wmaraci reklam
lidertakipci

Özgün içerik saçmalığı

67 Mesajlar 12.042 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

savaser savaser WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek webmaster
  • Mesajlar 409
  • Beğeniler 57 / 76
  • Ticaret 2, (%100)
Neden tartışalım,maksat bin şey bilsek te bir şey öğrenmek.Veya hiç bilgimiz yoksa da birşeyler katmak görüşümüze.
Evet otoriter sitelerden aldığımız link ciddi sıçramalar yaratır.Ama asıl önemli olan otoriter olmak.
Tabi ki kullanıcıyı çekecek içeriklere sahip olmalısınız.500 adet makaleniz vardır ama kimse okumaz.Okumaya ihtiyacı yoktur.5 makaleniz vardır günlük 10 bin hit yaparsınız.Herşey özgün içerik demedim kesinlikle insanların ilgisini çekecek üretimler çok önemli.Yani link te satın alsanız,içerik te yazsanız asıl sorun kullanıcının sitenizde kalmasıdır.Kullanıcı siz de birşeyler buluyorsa zaten kalıcı olacaktır.
Eğer rekabeti güçlü kelimeler de yarışıyorsanız bu da demektir ki ,o sektörde para vardır.Para kazanacağınız sektörde de seo da yaparsınız,link te alırsınız.On-Page seonuza da bakarsınız.
Diğer yandan illegal yöntemlerle başa gelenleri eleştiriyorsak o konuda sizlere katılıyorum.Google bu konuda yeterince kendini geliştirmedi.

Seo adlı üyeden alıntı

Ama şimdi birde şu var hocam özgün içerik hadi herşeyin boyutunu bir kenarı bırakın bir webmasterlığın etikleri içinde bu özgün içerik. Düşünsenize size ait olmayan yazılarla dolu siteniz , kopya ya da alıntı içerikle? Zaten google şunu diyor bana çalışma kullanıcına çalış diyor. Özgün olmayan içeriğin kullanıcılar tarafından pek de olumlu karşılanmadığını biliyor. Mesela düşünün sürekli sitenizde alıntılar ve kopya içerikler var, otomatik olarak kullanıcılarınız eğer kaynak belirtiliyor ise kaynak siteye yönelirler.
Yazdıklarınıza açıkçası katılmıyorum. Amacım muhalefet olmak ya da düşüncelerinize sataşmak değil kesinlikle. Sadece şahsi görüşüm olarak özgün içeriğin sadece seo boyutu ile değil de birde etik olarak incelenmesi gerektiği.
Hayırlı forumlar
ucretliseo

kişi bu mesajı beğendi.

Drupal haber ve e-ticaret siteleri yapılır.
wmaraci
reklam

ucretliseo ucretliseo http://www.indirxl.com Kullanıcı
  • Üyelik 26.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Hemşir
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 159
  • Beğeniler 18 / 40
  • Ticaret 10, (%100)

siyahh adlı üyeden alıntı

Ayrıca bakınız;

Sadece özgün içerik olayı etkilemez.İsterseniz sitenizde 1 milyon tane özgün makale olsun.Şunları yapmadıktan sonra;

Özgün İçerik Girilir,
Kelime Belirlenir,
Kelime üzerinde SEO Çalışması yapılır,
Konular İmletilir

Bunları yapmazsanız dediğim gibi özgün konularınız bol da olsa bir sonuç alma ihtimaliniz %20...

Denendi...

Saygılarımla,Kolay Gelsin...

SEO DANIŞMANLIĞI

Kuşkusuz durum böyle , hatta bu maddeler genişletilede bilir sosyal medyaydı oydu buydu diye. Seo zaten bütündür , özgün içeriği girdim olsun bitsin kafa olayım düşüncesi de yanlıştır
siyahh

kişi bu mesajı beğendi.

siyahh siyahh SEO Danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek SEO DANIŞMANI / E.E Mühendisi
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 2199
  • Beğeniler 771 / 487
  • Ticaret 18, (%100)

Seo adlı üyeden alıntı

Kuşkusuz durum böyle , hatta bu maddeler genişletilede bilir sosyal medyaydı oydu buydu diye. Seo zaten bütündür , özgün içeriği girdim olsun bitsin kafa olayım düşüncesi de yanlıştır

Doğrudur üstad kabataslak sundum.Tabi ki genişletilebilir.Aralara dediğiniz gibi sosyal medya vb... koyulabilir tabi ki...

Saygılarımla...

SEO DANIŞMANLIĞI

Onur89TR Onur89TR Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek .
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 2376
  • Beğeniler 704 / 791
  • Ticaret 1, (%100)

OkanKeskin adlı üyeden alıntı

Özgün içerik her zaman etkili olmuyor o doğru. Gündemdeki konulardan özgün bir şeyler yazarsanız çok etkili oluyor.

