lostyazilim

Diğer ülkeleri o kadar kıskanıyorum ki.

22 Mesajlar 3.145 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)
Doğru düşünmüşsün diğer alternatiflere bakıldığında Türkiye çok da yaşanacak bir ortama sahip değil. Yeterli eğitime sahip olup daha sosyal bir devlette mesela ortalama bir avrupa ülkesinde yaşam sürmek çok daha iyi olabilir. Kaptanlık falan yaparsan işin de güzel birikim yapabilirsin biraz sabırla söylediklerini çok kolay bir şekilde hayata geçirebilirsin.

Ama unutma ki ülken o gittiğin yer değil burası, kaçmak yerine burada daha iyi bir yaşam için mücadele etmemiz gerekiyor. Samimi olmak gerekirse halka bakınca zerre düzelme umudu da taşımıyorum. Bu ülke geri gider yine de ileri gidemez. Değişime katkı sunabilmek için elimden ne geliyorsa yapıyorum kendi adıma çevrem arkadaşlarım adına forumda yaşananlar adına, görüşlerimi beğenmeseler ters düştüklerim de olsa amacım bu ülkenin çok daha iyi hale gelmesi, huzurlu zengin insanları kültürlü anlama kapasiteleri yüksek eğitimi üst seviyede üretimi üst seviyede herkesin devletini sevip sahipleneceği ayrımcılık yaşanmayan herkesin mutlu olduğu inançlarını özgürce yaşayabildiği bir düzen istiyorum . Böyle olmamız imkansız da olsa istiyorum işte , çekip gitmek de bir seçenek fakat birisi karşıma çıkıp neden benim ülkemdesin dediğinde boynumu bükmek istemiyorum, birilerinin çıkıp kendi ülkene gitsene bu ülkede sizleri istemiyoruz sözleriyle karşılaşmak istemiyorum. Hoş burada da dönem dönem siyasi iktidar kimse karşıt görüşlüler için böyle davranıyor fakat her türlü ağızlarına çarpacak cevap bulabiliyoruz başkasının ülkesinde bunu yapamazsın.

Hepimizin burada bir hayatı var aileleri arkadaşları komşuları yaşanmışlıkları geçtiği oynadığı ömür tükettiği yerler var, buralardan ayrılmak da kolay değil zaten. Ben istanbulda doğdum büyüdüm, bir süre Yalovada yaşamaya çalıştım o bile zor geldi ki yabancı bir ülkede tahmin bile edemiyorum :)

Zaten anlattıklarını gerçekleştirebilmek için önünde en az 15 yıl var, inşallah o zamana kadar fikrini değiştirecek gelişmeler yaşanır da vatanından uzakta yaşamaya çalışmazsın .
political Klzmoon

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

political political ... Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 428
  • Beğeniler 9 / 105
  • Ticaret 38, (%100)

LikeSend adlı üyeden alıntı

Doğru düşünmüşsün diğer alternatiflere bakıldığında Türkiye çok da yaşanacak bir ortama sahip değil. Yeterli eğitime sahip olup daha sosyal bir devlette mesela ortalama bir avrupa ülkesinde yaşam sürmek çok daha iyi olabilir. Kaptanlık falan yaparsan işin de güzel birikim yapabilirsin biraz sabırla söylediklerini çok kolay bir şekilde hayata geçirebilirsin.

Ama unutma ki ülken o gittiğin yer değil burası, kaçmak yerine burada daha iyi bir yaşam için mücadele etmemiz gerekiyor. Samimi olmak gerekirse halka bakınca zerre düzelme umudu da taşımıyorum. Bu ülke geri gider yine de ileri gidemez. Değişime katkı sunabilmek için elimden ne geliyorsa yapıyorum kendi adıma çevrem arkadaşlarım adına forumda yaşananlar adına, görüşlerimi beğenmeseler ters düştüklerim de olsa amacım bu ülkenin çok daha iyi hale gelmesi, huzurlu zengin insanları kültürlü anlama kapasiteleri yüksek eğitimi üst seviyede üretimi üst seviyede herkesin devletini sevip sahipleneceği ayrımcılık yaşanmayan herkesin mutlu olduğu inançlarını özgürce yaşayabildiği bir düzen istiyorum . Böyle olmamız imkansız da olsa istiyorum işte , çekip gitmek de bir seçenek fakat birisi karşıma çıkıp neden benim ülkemdesin dediğinde boynumu bükmek istemiyorum, birilerinin çıkıp kendi ülkene gitsene bu ülkede sizleri istemiyoruz sözleriyle karşılaşmak istemiyorum. Hoş burada da dönem dönem siyasi iktidar kimse karşıt görüşlüler için böyle davranıyor fakat her türlü ağızlarına çarpacak cevap bulabiliyoruz başkasının ülkesinde bunu yapamazsın.

