wmaraci reklam
lidertakipci

Suriyeden Geldiler ulkemizde ahkem kesiyorlar nedir bu

94 Mesajlar 11.185 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Flawless Flawless Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Php Coder
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad K** I**
  • Mesajlar 476
  • Beğeniler 22 / 87
  • Ticaret 7, (%100)

kaderebak adlı üyeden alıntı

Kur’an-ı Kerim ezilmiş, yurtlarından sürülüp çıkartılmış ve yaşam hakları tehlikede olanlar için savaşın bile göze alınmasını Müslümanlara emrederken, ekmeğini ve suyunu mültecilerle paylaşmamamak ve yardım muhtaç olanlara el uzatmamak doğru olmasa gerektir. Sadece kendi çıkarlarını düşünmek ve bu ayetlere gereken değeri vermemek için bin bir türlü bahaneler aramak İslam’ı anlamamak ve Allah’ın bu emrine açıkça karşı gelmek olacaktır.

Bilinmelidir ki, zalimler tarafından ezilmiş ve ezilmekte olan insanlara sahip çıkmak ve onlar adına gereken her türlü mücadeleyi ortaya koymak da Müslümanlar için bir imtihandır. Böyle bir durumla karşılaşan Müslüman imtihan olduğunu bilmek ve duruşunu ona göre kontrol etmekle sorumludur. Bununla beraber işin kolayına kaçarak kendilerine Allah’ın yüklediği bu görevi geri Allah’a havale etmek tembellikten ve acizlikten başkası olmayacaktır.

Açık ve net.

Olayı nerelere getirdiniz yahu suriyelilere zaten yeterince tolerans tanınmıyor muı?Nedir bize çektiriyorlar üstüne bir de biz mi kafir oluyoruz...Nasıl bir anlayıştır ki afaroz olmayan bir dinin içine gizli afaroz sokmaya çalışıyorsunuz.
Polemiği uzatmaya gerek yok bakmak isteyen sevmek isteyen sevebilir benim bu duruma karşı görüşüm ve duruşum budur...
elbistanli

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

kaderebak kaderebak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek tekniker
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 392
  • Beğeniler 21 / 78
  • Ticaret 4, (%100)

Flawless adlı üyeden alıntı

Olayı nerelere getirdiniz yahu suriyelilere zaten yeterince tolerans tanınmıyor muı?Nedir bize çektiriyorlar üstüne bir de biz mi kafir oluyoruz...Nasıl bir anlayıştır ki afaroz olmayan bir dinin içine gizli afaroz sokmaya çalışıyorsunuz.
Polemiği uzatmaya gerek yok bakmak isteyen sevmek isteyen sevebilir benim bu duruma karşı görüşüm ve duruşum budur...

Senin önüne ayet koyuyoruz arkadaşım oku anla diye. Görüşünü sevsinler.

Ha ben müslüman değilim banane dinden kitaptan diyebilirsin , buna kimse birşey diyemez, ama bu müslüman bir ülkede yaşadığın gerçeğini değiştirmez.
isousluer

kişi bu mesajı beğendi.

http://www.trbux.net Tıkla Kazan /Reklam ver Kazan- Joomla ücretli destek verilir.

elbistanli elbistanli Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek webtasarım
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 498
  • Beğeniler 102 / 87
  • Ticaret 17, (%100)

Kur’an-ı Kerim ezilmiş, yurtlarından sürülüp çıkartılmış ve yaşam hakları tehlikede olanlar için savaşın bile göze alınmasını Müslümanlara emrederken, ekmeğini ve suyunu mültecilerle paylaşmamamak ve yardım muhtaç olanlara el uzatmamak doğru olmasa gerektir. Sadece kendi çıkarlarını düşünmek ve bu ayetlere gereken değeri vermemek için bin bir türlü bahaneler aramak İslam’ı anlamamak ve Allah’ın bu emrine açıkça karşı gelmek olacaktır.

Bilinmelidir ki, zalimler tarafından ezilmiş ve ezilmekte olan insanlara sahip çıkmak ve onlar adına gereken her türlü mücadeleyi ortaya koymak da Müslümanlar için bir imtihandır. Böyle bir durumla karşılaşan Müslüman imtihan olduğunu bilmek ve duruşunu ona göre kontrol etmekle sorumludur. Bununla beraber işin kolayına kaçarak kendilerine Allah’ın yüklediği bu görevi geri Allah’a havale etmek tembellikten ve acizlikten başkası olmayacaktır.

