wmaraci reklam

Türkiye’nin Gençlik Karnesi: YKS Sonuçları Tam Bir Felaket

22 Mesajlar 2.106 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Marstyson Marstyson WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1186
  • Beğeniler 491 / 321
  • Ticaret 1, (%100)
Forumun felaket tellalı ödülünü siz almalısınız bence 😄😄
WmOptimize

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

WmOptimize WmOptimize Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek WebProgramlama
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** F**
  • Mesajlar 410
  • Beğeniler 151 / 174
  • Ticaret 3, (%100)
Liselerde Öğretmenlere Saygı Yerlerde.
Sınavlara Belki Tutar Umuduyla Girenler Hat Safhada

Sınavlar Bölünmeli Meslek Lisesi ve İmam hatip Okuyanlara Ekstra Puan verilen sınav yapılmalı.

Ben meslek çıkışlıyım. Biz kültür dersleri binasına misafir gibi giderdik. Ama bölümde çok iyiydik. Evden çok okulda vakit geçiriyordum. Haftada 45 saat ders. 2 Gün 10 Ders, 1 Gün 9 Ders, 2 Gün 8 Ders

Bakın sürekli aynı işi yaptığınız iş yerinde bile bu vakitler uygulanıyor ve yorgun oluyorsunuz. Okulda sürekli yeni bilgi alıyorsunuz buna kafa dayanmaz. Ve sorumlu olduğunuz sınavla alakalı derslerle alakanız yok denecek kadar az.

Üniye gel yine matematik Fizik Kimya gör. Yeter be. Ben Bilg. Müh. olcam yav. 10 sene ne diye Fizik gösteriyon. Tamam Fizikçide lazım bize ama beni bırak kardeşim bırak ki herkes bir alanda ustalaşsın.

Bu sistem Avrupayı taklide çalışmamızdan kaynaklanmaktadır. Avrupa'daki bilim adamlarının isimlerini ezberlettirip İbni-sinayı anlatmamaktan kaynaklıdır. Fergani anlatmamalarından, Yunus Emre'yi anlatmamalarından, Sultan Fatih'i anlatmalarından kaynaklıdır.

Bize hep Avrupalı bilim adamlarını anlattılar bizde adamlar yapıyor yaa dedik. Yaptıklarımızı anlatsalardı da bizde daha iyi yaparız deseydik.

İnanın şuan okullarda projeksiyonlara sadece Youtube, Udemy gibi platformlarda ki hocaları dinletseler yeterde artar bile.
cihaneken 68136

kişi bu mesajı beğendi.

AhmetA AhmetA Türkçü Kullanıcı
  • Üyelik 15.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 51
  • Beğeniler 38 / 33
  • Ticaret 0, (%0)

cihaneken adlı üyeden alıntı

Okul hayatı ile bağım 2008 den beri koptu şükür, şuan sistem tam olarak nasıl işliyor bilmiyorum fakat. Bu başarısızlık artışının nedeni acaba Meslek Lisesi öğrencilerinin üniversite sınavlarına tabi tutulmasından kaynaklı olabilir mi?

Zannetmiyorum hocam. Meslek lisesi mezunu olarak hatırladığım kadarıyla sadece benim sınıfımın yarısı hatta daha fazlası güzel lisans bölümlerinde okudular. Ben de eksiğimi DGS ile tamamladım. Üstelik sadece lisede gördüğüm bilgi ile bunu başardım. Bu sonuçlar kesin olarak sistemle alakalı. İnsanların üzerinde genel bir algı var bence meslek lisesi konusunda. Herkes aynı sorulara, aynı müfredata çalışıyordu benim zamanımda. O yüzden herkesin şansı vardı şayet kazanmak için. Şimdi aynı şeylere çalıştığın halde farklı sorular görüyorsun. Benim üniversite hocalarımın çoğu önlisanstan geçiş yapan insanlardı. Hatta DGS'nin çok zor olduğu dönemlerde geçiş yapmışlar. Şuan sürekli bir sistem değişimi var ortada (hatta bu sene de olacak) ve bu sene sadece sistemi değil soruları da değiştirdiler. Kısacası eğitimin de ülkenin de düzelebilmesi için bir 8-10 yıla ihtiyacı var. Ve gittikçe artıyor yıllar. Ve ve umut yok cidden. :)
cihaneken

kişi bu mesajı beğendi.

ahmetacikgoz.com.tr | KtyProject

mxaksoy mxaksoy Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1359
  • Beğeniler 482 / 344
  • Ticaret 3, (%100)
İşleri güçleri karılar kızlar, cehalet dizboyu.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

Marstyson adlı üyeden alıntı

Forumun felaket tellalı ödülünü siz almalısınız bence 😄😄

Forumun gerçekleri yüze vuran tek kişi ödülünü ben almalıyım bence :) hepsi kaynakli bilgiler veriler devlet kurumlarına ait. Yani felaket tellallığı değil gerçekler bunlar.

