wmaraci reklam

Ramazan Sohbet Programında Şiddet Çağrısı

47 Mesajlar 6.293 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

tufan659 tufan659 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek hemşir,webmaster
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 284
  • Beğeniler 21 / 78
  • Ticaret 39, (%100)
adamın dediğini herkes kendine göre anlamış kimse adamın dediğine göre duymamış.Bir taraf müslüman diğer taraf laik gibi bi algı oluşmuş arada mabadıyla anlayıp prim yapanlarda var.Bari şu forumda böyle konuşmalar olmasın.
https://youtu.be/K6dRT5PJyHg

wmaraci
reklam

eneskamis eneskamis WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisliği Öğrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 921
  • Beğeniler 42 / 246
  • Ticaret 27, (%96)
Aslında burada yanlış yapan o sözü söyleyen hocadır. Sözlerinin sadece bilen kişiler tarafından dinlenmediğini, aynı zamanda bilmeyen ve bu tarz konulara uzak farklı kavrayacak kişilerinde dinlediğini düşünüp, ters bir anlama gelmeyecek ve daha anlaşılır bir anlatım kullanmalıdır.

Oruç tutanların dışarıda yemek yemeleri zerre kadar beni irite etmiyor. Zaten yasal olmayıp ahlaki bir kural olarak oruç tutmayan başka bir din mensubu dahi olsa insanlar oruçlu ayıp olur maksadıyla yemiyorlar. (Eminönü'nde sadece oruç tutmayan Türkler değil, bu tarz düşünceye sahip birçok turistle de tanıştım.)

Geri kalan 11 ay içerisinde de dışarıda yemek yemeği hem elde gezerek hem de herkesin içerisinde yemeyi hoş bulmadım ve benim çevremdeki çoğu kişide bulmamıştır. Alacak durumu olmayan birisi görür de canı çeker diye mümkün olduğu kadar gizlemeye çalışırım. Zaten dışarıda gezerek falan yenilen çoğu şey sağlığa da zarar verir, dinen de uygun değildir.

Şeriat kurallarına göre yönetilmiyor ki dövesiniz falan gibi yorumlarda son derece yanlıştır. Şeriatı asmak kesmek anlamında ve İŞİD gibi terör örgütlerinin kullanımı ile öğrenen kişiler bu tarz düşüncelere bürünüyor ancak yanlıştır. Şeriatta gayrimüslim kimseye sen gidip burada oruç tutuluyor yemek yiyemezsin diyerek dövemezsiniz.
Genellikle eğer o kişi bir suç işlese dahi cezasını kendi inancına göre bir mahkemede alır. Ki ben cumhuriyet döneminde ki yönetimlerin hiçbirinde düzgün bir adalet sistemi olduğunu düşünmüyorum.

Bu gerçi yine insandan kaynaklanan bir şey sonuçta sistemin suçu olmaz, yapan yine insan ancak dini ve adaleti birbirinden ayırmaya kalkarsak bence sistemi bozulabilir hale getiririz.

Ayrıca bana göre Türkiye, sözde müslüman insanların çoğunluk olduğu sözde laik ülkedir.

eneskamis.com

webteoneno webteoneno WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 341
  • Beğeniler 141 / 225
  • Ticaret 3, (%100)

eneskamis adlı üyeden alıntı

Aslında burada yanlış yapan o sözü söyleyen hocadır. Sözlerinin sadece bilen kişiler tarafından dinlenmediğini, aynı zamanda bilmeyen ve bu tarz konulara uzak farklı kavrayacak kişilerinde dinlediğini düşünüp, ters bir anlama gelmeyecek ve daha anlaşılır bir anlatım kullanmalıdır.

Oruç tutanların dışarıda yemek yemeleri zerre kadar beni irite etmiyor. Zaten yasal olmayıp ahlaki bir kural olarak oruç tutmayan başka bir din mensubu dahi olsa insanlar oruçlu ayıp olur maksadıyla yemiyorlar. (Eminönü'nde sadece oruç tutmayan Türkler değil, bu tarz düşünceye sahip birçok turistle de tanıştım.)

Geri kalan 11 ay içerisinde de dışarıda yemek yemeği hem elde gezerek hem de herkesin içerisinde yemeyi hoş bulmadım ve benim çevremdeki çoğu kişide bulmamıştır. Alacak durumu olmayan birisi görür de canı çeker diye mümkün olduğu kadar gizlemeye çalışırım. Zaten dışarıda gezerek falan yenilen çoğu şey sağlığa da zarar verir, dinen de uygun değildir.

Şeriat kurallarına göre yönetilmiyor ki dövesiniz falan gibi yorumlarda son derece yanlıştır. Şeriatı asmak kesmek anlamında ve İŞİD gibi terör örgütlerinin kullanımı ile öğrenen kişiler bu tarz düşüncelere bürünüyor ancak yanlıştır. Şeriatta gayrimüslim kimseye sen gidip burada oruç tutuluyor yemek yiyemezsin diyerek dövemezsiniz.
Genellikle eğer o kişi bir suç işlese dahi cezasını kendi inancına göre bir mahkemede alır. Ki ben cumhuriyet döneminde ki yönetimlerin hiçbirinde düzgün bir adalet sistemi olduğunu düşünmüyorum.

Bu gerçi yine insandan kaynaklanan bir şey sonuçta sistemin suçu olmaz, yapan yine insan ancak dini ve adaleti birbirinden ayırmaya kalkarsak bence sistemi bozulabilir hale getiririz.

Ayrıca bana göre Türkiye, sözde müslüman insanların çoğunluk olduğu sözde laik ülkedir.

