wmaraci reklam

Logo ve Maskotlara ne kadar fiyat biçiyorsunuz ?

8 Mesajlar 1.169 Okunma
smmexpress

pose1233 pose1233 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 2112
  • Beğeniler 351 / 594
  • Ticaret 5, (%100)
logo + mascota kaç para fiyat biçiyorsunuz
ayrıca sadece logo ve sadece maskotada kaç fiyat biçiyosunuz söylersenız sevinirim

ona göre bende tasarıma basladıkdan sonra fiyatlarımı ona göre söyliyim

Kadınlar müthiştir, uzaktan bakınca.
wmaraci
reklam

ResitCicek ResitCicek chilicodes.com Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Editör
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad R** Ç**
  • Mesajlar 1310
  • Beğeniler 139 / 307
  • Ticaret 18, (%100)
Logo ve maskota göre değişir :D şimdi bir kalem maskot var bir de hayvan maskotu var ikisinin derinliği çok farklıdır.

pose1233 pose1233 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 2112
  • Beğeniler 351 / 594
  • Ticaret 5, (%100)
kalem maskotu nedir :D

Kadınlar müthiştir, uzaktan bakınca.

osmangokcay osmangokcay Hayaller Değil, Hedefler Kullanıcı
  • Üyelik 15.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama
  • Konum Konya
  • Ad Soyad O** G**
  • Mesajlar 553
  • Beğeniler 32 / 125
  • Ticaret 17, (%100)
referans çalışmanız veya örnek varmı

wmaraci
wmaraci

ermann ermann WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek grafiker tasarımcı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 32 / 46
  • Ticaret 7, (%100)
çizimin basit veya zor oluşu ve kalitesine göre değişiyor

Dijital ürün satış eğitimleri >>www.shopier.com/beislo

turudu turudu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad L** T**
  • Mesajlar 165
  • Beğeniler 2 / 55
  • Ticaret 0, (%0)
Dünya Markalarının Logo Yaptırma Maliyetleri
http://www.eforpatent.com/dunya-markalarinin-logo-yaptirma-maliyetleri

*.*.*

Çekiç Vurma Bedeli

Bir fabrikada imalat hattındaki çok önemli olan ana makinelerden biri arızalanınca fabrikadaki tüm üretim de durdu. Mevcut teknisyenler makineyi çalıştırmak için çok uğraştılar, ancak ne yaptılarsa nafile,bir turlu başaramadılar. Sonunda dışarıdan uzman çağırdılar. Uzman gelip makineyi inceledi. Durumuna baktı. Sonra çantasından bir çekiç çıkardı. Elinde çekiçle makineye yaklaştı. Makinenin belli bir noktasına elindeki çekiçle dikkatlice sert bir vuruş yaptı. Makine hemen çalışmaya başladı ve hiç bir arıza olmamış gibi devam etti. Fabrika tekrar çalışmaya başladı. Uzman fabrikadan ayrıldıktan iki gün sonra faturasını gönderdi: "Hizmet bedeli karşılığı 1.000 USD (bin dolar)" Fabrika müdürü faturaya çok kızdı. Tepesi attı. Bir çekiç darbesi için bin doları çok buldu. Uzmandan ayrıntılı fatura göndermesini istedi. Uzmandan bir gün sonra aşağıdaki detaylı fatura geldi:

Makineye çekiçle vurma bedeli............................. 1 dolar
Nereye vuracağını bilme bedeli...........................999 dolar
Toplam.................................................................. 1.000 dolar

*.*.*

Benim en son yaptığım logonun fiyatı 5*** TL + KDV idi. Kurumsal kimlikte en önemli unsur logodur. Basit gibi görünür ama en önemli bileşendir.

Logo için kimi şirket iyi para öder. Kimi şirket gider yeğenine yaptırır :) Akıllı bir girişimci profosyonel insanlarla (reklamcı, yazılımcı, tasarımcı, ajans başkanı ve diğer kurumsal tedarikçiler) çalışır.

İşin piyasasını öldürmeyin.