Bu işin üstadı olmamakla birlikte arkadaşa katılıyorum. Neden diyeceksiniz, web sitemde bir tane özgün makale var ve 130 tane de kopya makale var. Özgün olarak yazdığım makale (450 civarı hit), kopyalanmış makalelerin ortalamasından (30 civarı hit) en az 15 kat daha fazla hit çekti. Yeter ki gündemi takip eden veya gündemden düşmeyen bir başlık olsun.

wmaraci
wmaraci

ApranaX ApranaX E-ticaret Yöneticiliği Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek E-ticaret Yöneticiliği
  • Mesajlar 489
  • Beğeniler 77 / 76
  • Ticaret 0, (%0)
Kesinlikle Seo'cular neden bildiklerini bizlere söylesinler neden kendi ekmekleri ile oynasınlar, yani google de seo kelimesinde 1. sıraya oturmuş bloglara bakıyoruz çoğu böyle yapmamış be seo olayı tamamen farklı ben dahi çözemedim. sadece güncel içerik size kazandırır bunun farkına geçte olsa anladım.

• Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 2199
  • Beğeniler 771 / 487
  • Ticaret 18, (%100)

Onur89TR adlı üyeden alıntı

Bu işin üstadı olmamakla birlikte arkadaşa katılıyorum. Neden diyeceksiniz, web sitemde bir tane özgün makale var ve 130 tane de kopya makale var. Özgün olarak yazdığım makale (450 civarı hit), kopyalanmış makalelerin ortalamasından (30 civarı hit) en az 15 kat daha fazla hit çekti. Yeter ki gündemi takip eden veya gündemden düşmeyen bir başlık olsun.

Gündemi takip edeceksiniz hocam ama sadece makaleyi eklemekle kalmayacaksınız.Ekstradan çalışmalar yaptırmanız gerektiğini bilmeniz gerekiyor ya da biliyorsunuzdur zaten.Sonuçta güncel kelime olarak örneğin: "KPSS,YGS,Olimpiyatlar..." bunlarda yükselmeniz imkansız gibi çalışma yapmadan.

Saygılarımla,Kolay Gelsin...

SEO DANIŞMANLIĞI

AydinOzturk AydinOzturk WebMaster & SEO Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SEO Strateji Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 11, (%100)
Makale ÖZGÜN olmuyormuş diye bir şey yok arkadaş. İsterse Google 1000 farklı algoritma yapar kime ne? Burada Google' u savunacak değilim. Optimizasyon dediğin emek ister, tanınmak ister.

Bir Film sitesine günde 5000 kişi girebilir normaldir ama aynı şeyi genel blogdan, kısma hitap eden sitelerden, bölge sitelerinden beklemek APTALCA olur...

Bana ziyaretçi lazım diyorsan oturacaksın en güncel konular neymiş, en güncel trendler neymiş onları araştıracak, sitende yer vereceksin. Eğer bazı siteler bu kadar değer alıyor ve ilgi görüyorsa emin ol siteleriyle İLGİLENDİKLERİ için oluyor.

Ben 5,5 yıldır SEO işi ile uğraşıyorum daha 1 defa kaynak belirtmeden yazı almadım, 3 senedir de kendim yazıyorum. Kaynak gösterenlere saygım sonsuz çünkü adam bir şeyleri PAYLAŞMAK DUYURMAK istiyor bu gayet normal.

Diğerleri için DMCA ya farklı kullanıcıdan lisans satın aldım ve içeriğimi çalanları önce uyarıyor, sonra DMCA tarafından şikayet ederek Google dizininden sildiriyorum. Emin de olun şu kadarcık yüreğim sızlamıyor.

Bu işi yapacaksanız helaliyle yapın, ALINTILARLA bir yere gelmeyi planlıyorsanız gidin hava güzel gezin dolaşın facede dolaşın, twitterde birine sarın CS atın ama emek çalarak bir yere gelmeye çalışmayın...

Ben şuan bir mimarlık firmasında çalışıyorum 400 sayfası var ve rahat 250 sayfasına içeriği BAŞTAN yazıyorum. O zaman ben "MALIM" boşuna uğraşıyorum ve siteme günde "3000" kişi giriyor + olarak günde "400" telefon rahat alıyoruz.

Bir atasözü der ki "Başkalarının ayak izinden yürürsen, ancak onun gittiği yere kadar gidersin"... Anlayana.

Bu arada makaleleri okudum da arkadaşlar SEOCULAR derken genelden bahsetmeyin.

En basit olarak soruyorum size. HANGİ ARKADAŞ SORU SORDU DA CEVAPSIZ GÖNDERDİM, İLGİLENMEDİM CEVAP VERMEDİM. Şöyle diyeyim hiç benden kötülük gören bir insan oldu mu?

