wmaraci reklam

Yemek Tarifi Sitem İndex Almıyor Neden Acaba

12 Mesajlar 1.992 Okunma
wmaraci reklam

koz4 koz4 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad V** O**
  • Mesajlar 1704
  • Beğeniler 161 / 160
  • Ticaret 15, (%100)
Yaklaşık 4 yıllık sitemin son yazıları index almıyor özgün yazıyorum ama nedenini anlamadım
Ha uzun süre yazmadığım dönemler oldu çok ilgilenmedim bi dönem ama son 2 haftadır düzenli yazı giriyorum ama sebebini anlamadım blogger altyapısı kullanıyorum eski yazılarımdan google den günlük yaklaşık 150-200 hit geliyor ama yeni yazılarım google de çıkmıyor kaç gün geçmesine rağmen sosyal medyada paylaşıyorum linkleri ama google ye girmiyor son yazılar ne yapmam gerek sizce ?
Sitem: https://www.harikaevisleri.com/

wmaraci
reklam

teorem23 teorem23 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 670
  • Beğeniler 45 / 89
  • Ticaret 4, (%100)
Dostum yemek tarifleri ile ilgili çok site var. Bu büyük sitelerin içinde sizin yazılarınızın hit almaması normal. Eğer yeni yazılarınız indekslenmiyorsa Google news'e kayıt olun.

bhdstandart bhdstandart WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek icra Takip Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 487
  • Beğeniler 64 / 56
  • Ticaret 0, (%0)
News kaydı ile 2 saat gibi bi zamanlamada indexlenebilir. Ayrıca içerik başlığını boşluk dahil 70 karakterden fazla uygulamayın. Bu durumu gözardı etmek, indexlense bile sonradan spam nedeniyle kaldırılmasını sağlar.

İcra Takip Uzmanı

tarantula901 tarantula901 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Rize
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 215
  • Beğeniler 70 / 69
  • Ticaret 1, (%100)
Uzun süre içerik girmediğinden dolayı siten indexlenmiyor, eğer eskisi gibi index almak istiyorsan biraz sabır gerkli, sürekli güncel ve özgün ol bu sürekliği uzun süre devam ettir.

Sitendeki içerikleri sosyal ağlarda paylaştır bu düzenli olsun ve bazı sitelerde içeriğinin tanıtımını yap. sitemap ile ilgili sorunlar varmı google consolı kontrol et zamanla google sitendeki içerikleri düzenli olarak indexleyecektir.

wmaraci
wmaraci

MasterYi MasterYi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Mühendis - Youtuber
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 383
  • Beğeniler 78 / 78
  • Ticaret 4, (%100)
Küçük ama önemli bir tavsiye siteye her eklediğiniz içeriklerden sonra sitenizin seo uygulamasına girerek sitenizin xml site haritasını güncelleyin
koz4

kişi bu mesajı beğendi.

Kişiye ve Firmanıza Özel Hosting,Sunucu Çözümleri

gorkemyabgu gorkemyabgu tulparav.com Kullanıcı
  • Üyelik 07.09.2020
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad G** A**
  • Mesajlar 135
  • Beğeniler 28 / 43
  • Ticaret 0, (%0)
Google da indexe girmeyen son bir yazıyı örnek gösterir misiniz acaba? yani şöyle bir bakınca google'da olmayan yazı gözükmüyor. Ha ilk sıralarda yer almayı düşünüyorsanız sağlam bir seo çalışması yapmalısınız öyle kolay değil o işler yani.
Google'a aşağıda aynı verdiğim gibi "site:" de olmak üzere
site: harikaevisleri.com "buraya yazınızın başlığı"
aratma yaparsanız hangi içeriğin indexlenip indexlenmediğini görebilirsiniz.

Ayrıca yazdığınız içeriklerin okunabilirliği çok kötü bence.