Zayıf ve çaresiz insanların hakları için savaşmayı reddetmek hem bahsettiğimiz bu ayete hem de başka ayetlere (Tevbe, 9/39) karşı gelmek demektir. Bırakın savaşmayı, böyle insanlara ufacık maddi bir yardımın yapılmasını engellemeye çalışanların kimler olduklarını da bizzat Kur’an-ı Kerim bize haber vermektedir. (Tevbe, 9/67; Bakara, 2/270; Al-i İmran, 3/166-168; Kaf, 50/25; Tevbe, 9/54; Kalem, 68/10-14; Enfal, 8/49)

Açık ve net.

haklısınız ama ermeniler bile bunlardan dindar bunlar müslümanlıgın yüz karası islam ülkesi bunların ırklarının sonunu getirse yeminle o kadar güzel olurki kendi cıkarım veya rahatım için deil herkese zararı var bunların biz istemiyoruz gidip kampta kalsınlar içimizde deil onlarla aynı sokagı mahalleyi paylaşmak zorunda degiliz.. burası bizim atalarımızın bize bıraktıgı mirastır bunu o dengesizlerle paylaşmak zorunda degiliz müslümanlık için eger geldilerse müslüman gibi davransınlar hainlikle deil

• Üyelik 25.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Php Coder
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad K** I**
  • Mesajlar 476
  • Beğeniler 22 / 87
  • Ticaret 7, (%100)
peki Dinimizin kutsal kitabı Kuran-i Kerim de zulm edene yardım mı edin diyor? bizim burada tartıştığımız konu bizim onlara zulm yapmamız yada zulme uğramışa yardım edilmemesi değil ki
Onlar yüzünden yaşadığımız sıkıntılar..Her sıkıştığınızda topu taca atmayın....Seni de sevsinler arkadaşım...

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 12.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek tekniker
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 392
  • Beğeniler 21 / 78
  • Ticaret 4, (%100)

peki Dinimizin kutsal kitabı Kuran-i Kerim de zulm edene yardım mı edin diyor? bizim burada tartıştığımız konu bizim onlara zulm yapmamız yada zulme uğramışa yardım edilmemesi değil ki
Onlar yüzünden yaşadığımız sıkıntılar..Her sıkıştığınızda topu taca atmayın....Seni de sevsinler arkadaşım...

Ne diyor ? Sabredin diyor bu bir imtihandır diyor. Mukafatını ben size vereceğim diyor.

Neyse konuya cevap verirken 15 dakika sakinleşip, aklı selim düşünüp , klavye yarışı, daha abes bir tabirle, sidik yarışı mantığından çıkıp öyle cevap verelim.

Allah işinizi rast getire.
isousluer

kişi bu mesajı beğendi.

http://www.trbux.net Tıkla Kazan /Reklam ver Kazan- Joomla ücretli destek verilir.

• Üyelik 25.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Php Coder
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad K** I**
  • Mesajlar 476
  • Beğeniler 22 / 87
  • Ticaret 7, (%100)

Senin önüne ayet koyuyoruz arkadaşım oku anla diye. Görüşünü sevsinler.

Ha ben müslüman değilim banane dinden kitaptan diyebilirsin , buna kimse birşey diyemez, ama bu müslüman bir ülkede yaşadığın gerçeğini değiştirmez.

kimsin ki benim imanımı sorguluyorsun...kim verdi ki bu hakkı sana benim müslümanlığımı sorguluyorsun...Bu mu sizin humanistliğiniz tanımadığınız bir insanı müslüman değilsin burası müslüman bir ülke diye yargılıyorsunuz.Bence siz bir kendinize bakın...Kimsenin haddine değil benim imanımı dini sorgulamak.
Belki sizden daha inançlı bir müslümanım nereden biliyorsunuz?İmanı sorgulamak tek bir makamın hakkıdır.Sizin değil.

