wmaraci reklam

Birde koleda çıkarttılar başımıza

24 Mesajlar 2.924 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)

enerjiveguc adlı üyeden alıntı

Haberde Müslümanlardan bahsettiğini kim söylüyor. Siz bunun bir Müslüman n adeti olmadığını söylüyorsunuz. Onlar bunun bir Müslüman adeti olduğu için yaptıklarını mı ifade ederek yapıyorlar bu eğlenceyi. Saptırmayın mevzuyu oturun araştırın. Her şeyi dindarlığa bağlamayın.

Evet müslüman geleneği olduğu söyleniyor. Müslümanların kutladığı söyleniyor. Bence siz okumadığınız konuya yorum yapmayın.

wmaraci
reklam

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
Gelsin o da gelsin.

cagdaskorkmaz.com.tr

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Adam müslümanız diyor hala pomak vs.. diyorsunuz :) farz edelim pomaklara ait bir gelenek yıllardır Türkler tarafından sürdürülüyor ne olacak? Yani bunun insanlara topluma zararı nedir? Çam ağacı süslemek de bir Türk geleneğidir, Noel babanın da ucu Ayaz Ataya dayanır, eğer bu konuyu tartısacaksak şu an hristiyanlar kutluyor diyerek bildiğiniz bircok geleneğin Türklere ait olduğunu kanıtlarla anlatırım size. SÜMER tabletleri ortada. Türk devletlerini, mitolojisini geleneklerini istediğiniz kadar sizinle kanıtlarla tartışırım.

İnanın şu an bu konunun Atatürk Mason, Lozan 2023te bitecek diyen avam facebook kitlesinden farkı yok. Yolunuz birgün Trakyaya düşerse bizzat halkla konuşarak bu konuda bilgi alırsınız umarım önyargılı olmak ve tabularla yürümek oldukça zor olmalı.

Bugünkü Modern Avrupa Aslında Türkiyenin olması gereken konumdur fakat ortadoğu bataklığına çakılip kaldık biz.

Özel bir şekilde araştırdığım Türk Tarihi mitolojisi ve kültüründen sonra gördüm ki şu an Türkiyenin Türklük ile zerre alakası yok.

Demem o ki onyargıları bırakıp biraz okuyup araştırmak gerekiyor. Pomak slav ortodoks geciniz lütfen bunları. Bugün Moldovadaki Gagavuz Türkleri Hristiyan diye onları dışlayacak mısınız? Ya da onlar Turk değil mi diyeceksiniz? Gökoğuzlar bizden değil mi diyeceksiniz. Geleneklerinizin bizimle alakası yok mu diyeceksiniz Yapmayın! :)
Tengre enerjiveguc

kişi bu mesajı beğendi.

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
Yahu sizin sorununuz "biri birşey dedi diye" itibar etmek inanmak. Onlar hristiyanlara karşıt bir eğlence olarak yapmaya başladıklarını ifade etmişler. Siz işinize geldiği gibi algılıyorsunuz. Müslüman kitaplarında okullarında eğitimlerinde varmış gibi algılamanız. islami bir eylem olup olmadığını bile ayırt etmeyi düşünemiyorsunuz.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Backlinkcigeldi

Siz konuyu gereksiz yerlere çarpıtıyorsunuz. Ben ne Akçamdan ne noel babadan nede ayaz atadan bahsediyorum.

Konu Müslümanlara ve Müslümanlığa ait olmayan bir olayı sanki Müslümanlara ait bir kutlama gibi gösterilmesi konusudur. Siz gelip gidip çam süslemekten bahsediyorsunuz.

Ben bir Müslüman olarak tepkimi gösteriyorum bu kutlamanın ne müslümanlıkla nede Türklükle alakası yoktur. Kutlayan Türk ve Müslümanlar olabilir fakat bunlarda kendi şahsi görüşleridir ve genellenemez.

Konu haricinde: Ne zararı var diyorsunuz ya işte bu zararı var bakın başka medeniyetlerin kültürlerini nesle enjekte ederek neslin kendi kültürlerini tarihe gömüyorlar. Neyse konu zaten belli fakat siz ayrı bir havadan çalıyorsunuz.

