wmaraci reklam

Ramazan Sohbet Programında Şiddet Çağrısı

47 Mesajlar 6.227 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Myiso Myiso Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek E-Ticaret Uzmanı +Seo+ Adwords
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 605
  • Beğeniler 18 / 153
  • Ticaret 12, (%92)
Şurada yazılanları okudukça gerçekten gülüyorum neden mi? Neyse nedenini söylemiyorum ki merak edesiniz. Eklemek istediğim bir konu vardır ki ben oruç tutmuyorum ve lokantaya gidip yemek yiyorum ki buda kimseyi alakadar etmez. Açıkta sigaramı da içiyorum buda kimseyi alakadar etmez.. Bazılarını görüyorum ki SAYGI dan bahsetmiş. İNSALIĞA saygısı olmayan millet olduk ve bu tür konuları sadece RAMAZAN ayında çıkarıyorsunuz neden diğer aylarda çıkarmıyorsunuz?

Bu yüzden hiç bir Hoca (Hoca demeye bin şahit ister) diyerek TV lerde boy gösterenleri izlemiyorum ki kalkıp zengin fakire verecektir diyerek laf ederler fakat TRİLYONLARI götürürler o 1 ayda .. arkadaşım madem MÜSLÜMAN ' ım diyorsun git KUR-ANI KERİM in Türkçe Mealini (Elmalı Hamdi Yazır) oku... Bu tür şaklabanların laflarını dinleyeceğine git oku hatta size tevsir eden kişiyi de yazdım. Okumazsan CEHALET içerisinde kalır her söze itimat eder KOYUN gibi dinlersin.

Bu arada nedenini söyleyeyim asıl mesleğim İMAM-HATİP hemde 100 üzerinden Diplomalı İMAM-HATİP denilen kişilerden birisiyim. Hiç bir şekilde dini konularda konuşmam nedeni ise herkes bizden fazla bilgili :) ki herkes HOCA kesilmiş. Kalkıp ta ne KUR-ANI KERİM okumuş nede TEVSİR okumuş. Şöyle söylemek isterim burada anlatılanların hepsi zaten daha sağlam şekilde anlatılmış ve kitap haline getirilmiş (ELMALI HAMDİ YAZIR) olup şuanda da çoğunuzun da evinde yoktur. 15 kez KUR-ANI KERİM in tevsirini okudum ve ben İNCİL, TEVRAT ve ZEBUR da okudum. Diyeceksiniz ki sen nasıl bir MÜSLÜMAN sın İncil, Tevrat, Zebur okumuş şuna bakın birde MÜSLÜMANIM diyor. Arkadaşım ben okurum ve şunu söylemek isterim. İşte bu yüzden bizim insanlarımız her zaman geride kalıyor ve her zaman çok bilmiş oluyor. Okumak kadar güzel birşey yok. Roman yerine onları okudum.

Birisi kalkıp bana soracak NAMAZ kılıyormusun? Hayır kılmıyorum. Neden mi? nedeni İnsanlarımızdan dır. . . Din den bile soğutuyorsunuz. Midemiz bulanır oldu ... Her kafadan bir ses çıkar oldu. Bu şekilde devam edersede sonumuz hayırlı mı hayırsız mı olacak bilemiyorum.

Not: Bu sözlerime karşılık vermek isteyenlerde olabilir. Burada şahsa karşı bir söz söylemiş değilim. Üstüne alınan da olabilir o senin sorun diyerek geçerim. Kimse kimsenin yaptığından hesap soramaz. Bırakın arkadaşım "HER KOYUN KENDİ BACAĞINDAN ASILIR" ben ne yapıyorsam kendime yaparım. Sen ne yapıyorsan kendine yaparsın.

Sözlerimi Ankebut süresinin 57. Ayeti ile son vermek istiyorum.

"Kullu nefsin zâikatul mevti summe ileynâ turceûn" - "Her nefis, ölümü tadacak, sonra döndürülüp bize getirileceksiniz."

Son olarak şunları da söylemek isterim ki Müslümanlık sadece ORUÇ, NAMAZ ile değildir. Birazcık kendimize çeki düzen verelim. Ki Bişr-i Hâfî denilen bir muhterem zat vardır. Ayyaş, Alkoliğin tekidir ve rivayetlere göre yerde "Bismillahirrahmanirrahim" yazısını görür ve temizler ondan sonra CENNET 'in kapısı ona açılmış olur... Size alkol için veya içmeyin demiyorum kim ne yaparsa kendine yapar.... Anlatmak istediğimi az çok anlamışsınızdır umarım.
Kayrahan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

MagaraAdami MagaraAdami PM atabilirsiniz Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 2814
  • Beğeniler 382 / 974
  • Ticaret 2, (%100)

webteoneno adlı üyeden alıntı

Eşsiz ve neredeyse hatasız bir yönetim ATATÜRK zamanında olmuştur. Adalet arıyorsanız da İstiklal Mahkemeleri en adaletli yerdir.

Bu kimin tarafından baktığınıza göre değişir. Tıpkı Videoda ki hocanın söylediğini farklı algılamak, farklı açılardan bakmak gibi.

