wmaraci reklam

Google 23 Mayıs Kelimelerde Dalgalanma Sorunu

50 Mesajlar 7.450 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

AydinOzturk AydinOzturk WebMaster & SEO Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SEO Strateji Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 11, (%100)

Erhan adlı üyeden alıntı

Aydın bugüne kadar GOOGLE'yi kimse anlayamadı sen hemen anladığınımı zannediyorsun ? Sitelerini googlenin ilerleyen teknolojine göre hazırladığından bahsetmişsin ama rekabeti ağır kelimelerde ciddi düşüşler yaşamışsın. Bu işe yıllarını veren insanların sitelerinde bile düşüş var sen neyden bahsediyorsun :)

Ha googlede dayım var amcam var diyorsan o ayrı birşey.

Hadi k.gelsin.

Erhan, kardeşim aleyküm selam :) Belki bir yerde haklısındır, bir yerde yanlış düşünüyorsundur. 2007 yılından beri uğraşıyorum bu SEO denen işle. Google her seferinde bambaşka işler yapıyor, artık her güncellemede neler yapacağını az çok tahmin ediyorum çünkü bu yaptığı güncellemeler aşağı yukarı 3 - 4 yıldır böyle. Hemen anlama diye bir kanun yok burada.

İkincisi ben 1 web sitesinde her sayfayı ayrı şekillerde çalışma yaparım. Bir yaptığım çalışma diğerine az çok benzer, bir çalışmada ise neredeyse herşey farklı olur. 1 kategoriye sadece post ve imleme çalışıyorsam, diğerine blog ve forum çalışırım gibi. Bir siteye kasıtlı wiki ve ziyaretçi defteri çalışırsam diğerine tanıtım yazısı, reklam vs. çalışırım.

Rekabeti ağır kelimelerde düşmemin sebebi de daha önce açtığım paravan blogların kapanması, reklamların düşmesi ve oluşturduğum özel index sayfalarının tarafımca değiştirilmesi oldu. Üzerine de güncelleme yiyince ister istemez gerileme yaşadım. Ne yaptığımı ne ettiğimi ben günlük klasörler halinde yapar, eklediğim resim backlinkten yazdığım makaleye kadar hepsini tek tek tutarım. Bir şey olduğunda müdahale eder, ne yaptığıma ne ettiğime bakar ona göre çözüm hazırlarım.

O rekabeti yüksek kelimeler ise dışarıda 5000 - 7000 TL fiyat çekilen kelimeler. 1.sayfaya geldikten sonra aylık 1000 TL danışmanlık istenen kelimeler. Eğer ben bunu daha önce başarmışsam, -500 e gitse bile tekrar başarırım.

Son olarak Erhan, güzel kardeşim ben kendimi öven, sağda solda millete artistlik yapıp yanlış şeylere yönlendiren biri değilim ki çok iyi biliyorsun. Zamanında yüzlerce kişinin sorunlarını tek tek dinleyerek 5 kuruş para istemeden yardımcı oldum ve gurur duyuyorum. Bunun en büyük örneği WMAracı, Fuub.net ve sor.seohocasi.com olmuştur.

Google'da da dayım amcam yok. Olsa da 1 dirhem bir şey istemem, yapamadığım başarıyı üstlenmem ve asla başkalarında aramam...
Erhan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

10679 10679 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 03.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 458
  • Beğeniler 124 / 125
  • Ticaret 7, (%100)
Bir enteresanlık var. O değilde herkes hitlerin gittiğinden şikayetçi peki bu hitler daha doğrusu benim hitlerim nereye gitti:)

deviL deviL Paylaşmak Güzeldir. Kullanıcı
  • Üyelik 20.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek serbest
  • Mesajlar 645
  • Beğeniler 161 / 110
  • Ticaret 21, (%100)
Aramayı ve siteyi gizledim.
1.Sayfa Yaklaşık 200.000 sonuç bulundu (0,12 saniye)
Blogspot bir site tüm sayfayı kaplamış konularıyla siteye girseniz aman Allah'ım deyip hemen X'yı tıklayıp çıkarsınız.

Yine aynı şekilde gördüklerimden bazıları;

Yazıları Max 5 ile 10 kelime (cümle bile denemez yani) yazıdan oluşan bir site tek tek kontrol ettim başlıklarını alayı kafada.. (müthiş derecede hit aldığından %100 eminim ama haberi olduğunu zannetmiyorum ne sayacı ne adsensesi hiç bir şeyi yok)

350k hacimli rekabetli bir sektörel kelimede 25 günlük bir site 1.sayfada üstelik sektör ile alakalı yazıda yok tüm yazıları haber sitelerinden copy edilen haberler.

Ve onlarcası...

Geri vites atması lazım google'ın başka çaresi yok...
Elbet görecekler bu durumu...

