wmaraci reklam

Tasarımım Nasıl Olmuş Diyenlere İthafen

32 Mesajlar 5.214 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)
Özellikle son günlerde sıkça rastgeldiğim, benim gibi düşünüp de günah keçisi ilan edilmekten korkan çokça arkadaşın dile getiremediği, grafik tasarım kategorisine açılan temam nasıl olmuş, yeni çizdiğim tasarım nasıl diyen arkadaşlara bir eleştiri yapmak istiyorum.

Grafik tasarım kategorisine bir giriyorum baştan sona kadar bu tarz konular var. Fazlasıyla sıkmaya başladı bu konular. Yahu arkadaş hiç mi sitelerde dolaşmıyorsun, hiç mi sevilen tasarımlara bakmıyorsun? Hadi onu da geçtim tasarımı bitirdikten sonra hiç mi bakmıyorsun acaba nasıl olmuş diye. Öyle tasarımlar var ki küçücük çocuklar bile vasat olduğunu bilir. Ama adam çekinmeden konu açıyor tasarımım nasıl olmuş diye. Renk uyumu sıfır, font boyutları deve gibi, düzen desen zaten yok. Beceremiyorsan zorlamaya gerek yok.

Bazı arkadaşlarda konu altına yorum yazıyor, güzel olmuş, fena değil vs. Hiç samimi bulmuyorum. Vasat bir tasarıma güzel olmuş demek tasarımı çizen arkadaş için de kötü sonuçlar doğuracaktır.

Yapmayın etmeyin arkadaşlar. Olmuyorsa zorlamayın. Konu açmadan gerekirse 10 defa bakın çizdiğiniz tasarıma. Başka tasarımlarla karşılaştırın. Eksiklerinizi kendiniz bulun önce.
Nurcin Berkay mertcanermis

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

KeremZOR KeremZOR o kadar zor değilim Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Uİ Designer & Web developer
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1378
  • Beğeniler 363 / 346
  • Ticaret 9, (%100)
Hay ağzına sağlık be abi. Bazıları gösteriş & bazıları da konu açılsın da nasıl açılırsa açılsın havasında..

SabahKemalCansu SabahKemalCansu ♣ SKC Graphic ♣ Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Grafik & Tasarım
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad S** C**
  • Mesajlar 1245
  • Beğeniler 545 / 284
  • Ticaret 2, (%50)
İsmail abiye harfi harfine katılıyorum... Çok doğru demişsin abi. Görmeden bakmadan karşılaştırma yapmadan direkt olarak açıyorlar Grafik Tasarım kategorisi kirleniyor..

harddepo harddepo İlginizi çeken içerikler Kullanıcı
  • Üyelik 18.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Teknisyen
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad R** D**
  • Mesajlar 350
  • Beğeniler 59 / 71
  • Ticaret 11, (%100)
Aslında arkadaşlar çalışma yaparken konu açmalarının sebebi kendinin göremeyip başakarının gördügü eksikleri gidermek.
Böyle bir konu açıldıgında vasat kötü gibi kavramları kullanmak iyi olmaz onun yerine şöyle yapsanız veya surası bu renk olsa gibi daha hafif usluplar kullanmak iyi olur.
Bende tasarım bitmeden konu açtım arkadaşlar bana bir çok yeri degiştirmem konusunda uyardı bende tavsiyeleri dinleyip degiştirdim.

Anlamadıgım bunun neresi yanlış isterseniz nasıl konu açacagımızı siz belirleyin olmaz mı
ferhatkorkut

kişi bu mesajı beğendi.

www.kirlipanda.com
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Berkay Berkay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Wordpress Geliştirici
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 1862
  • Beğeniler 90 / 335
  • Ticaret 27, (%100)
Yakında bi background birde merhaba dünya yazıp konu açan adama çok güzel olmuş kardeşim wp giydirirsen kullanırız diyecekler diye korkuyorum.
isousluer EmPa SabahKemalCansu

kişi bu mesajı beğendi.

SafakCALiSKAN SafakCALiSKAN lafliyorum.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Amele V.2
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ş** Ç**
  • Mesajlar 4640
  • Beğeniler 1124 / 1124
  • Ticaret 7, (%100)
ama onlarında biyerden başlaması gerekiyor. öneri alarak geliştirecekler kendilerini
ferhatkorkut

kişi bu mesajı beğendi.

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)

harddepo adlı üyeden alıntı

Aslında arkadaşlar çalışma yaparken konu açmalarının sebebi kendinin göremeyip başakarının gördügü eksikleri gidermek.
Böyle bir konu açıldıgında vasat kötü gibi kavramları kullanmak iyi olmaz onun yerine şöyle yapsanız veya surası bu renk olsa gibi daha hafif usluplar kullanmak iyi olur.
Bende tasarım bitmeden konu açtım arkadaşlar bana bir çok yeri degiştirmem konusunda uyardı bende tavsiyeleri dinleyip degiştirdim.

Anlamadıgım bunun neresi yanlış isterseniz nasıl konu açacagımızı siz belirleyin olmaz mı

Ben her açılan konu için aynı şeyi söylemiyorum. Tasarımı çizer çizmez kendi kendine eleştiri yapamayanlar için yazdım.

depresan adlı üyeden alıntı

ama onlarında biyerden başlaması gerekiyor. öneri alarak geliştirecekler kendilerini

Öneri alması gerekiyor da abi sen de görmüşsündür adam çizer çizmez konu açıyor. Hiç kendi kendine sormuyor neresi olmamış diye. Gözümde çöp konudan farkı kalmıyor.

Berkay Berkay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Wordpress Geliştirici
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 1862
  • Beğeniler 90 / 335
  • Ticaret 27, (%100)

harddepo adlı üyeden alıntı

Tabikide tasarım yapın, konu açın, fikir alın, kendinizi geliştirin ama tasarım yapın yapılanlar düz renk üstüne yazı ve ortalama 18 puntodan aşağı kullanan pek görmedim ben yani tasarım değil bunlar tasa yada tasar fakat tasarım değil.
isousluer

kişi bu mesajı beğendi.

SafakCALiSKAN SafakCALiSKAN lafliyorum.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Amele V.2
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ş** Ç**
  • Mesajlar 4640
  • Beğeniler 1124 / 1124
  • Ticaret 7, (%100)

isousluer adlı üyeden alıntı

Ben her açılan konu için aynı şeyi söylemiyorum. Tasarımı çizer çizmez kendi kendine eleştiri yapamayanlar için yazdım.

Öneri alması gerekiyor da abi sen de görmüşsündür adam çizer çizmez konu açıyor. Hiç kendi kendine sormuyor neresi olmamış diye. Gözümde çöp konudan farkı kalmıyor.

evet onları bende farkettim, heves diyelim

Tikkafali Tikkafali Kabul Edilmedi Kabul Edilmedi
  • Üyelik 17.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Elektronik
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 822
  • Beğeniler 16 / 188
  • Ticaret 0, (%0)
Bu konuda haklısın ama alt kısımlarına kötü yorum atarakta umutlarını kırmamak lazım ülkemizde geliştirici işleriyle uğraşan bir hayli az kişi var basit bir tema dan başlayarak ve bizlerden fikir alarak yol katetmeleri bence daha iyi olur baştan umutlarını yitirmelerine sebeb olursak belkide tasarım veya geliştirme işini bırakacak makalene katılıyorum tasarım yapanlarında bu konuda daha dikkatli olmaları gerekmektedir
isolmaz

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al