wmaraci reklam

TRT'nin 18 yaşında yerli ve milli anakart yaptı dediği ve bunu tüm ülkeye yaydığı kişi nitelikli dolandırıcı çıktı

35 Mesajlar 4.680 Okunma
wmaraci reklam

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

Marstyson adlı üyeden alıntı

Bir keresinde game of thrones un fan yapımı siteyi hacklemiştim Ayt adına . O zamanlar milliyet , iha , acunn.com gibi büyük siteler dahil Türkler game of thronesu hackledi diye haber yapmıştı . Haberlere inanmamak gerektiğini o zaman anlamıştım 😄

Technopatı ve Recep Baltaş'ı bilen bilir. Chipdeki yazarlığından beri okurum, binlerce anakart incelemesi testleri yapmıştır. O bile birebir aynısı gibi görünüyor diyorsa diyecek pek fazla bir şey yok. Şu saatten sonra Recep Baltaşa anakart falan göndereceğini de sanmıyorum orası ayrı :)

Buyurun donanımcılar donanım arşivi sitesini iyi bilir. Bu da oradaki bir yazı
http://www.donanimarsivi.com/milli-oldugu-iddia-edilen-anakart-cin-menseili-cikti/
WPZON Marstyson

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
Çinden hard disk alıp yerli imkanlarla yaptım diyerek lanse edebilirsiniz. 3k paraya tüm haber sitelerinde de reklamınız hazır.

Şaşırmadım...
biletshop

kişi bu mesajı beğendi.

cgrclk cgrclk Fortis Fortuna Adiuvat Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 3270
  • Beğeniler 1014 / 1983
  • Ticaret 53, (%100)
Bir anakart yapmak öyle sıradan basit bir olay değil. Bu gördüğümüz anakartın devre tasarımını bile yapabilecek sayılı insan vardır Türkiye'de. Ayrıca bir ürün alibabada varsa bu ne anlama geliyor? Seri üretimi yapılan bir ürün anlamına geliyor. Yani bir fabrika olması gerekiyor bunu yapan. Görünen köy kılavuz istemez. Kart birebir aynı.

Bir asus grafik kartı nasıl yapılıyor aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz ki anakart daha zorlu bir süreç. Anakartın nasıl yapıldığına dair videolar da var.

Ölçüm aletiyle verdiği pozdan zaten ne olduğu anında anlaşılıyor durumun. Açık ve net milleti dolandırmaktır bu olay. Başka bir açıklaması yok.
melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

Mrtcn adlı üyeden alıntı

Çinden hard disk alıp yerli imkanlarla yaptım diyerek lanse edebilirsiniz. 3k paraya tüm haber sitelerinde de reklamınız hazır.

Şaşırmadım...

Eski tweetlerinde rastgeldim. Bakanlık onay vermiş birde. Giden gitti de. Hemen inceleme başlatırlar umarım. Çiftlikbank hakkında uyarılar yazarken tvlerde reklamlar sürekli yayınlanıyordu, sonuç malum. Umarım gereken önlemler alınır. Yazık yani insan üzülüyor. Rezillik. Bu kafayla asla bu ülkeden bir Asus, Gigabyte, MSI vs. çıkmaz. Zerre kadar da olsa liyakat yok. İşi bilene vermediğiniz sürece sonuç ne olursa hep sıfırla çarpılmaya mahkum olacaktır. 0=0 elde var 0

wmaraci
wmaraci

westlife westlife Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek -
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 475
  • Beğeniler 29 / 131
  • Ticaret 0, (%0)

cgrclk adlı üyeden alıntı

Çünkü bir anakart yapmak öyle sıradan basit bir olay değil. Bu gördüğümüz anakartın devre tasarımını bile yapabilecek sayılı insan vardır Türkiye'de. Ayrıca bir ürün alibabada varsa bu ne anlama geliyor? Seri üretimi yapılan bir ürün anlamına geliyor. Yani bir fabrika olması gerekiyor bunu yapan. Görünen köy kılavuz istemez. Kart birebir aynı.

Bir asus grafik kartı nasıl yapılıyor aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz ki anakart daha zorlu bir süreç. Anakartın nasıl yapıldığına dair videolar da var.

Ölçüm aletiyle verdiği pozdan zaten ne olduğu anında anlaşılıyor durumun. Açık ve net milleti dolandırmaktır bu olay. Başka bir açıklaması yok. Buna inanıyor olamazsınız, ben de buna inanmıyorum yani. Şaka yapıyorsanız bilemem tabi.

Yerli anakart ile ilgili haberi yapılan şahsın sunduğu anakart modeli hakkında daha somut bulgulara bakılarak bir sonuca varmalıyız belki de, bundan bahsediyorum. Bizler ne söz konusu şahsın çıraklığını yaptık, ne de ürettiği anakartı satın alıp Alibaba'ya gittik. Bunları yapmamız belki "daha neler?" dedirtebilir, ancak yapmamışsak böyle bir konuyu fazla iddialı ve art niyetli buluyorum.

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

westlife adlı üyeden alıntı

Yerli anakart ile ilgili haberi yapılan şahsın sunduğu anakart modeli hakkında daha somut bulgulara bakılarak bir sonuca varmalıyız belki de, bundan bahsediyorum. Bizler ne söz konusu şahsın çıraklığını yaptık, ne de ürettiği anakartı satın alıp Alibaba'ya gittik. Bunları yapmamız belki "daha neler?" dedirtebilir, ancak yapmamışsak böyle bir konuyu fazla iddialı ve art niyetli buluyorum.

