wmaraci reklam

Suriyeden Geldiler ulkemizde ahkem kesiyorlar nedir bu

94 Mesajlar 10.986 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

saltuntas saltuntas WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek blog yazarlığı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 985
  • Beğeniler 42 / 391
  • Ticaret 92, (%99)
Konuyu başından sonuna kadar okudum. Herkes anlattıklarını örneklerle desteklemiş. Açıkçası herkes bir şekilde haklı. Olaylardan dolayı tüm Suriyelileri tek görmek tabi ki doğru olmaz. Ama devletin bir düzenleme getirmesi gerek. Kendi memleketimizde yabancı gibi kalmaya başladık. İnsanlar kendi mahallesinde bile yabancı kalıyorsa bu kadar insanı buraya getirmenin bir mantığı yok.
Flawless elbistanli

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Flawless Flawless Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Php Coder
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad K** I**
  • Mesajlar 476
  • Beğeniler 22 / 87
  • Ticaret 7, (%100)
Keşke suriyelilere sahip çıkıldığı kadar kendi vatandaşımıza da sahip çıksak..nerde

kaderebak kaderebak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek tekniker
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 392
  • Beğeniler 21 / 78
  • Ticaret 4, (%100)
Bu insanlardan şikayet edenlere şunu sormak lazım !! Sen hiç vatansız kaldın mı ? Vatansız kalmak ne demek ? Onlar bizden çok mu memnun lar ?

Bir müslümanın görevi diğer bir müslümana yardım etmektir. Helede böyle bir durumda. Sen Allah rızası için yap gerisi hikaye.

Tatsız olaylar her yerde olur , olayın içini araştırmak lazım , biz türk milleti olarak çok mu temiziz ? Daha geçen bizim burda türkler kız kavgasında satırla nacakla birbirini kesti , suriyeli felanda değillerdi.

Ben suriyelilerin böyle bir olaya karışacağını sanmam , önce iğneyi kendimize batıralım , görki bizim türkler ne yaptılar , adamlar sahipsiz ya , hakaretmi ettiler , karısına kızına laf mı etiler ?

http://www.trbux.net Tıkla Kazan /Reklam ver Kazan- Joomla ücretli destek verilir.

elbistanli elbistanli Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek webtasarım
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 498
  • Beğeniler 102 / 87
  • Ticaret 17, (%100)
ben sadece bunu belirteyim ege dunki olay gaziantep medyasına düşseydi gaziantep düztepe mah. antebin en berbat mahallesi ve en belalı mahallesi ustelik parka en yakın yerdir cok kan dökülürdü hatta olaylar cok büyürdü medya nerde neden yazmıyor o kadar kan aktı o kadar cana yazık oldu bumudur defolup gitsinler ulkesinde yan dönüp mahreme bakamazken gelip burda kızlarımıza kadınlarımıza anamıza bacımıza laf atıyorlar elinde gelse alıp kacırıcaklar NAMUS Haini VE VATAN HAİNİ BUNLAR Bu insanlık ve müslümanlık degildir SURİYEYİ ABD işbirligi ile kabul ettik suriyenin yakın ulkelerinde Şehir içinde barınan 1 tek suriyeli yok gireni hapis ediyorlar nie bizde var bu? KAHROLSUN böyle yaşamak imkanım olsa gidip amerikada yaşayacagım illaki abd de yaşamak için dinsizmi olmak gerekir gidip dinimi degişiyorum beni abd ye alınmı diyelim anlamadım töbe töbe kalkıp bana savunma yapmayın görüşünüzü yazarsınız okur es gecerim umursamam bile benim görüşüm budur ACIMIYORUM ülkesinde savaş varken kacıp turkiyede dilenen insan benim gözümde insan deildir

Ek Olarak:

kaderebak adlı üyeden alıntı

Bu insanlardan şikayet edenlere şunu sormak lazım !! Sen hiç vatansız kaldın mı ? Vatansız kalmak ne demek ? Onlar bizden çok mu memnun lar ?