örnek: https://www.harikaevisleri.com/2021/02/tavada-cupra-tarifi.html

tulparav.com

• Üyelik 07.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad V** O**
  • Mesajlar 1704
  • Beğeniler 161 / 160
  • Ticaret 15, (%100)

MasterYi adlı üyeden alıntı

Küçük ama önemli bir tavsiye siteye her eklediğiniz içeriklerden sonra sitenizin seo uygulamasına girerek sitenizin xml site haritasını güncelleyin

Deneyeceğim teşekkür ederim

• Üyelik 07.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad V** O**
  • Mesajlar 1704
  • Beğeniler 161 / 160
  • Ticaret 15, (%100)

gorkemyabgu adlı üyeden alıntı

Google da indexe girmeyen son bir yazıyı örnek gösterir misiniz acaba? yani şöyle bir bakınca google'da olmayan yazı gözükmüyor. Ha ilk sıralarda yer almayı düşünüyorsanız sağlam bir seo çalışması yapmalısınız öyle kolay değil o işler yani.
Google'a aşağıda aynı verdiğim gibi "site:" de olmak üzere
site: harikaevisleri.com "buraya yazınızın başlığı"
aratma yaparsanız hangi içeriğin indexlenip indexlenmediğini görebilirsiniz.

Ayrıca yazdığınız içeriklerin okunabilirliği çok kötü bence.

örnek: https://www.harikaevisleri.com/2021/02/tavada-cupra-tarifi.html

https://www.harikaevisleri.com/2021/02/portakalli-kurabiye-tarifi.html?m=1
Son yazım yok mesela
Okunabilirliği neden kötü degerdirebilirim
Tabi ben ilk sayfada niye yokum demiyorum sadece niye index almıyor diye soruyorum 4 senedir az çok uğraşıyorum olmayacağını bilecek kadar deneyim sahibi oldum

gorkemyabgu gorkemyabgu tulparav.com Kullanıcı
  • Üyelik 07.09.2020
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad G** A**
  • Mesajlar 135
  • Beğeniler 28 / 43
  • Ticaret 0, (%0)
İlk sayfaya çıkma durumunu sadece varsayarak söyledim bunu dediğinizi söylemedim yani ondan kastınız ise onunda cevabını vermek istedim :).
4 senelik bir tecrübeye göre çok düşük kalmış site... Bazı içeriklerinizin eklenmemesinin sebebi; Kullanılan anahtar kelimeler, h1-h2 kullanımları, akıcı okuma için hazırlanmış yazılarınız, eklediğiniz resimlerin altyazısı yetersizliği sebebi ile google için uygun olmayabilir. Tema konusunda daha farklı seçim yapılabilir. Ayrıca blogger yerine wordpress seçimi yapsaydınız eminim ki daha iyi bir site olabilirdiniz hem youtube kanalınız var, bu gayet güzel bir backlink ve hit oluşumu sağlar.

tulparav.com

• Üyelik 07.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad V** O**
  • Mesajlar 1704
  • Beğeniler 161 / 160
  • Ticaret 15, (%100)

gorkemyabgu adlı üyeden alıntı

İlk sayfaya çıkma durumunu sadece varsayarak söyledim bunu dediğinizi söylemedim yani ondan kastınız ise onunda cevabını vermek istedim :).
4 senelik bir tecrübeye göre çok düşük kalmış site... Bazı içeriklerinizin eklenmemesinin sebebi; Kullanılan anahtar kelimeler, h1-h2 kullanımları, akıcı okuma için hazırlanmış yazılarınız, eklediğiniz resimlerin altyazısı yetersizliği sebebi ile google için uygun olmayabilir. Tema konusunda daha farklı seçim yapılabilir. Ayrıca blogger yerine wordpress seçimi yapsaydınız eminim ki daha iyi bir site olabilirdiniz hem youtube kanalınız var, bu gayet güzel bir backlink ve hit oluşumu sağlar.

Ben uzmanım demiyorum hep deneme yanılma ve hayal kırıklığı ile öğrendim çoğu şeyi o yüzden ummuyorum sadece doğru yapmak istiyorum hocam doğru olan index almak ve ben alamıyorum
Zaten youtube ye uğraştığım için siteyi boşladım biraz
Sadece uygun olsun istiyorum
YouTube konusuna gelince Hocam şöyle bir deneyimim var YouTube açıklama kısmına linkimi eklediğimde YouTube Beni düşüryor zannediyorum youtube başka siteye yönlendirme sevmiyor bence bu yüzden Açıklama kısmında bulunan bütün sitemin linklerimi kaldırdım YouTube'dan
Güzel dilekleriniz ve yorumlarınız için teşekkür ederim

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al