Katil olmayan bir kişinin katilmiş gibi tanıtılması nasıl bir olaysa, Müslümanlara ait olmayan hatta olamayacak olan bir kutlamanın da Müslüman kutlamasıymış gibi tanıtılması aynı şeydir.

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

cihaneken adlı üyeden alıntı

Backlinkcigeldi

Siz konuyu gereksiz yerlere çarpıtıyorsunuz. Ben ne Akçamdan ne noel babadan nede ayaz atadan bahsediyorum.

Konu Müslümanlara ve Müslümanlığa ait olmayan bir olayı sanki Müslümanlara ait bir kutlama gibi gösterilmesi konusudur. Siz gelip gidip çam süslemekten bahsediyorsunuz.

Ben bir Müslüman olarak tepkimi gösteriyorum bu kutlamanın ne müslümanlıkla nede Türklükle alakası yoktur. Kutlayan Türk ve Müslümanlar olabilir fakat bunlarda kendi şahsi görüşleridir ve genellenemez.

Konu haricinde: Ne zararı var diyorsunuz ya işte bu zararı var bakın başka medeniyetlerin kültürlerini nesle enjekte ederek neslin kendi kültürlerini tarihe gömüyorlar. Neyse konu zaten belli fakat siz ayrı bir havadan çalıyorsunuz.

Katil olmayan bir kişinin katilmiş gibi tanıtılması nasıl bir olaysa, Müslümanlara ait olmayan hatta olamayacak olan bir kutlamanın da Müslüman kutlamasıymış gibi tanıtılması aynı şeydir.

Araplar tarafından asimile edilmeye neden tepki göstermiyorsunuz? Çocuklara Arap isimleri konulurken Ülkenin her yeri arapça tabelalarla çevrilirken? Arap kültürünün şu an Türk kültürü diye bildiğiniz şeylerin üzerindeki etkisinden haberiniz var mı?

Okullardaki tazecik cocuk beyinlerini sistemli bir şekilde araplaştırmanın sizce Türk geleneklerine zararı olmuyor mu?

Anaerkil bir toplumdan Araplardan alınma ataerkil bir topluma geçişimiz kadının hergün giderek azalan hayat içindeki etkinliği... Çocukların Türk tarihinden çok arap tarihini bilmesi arapçaya yapılan kutsamalar... ve Daha neler neler.

Konuyu sadece müslüman olarak açsanız bir nebze olsun samimiyetinize inanabilirdim fakat işin içine Türklük girince gerçek niyet ortaya çıkıyor maalesef. Bu zihniyet ülkeyi bu hale getirdi zaten bunca şeye ses çıkarmayıp insanların eğlendikleri bir etkinliğe ateş püskürmek... neyse uzatmanın anlamı yok anladım ben.

• Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Backlinkcigeldi hocam sen hala başka havadasın boş ver bu konuyu sen en iyisi çünkü benim açtığım konu ile çok alakasız şeylerden bahsediyorsun.

Mesajına cevap vermek isterdim uzun uzadıya ama konuyla alakası yok.

Ayrıca tavsiyem din ve kültür kelimelerinin ne anlama geldiğini ve bunların farklılıklarını öğrenmenizi tavsiye ederim. Nitekim sizi bu konuda cahil gördüm. Çoçuklarımıza arap kültüründeki isimleri vermiyoruz dinimize uygun isimler veriyoruz fakat bilmediğiniz için arap isimleri sanıyorsunuz. Peygamber efendimiz çevresindeki bir çok arap kültüründeki isimleri dine uygun olmadığı için değiştirmiştir.

Buradan da anlaşılacağı üzere siz önce gidin din ve kültürün ne olduğunu araştırın.

davison davison Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek cafe çalışanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad D** U**
  • Mesajlar 220
  • Beğeniler 58 / 45
  • Ticaret 0, (%0)

Backlinkcigeldi adlı üyeden alıntı

Adam müslümanız diyor hala pomak vs.. diyorsunuz :) farz edelim pomaklara ait bir gelenek yıllardır Türkler tarafından sürdürülüyor ne olacak? Yani bunun insanlara topluma zararı nedir? Çam ağacı süslemek de bir Türk geleneğidir, Noel babanın da ucu Ayaz Ataya dayanır, eğer bu konuyu tartısacaksak şu an hristiyanlar kutluyor diyerek bildiğiniz bircok geleneğin Türklere ait olduğunu kanıtlarla anlatırım size. SÜMER tabletleri ortada. Türk devletlerini, mitolojisini geleneklerini istediğiniz kadar sizinle kanıtlarla tartışırım.