Bir müslümanın görevi diğer bir müslümana yardım etmektir. Helede böyle bir durumda. Sen Allah rızası için yap gerisi hikaye.

Tatsız olaylar her yerde olur , olayın içini araştırmak lazım , biz türk milleti olarak çok mu temiziz ? Daha geçen bizim burda türkler kız kavgasında satırla nacakla birbirini kesti , suriyeli felanda değillerdi.

Ben suriyelilerin böyle bir olaya karışacağını sanmam , önce iğneyi kendimize batıralım , görki bizim türkler ne yaptılar , adamlar sahipsiz ya , hakaretmi ettiler , karısına kızına laf mı etiler ?

etmedigini nerden biliosun gel antebe eger 1 turk gorursen konuş
bunları burda istememe nedenimiz zaten namus haini bunlar anladınmı her kavgasında ya namus yada hırsızlık vardır internet elinin altında

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 25.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Php Coder
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad K** I**
  • Mesajlar 476
  • Beğeniler 22 / 87
  • Ticaret 7, (%100)

sahipsizlerde bundan bana ne bana zararları dokunuyorsa ben mi açtım savaşı da ceremesini ben çekiyorum.Türkler de almanyada yakıldı zamanında onlar müslüman değil miydi...Vatansızlar evet önce kendimize bakmamız lazım ona da evet
Peki soğuktan ölen ayaz bebek neden öldü...Bu kadar humanistsiniz madem
Bir baba evladınını naaşını neden çuvala koyup kilometrelerce yol yürüdü?
Evet önce kendimize bakmamız lazım
YenerK

kişi bu mesajı beğendi.

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)

Müslüman olabilir ama şerefden yoksun bir milletin gelipde ülkemde bana ahkam kesmesi nedir müslüman diye yardım etmem günahımı dahi vermem herşeyden önce şerefiyle orada savaşacaktı gerekirse ölecekti Örnek IRAK tır.

önce vatanım sonra milletim gelir.yarın bir gün savaş çıksa ilk arkamızdan vuracak olanlar da suriyelilerdir...
elbistanli

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek webtasarım
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 498
  • Beğeniler 102 / 87
  • Ticaret 17, (%100)

Flawless adlı üyeden alıntı

sahipsizlerde bundan bana ne bana zararları dokunuyorsa ben mi açtım savaşı da ceremesini ben çekiyorum.Türkler de almanyada yakıldı zamanında onlar müslüman değil miydi...Vatansızlar evet önce kendimize bakmamız lazım ona da evet
Peki soğuktan ölen ayaz bebek neden öldü...Bu kadar humanistsiniz madem
Bir baba evladınını naaşını neden çuvala koyup kilometrelerce yol yürüdü?
Evet önce kendimize bakmamız lazım

olayı cekiştirmeyelim biz neyden bahs ediyoruz sen nelere gidiyorsun siyaset yapmıyoruz sorunumuzu konuşuyoruz cuvaldaki bebekten soguktaki ölenden bahs edilmiyor siyaset yapmıyoruz konuyu farklı boyutlara cekmeyelim konuyu okuyalım konu dışı yazı yazmayalım aksi halde yetkililer yazıları takipte durduk yere ceza alabilirsiniz suriyelilerden bahs ediyoruz
biz memleketimizin sorunu olan bu beladan bahs ediyoruz ne olucak neler yapabiliriz neden bunlar bu kadar rahat ve memleketimizde nefes alamıyoruz resmen bunları konusuyoruz

• Üyelik 25.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Php Coder
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad K** I**
  • Mesajlar 476
  • Beğeniler 22 / 87
  • Ticaret 7, (%100)

elbistanli adlı üyeden alıntı

olayı cekiştirmeyelim biz neyden bahs ediyoruz sen nelere gidiyorsun siyaset yapmıyoruz sorunumuzu konuşuyoruz cuvaldaki bebekten soguktaki ölenden bahs edilmiyor siyaset yapmıyoruz konuyu farklı boyutlara cekmeyelim konuyu okuyalım konu dışı yazı yazmayalım aksi halde yetkililer yazıları takipte durduk yere ceza alabilirsiniz suriyelilerden bahs ediyoruz
biz memleketimizin sorunu olan bu beladan bahs ediyoruz ne olucak neler yapabiliriz neden bunlar bu kadar rahat ve memleketimizde nefes alamıyoruz resmen bunları konusuyoruz