Hepimizin burada bir hayatı var aileleri arkadaşları komşuları yaşanmışlıkları geçtiği oynadığı ömür tükettiği yerler var, buralardan ayrılmak da kolay değil zaten. Ben istanbulda doğdum büyüdüm, bir süre Yalovada yaşamaya çalıştım o bile zor geldi ki yabancı bir ülkede tahmin bile edemiyorum :)

Zaten anlattıklarını gerçekleştirebilmek için önünde en az 15 yıl var, inşallah o zamana kadar fikrini değiştirecek gelişmeler yaşanır da vatanından uzakta yaşamaya çalışmazsın .

Ben de sizinle aynı görüşteyim. Bırakın ülke değiştirmeyi şehirden uzağa gidince kendimi garip hissediyorum. Canını seveyim memleketimin. Taşının toprağının altın olmasına gerek yok. BİZİM olsun yeterli bu kadar değerli olması için.

Ülkenin değişimi konusunda ufak bir anektod ekleyeyim. Eğitim fakültesinde okuyan bir öğrenciyim. Üniversitedeki istisnasız tüm öğretim görevlileri eğitim sistemini beğenmiyor ve bize de bunu aşılıyor. Ama bakıyorsun hiçbiri bu konuda değiştirmek için bir adım dahi atmıyor ve yeni nesili eğitecek kişilere de aynı şeyleri aşılayarak işleri tamamen zora sokuyor. Eğitim sisteminden önce bu eğitimcileri ortadan kaldırmamız gerekiyor. Bu şekilde değişim zor. Umarım bir gün herşey daha güzel olacak bu ülkede.
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

homfa homfa Öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 12.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 478
  • Beğeniler 26 / 69
  • Ticaret 3, (%100)
Biz Osmanlı Torunuyuz lafı kadar başka bir şeye çabuk çabuk sinirlenmiyorum. Siz onbinlerce defa Osmanlı Torunu deseniz şuan fayda etmiyor. Geçmişizle övündüğümüz yetti artık. Şuan geleceğimize övündürecek şeyler bırakabiliyor muyuz o önemli. Bunu yapabilcek miyiz? Hayır.
Ogulcan Rekomedya BertugErdem

kişi bu mesajı beğendi.

fanofdidier fanofdidier Makale üreticisi Kullanıcı
  • Üyelik 14.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 352
  • Beğeniler 111 / 71
  • Ticaret 11, (%100)
ben de kısa zamanda yurt dışında yaşamayı düşünenlerdenim. Seni de bu kararında sonuna kadar desteklerim. Çok sevdiğim bu ülkemde hiç kimse değerli değil. Birkaç gün içinde kaç tane şehit verdik ama önümüzdeki bi kaç gün üzülüp sonra tekrar unutacağız. Sonra bu düzen devam ettikçe yenileri eklenecek. Her şehit haberinde bi kaç gün üzülüp, sonra unutacağız şimdiye kadar olduğu gibi. O yüzden ilk fırsatta gidip mutlu olabileceğin bir ülke de rahat bir hayat yaşamanı tavsiye ederim. Ülkeni arkadaşlarını, alışmış olduğun düzeni tabi ki özlersin ama en azından kendini ve aileni güvende hisseder, mutlu olursun.
Özet : Git.

wmaraci
wmaraci

daralll daralll WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek işçi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 48
  • Beğeniler 2 / 15
  • Ticaret 3, (%100)
okuyup kendoni geliştirmeye devam et.basimizdakiler gibi cahiller yuzunden bu haldeyiz.
Rekomedya Klzmoon

kişi bu mesajı beğendi.

president president WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 334
  • Beğeniler 54 / 36
  • Ticaret 1, (%100)
İnsanın kendi ülkesi kadar güzeli yoktur ama yaşanamaz hale getirdiler, mesela bizim bir tanıdık gitti Trakya'ya yerleşti, en azından burda kafam rahat diyor. Yani bırakın artık ırk olarak kategorileşmeyi, insanlar artık şehir şehir, mahalle mahalle kategorileşmeye gidiyor memlekette.

Kiroglumarket Kiroglumarket Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Esnaf
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1681
  • Beğeniler 631 / 817
  • Ticaret 1, (%100)

homfa adlı üyeden alıntı

Biz Osmanlı Torunuyuz lafı kadar başka bir şeye çabuk çabuk sinirlenmiyorum. Siz onbinlerce defa Osmanlı Torunu deseniz şuan fayda etmiyor. Geçmişizle övündüğümüz yetti artık. Şuan geleceğimize övündürecek şeyler bırakabiliyor muyuz o önemli. Bunu yapabilcek miyiz? Hayır.