ReCo ReCo www.recepbaglar.net Kullanıcı
  • Üyelik 12.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Tokat
  • Ad Soyad R** B**
  • Mesajlar 791
  • Beğeniler 22 / 98
  • Ticaret 9, (%100)
1.sıradaki kelimem 5.srada

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

FilmlerBizden FilmlerBizden Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek SERBEST MESLEK
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 523
  • Beğeniler 263 / 82
  • Ticaret 2, (%100)

adem123 adlı üyeden alıntı

eminim hede adım gibi

doğru olma ihtimali var elbette. bunu şikayet konusu yaparsanız gugıla her ne kadar sevmesemde anında banlarlar. onu yapan kişi sanırım başka domain ile alıp bu hesapta kullanıyor. ancak şikayet olmadan yine "içeriği okuyan süper gugılın" bunu bilip banlaması gerekirdi.

hani şekildi ya gugıl :)

turkojen34 turkojen34 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 459 / 444
  • Ticaret 53, (%100)
Konuya yeni denk geldim aylardır amatör bir eticaretci olarak sitemdeki hit düşüşünün sebebini az çok google ın güncellemesine bağlı olduğunu biliyordum.Sitelerin bir anda gerilemesinin altında sadece spamla mücadele yatmıyor.İşin başka boyutu küresel reklam pazarı.Mesela bizim spor malzemeleri sektöründe birçok site alt üst oldu ve sıralamalarını kaybettiler ve birçok site reklam verdi.Bunca yıldır reklam vermeyen firmalar mecbur reklama yüklendi ve bunun gibi dünyanın birçok ülkesinde eminim her site sahibi konumunu korumak için reklama yüklenmeyi düşünmüştür.Mayıs ayında sitem geriledikten sonra onlarca google reklamı işi yapan firmalardan reklam vermek istermisiniz diye telefon veya mail aldığımıda belirteyim.Google babamızın oğlu değil ve bu tarz güncelleme adı altında yapılanların ana sebebi site sahiplerine bu zamana kadar bedava seni yükselttik artık reklam vermeye yöneltiyor. Günlük 1000 ziyaretçi varken 250 ye düştü baclink çalışması yaptırdım birkaç haftadır ortakama 450 e yükseldi. Yani size tavsiyem facebook twıter ve pr3 den yukarı forum sitelerine üye olup yorum yapıp link ekleyin otomatik baclink programı kullanmayın zamanla siteniz yükselir.Herkese iyi çalışmalar dilerim.

teknoabi teknoabi Lawyer Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Lawyer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 552
  • Beğeniler 108 / 109
  • Ticaret 11, (%100)

turkojen34 adlı üyeden alıntı

Konuya yeni denk geldim aylardır amatör bir eticaretci olarak sitemdeki hit düşüşünün sebebini az çok google ın güncellemesine bağlı olduğunu biliyordum.Sitelerin bir anda gerilemesinin altında sadece spamla mücadele yatmıyor.İşin başka boyutu küresel reklam pazarı.Mesela bizim spor malzemeleri sektöründe birçok site alt üst oldu ve sıralamalarını kaybettiler ve birçok site reklam verdi.Bunca yıldır reklam vermeyen firmalar mecbur reklama yüklendi ve bunun gibi dünyanın birçok ülkesinde eminim her site sahibi konumunu korumak için reklama yüklenmeyi düşünmüştür.Mayıs ayında sitem geriledikten sonra onlarca google reklamı işi yapan firmalardan reklam vermek istermisiniz diye telefon veya mail aldığımıda belirteyim.Google babamızın oğlu değil ve bu tarz güncelleme adı altında yapılanların ana sebebi site sahiplerine bu zamana kadar bedava seni yükselttik artık reklam vermeye yöneltiyor. Günlük 1000 ziyaretçi varken 250 ye düştü baclink çalışması yaptırdım birkaç haftadır ortakama 450 e yükseldi. Yani size tavsiyem facebook twıter ve pr3 den yukarı forum sitelerine üye olup yorum yapıp link ekleyin otomatik baclink programı kullanmayın zamanla siteniz yükselir.Herkese iyi çalışmalar dilerim.

Hitler 1000 de iken 100 e düştü .Ayıptır.Emeğe yazık .Şimdi nasıl toparlayacağımı düşünüyorum koskaca 1 sene bir gecede gitti

Lawyer

• Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 459 / 444
  • Ticaret 53, (%100)

teknoabi adlı üyeden alıntı

Hitler 1000 de iken 100 e düştü .Ayıptır.Emeğe yazık .Şimdi nasıl toparlayacağımı düşünüyorum koskaca 1 sene bir gecede gitti

Reklam vermeye zorluyor.Reklam verenler sıramızı çaldı.Parayı veren düdüğüçalar misali...
SukruAK

kişi bu mesajı beğendi.

SukruAK SukruAK akwebhostingi.com Kullanıcı
  • Üyelik 21.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Veri merkezi Hizmetleri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ş** A**
  • Mesajlar 706
  • Beğeniler 135 / 135
  • Ticaret 65, (%100)
zaten yapılan güncellemenin adwords reklamlarını iyileştirme ile ilgili olduğunu okumuştum sanki bir yerde

• Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 459 / 444
  • Ticaret 53, (%100)
Aynen reklam için yapılanlar haksızlık.Yıllarca verilen emekler bir anda gidebiliyor.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al