Yazdıklarımı okumadınız galiba yazımın içerisinde herhangi bir parti ismi siyasi bir terim vs var mı?
Arkadaş vatansız kalmışlar yazık deyince bende önce kendi insanımızın sorunlarına eğilmeliyiz anlamında anlattım önceki postumda da kendi başıma gelen bir olayı anlattım size neden bu kadar dokundu bunlar anlamadım...
Mrtcn

kişi bu mesajı beğendi.

kaderebak kaderebak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek tekniker
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 392
  • Beğeniler 21 / 78
  • Ticaret 4, (%100)
Kur’an-ı Kerim ezilmiş, yurtlarından sürülüp çıkartılmış ve yaşam hakları tehlikede olanlar için savaşın bile göze alınmasını Müslümanlara emrederken, ekmeğini ve suyunu mültecilerle paylaşmamamak ve yardım muhtaç olanlara el uzatmamak doğru olmasa gerektir. Sadece kendi çıkarlarını düşünmek ve bu ayetlere gereken değeri vermemek için bin bir türlü bahaneler aramak İslam’ı anlamamak ve Allah’ın bu emrine açıkça karşı gelmek olacaktır.

Bilinmelidir ki, zalimler tarafından ezilmiş ve ezilmekte olan insanlara sahip çıkmak ve onlar adına gereken her türlü mücadeleyi ortaya koymak da Müslümanlar için bir imtihandır. Böyle bir durumla karşılaşan Müslüman imtihan olduğunu bilmek ve duruşunu ona göre kontrol etmekle sorumludur. Bununla beraber işin kolayına kaçarak kendilerine Allah’ın yüklediği bu görevi geri Allah’a havale etmek tembellikten ve acizlikten başkası olmayacaktır.

Zayıf ve çaresiz insanların hakları için savaşmayı reddetmek hem bahsettiğimiz bu ayete hem de başka ayetlere (Tevbe, 9/39) karşı gelmek demektir. Bırakın savaşmayı, böyle insanlara ufacık maddi bir yardımın yapılmasını engellemeye çalışanların kimler olduklarını da bizzat Kur’an-ı Kerim bize haber vermektedir. (Tevbe, 9/67; Bakara, 2/270; Al-i İmran, 3/166-168; Kaf, 50/25; Tevbe, 9/54; Kalem, 68/10-14; Enfal, 8/49)

Açık ve net.

http://www.trbux.net Tıkla Kazan /Reklam ver Kazan- Joomla ücretli destek verilir.

• Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek webtasarım
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 498
  • Beğeniler 102 / 87
  • Ticaret 17, (%100)
size bir olay anlatayım gecen hava sıcak kapıyı actım yol ustu evim perdeyi cektim pc başında kodlama yapıyorum dalmışım bi an baktım kapıdan biri perdeyi acıyor coluk cocuk uyuyor ne var dedim abey iş ne işi ula burası iş yerine benziyormu defol git dedim polisi aradım polis devriye attı daha görmedim eger açık kapı bulsunlar bunlar can alır alıyorlarda
adam evini kiraya veriyor acıyıp ev sahibini öldürüp güneş enerjisine parcalayıp koyuyorlar aradan 15 gün geciyor ev sahibinin akrabası muslugu acıyor kan geliyor enerjiye bakıyorlarki yaşlı ev sahibi karı koca ikisi infaz edilmiş enerjinin içinde cesetleri BUMUDUR müslümanlık müslüman olsalar alevi sunni diyip birbirbirini katletmezler YOK ESED TARAFI YOK MUHALİF TARAFI ikisininde canı cehenneme defolsun ulkemizden gitsinler BURASINI Biz o kadar rahat kullanamıyoruz ülkemizi

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al