wmaraci reklam

Google'ye DEĞİL! Google'a

53 Mesajlar 8.549 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

yasinolmez yasinolmez WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Görsel İletişim Tasarımcısı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 296
  • Beğeniler 55 / 33
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar son zamanlarda sıkça görüyorum çoğu kişi "Google'ye" yazıyor. Bunu böyle yazıyorsanız sanırım "gogle" diye okuyorsunuz?

Fakat bildiğimiz gibi okunuşu "gugıl" olan bir isim ek aldığı zaman "Google'a" olarak yazılır. Koskoca webmaster sitesiyiz burada. Hata yapılabilir fakat adam kendine seo uzmanı, wordpress uzmanı, tema tasarımcısı falan diyor gelmiş bir de "Google'ye" yazıyor. Siz bu adama iş verir misiniz? Olmaz. Madem bu sektörle ilgiyiz, lütfen dikkat edelim.
Karyotip SabahKemalCansu Okeskin

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Troublet Troublet AllahümmeSalliÂlâMuhammed Kullanıcı
  • Üyelik 31.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci-Çalışan
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 348
  • Beğeniler 0 / 63
  • Ticaret 0, (%0)
bunu sıkıntı yapma dostum burda webmasterlar seo uzmanları varsa
webmaster seo uzmanı çırakları da var. benim gibi öğrenmeye çalışan çok kişi var. çok şükür ben ingilizce konusunda kendime güvenirim ama bilemeyen çok arkadaş var normal görmek lazım. eğer senin dediğini çok dikkate almalıysak o google kelimesinin kullanıldığı bütün cümlenin ingilizce yazılması gerekir.

BRHMCR BRHMCR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum Ukrayna
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 744
  • Beğeniler 0 / 216
  • Ticaret 3, (%100)
acı bir gerçek

• Üyelik 12.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 296
  • Beğeniler 55 / 33
  • Ticaret 0, (%0)

Troublet adlı üyeden alıntı

bunu sıkıntı yapma dostum burda webmasterlar seo uzmanları varsa
webmaster seo uzmanı çırakları da var. benim gibi öğrenmeye çalışan çok kişi var. çok şükür ben ingilizce konusunda kendime güvenirim ama bilemeyen çok arkadaş var normal görmek lazım. eğer senin dediğini çok dikkate almalıysak o google kelimesinin kullanıldığı bütün cümlenin ingilizce yazılması gerekir.

hocam olay ingilizce gerektirse zaten açmazdım bu başlığı, herkesin kendi kültürü bilmeyebilir derdim de hiç kimse kusura bakmasın web işiyle uğraşıyorsan en en en azından Google kelimesinin okumasını/yazmasını bileceksin yani başka bir açıklaması yok

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 31.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci-Çalışan
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 348
  • Beğeniler 0 / 63
  • Ticaret 0, (%0)

yasinolmez adlı üyeden alıntı

hocam olay ingilizce gerektirse zaten açmazdım bu başlığı, herkesin kendi kültürü bilmeyebilir derdim de hiç kimse kusura bakmasın web işiyle uğraşıyorsan en en en azından Google kelimesinin okumasını/yazmasını bileceksin yani başka bir açıklaması yok

hocam öyle de elin GOGLESİ Dünyanın devi diye ben onu doğru telaffuz etmek mecburiyetinde değilim onlarda TURKEY' e hindi demesinler o zaman :)

Ek Olarak: ayrıca hepimiz alçak gönüllü mütevazı insanlar olabilsek (tam manasıyla) böyle şeyleri hoş görürüz güler geçeriz. konu açıcak kadar da ciddiye alırsak bu problemin büyümesine de yol açabilir. yabancı bir ülkede (onlara yabancı gelen bir kelime yanlış söylendiğinde) hiç te bizim ülkemizdeki insanların verdiği tepki kadar , tepki verdiklerini düşünmüyorum.
Umutirhan Sivaa

kişi bu mesajı beğendi.