Girişimciler para kazanmak için şirket kurar. Şirketin ismi ve logosu önemlidir. Coca-Cola, Google, Apple deyince aklınıza ilk ne geliyor iyi düşünün. Bu şirketler neden milyonlarca dolar para harcıyor. Kurumsal renk (Coca-Cola rengi), kurumsal ses (Intel reklam sesi), kurumsal logo (Microsoft veyahut Arçelik) neden bu kadar önemlidir.

*.*.*

Yinede insanların çeşit çeşit olduğu gibi kurumlar ve şirketlerde çeşit çeşittir. Aynı şekilde tasarımcılarda çeşit çeşittir. 10 TL'ye logo tasarımı yapanda vardır. Bir beyaz eşya ücreticisine kırk bin dolar sadece logo yapanda vardır.

Bu zamanla anlaşılır. Pahalı veya ucuz yoktur. Şirketine göre, işine göre, adamına göre değişir. Ben bir tasarımcı arkadaşım ülkemizin belki en büyük cam işleme şirketine danışmanlık veriyor ayda kazandığı para elli bin türk lirasıdır. O büyük cam işleme şirketi sadece bir bardak tasarımı serisinden altı milyon türk lirası kazanmıştır. :)

Bunun gibi uzar gider.
Victoryksk

kişi bu mesajı beğendi.

SertacYANIK SertacYANIK Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Nothing
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 714
  • Beğeniler 21 / 157
  • Ticaret 2, (%100)
turudu

Coca-Cola, Apple, Google, Microsoft, Intel... Bu gibi şirketlerin bir amacı var ve oldukları konumda liderler. Apple telefonda, Google arama motorunda, Intel işlemcide...

Yani sizin anlayacağınız bu şirketlerin logoları zaten kırk çeşit matematik formülünden geçiyor. Bir dünya çizim ve bu çizimi destekleyen diğer etkenler. Bu şirketler zaten parayı umursamazlar değil mi?

Hiçbir şeyden anlamadığı halde heyecanla açılmış milyon tane site var. Bu sitelerin logoları kimler tarafından yapılıyor, nasıl yapılıyor, ne kadara yapılıyor hep merak etmişimdir. Yani sizin anlayacağınız her iş için farklı logo ihtiyacı doğar. Bazen piyasayı öldürmek lazım.

Mesajımı özütlü bırakıp biraz daha düşünmenizi sağlıyorum. İyi sabahlar.

turudu turudu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad L** T**
  • Mesajlar 165
  • Beğeniler 2 / 55
  • Ticaret 0, (%0)
SertacYANIK "Bazen piyasayı öldürmek lazım." demişsiniz ya ben bunun üzerine bir söz söyleyemek istemem. Düşüncelerimin bu forumda da özümsenebileceğini sanmıyorum. Önümüzdeki 5 yıl içinde bu forumda yer alıpta bilişim/ajans/tanıtım/reklam sektöründe kalacak veyahut şöyle yazayım "kalabilecek" adam sayısı nedir bilemiyorum bile...

Piyasanın dinamiklerini piyasa kendisi belirler. Ama piyasa oyuncuları bindikleri gemiyi parçalayacaklarsa sorun yok. Herkes boğulacaktır. Her şirket parayı umursar. Bunun tersini düşünemezsiniz. Bu çok yanlış bir tespittir. Benim amacım kendimce bu işlerin birer iş olduğudur ve illegal yapılmaması gerektiğidir.

Herkesin bir ticari anlaşıyı var. Ben kimseyi kendisini sorgulamasına adına telkinde bulunamam. Ben işimi yaparım paramı alırım. Bu paranın az mı olacağı çok mu olacağı değişkendir ve kimseyi ilgilendirmez. 5000,00 TL para bir iş adamı için 3 tane çalışanı için aylık maaşıdır ve çok önemlidir. 5000,00 TL para bir iş adamı için gece sonunda çorbacıda içtiği işkembenin parasıdır umursamaz. Verdiğim örnekte basit sıradan bir örnektir.

Ben bu konuda ile ilgili olarak daha fazla bir şey yazmayacağım. Herkes yaptığı işin kalitesine göre çevresine göre para kazanır. Allah herkese bol kazanç nasip etsin.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al