Gss Prim Borcu - Nefes Aldın Vergisi Hakkında

85 Mesajlar 9.923 Okunma
smmexpress

melankolia melankolia Uzun Yollara Devam Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Dijital Baskı Operatörü
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 4577
  • Beğeniler 1011 / 1012
  • Ticaret 3, (%100)
Arkdaşlar benim okulda olduğum sürece alttan bi ders vardı onun için gidip geliyordum okula o süreyide katmışlar haralde 5bin küsür borc gözüküyor baktığımda şimdi bir işe girdim sigorta kaydını yapsalar borç silinirmi acaba.

wmaraci
reklam

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

melankolia adlı üyeden alıntı

Arkdaşlar benim okulda olduğum sürece alttan bi ders vardı onun için gidip geliyordum okula o süreyide katmışlar haralde 5bin küsür borc gözüküyor baktığımda şimdi bir işe girdim sigorta kaydını yapsalar borç silinirmi acaba.

Hayır silinmiyor, yarın mesai bitiminden önce gelir testi yaptırarak durumu düzeltmen gerek ya da yapılandırman gerek. Borç baki kalıyor aksi her durumda ... Şimdi sana çıkan o borç kişi başı geliri tavandan hesaplamalarından dolayı oluşmuş, gelir testiyle daha az bir gelirin olduğunu kanıtlarsan gelirine göre tekrar düzenlenecek vs..

Sigortalı işe girersen tek avantajın sağlık hizmetlerinden faydalanmaya devam edebiliyorsun, ama gss borcun yüzünden bir gün maaşına banka hesabına haciz koyarak tahsile kalkışabilirler . Ben hala inanamıyorum 7 milyon insana haciz de koyamazlar bu parayı da tahsil edemezler diye düşünüyorum .

Dünyanın gerçekten en aptalca işiyle karşı karşıyayız, kimsenin olan bitenden haberi yok, biz internette gün geçiren insanlar olduğumuz halde bilmiyorsak sokakta ki insan hiç bilmiyordur bu işleri.
melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 16.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 4577
  • Beğeniler 1011 / 1012
  • Ticaret 3, (%100)

LikeSend adlı üyeden alıntı

Hayır silinmiyor, yarın mesai bitiminden önce gelir testi yaptırarak durumu düzeltmen gerek ya da yapılandırman gerek. Borç baki kalıyor aksi her durumda ... Şimdi sana çıkan o borç kişi başı geliri tavandan hesaplamalarından dolayı oluşmuş, gelir testiyle daha az bir gelirin olduğunu kanıtlarsan gelirine göre tekrar düzenlenecek vs..

Sigortalı işe girersen tek avantajın sağlık hizmetlerinden faydalanmaya devam edebiliyorsun, ama gss borcun yüzünden bir gün maaşına banka hesabına haciz koyarak tahsile kalkışabilirler . Ben hala inanamıyorum 7 milyon insana haciz de koyamazlar bu parayı da tahsil edemezler diye düşünüyorum .

Dünyanın gerçekten en aptalca işiyle karşı karşıyayız, kimsenin olan bitenden haberi yok, biz internette gün geçiren insanlar olduğumuz halde bilmiyorsak sokakta ki insan hiç bilmiyordur bu işleri.

Ya ben daha şimdiye kadar 1 kere bile hastaneye gitmedim en ufak sağlık hizmeti bile almadım ne özelden ne devletten 5bin tl borç çok saçma.Şimdi bugün yada yarın sabahtan gideceğim gelir testi için bakalım kaça indirecekler borcu.

• Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

Ya ben daha şimdiye kadar 1 kere bile hastaneye gitmedim en ufak sağlık hizmeti bile almadım ne özelden ne devletten 5bin tl borç çok saçma.Şimdi bugün yada yarın sabahtan gideceğim gelir testi için bakalım kaça indirecekler borcu.

Bakmak laızm.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 16.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 4577
  • Beğeniler 1011 / 1012
  • Ticaret 3, (%100)

Aynı şekilde ben de hiç bir ücretsiz hizmet kullanmadığım halde 6k+ bir borçla karşı karşıyayım . Bu borçlu gösterdikleri dönemde hastaneye de gittim ama ücret ödeyerek tedavi oldum.

Sabah güneş doğmadan git kapıda sıraya gir, şu an her yerde mahşeri kalabalık var, sarıgazide ki sosyal yardımlaşma vakfı önü mahşer yerine dönmüş, öyle 8 de 10 da giderek gün içinde işine halledebileceğini sanmıyorum, üstelik yarın son gün :D

Ya da hiç umursama 7 milyon insana haciz maciz gelemez öyle bir ihtimal yok. Ya seve seve ya seve seve bu uygulama değişmeye mahkum. Uygulamayı çıkaran hükümetin tek başına iktidar şansı da yok, muhalefet partilerinin tamamı bu gss olayının yanlış olduğu konusunda da hemfikir. Eğer satılmazsak koalisyon durumunda mutlaka bu uygulama kaldırılacaktır.