İnanın şu an bu konunun Atatürk Mason, Lozan 2023te bitecek diyen avam facebook kitlesinden farkı yok. Yolunuz birgün Trakyaya düşerse bizzat halkla konuşarak bu konuda bilgi alırsınız umarım önyargılı olmak ve tabularla yürümek oldukça zor olmalı.

Bugünkü Modern Avrupa Aslında Türkiyenin olması gereken konumdur fakat ortadoğu bataklığına çakılip kaldık biz.

Özel bir şekilde araştırdığım Türk Tarihi mitolojisi ve kültüründen sonra gördüm ki şu an Türkiyenin Türklük ile zerre alakası yok.

Demem o ki onyargıları bırakıp biraz okuyup araştırmak gerekiyor. Pomak slav ortodoks geciniz lütfen bunları. Bugün Moldovadaki Gagavuz Türkleri Hristiyan diye onları dışlayacak mısınız? Ya da onlar Turk değil mi diyeceksiniz? Gökoğuzlar bizden değil mi diyeceksiniz. Geleneklerinizin bizimle alakası yok mu diyeceksiniz Yapmayın! :)

sizin modern dediğiniz o islam düşmanları haçlılar atalarımızı katletti bizi engellemek için her şeyi yaptılar neredeyse türklüğümüzü unutacaktık bir çoğumuz modern modern diye diye kendimize düşman olmuşuz katillere hayranlıkla bakıyoruz hala yapıyorlar sizde mi hayranlık duyuyorsunuz türkler araplardanda avrupalılardanda başka herhangi bir ırktanda daha üstün ve özeldir
tıbbı matematiği daha birçok alanda önderliği kim yaptı onlarıda bi zahmet bi öğrenin ondan sonra konuşun tabi biz kendimizi övmediğimizi için herkes yaralansın diye çabaladığımız için önce ispanyollar sonra bizden başka herkes sahiplenmiş
ben bulgaristanda 15 yıl yaşadım bu koleda dedikleri bulgarların kutladığı birşey türklerle alakası yok olsaydı bilirdim pomak veya bulgarlarla alakalı olmalı kırklareli tarafındada bolca pomak var bulgarda olmalı türk göçmende var kutlayanlar ya pomak ya bulgar ya da bulgarlarla içi içe yaşamış onların kültrünü benimsemiş bi topluluk olmalı yoksa türklerle alakası olduğun hiç sanmıyorum
komşumuzun gelini pomak bulgaristanda koleda kutluyorduk dediğine defalarca şahit oldum gelinin babası damadın babasına biz sizden değiliz demiş kendilerini türkten saymıyorlar gerçi namaz falan kılıyorlar ama biraz değişikler

bişey tartışırken önce kendimizi bilelim geçmişimizi bilelim dostumuzu düşmanımızı bilelim bizden çalıp bize satanlara hayranlık duymayalım
Peygamberimizin dediği gibi müslüman dilinden ve elinden emin olunan kişidir
Atamızında dediği gibi türkün türkten başka dostu yoktur

