wmaraci reklam

Google' da Yazı Uzunluğu Önemli mi?

18 Mesajlar 2.235 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

NovaMan NovaMan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad K** Y**
  • Mesajlar 488
  • Beğeniler 45 / 123
  • Ticaret 6, (%100)

Yazı 30,50 kelime olsa ama özgün yine de indexlenir mi

[+] Google yazının uzunluğuna bakıyor mu

wmaraci
reklam

Heuristic Heuristic Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web Hacking, Exploits/Vuln.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 4777
  • Beğeniler 1139 / 2068
  • Ticaret 297, (%99)
Aşırı uzun olmayacak şekilde olması tercihen iyidir.

UrcBilisim UrcBilisim Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Makale Yazarı
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad C** U**
  • Mesajlar 687
  • Beğeniler 199 / 130
  • Ticaret 61, (%95)
Yazı uzunluğu siteler için elbette önemlidir. Kelimeler birbiri ile kombine olur ve farklı benzer aramalardan da hit alırsınız. Oruçlu yada aç bir insan, 2 lokma ekmekle nasıl doymuyorsa yazılarda böyledir. Seo açısından ideal olanı +300 makalelerdir. Gerekmedikçe 400-450'yi geçmemeli, geçiyorsa da yazı içi alt başlıklar kullanılarak okuyucunun sıkılmasının önüne geçilmelidir.
İndeksleme sorunuza gelince sadece başlık olsa yine indeksler. Ancak faydalı olur mu olmaz..
fevzib

kişi bu mesajı beğendi.

barisay barisay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Seo, Wordpress, Security
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 1386
  • Beğeniler 146 / 428
  • Ticaret 65, (%100)
Artık şöyle soruları aşın senin işin google ile değil kullanıcı ile sen kendini düşün bloglarda uzun yazılarımı kısa yazılarımı okuyorsun sonra kendine sorduğun soruya cevap ver.
shateiel UrcBilisim

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

NarKo NarKo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** F**
  • Mesajlar 1356
  • Beğeniler 258 / 147
  • Ticaret 90, (%100)
yazının uzunluğunun hiç bir önemi yoktur...

Kitaplardan önce kendimizi okumaya çalışalım

UrcBilisim UrcBilisim Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Makale Yazarı
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad C** U**
  • Mesajlar 687
  • Beğeniler 199 / 130
  • Ticaret 61, (%95)

NarKo adlı üyeden alıntı

Nasıl hiçbir önemi yok? Bilerekmi konuşuyorsunuz bilmeyerekmi anlamıyorum..

HknCOLAK HknCOLAK www.hakancolak.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Muhasebe, Blogger
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 874
  • Beğeniler 84 / 394
  • Ticaret 0, (%0)
Kısa yazı hemen çıkma oranını arttırır, uzun yazı sabırsızlıktan dolayı terk edilir yine aynı sonuç. Google 'ı düşünerek değil de, ziyaretçilerinizi düşünerek içerik oluşturun.

Benim yazılarım 150 - 250 arasında oynar.

www.hakancolak.com

Almina Almina WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / K
  • Meslek Genel olarak makaleci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1066
  • Beğeniler 111 / 210
  • Ticaret 2, (%100)
Uzun yazılar, alt başlıklar halinde oluşturulacak olurlarsa, konunun kalitesini arttırır, araştırma yapılarak yazıldığı düşüncesini uyandırır... Saç dökülmesi yazıyorsam, nedenini, önleme yollarını, tedavisini, bitkisel tedavisini... vs birlikte yazdığımda, kullanıcı, hem benim bu alanda bilgili olduğumu düşünür, hem de yazı kaliteli olur...
Son dönemlerde yazdığım konuların kaç kelime olduğunu yazmayayım burda, kimseyle ters düşmek istemiyorum :)
fevzib UrcBilisim

kişi bu mesajı beğendi.

uzmanegitimi uzmanegitimi webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 25.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 192
  • Beğeniler 26 / 25
  • Ticaret 0, (%0)

NovaMan adlı üyeden alıntı

Yazı 30,50 kelime olsa ama özgün yine de indexlenir mi

[+] Google yazının uzunluğuna bakıyor mu

Heuristic adlı üyeden alıntı

Aşırı uzun olmayacak şekilde olması tercihen iyidir.

barisay adlı üyeden alıntı

Artık şöyle soruları aşın senin işin google ile değil kullanıcı ile sen kendini düşün bloglarda uzun yazılarımı kısa yazılarımı okuyorsun sonra kendine sorduğun soruya cevap ver.

