiliyorum... ;)

Yandex ise neredeyse bir çok algoritma konusunda Google'nin 3 - 5 yıl gerisinde, bir çok konuda ise Google'nin 2 yıl ilerisinde.

Ben bu işten ekmek parası kazanıyorsam işimi hakkı gereği yaparım. Eğer işimi de bu konu ilgilendiriyorsa kim ne derse desin, hatta gerizekalı bile desinler umurumda bile olmaz.

Çok iyi bir maaş alıyorum ve ofisimde patronumdan editörüme herkes bana saygınlık gösteriyor, her konuda bilgi almak ve bir adım sonrasını öğrenmek istiyorsa benden yardım ve destek istiyorlar.

-Bana söylemedin biliyorum ama genel anlamda tenzih ederek söylüyorum- Gerizekalılık beyinsizlik buysa, ben razıyım :)

Allah daha çok kazandırsın üstadım :)
ama ben birazda olsa farklı düşünüyorum.
işin içine helal, haram kavramları girerse eğer;
birinin seo ile hakkı olmadan parasını bastırıp link almasını, yazı satın almasını, reklam vermesini vs.. yani kısaca diğerlerini parasıyla döverek sonra helal kazanç demesini helal kazanç sınıfına sokmam. çünkü seo yapıyorsan bilerek, isteyerek hak yiyorsundur. parası olmayanların hakkını..
tabii bu benim dini yönden değerlendirmem. ve düşüncem. herkesin anlayışı farklıdır.
olaya dini/siyasi ve benzeri farklı çerçevelerden bakarsak gugılın adını bile müslüman cemaatin yazmaması gerekirdi.

Ek Olarak:

gerçekçilik diye buna derim.
gugıl feysbuk gibi siteler zaten çok büyük yatırımlarla desteklerle belli amaçlara hizmet için kuruldu.

aynı imkanlar sunulduğunda daha fazlasını yapabilecek çok insan var.

önemli olan maddi destek.
çünkü en nihayetinde basitçe bir arama motoru ve sizi izleyen bir sistem.

kendinizi hakir görüp amerikayı yüceltmeye gerek yok.

Ek Olarak:

Untouchable adlı üyeden alıntı

yorumlara bakıyorum da hemen hemen herkes google saçmalamış google aptal google bu google şu demiş anlamıyorum kimde problemin olduğunu google saçmaladı dediğiniz insanlar en iyi şekilde eğitimlerini almış insanlar ve öyle kafasına göre orada işe girebileceği bir yer değil ama nasıl oluyorsa bu kadar üst seviye eğitim almış insanların saçma sapan işler yaptığını iddia ediliyor. Peki soruyorum bu arkadaşlara kime göre saçma neye göre saçma ? hayır google ı çözemiyoruz diyorsunuz çözemediğiniz birşeyinde saçma olduğunu iddia etmek ne kadar doğru bir düşüncedir. google gibi yandex gibi üst seviye eğitim almış insanların girebileceği sistemleri eleştirenlerin yazılarını bilgi amaçlı değil gülme amaçlı okur oldum. ben hayatımda doğru düzgün çelişki görmemiştim ama bu webmaster sitelerinde çelişkilerin babasını görüyorum google a saçma diyene kadar kurduğunuz cümlelerin saçmalığına bakmalısınız bence. Bir şeye saçma demek görecelidir sana saçma gelebilen birşey başkasına doğru gelebilir dünya sizin etrafınızda dönmüyor malesef. Ben yeşili sevmiyorum diye google yeşil renk yapsa ne kadar saçma tasarım olmuş diyemeyeceğim gibi sizinde işinize gelmediği şeylerin gerçekleşmesine saçma demek ne kadar doğru ibretle yazıları takip ediyorum. Teşekkürler.

Ayrıca eklemek istiyorum: sizin amacınız ne önce onu bir sorgulamak gerekir. Siz bildiğinizi yapın yazılarınızı ekleyin zaten ihtiyacı olan sizin sitenizi bulacak neyin telaşını yaşıyorsunuz ki sitenize gelecek ziyaretçi 10bin kişi olsa ne olur ortalama 10 saniye durduktan sonra 1000 kişi gelsin 5 dk dursun daha iyi sizin amacınız hizmetten ziyade para olduğu için isyanlarda olunduğunu zannediyorum şu webmaster sitelerinden adsense başlıkları bile kalkması gerekir aslında ya neyse söylenecek çok şey var da işte.

altavista,nokia vb.. şirkettekiler embesil miydi? niye bittiler?
10k hit alırkende saçmaydı 30k dada saçmaydı,2k dada saçmaydı. 0 olsada saçma, 1milyon olsada saçma ;)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al