Hatta chpden bi vekil iptali için meclise önerge sunmuştu yanılmıyorsam parti vaatleri arasında bu uygulamanın kaldırılması.

Hocam vallahi kararsız kaldım bi yanım git gelir testi yaptır diyor bi yanım dediğiniz gibi 7 milyon kişiye hacizmi gidecek salla diyorum kafam baya bi karıştı.

• Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

Hocam vallahi kararsız kaldım bi yanım git gelir testi yaptır diyor bi yanım dediğiniz gibi 7 milyon kişiye hacizmi gidecek salla diyorum kafam baya bi karıştı.

Bende aynı durumdayım. Gitmemeye daha yakınım. Bu insanların sayısı 50 100k falan olsa haciz uygulanabilirdi ama hiç bir siyasi güç 7 milyon insana haciz gibi bir uygulama yapamaz. Bu 7 milyon insan aileleriyle neredeyse ülkenin yarı nüfusu, gerçi onca şey yaptım bu halk hiç bir tepki vermedi bunu da hacizle alırım kimse de gık demez diye düşünebilirler de.

Ne yapmalıyım ben de hiç bilmiyorum
melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

MuratAltun MuratAltun www.webmarkt.net Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek WEBMASTER/GRAFİKER
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 687
  • Beğeniler 277 / 189
  • Ticaret 0, (%0)
ben gittim yaptırdım elinize yapışmaz 1 saatlik iş.eğer borcunuz varsa önce sgkdan borç yazısı alıyorsunuz, sonra kaymakamlığa gidip form dolduruyorsunuz.form'a hane halkınında imza atması gerekiyor bilginiz olsun.

GrafiMarkt,Webmarkt,HostingBurda

• Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

grafimood adlı üyeden alıntı

ben gittim yaptırdım elinize yapışmaz 1 saatlik iş.eğer borcunuz varsa önce sgkdan borç yazısı alıyorsunuz, sonra kaymakamlığa gidip form dolduruyorsunuz.form'a hane halkınında imza atması gerekiyor bilginiz olsun.

İş yaptırmak değil ki sen yaptırdın ne oldu ?

Zaten yeşilkart seviyesinde geliri düşük olanlar için bir sorun yok, git sildir borcu bedavadan da ne güzel sağlık hizmetlerinden faydalan. Bizim gibi geliri biraz iyi olanlar da enayi yerine koyulsun eşşek gibi paralarını ödesin.
melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 16.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 4577
  • Beğeniler 1011 / 1012
  • Ticaret 3, (%100)

Bende aynı durumdayım. Gitmemeye daha yakınım. Bu insanların sayısı 50 100k falan olsa haciz uygulanabilirdi ama hiç bir siyasi güç 7 milyon insana haciz gibi bir uygulama yapamaz. Bu 7 milyon insan aileleriyle neredeyse ülkenin yarı nüfusu, gerçi onca şey yaptım bu halk hiç bir tepki vermedi bunu da hacizle alırım kimse de gık demez diye düşünebilirler de.

Ne yapmalıyım ben de hiç bilmiyorum

Hocam eğer yarın sabaha kadar fikrim değişmezse yarın sabahtan gidip testi yaptırağım işe yeni girmiştim sigortada yapılmamıştı okuldan yeni mezunum derim işede girmedim üzerine işsizlik parası isterim belki.

MuratAltun MuratAltun www.webmarkt.net Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek WEBMASTER/GRAFİKER
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 687
  • Beğeniler 277 / 189
  • Ticaret 0, (%0)

İş yaptırmak değil ki sen yaptırdın ne oldu ?

Benim aylık kazancım hane halkının kişi başı düşeni x.xxx k , bu durumda geçmişe yönelik borcu ödememi istiyorlar, ki ben hastaneye gittiğimde paramla tedavi oldum . Gerizekalımıyım ne diye boş yere bu hırsız soygunculara para ödeyeyim ? Karşılığında ne hizmet vermişler de ne parası istiyorlar ?

Zaten yeşilkart seviyesinde geliri düşük olanlar için bir sorun yok, git sildir borcu bedavadan da ne güzel sağlık hizmetlerinden faydalan. Bizim gibi geliri biraz iyi olanlar da enayi yerine koyulsun eşşek gibi paralarını ödesin.

Ne olduğunu bir ay sonra güncellenince ortaya çıkacak. Benimle ucu boş diyaloğa girme.

GrafiMarkt,Webmarkt,HostingBurda
wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al