Birazcık iyimser düşünün...
cngzhnyldz

kişi bu mesajı beğendi.

kulturelbellek kulturelbellek Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 1387
  • Beğeniler 357 / 363
  • Ticaret 0, (%0)
Sadece özgün içerikli ve hiçbir seo çalışması yapılmamış bir sitem var. Okullar açık olduğunda günlük 6 bin tekil hiti oluyor. Kopya içerikli bir site olsa enfazla 300 kişi girer böyle bir siteye.
NovaCep

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 2199
  • Beğeniler 771 / 487
  • Ticaret 18, (%100)

kulturelbellek adlı üyeden alıntı

Sadece özgün içerikli ve hiçbir seo çalışması yapılmamış bir sitem var. Okullar açık olduğunda günlük 6 bin tekil hiti oluyor. Kopya içerikli bir site olsa enfazla 300 kişi girer böyle bir siteye.

SEO Çalışmalarına bağlamayın hocam durumu.Bu durum o kelimenin popüleritesine göre de değişir.Gidip mesela YGS,KPSS vb... kelimelerde SEO vb. çalışmalar yaptırmadan yükselemezsiniz.Bir başka deyişle imkansız gibi.

cngzhnyldz cngzhnyldz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Rize
  • Ad Soyad C** Y**
  • Mesajlar 443
  • Beğeniler 245 / 126
  • Ticaret 0, (%0)

SeoMakale adlı üyeden alıntı

Makale ÖZGÜN olmuyormuş diye bir şey yok arkadaş. İsterse Google 1000 farklı algoritma yapar kime ne? Burada Google' u savunacak değilim. Optimizasyon dediğin emek ister, tanınmak ister.

Bir Film sitesine günde 5000 kişi girebilir normaldir ama aynı şeyi genel blogdan, kısma hitap eden sitelerden, bölge sitelerinden beklemek APTALCA olur...

Bana ziyaretçi lazım diyorsan oturacaksın en güncel konular neymiş, en güncel trendler neymiş onları araştıracak, sitende yer vereceksin. Eğer bazı siteler bu kadar değer alıyor ve ilgi görüyorsa emin ol siteleriyle İLGİLENDİKLERİ için oluyor.

Ben 5,5 yıldır SEO işi ile uğraşıyorum daha 1 defa kaynak belirtmeden yazı almadım, 3 senedir de kendim yazıyorum. Kaynak gösterenlere saygım sonsuz çünkü adam bir şeyleri PAYLAŞMAK DUYURMAK istiyor bu gayet normal.

Diğerleri için DMCA ya farklı kullanıcıdan lisans satın aldım ve içeriğimi çalanları önce uyarıyor, sonra DMCA tarafından şikayet ederek Google dizininden sildiriyorum. Emin de olun şu kadarcık yüreğim sızlamıyor.

Bu işi yapacaksanız helaliyle yapın, ALINTILARLA bir yere gelmeyi planlıyorsanız gidin hava güzel gezin dolaşın facede dolaşın, twitterde birine sarın CS atın ama emek çalarak bir yere gelmeye çalışmayın...

Ben şuan bir mimarlık firmasında çalışıyorum 400 sayfası var ve rahat 250 sayfasına içeriği BAŞTAN yazıyorum. O zaman ben "MALIM" boşuna uğraşıyorum ve siteme günde "3000" kişi giriyor + olarak günde "400" telefon rahat alıyoruz.

Bir atasözü der ki "Başkalarının ayak izinden yürürsen, ancak onun gittiği yere kadar gidersin"... Anlayana.

Bu arada makaleleri okudum da arkadaşlar SEOCULAR derken genelden bahsetmeyin.

En basit olarak soruyorum size. HANGİ ARKADAŞ SORU SORDU DA CEVAPSIZ GÖNDERDİM, İLGİLENMEDİM CEVAP VERMEDİM. Şöyle diyeyim hiç benden kötülük gören bir insan oldu mu?

Birazcık iyimser düşünün...

Bu konuda yazmadan edemeyeceğim, Seo konusunda gerçekten ilgilenen ve elinden geldiği kadar yardım yapan sadece Aydın abiyi gördüm, bana bir çok kez yardım etti, bıkmadan usanmadan sorularımı yanıtladı ve sayesinde şu an az çok bir şeyler biliyorum, ona ayrıca teşekkür ediyorum :)

Tüm yazılanları okudum, bazı kişiler sadece paraiçin yapıyor bu işi, bazıları ise gönüllü olarak, isteyenlere bu işe gönül verenlere bir şeyler katayım diyerek..
Ve bazı geliştirilen tezler de çok mantıklıca geliyor, Google karmaşıklık içinde yada bunu bize öyle gösteriyorlar..
AydinOzturk

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al