Mesela basit iki örnek vereyim size.

1. Biliyorsunuz, kılık kıyafet kanunu geldi.

Şimdi size soruyorum; Ömrünüz boyunca giymediğiniz birşeyin, sizden giyilmesini istemek hatta bunu zorunlu hale getirmek Adil bir karar mıdır ? ( Devrim gerekliliği olarak gelmiş olması doğru ancak kişi hak ve özgürlükleri bakımından yanlış buluyorum )

2. Latin Alfabesine geçiş.
Asır boyu Osmanlıca yazıp, osmanlıca okuyan insanlara bir anda Latin alfabesini zorunlu hale getiriyorsunuz. Bi anda ülkenin okuma yazma oranını %5 lere 10'lara düşürüyorsunuz.

Sizce bildiğiniz bir dil yerine yeni bir dile geçiş Adil bir karar mı ? ( Bunu da batılaşma, ilerleme anlamında ileri ülkelerle anlam butunluğu sağlanmış olabilir ancak tek çare bu muydu ? Almanca, Çince, Japonca hala latin alfabesi kullanmıyor ve dünyanın en ileri teknolojilerine sahip ülkelerdir )

Yanlış anlaşılmasın. Kesinlikle Atatürk karşıtlığından yazmıyorum bunları. Sadece farklı bir bakış açısı getiriyorum olaya.
UNKEF 53456 Sky4Life

kişi bu mesajı beğendi.

Okşadıkça insanları, içinden çıkıyor Cini...

webteoneno webteoneno WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 341
  • Beğeniler 141 / 225
  • Ticaret 3, (%100)
Mağara_Adamı öncelikle gayet anlamlı bir nick seçmişsiniz tebrikler. Modernleşme, eşitlik için kılık kıyafet en önemli öğelerdir. Eğer yapılmasa idi sen bugün matrix filmindeki neo gibi veya nasreddin hoca gibi dolaşacaktın. Bugün Uluslararası bir toplandıda Arabistan başkanına bakın, her zaman dalga geçiliyor. Ayrıca bu tür fikirlerin dikte edildiği toplantılarda kıyafet o kadar önemlidir ki psikoloji bilginiz olsa anlardınız.

Harf inkılapına gelecek olursak bir gecede cahil kaldık diyenlerdensiniz. Arkadaş bari siz yapmayın ya burada web işi ile uğraşıyorsunuz. Her şey İngilizce ve tabii ki Latin harfleri kullanılıyor. Eğer arap harfleri kullanıyor olsaydık bugün bir de latin harfleri öğrenmeniz gerekecekti. Ayrıca okullarda mutlaka anlatılır, arapça, Türkçeyi tam olarak destekleyen bir dil değildir -o derste uyumuyorsanız-. Türkçe(Ural-altay) ve arapça(hami-sami) aynı dil ailelerine mensuptur. Arapça ekler konusunda sıkıntılıdır ve ünlü harfler kullanılmaz.

Peki size soruyorum cahil olan bir toplum;
29-39 yıllarında sanayi artışı %96, kadınlar en erken seçme seçilme hakkını aldıysa, köy enstitüleri ülkeye binlerce ışık kazandırmışsa,ve karakter karakter sınırından yazamadığım binlerce yenilik...
Bunları kim yaptı? Bu cahil kalan halk yapmadı mı?Ayrıca Atatürk karşıtlığı zaten yapamaz kimse bu ülkenin Yüce Liderine kimse karşıt olamaz, en fazla insan hakkı olduğu için sevmeyebilir bunu da içine atar içine atamazsa sonu günümüzde bildiğimiz ganyotçu gibi olur.
Kayrahan

kişi bu mesajı beğendi.

MagaraAdami MagaraAdami PM atabilirsiniz Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 2814
  • Beğeniler 382 / 974
  • Ticaret 2, (%100)

Mağara_Adamı öncelikle gayet anlamlı bir nick seçmişsiniz tebrikler. Modernleşme, eşitlik için kılık kıyafet en önemli öğelerdir. Eğer yapılmasa idi sen bugün matrix filmindeki neo gibi veya nasreddin hoca gibi dolaşacaktın. Bugün Uluslararası bir toplandıda Arabistan başkanına bakın, her zaman dalga geçiliyor. Ayrıca bu tür fikirlerin dikte edildiği toplantılarda kıyafet o kadar önemlidir ki psikoloji bilginiz olsa anlardınız.

Harf inkılapına gelecek olursak bir gecede cahil kaldık diyenlerdensiniz. Arkadaş bari siz yapmayın ya burada web işi ile uğraşıyorsunuz. Her şey İngilizce ve tabii ki Latin harfleri kullanılıyor. Eğer arap harfleri kullanıyor olsaydık bugün bir de latin harfleri öğrenmeniz gerekecekti. Ayrıca okullarda mutlaka anlatılır, arapça, Türkçeyi tam olarak destekleyen bir dil değildir -o derste uyumuyorsanız-. Türkçe(Ural-altay) ve arapça(hami-sami) aynı dil ailelerine mensup değildir. Arapça ekler konusunda sıkıntılıdır ve ünlü harfler kullanılmaz.