Jerolin Jerolin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 43
  • Beğeniler 4 / 8
  • Ticaret 0, (%0)

hocam öyle de elin GOGLESİ Dünyanın devi diye ben onu doğru telaffuz etmek mecburiyetinde değilim onlarda TURKEY' e hindi demesinler o zaman :)

Ek Olarak: ayrıca hepimiz alçak gönüllü mütevazı insanlar olabilsek (tam manasıyla) böyle şeyleri hoş görürüz güler geçeriz. konu açıcak kadar da ciddiye alırsak bu problemin büyümesine de yol açabilir. yabancı bir ülkede (onlara yabancı gelen bir kelime yanlış söylendiğinde) hiç te bizim ülkemizdeki insanların verdiği tepki kadar , tepki verdiklerini düşünmüyorum.

Bu mantıkla kolaya cola, börgır'a burger vb.. demen gerekir bence yanlış bir düşünce
aHoruz

kişi bu mesajı beğendi.

ahmetcivelek ahmetcivelek osuranbaykuş Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Gemi Operatörü
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 136
  • Beğeniler 58 / 64
  • Ticaret 0, (%0)
Türkçe konusunda foruma kategori bile açılabilir düşüncesindeyim.
brk yasinolmez neariyon

kişi bu mesajı beğendi.

"Paylaşmak, erdemdir."

• Üyelik 31.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci-Çalışan
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 348
  • Beğeniler 0 / 63
  • Ticaret 0, (%0)

Jerolin adlı üyeden alıntı

Bu mantıkla kolaya cola, börgır'a burger vb.. demen gerekir bence yanlış bir düşünce

hocam benim derdim çok ayrıntıya inmemek. inilecekse arkadaş yazmı. Türkçe konusunda kategori bile açılabilir diye. o zaman açsınlar. bütün sanal alemdeki hangi kelime nasıl telaffuz edilir karşılığı yazılsın madem. sonra da yeni gelenlere deyin ki" git o türkçe kategorisinden hangi kelime nasıl okunur onu öğren sonra gel kodları öğrenmeye başla"

bir tek google kelimesine takılırsak biz bitmişiz yahu. hiç bişey öğrenmesin bu millet

• Üyelik 12.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 296
  • Beğeniler 55 / 33
  • Ticaret 0, (%0)

Yuh hocam turkey kelimesinin hindi olmasıyla ne alakası var Allah aşkına. Hocam o zaman siz apple i phone'u da "aple i pone" diye okuyun nasıl olsa zorunda değilmişsiniz :) bunun hoşgörüyle alakası yok hepimiz hoşgörülürüz. Fakat dediğim gibi WEB SEKTÖRÜYLE uğraşıyorsan doğru telafuz etmek zorundasın. Tutup da yaşlı amcalara teyzelere telaffuz edemiyor diye kızmıyoruz. Bu işle uğraşmasına rağmen bu şekilde telaffuz edenlere kızıyoruz

Ek Olarak:

hocam benim derdim çok ayrıntıya inmemek. inilecekse arkadaş yazmı. Türkçe konusunda kategori bile açılabilir diye. o zaman açsınlar. bütün sanal alemdeki hangi kelime nasıl telaffuz edilir karşılığı yazılsın madem. sonra da yeni gelenlere deyin ki" git o türkçe kategorisinden hangi kelime nasıl okunur onu öğren sonra gel kodları öğrenmeye başla"

bir tek google kelimesine takılırsak biz bitmişiz yahu. hiç bişey öğrenmesin bu millet

Google'ın nasıl okunacağını bilmek "AYRINTI" değil "zorunluluk" hocam bunu atlıyorsun halen. Ayrıntıya indiğimiz yok

Jerolin Jerolin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 43
  • Beğeniler 4 / 8
  • Ticaret 0, (%0)

Doğrudur, ben turkey'e hindi demesinler sözünüz üzerine böyle söyledim tabi bunun içinde milli duyguların olması da çok normal :) Sadece şunu söylemek isterim birşeyi bilmiyor olabilirsiniz bu kesinlikle bir problem değil ama doğrusunu öğrenmeyi reddetmek problem olur. Yoksa kim hangi konuya ne kadar hevesliyse o kadar öğrensin o işi :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al