Eşsiz ve neredeyse hatasız bir yönetim ATATÜRK zamanında olmuştur. Adalet arıyorsanız da İstiklal Mahkemeleri en adaletli yerdir.

eneskamis eneskamis WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisliği Öğrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 921
  • Beğeniler 42 / 246
  • Ticaret 27, (%96)
webteoneno Açıkçası bu dediğinize katılmıyorum. Atatürk zamanında da yapılmış birçok hata bulunmaktadır. İstiklal mahkemeleri konusunda ise çok detaylı bir bilgi birikimim yok biraz araştırma yapayım belki haklısınızdır.

eneskamis.com
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Freelance Freelance Biz Ancak Rükuda Eğiliriz Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Freelance, Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 331
  • Beğeniler 131 / 97
  • Ticaret 9, (%100)
Konu çarpıtılmamalı bence Saygıdeğer Prof. Dr. Cevat Akşit hocamız , '' Dinen Dayak Yerler '' demesi , halk tarafından şiddete maruz kalırlar anlamına gelmez !!!

Onun manası günah işlemiş olurlar , öyle bir eylemde bulunurlarsa ....

webteoneno webteoneno WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 341
  • Beğeniler 141 / 225
  • Ticaret 3, (%100)

eneskamis adlı üyeden alıntı

webteoneno Açıkçası bu dediğinize katılmıyorum. Atatürk zamanında da yapılmış birçok hata bulunmaktadır. İstiklal mahkemeleri konusunda ise çok detaylı bir bilgi birikimim yok biraz araştırma yapayım belki haklısınızdır.

Doğru söylüyorsunuz Atatürk zamanında bir çok hata yapıldı. Mesela adam "İstikbal göklerdedir" "Türk milleti zekidir,çalışkandır" dedi bilime, sanata, teknolojiye önem veren nesil yetiştirmek istedi. Ama adam nereden bilsin gençlerin tarihini bile bilmeyeceğini. En büyük hatası da Cumhuriyet'tir. Herkesi kendisi gibi akıllı, zeki sanıp herkese yönetici olabilme şansı verdi. Seçme seçilme hakkını avrupadan bile önce insanımıza verdi ama seçimle gelenler ona düşman. İslama dünyada kimsenin yapmadığı ve yapmayacağı fedakarlıkları yaptı ama bugün dinsiz deniliyor.
Özür dilerim gerçekten siz haklısınız.
Atatürk suçludur.
Kayrahan

kişi bu mesajı beğendi.

Newton Newton "morior invictus" Kullanıcı
  • Üyelik 18.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Y** E**
  • Mesajlar 83
  • Beğeniler 16 / 31
  • Ticaret 5, (%100)
Bu şey değil mi ya Balin?

mustix mustix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** R**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 17 / 323
  • Ticaret 103, (%99)

Freelance adlı üyeden alıntı

Konu çarpıtılmamalı bence Saygıdeğer Prof. Dr. Cevat Akşit hocamız , '' Dinen Dayak Yerler '' demesi , halk tarafından şiddete maruz kalırlar anlamına gelmez !!!

Onun manası günah işlemiş olurlar , öyle bir eylemde bulunurlarsa ....

Günah işlemenin envai çeşit tanımı yapılabilinir ama dayak yemek şeklinde yapılamaz. Arap ülkelerinde dinin ve dayağın nasıl bütünleştiğini biliyoruz, görüyoruz. Hatta adamlar TV ekranlarında islamda kadın nasıl dövülmeliyi anlatıyor. Bunun örneğini çok yakın zaman öncesinde ülkemizde de gördük. Lafın çarpıtılacak, kıvrılacak bir yeri yok. Açık ve net.

eLeCTroN eLeCTroN WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** U**
  • Mesajlar 66
  • Beğeniler 5 / 19
  • Ticaret 0, (%0)

webteoneno adlı üyeden alıntı

Burası müslüman bir ülke değil, müslümanların çoğunlukta olduğu LAİK bir ülkedir.
İsteyen oruç tutar isteyen tutmaz, buna Anayasa bile karışamıyorken, insanlara sorgulamak, nedenini sormak bile düşmez.
Hiçbir kadın dayak da yemez burası şeriat ile değil CUMHURİYET ile yönetiliyor.
Kadına el kaldıracak, gerek toplum gerekse ANAYASA tarafından cezalandırılır.
İnançlarınızı arabistanda yaşayın yallah burası Özgür ve Laik Türkiye CUMHURİYETİ.
Birkaç dinci yobaz yüzünden ne kadına el kaldırılır, ne de kadının özgürlüğü kısıtlanır.

"Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürüklenmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın."
- Türkiye CUMHURİYETİ'ni kurucusu, mareşal, ulu önder, Yüce lider, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

Burasi müslüman bir ülke değil mi hahahah birşeyler biliyormuş gibi anayasadan bahsedip durmuşsun kimliğinin arka tarafında ne yaziyor acaba merak ettim milletinin %95 inin kimliginde islam yazan ülkemde kalkmış musluman ulke degil diyor diger bi nokta inancınızı arabistanda yaşayın demissin ya hani halifelikle yönetildiği zamanlar sana git inançsızlığını parisde londra mi yasa dedilerki kalkmış burda laf cambazlığı yapiyorsun bre hadsiz sen kim oluyorsunda islam temeli uzerine kurulmus bir ulkede inancini baska yerde yasa diyorsun isine gelince tabi dini bayramlarda tatilini yaparsin kisacasi kendini bilgili sanan cahilsin

recep06 recep06 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek PHP Developer
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad R** Ç**
  • Mesajlar 121
  • Beğeniler 25 / 34
  • Ticaret 8, (%100)
Konunun yeri burasi degil arkadaslar bu tarz tartismalari baska formlarda yapin.Bizde isimize bakalim

Her türlü Php işleriniz uygun fiyata yapılır.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al