29-39 yıllarında sanayi artışı %96, kadınlar en erken seçme seçilme hakkını aldıysa, köy enstitüleri ülkeye binlerce ışık kazandırmışsa,ve karakter karakter sınırından yazamadığım binlerce yenilik...
Bunları kim yaptı? Bu cahil kalan halk yapmadı mı?Ayrıca Atatürk karşıtlığı zaten yapamaz kimse bu ülkenin Yüce Liderine kimse karşıt olamaz, en fazla insan hakkı olduğu için sevmeyebilir bunu da içine atar içine atamazsa sonu günümüzde bildiğimiz ganyotçu gibi olur.

Nick ile ilgili düşüncen için sağol.

Modernleşme ve eşitliği kılık kıyafete sığdırıyorsan bana göre bu da senin kıt düşüncen. Çunku benım için evella Kafanın modern olması lazım. Kıyafetle bu dedikleriniz elde edilseydi, Şu an böyle giyinen herkesin Modern, Eşitlikçi olması gerekirdi.
Peki gerçekten de kılık kıyafeti sizin dediğiniz gibi olanlar öyle mi? Cevap sizin buyrun..

Bir insanı kılık kıyafetiyle yargılamak aptallıktır bana göre. Arapların öyle giyinmesiyle alay ediyorlar diye, giydikleri kıyafet yanlış bir kıyafettir diyemezsiniz. Kimi insanlar yırtık pantolon yada dar tişört, pantolon giyen giyen erkeklerle de alay ediyor. Üstelik bunlar ülkemizde oluyor ( Herkes kılık kıyafete uyuyor nede olsa. eşitlikçi ve modern insanlarınız ya hani ). Bilmen gerekir ki, Bir yanlışı başka bir yanlışı örnek göstererek, Onu doğru yapamazsınız. Yani kısacası 2 Yanlış 1 Doğru etmez.

Harf inkılabına gelirsek ; Yine aynı örneği veriyorum. Çin, Japonya, Almanya latin alfabesi mi kullanıyor ? hadi birde rusya'yı da eklim bunlara.

Bence şekilci davranıyorsunuz. Önemli olan sizin ne yaptığınızdır. Başarılı olan ülkelerin dili taklit edilir. Bugün ingilizce global bir dil olarak kabul ediliyorsa, Sebebi ingilterenin sömürge başarısıdır. Çünkü Feodal dönemde dünyanın yarısına hükmediyorlardı.

Kalkınmaya gelirsek, bunun ne dille, ne dinle nede kıyafetle alakası var. Çalışmakla alaklıdır bu. Çalışırsan, araştırırsan yükselirsin bu kadar basit.

50 yıldır ambargo uygulanan Kuzey Kore, kendi füzesini, tankını tüfeğini yapabiliyorken ( adamlar Nitrojen bombası yapıyor ) Biz hala samanı, Bğdayı, cep telefonunu, ve diğer teknolojik ürünlerin %98'ni yurt dışından ithal ediyoruz.

Arada ki fark bu. Tabi anlayabilirseniz eğer.
53456

kişi bu mesajı beğendi.

Okşadıkça insanları, içinden çıkıyor Cini...
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

eneskamis eneskamis WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisliği Öğrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 921
  • Beğeniler 42 / 246
  • Ticaret 27, (%96)

Harf inkılapına gelecek olursak bir gecede cahil kaldık diyenlerdensiniz. Arkadaş bari siz yapmayın ya burada web işi ile uğraşıyorsunuz. Her şey İngilizce ve tabii ki Latin harfleri kullanılıyor. Eğer arap harfleri kullanıyor olsaydık bugün bir de latin harfleri öğrenmeniz gerekecekti. Ayrıca okullarda mutlaka anlatılır, arapça, Türkçeyi tam olarak destekleyen bir dil değildir -o derste uyumuyorsanız-. Türkçe(Ural-altay) ve arapça(hami-sami) aynı dil ailelerine mensuptur. Arapça ekler konusunda sıkıntılıdır ve ünlü harfler kullanılmaz.

Dostum sen Atatürk'ün yaptıklarını eleştiren her kişiye öyle düşman gözüyle bakarsan Atatürk'ün gençlere anlatmak istediklerinden hiçbir şey anlamamışsın demektir.

Burada Atatürk'ü veya yaptıklarını eleştirmek kötü bir şey değildir. Atatürk nasıl zamanında bilimi, sorgulamayı, kimseye körü körüne inanmamayı tavsiye etmiş. Her şeyi dogmatik olarak kabul etmek yerine yeniliklere açık olun. Bu kafayla Atatürk'ün istediği ilerlemeleri hiçbir zaman yapamayacağız.
UNKEF

kişi bu mesajı beğendi.

eneskamis.com

53456 53456 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2422
  • Beğeniler 1174 / 895
  • Ticaret 20, (%100)
editt

UNKEF UNKEF WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2423
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)
Üniversite okurken ben de deist takılmayı severdim. Asi falan oluyosun ya çok şekildi ya. :D
Anlayanlar anladı, mesajı üstüne alınanlar bana yobaz diyecek :D
MagaraAdami

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al