Maalesef ülkede ekonomi eğitim vs.. konuşulmuyor varsa yoksa siyaset siyaset siyaset ve saçma sapan konular.
Marstyson

kişi bu mesajı beğendi.

kelebek kelebek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geliştirici
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 3142
  • Beğeniler 60 / 764
  • Ticaret 5, (%100)
Benim üniversiteye girdiğim yılda böyle olmuştu. Özellikle Türkçe'de uzun paragraflar yerine kıssa ama anlaşılması zor paraflar koymuşlardı. 5 kere okumadan amlaman imkansızdı. Ben nasıl o sorulardan 3-5 puan alabildim hala hayret ediyorum.

Marstyson Marstyson WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1186
  • Beğeniler 491 / 321
  • Ticaret 1, (%100)

Backlinkcigeldi adlı üyeden alıntı

Forumun gerçekleri yüze vuran tek kişi ödülünü ben almalıyım bence :) hepsi kaynakli bilgiler veriler devlet kurumlarına ait. Yani felaket tellallığı değil gerçekler bunlar.

Maalesef ülkede ekonomi eğitim vs.. konuşulmuyor varsa yoksa siyaset siyaset siyaset ve saçma sapan konular.

Haklısınız dediklerinizi zaten kaynaklarıyla birlikte paylaşıyorsunuz ve doğru olduklarına eminim . çünkü birçok paylaştığınız haberlerde gördüklerim oluyor . Benim demek istediğim, sizden tek olumlu haber paylaştığınızı görememek . Hep ülkede olan biten pis tarafları öne seriyorsunuz .

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

Marstyson adlı üyeden alıntı

Haklısınız dediklerinizi zaten kaynaklarıyla birlikte paylaşıyorsunuz ve doğru olduklarına eminim . çünkü birçok paylaştığınız haberlerde gördüklerim oluyor . Benim demek istediğim, sizden tek olumlu haber paylaştığınızı görememek . Hep ülkede olan biten pis tarafları öne seriyorsunuz .

Tamam olumluları da siz paylaşın hocam. Ben olumlu bir şey göremediğimden paylaşamıyorum. Varsa siz olumlulari paylaşın sizin konunuzda bunu tartışalım :)

Güncel kategorisine olumlu haberlerinizi bekliyorum :)
88644

kişi bu mesajı beğendi.

SENibrahim SENibrahim ibocum Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 4598
  • Beğeniler 1727 / 1541
  • Ticaret 15, (%100)
Bu barajı geçenler gelsin benle bu işlerle kapışsın kardeşim ben sevmiyorum matematik, Türkçe beni niye benim sevdiğim iş ile sınava sokmuyorsun.

Ben hayatım boyunca devlet okulunda okudum. Hocalar eğer dinleyeceksiniz anlatayım dedi ama o adamlar hep kolejlerde özel okullarda okudu mecbur ders anlatıldı.

Dediklerime saçma diyen olacak ama gerçekler bu beni benim yeteneklerimle sınava soksunlar.

Herkez hata yapabilir, pardon herkes. | ibocum.com

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

KomanBeğrek adlı üyeden alıntı

Bu barajı geçenler gelsin benle bu işlerle kapışsın kardeşim ben sevmiyorum matematik, Türkçe beni niye benim sevdiğim iş ile sınava sokmuyorsun.

Ben hayatım boyunca devlet okulunda okudum. Hocalar eğer dinleyeceksiniz anlatayım dedi ama o adamlar hep kolejlerde özel okullarda okudu mecbur ders anlatıldı.

Dediklerime saçma diyen olacak ama gerçekler bu beni benim yeteneklerimle sınava soksunlar.

Yeteneğiniz nedir? Alanınız nedir hocam?

Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al