Tamam bi de sizin açınızdan bakacağım olaya, tüm realiteyi, anakart yapmanin zorlugunu %100 benzerliği, yapay amatörce anakart üzerinde çalışma yaparken çelilmiş fotoları, entryleri tweetleri bu konudaki uzmanların yazılarını bir kenara bırakıyorum.

29 30 agustostan beri bu olay patladı. Ekşide cok daha önce olmuştu tabii, bir açıklama yapmak bu kadar zor mu? 1 milyon TL nereden bulundu? Kartın tasarımi kime ait? Çinli bir firmaya yaptırılıp led döşeyerek yerli diye mi sunuluyor? 18 yaşındayım 3 senedir üzerinde çalişıyorum diyor 15 yaşında mı başladı bu işe ve kimlerle başladı? Anakart üzerindeki yerlilik oranı nedir? Komik döşenmiş ledler dahil.

1 yazı yazıp kamuoyuna sunmak bu kadar zor olmamalı. Ya da belki de biz haklıyızdır ve bir kılıf araniyordur şu an ne dersiniz? Yerli ve milli anakart yapıyorum diyen biri bu tür açıklamalardan çekinmemeli, bu antiprofesyonel ve **************lık şüphesini gerçek kıldıracak bir hareket. İlerleyen gunlerde göreceğiz de, inanın bana dediklerimizden farklı bir şey çikmayacak. Yazık, insanların milli duygularıyla oynayan ve bu isten menfaat güden kim varsa hepsine lanet olsun. Yurdum insanı hemen destek veriyor da, arkaplanda neler dönüyor kimbilir.

Ciftlikbank çıktığında karşı çıkana şeytan muammelesi yapılıyordu bu forumda onu da savunanlar olmuştu, bir takım şeyleri anlamak için net delillere gerek yok ne yazıkki geçmişteki tecrübelerden esinlenmek yeterli. Anakart yapım videoları izlemeniz ve zaman ayırip bu konuyu internette araştırmanız yeterli.

Ha hala fikrinizde diretiyorsaniz, bizim karalama yaptığimizı düşünuyorsanız bekleyip görelim. Bazı şeyler hiç değişmiyor maalesef.

İyi geceler.

Edit: anakartı üreten firmaya ve modeline burdan detaylıca ulaşabilirsiniz.
http://dianjitek.com/detail.php?id=220

cgrclk cgrclk Fortis Fortuna Adiuvat Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 3270
  • Beğeniler 1014 / 1983
  • Ticaret 53, (%100)

Backlinkcigeldi adlı üyeden alıntı

Edit: anakartı üreten firmaya ve modeline burdan detaylıca ulaşabilirsiniz.
http://dianjitek.com/detail.php?id=220

Sadece led değil, ram takmayı da ihmal etmemiş :)
Backlinkcigeldi

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 25.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek -
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 475
  • Beğeniler 29 / 131
  • Ticaret 0, (%0)
Backlinkcigeldi 18 yaşında, hatta 18'den açık ara küçük yaşta olan insanlar neler başarıyor bu dünyada biliyor musun sen? Türkiye'den böyle bir çocuğun çıkma ihtimalini niçin kabul etmek istemiyorsun? Kamuoyuna neden açıklamada bulunmadı sorusu bence en saçma mazeret ama bende kendimi senin yerine koyup bu soruyu sorduğumda, anakartı üretip üretmemesiyle ilgili bir konuya bağlayamıyorum. Çiftlikbank'la başlayan palagrafı zaten geçiyorum, ve bakıyorum, hala art niyet, hala art niyet...

Marstyson Marstyson WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1186
  • Beğeniler 491 / 321
  • Ticaret 1, (%100)

westlife adlı üyeden alıntı

Backlinkcigeldi 18 yaşında, hatta 18'den açık ara küçük yaşta olan insanlar neler başarıyor bu dünyada biliyor musun sen? Türkiye'den böyle bir çocuğun çıkma ihtimalini niçin kabul etmek istemiyorsun? Kamuoyuna neden açıklamada bulunmadı sorusu bence en saçma mazeret ama bende kendimi senin yerine koyup bu soruyu sorduğumda, anakartı üretip üretmemesiyle ilgili bir konuya bağlayamıyorum. Çiftlikbank'la başlayan palagrafı zaten geçiyorum, ve bakıyorum, hala art niyet, hala art niyet...

Siz eğer yapılan haberlere güveniyorsanız kesinlikle aldanmayın . Çünkü buna dair kendi yaşadığım örneği de verdim . Ülkemizde yerli ve milliliği kullanarak insanları dolandıran birçok insan var . Attığı videoyu da izlerseniz, biraz daha yargılarınız değişebilir . Dedikleri gibi bu iş bu kadar basit bir olay değil . Koca koca fabrikalarda yapılabilecek bir parçayı kendi başına üretebiliyorsa, ya çoktan başka ülkede olurdu ya da çok daha büyük desteklerle özel firmalar adına çalışırdı . Yakında da görürüz zaten **************lık olduğunu

• Üyelik 25.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek -
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 475
  • Beğeniler 29 / 131
  • Ticaret 0, (%0)
Ben mi fazla iyi niyetliyim? :D Benim kabul etmediğim tek nokta; şahsa ************** denmesi. Çünkü bundan henüz emin değiliz. ************** olabilirde, olmayabilirde. İhtimalleri tartışmıyorum. Bizim; şahsın ************** olup olmadığı, anakartı gerçekten üretip üretmediği hakkında varsayımlar dışında hiçbir fikrimiz yok. Ve şahsen bu süreçte ne ************** derim, ne de üretti derim. Ancak herkesin dediği gibi; ileride muhakkak göreceğiz. Kısacası: Bence bu konu yargısız infaz niteliğinde..
WmOptimize

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al