bunları bildiğimiz ve uyduğumuz sürece yolumuzdan şaşmayız zaten

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

davison adlı üyeden alıntı

sizin modern dediğiniz o islam düşmanları haçlılar atalarımızı katletti bizi engellemek için her şeyi yaptılar neredeyse türklüğümüzü unutacaktık bir çoğumuz modern modern diye diye kendimize düşman olmuşuz katillere hayranlıkla bakıyoruz hala yapıyorlar sizde mi hayranlık duyuyorsunuz türkler araplardanda avrupalılardanda başka herhangi bir ırktanda daha üstün ve özeldir
tıbbı matematiği daha birçok alanda önderliği kim yaptı onlarıda bi zahmet bi öğrenin ondan sonra konuşun tabi biz kendimizi övmediğimizi için herkes yaralansın diye çabaladığımız için önce ispanyollar sonra bizden başka herkes sahiplenmiş
ben bulgaristanda 15 yıl yaşadım bu koleda dedikleri bulgarların kutladığı birşey türklerle alakası yok olsaydı bilirdim pomak veya bulgarlarla alakalı olmalı kırklareli tarafındada bolca pomak var bulgarda olmalı türk göçmende var kutlayanlar ya pomak ya bulgar ya da bulgarlarla içi içe yaşamış onların kültrünü benimsemiş bi topluluk olmalı yoksa türklerle alakası olduğun hiç sanmıyorum
komşumuzun gelini pomak bulgaristanda koleda kutluyorduk dediğine defalarca şahit oldum gelinin babası damadın babasına biz sizden değiliz demiş kendilerini türkten saymıyorlar gerçi namaz falan kılıyorlar ama biraz değişikler

bişey tartışırken önce kendimizi bilelim geçmişimizi bilelim dostumuzu düşmanımızı bilelim bizden çalıp bize satanlara hayranlık duymayalım
Peygamberimizin dediği gibi müslüman dilinden ve elinden emin olunan kişidir
Atamızında dediği gibi türkün türkten başka dostu yoktur

bunları bildiğimiz ve uyduğumuz sürece yolumuzdan şaşmayız zaten

Türk arap savaşlarından haberiniz yok sizin. Türkler koşa koşa müslüman oldu di mi? :) geçmişle yaşamayı acilen bırakmalısınız. Günümüz dünyasında ne yapıyoruz ona bakmalıyız. Durum ortada... Bunun da tek sebebi araplaşma ve din tüccarlığıdır.

Değişik dediğiniz şey kültürel farklılık oluyor. Türkler hiçbir ırktan üstün ve özel değildir. Evrim gereği hepimiz ortak bir atadan var olduk. O yüzden ırk üstünlüğü vs.. olayları palavradır. Bugün dna testi yaptırsanız genlerinizde en az 10 farklı ırk çıkar. Benim bahsettiğim tek şey milli benlik ve kültür yitirilmemeli. Şu anki Türkiye de ne milli benlik ne de kültür var. Çocuklar Türk tarihinden habersiz dogmalarla büyüyor. Atatürk ömrü elverseydi Sümerler ve Mu kıtası üzerine gidecekti bu konuda çok ciddi adımlar attı fakat yaşamı yetmedi. Ondan sonra gelenlerin hiçbiri bu araştırmaları devam ettirmedi. Bugün benim kaynak olarak sundugum insan işte o Cumhuriyetten kalma 100 yaşını geçmiş bir Türk Sümerolog çınar... Ben müslüman değilim Ülkenin %55 60 nın tasvir ettiği Türk insanı da değilim. Orta Asya Türküyüm ben. Bugün gerçek Türk tarihi eğitimi verilse Türkiye çok başka bir yer olurdu.

Evrim falan dedim şimdi iyice kıllanırsınız benden ahah :) merak etmeyin ama onların da hepsinin tek tek bilimsel kanıtı var. 3 5 geri kalmış cahil ülke harici onu da kabul etmeyip okul müfredatına sokmayan yok. Evrime inanmıyorum diyene avrupada afedersiniz malum yerle gülüyorlar. Yer çekimi kanunu kadar kabul edilmiş bir gerçelik.. Bunu neden yazdım çünkü dünyada tek bir ırk vardır o da insan ırkıdır. Yarın uzaylılar Dünyaya gelirse onlara bizim ırk sizin ırktan üstün diyebilirsiniz :)

Tarih boyunca herkesin savaşmak için kendince geçerli bir sebebi vardır, günümüze dönüp şimdi ne yapabiliyoruz ona bakalım. Müslümanlığı islamı çok düşünüyorsanız bence teknolojiye bilime 1. öncelik vermenin zamanı geldi. Bakın müslüman ülkeler teknoloji bilim ve egitimde dünya sonuncusu...