• Üyelik 12.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek tekniker
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 392
  • Beğeniler 21 / 78
  • Ticaret 4, (%100)

kimsin ki benim imanımı sorguluyorsun...kim verdi ki bu hakkı sana benim müslümanlığımı sorguluyorsun...Bu mu sizin humanistliğiniz tanımadığınız bir insanı müslüman değilsin burası müslüman bir ülke diye yargılıyorsunuz.Bence siz bir kendinize bakın...Kimsenin haddine değil benim imanımı dini sorgulamak.
Belki sizden daha inançlı bir müslümanım nereden biliyorsunuz?İmanı sorgulamak tek bir makamın hakkıdır.Sizin değil.

Okumayı ve okuduğunu anlamayı bilmeyen biri ile tartışmak zaten mantıksızdı hata bende özür dilerim, biraz daha yazsam bana kafir dedin diyeceksin onun için lafı burada kesiyorum işin gücün rast gele.. :D

brkrtp brkrtp Mobile App Developer Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Mobile App Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 964
  • Beğeniler 269 / 251
  • Ticaret 31, (%97)
Genelleme yapan herkezi kınıyorum. İyi insanlarda var kötüleride. Kimse kimsenin ne yaşadığını bilemez. Suriye diyeGenelleme yapıp iyi insanların kul hakkına girmeyin.. Kürt Türk bölünmesindeki aynı şeyleri yapıyorsunuz yapmayın.
isousluer

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 25.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Php Coder
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad K** I**
  • Mesajlar 476
  • Beğeniler 22 / 87
  • Ticaret 7, (%100)

Okumayı ve okuduğunu anlamayı bilmeyen biri ile tartışmak zaten mantıksızdı hata bende özür dilerim, biraz daha yazsam bana kafir dedin diyeceksin onun için lafı burada kesiyorum işin gücün rast gele.. :D

Özür dilemek bir erdemdir..Ben de sizi kıracak bir söz söylediysem özür dilerim.Ama okuduğumu anladığım içindi bu söylemler...Özür dilerken bile kırıcı olduğunuzun farkında değilsiniz?

elbistanli elbistanli Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek webtasarım
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 498
  • Beğeniler 102 / 87
  • Ticaret 17, (%100)
beyler tartışın ama birbirinizle deil konuyu tartışın suriyelilerin dini kelimede bunu bilin yeter ispatı ortada googleden bakın heryerde aynılar
peki bunların dinleri bu kada r iyi guzel yaşıyorlar müslümanlarsa

3 haftadır banyo yapmayan
üstü başı leş gibi olan
pilavı elleriyle yiyen
hainlik eden kolu komşusuna bile yangözle bakan NE KADAR Müslümandır..?

bırakın onları savunmayı bakın işinize burası türkiye ONLARI istemiyoruz defolup gitsinler dagdan gelmiş bagdakini Kovalıyorlar düne kadar sınırda mayın vardı savaş cıkacagı zaman yakın toplandı nie topladılarki simdi o sınırdan bunlar el kol sallayıp gecemezdi

yok sınırda izinsiz gecilmez diyen varsa binsin antebe gelsin her türlü elini kolunu sallayarak suriye tarafına gecişini anlatayım sürü gibi gidip geliyorlar suriye tarafına her yeri talan ettiler çaldılar getirip burda yediler arkadaşım burda suriyeli multeciler ve sıgınmacıları savunan akılsızlara sesleniyorum siz onların ülkesinde aynı savaş bizde olsaydı bu kadar rahat edemezdiniz özür ama donunuzu yıkayacak kab vermezlerdi size halen kalkıp bunların savunmasını yapmayın bakın işinize Acıma duygusu ile vicdan ile gidebilirsiniz herkes sizin kadar vijdanlı deildir ömür 99 yıldır yaşayabilirsen saglıklı bunun 15 yılı cocukluk 2 yılı askerlik 55 yasından sonrasıda hesaplarsan yaşlılıkta toplamda 35yıl saglam bir ömür yaşlıyorsun onuda böyle pisliklere neden harcatayım veya neden hayatıma sokayım mecburmuyum defolsun gitsin arab ulkelerine sıgınsınlar onların mazotuda benzinide cehennemde yansın kendi ulkemizde gebe kalmışız halen kalkıp cahil cahi savunma yapıyorsunuz ulkeyi ele alacaklar nerdeyse diyorum adamlad dagdan gelmiş bagdaki üzümü yediler bagdaki dalları kırıyorlar diyorum

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al