Niye zoruna giden nedir bu sözden ? Ben bu lafa bayılıyorum . Hem geçmişimle övünür hemde ileriye bu geçmişe göre uyarlarım.

Senin gibi bilgi cahillerine örümcek kafalılara buradan sesleniyorum Osmanı İmparatorluğunu yada Osmanlı torunuyum lafını bugün kafa kesen güya şeriat yapıyruz diye milletin canına namusuna göz diken şerefsizler değildir.

Osmanlı her zaman refah ve medeniyeti teknolojiyi en üst saveiye taşıyan asil bir ırktır. sakın şu fikir aklında oluşmasın renk-zevk meseli bu dediğin direk hakarettir. Ve Ben atalarıma ceddime hakaret ettirmem.
plex

kişi bu mesajı beğendi.

OmerGunay OmerGunay https://omergunay.net Kullanıcı
  • Üyelik 15.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek PHP Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 1207
  • Beğeniler 382 / 381
  • Ticaret 16, (%100)
Bazen vücudun iyileşmesi için kangren olmuş bacak kesilir. Bu günlerde o günlerden. İlerde bunları atlatıp daha güzel günleri göreceğiz. Nasıl tarihte Osmanlı bütün dünyayı dize getirmiş diye anlatıyor ve gururlanıyorsak bugünleri de ilerde geçmişte ne kadar kötü şeyler yaşamışız diye anlatacağız.

Herkes yediğinden ikram eder..(Yavuz Sultan Selim)

Ogulcan Ogulcan (K)af(S)in(K)af Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 2185
  • Beğeniler 165 / 388
  • Ticaret 13, (%100)

Kiroglumarket adlı üyeden alıntı

Niye zoruna giden nedir bu sözden ? Ben bu lafa bayılıyorum . Hem geçmişimle övünür hemde ileriye bu geçmişe göre uyarlarım.

Senin gibi bilgi cahillerine örümcek kafalılara buradan sesleniyorum Osmanı İmparatorluğunu yada Osmanlı torunuyum lafını bugün kafa kesen güya şeriat yapıyruz diye milletin canına namusuna göz diken şerefsizler değildir.

Osmanlı her zaman refah ve medeniyeti teknolojiyi en üst saveiye taşıyan asil bir ırktır. sakın şu fikir aklında oluşmasın renk-zevk meseli bu dediğin direk hakarettir. Ve Ben atalarıma ceddime hakaret ettirmem.

Bende Osmalı torunuyum lafını sevmem genel olarak. Genel olarak diyorum çünkü bu lafı kimden duyduysam Türkiye Cumhuriyeti yerine Osmanlıyı arayan, Atatürk'e saygı duymayan ve hatta Atatürk'ü Osmanlıyı dağıtmakla suçlayan insanlardan duydum.

Ancak anladığım kadarıyla siz hem Osmanlı, hem Türkiye Cumhuriyetini kabullenen, hem Fatih Sultan Mehmet hem de Atatürkü seven bi insansınız. İşte böyle GERÇEK OSMANLI, GERÇEK TÜRK zihniyetini bilen insanlara ihtiyacımız var.

Ne mutlu.

Kiroglumarket Kiroglumarket Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Esnaf
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1681
  • Beğeniler 631 / 817
  • Ticaret 1, (%100)

Oğulcan adlı üyeden alıntı

Bende Osmalı torunuyum lafını sevmem genel olarak. Genel olarak diyorum çünkü bu lafı kimden duyduysam Türkiye Cumhuriyeti yerine Osmanlıyı arayan, Atatürk'e saygı duymayan ve hatta Atatürk'ü Osmanlıyı dağıtmakla suçlayan insanlardan duydum.

Ancak anladığım kadarıyla siz hem Osmanlı, hem Türkiye Cumhuriyetini kabullenen, hem Fatih Sultan Mehmet hem de Atatürkü seven bi insansınız. İşte böyle GERÇEK OSMANLI, GERÇEK TÜRK zihniyetini bilen insanlara ihtiyacımız var.

Ne mutlu.

işte bilinçli tüketici... Benim demek istediğimde bu ! Osmanlıyı aramayı bırakalım onu yaşatmaya ama şimdiki zamana ve gelecek zamana göre yaşatmaya. Allah'ın varlığını sözde değil ilimde ve bilimde arayalım.

Teknolojiyi geliştirmede arayalım. Osmanlı demek milletin ne giydiğine sen yobazsın sen gavursun sen şusun busun demek değil ! Osmanlı demek ilim ve fende tenoloji ve bilimde ileriyi gören ona göre kendini dizayneden demektir.

Bir Olalım Birlik Olalım Ceddimizi Unutmadan Neslimize Sahip Çıkalım !

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al