NarKo adlı üyeden alıntı

C-Uruc adlı üyeden alıntı

Nasıl hiçbir önemi yok? Bilerekmi konuşuyorsunuz bilmeyerekmi anlamıyorum..

HknCOLAK adlı üyeden alıntı

Kısa yazı hemen çıkma oranını arttırır, uzun yazı sabırsızlıktan dolayı terk edilir yine aynı sonuç. Google 'ı düşünerek değil de, ziyaretçilerinizi düşünerek içerik oluşturun.

Benim yazılarım 150 - 250 arasında oynar.

Almina adlı üyeden alıntı

Uzun yazılar, alt başlıklar halinde oluşturulacak olurlarsa, konunun kalitesini arttırır, araştırma yapılarak yazıldığı düşüncesini uyandırır... Saç dökülmesi yazıyorsam, nedenini, önleme yollarını, tedavisini, bitkisel tedavisini... vs birlikte yazdığımda, kullanıcı, hem benim bu alanda bilgili olduğumu düşünür, hem de yazı kaliteli olur...
Son dönemlerde yazdığım konuların kaç kelime olduğunu yazmayayım burda, kimseyle ters düşmek istemiyorum :)

Uzun olması sakıncalı diyen arkadaşların, sitelerinde acaba ziyaretçiler kaç saniye duruyor? Benim sitemde genel olarak makaledeki kelime sayısı 700 den aşağı değil. Eğer makale akıcı ise alt başlıklar ile 1000 kelimeye kadar hiçbir sıkıntı yok. Örnek vereyim sağlık konusunda makale yayınlıyorsun ve bu makale normali 850 kelimelik sen bu makaleyi özetleyecek şekilde 300 kelime ile yayınlıyorsun. Sitene giren kişi senin sitene giriyor ve aradığı bilginin sadece özetini okuyor ve hiçbir detay öğrenemeden sitenden çıkıyor konu hakkında detaylı bilgi veren site arıyor. Ve senin sitende geçiremediği zamanı detay veren sitelerde geçiriyor. Googlede buna dikkat ediyor kısa makaleli sitelerde geçiremediği vakiti bizim sitelerde geçirdiği için. Site içerklerini kaliteli olduğunu onaylıyor. Çünkü detaylı sitelerde geçirilen vakit daha çok.....Aslında bir taraftan kısa yazı yayın yapan siteleri seviyorum. Bizim sitelere paran site görevi yapmış oluyor. Özeti kısa yazılı sitelerden alıyor, detayları bizim siteden [emoji4][emoji4][emoji4]
sorueki

kişi bu mesajı beğendi.

HknCOLAK HknCOLAK www.hakancolak.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Muhasebe, Blogger
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 874
  • Beğeniler 84 / 394
  • Ticaret 0, (%0)

uzmanegitimi adlı üyeden alıntı

Uzun olması sakıncalı diyen arkadaşların, sitelerinde acaba ziyaretçiler kaç saniye duruyor? Benim sitemde genel olarak makaledeki kelime sayısı 700 den aşağı değil. Eğer makale akıcı ise alt başlıklar ile 1000 kelimeye kadar hiçbir sıkıntı yok. Örnek vereyim sağlık konusunda makale yayınlıyorsun ve bu makale normali 850 kelimelik sen bu makaleyi özetleyecek şekilde 300 kelime ile yayınlıyorsun. Sitene giren kişi senin sitene giriyor ve aradığı bilginin sadece özetini okuyor ve hiçbir detay öğrenemeden sitenden çıkıyor konu hakkında detaylı bilgi veren site arıyor. Ve senin sitende geçiremediği zamanı detay veren sitelerde geçiriyor. Googlede buna dikkat ediyor kısa makaleli sitelerde geçiremediği vakiti bizim sitelerde geçirdiği için. Site içerklerini kaliteli olduğunu onaylıyor. Çünkü detaylı sitelerde geçirilen vakit daha çok.....Aslında bir taraftan kısa yazı yayın yapan siteleri seviyorum. Bizim sitelere paran site görevi yapmış oluyor. Özeti kısa yazılı sitelerden alıyor, detayları bizim siteden [emoji4][emoji4][emoji4]

İçeriği neyle ilgili yazdığınıza bağlı. Bende örneğin bir film tavsiyesi yazdığımda, 150 kelime gibi bir makale yazıp 4 5 dakikalık fragmanını yayınlıyorum. Siz de mi daha çok dururlar yoksa bende mi? :) Bunlar böyle genel konuşulacak konular değil. Ortada bir site, bir makale olacak ki net konuşalım. Böyle çok havada kalıyor yazılanlar.
NarKo

kişi bu mesajı beğendi.

www.hakancolak.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al