Ayrıca matematikte öncü ülke mısırdır :) Rhind papirüsü denen pi sayısı'nın bilinen en eski kaydını içeren belgeyi yani matematik tarihinin en önemli ögelerinden birini de ünlü bir mısırlı matematikçi bulmuştur. iskenderiye kütüphanesi gibi bir yapıyı dünyaya kazandırarak sayısız katkı sunmuşlardır. Sonraki herkes onların çalışmalarını devam ettirmiştir. Mesela modern atom teorisini bulan kişi atom teorisini bizzat kendisi yapmış olmuyor kendinden önce yapılan çalışmalar olmasa ortaya geliştirecek bir düşünce meta da kalmıyor.

Bocuk olayına gelirsek onu gidip bizzat trakyalılar ile konuşun. Sizin bahsettiğiniz şeyle haberdekiler farklı şeyler ne anlatsam boş onun için.

Ayrıca siz ülkeye bakınca ne görüyorsunuz bilmiyorum fakat ben koskocaman bir arap ülkesi görüyorum artık. Ülkenin milli savunma sanayisindeki mühendisler bile koşa koşa kaçtığına göre konuşmalarda benim haklılık payım daha fazla... Çözüm mü? Atatürk Türkiyesine geri dönüş. Bocukla mocukla gereksiz polemik çıkarılıyor yani. Kimseye zararı olmayan yıllardır da yapılan bir eğlence bolca da turist çekiyor. Emin olun bizim ülkece daha önemli problemlerimiz var

davison davison Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek cafe çalışanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad D** U**
  • Mesajlar 220
  • Beğeniler 58 / 45
  • Ticaret 0, (%0)
hocam haklı olduğun çok konu var tam terside çok maalesef öncelikle Atatürk Türkiyesi nedir bana bi anlatırmısınız başörtüsünü yasaklamak namaza gideni işinden atmak iş vermemek başörtülüye din diyeni irticadan hapse atmak Osmanlı İslamiyet denince delirmek bu mudur Meclisi Kuran okurarak açan Atatürkün kendisi değilmidir peki kendine Atatürkçü diyen neden Osmanlı islamiyet düşmanı müslüman olmayabilirsiniz türkte olmayabilirsiniz saygımız sonsuz çeşitlilik zenginliktir yeterki herkes herkese anlayışlı olsun herkesi kim olursa olsun kucaklamak islamiyetin şartlarındandır hatta gayrimüslimlere dahada iyi davranılması beklenir belki müslüman olur diye araplara takmıssınız haklı olabilirsiniz ama birde diğer tarafa bakın avrupanın nasıl bi faydasını gördü Türkiye gezi olayı diye bişey uydurdular sözde ağaç katliamı varmış onu durduracaklar talepleri havaalanı ve köprü inşaatlarının durdurulması alaka nedir haftalar öncesinden çevredeki oteller nasıl oluyorda full doluyor bir sürü araç kiralanıyor yayın için siz söyleyin abd israil zaten kendilerinin dışındaki hiç kimseyi saymıyorlar haliyle her kötülüğü hak zannediyorlar avrupa çökmek üzere afrika zaten prangaya vurulmuş araplar birlik olamamış herkes birbirine düşman ruslar başka alem çin merkezli asyayi yeni avrupa yapmaya çalışan kötü güçler TEKRAR EDİYORUM ATATÜRK DER Kİ:TÜRKÜN TÜRKTEN BAŞKA DOSTU YOKTUR siz türk değilim diyorsunuz müslüman değilim diyorsunuz olmayabilirsiniz ama saygı göstermelisiniz herkeste nasıl bekliyorsanız birilerine özenipte Türikyede böyle olmalı diyemessiniz herkes en iyisini ister en en eni ister ama herşeyinde bi dinamiği vardır düşman çok fazla başta anamuhalefet partisi liderini kimin görevlendirdiğide ortada yeni anaysa gereği yıllarca dile getirildi hükümet yapalım dedi muhalefet en iyisini yapalım demek yerine kan dökülür diye tehdit etti bir sunucunun avrupada büyük yatırımların %40 muhalefet önerisiyle yapılmış siz neden hiç bişey yapmadınız sorusuna chp milletvekili cumhuriyeti korumaktan fırsat olmamıştır diye cevap verdi gerisini siz düşünün

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al