wmaraci reklam

Cloudflare Yalan Söylüyormuş

25 Mesajlar 4.271 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

Mrtcn siz devam edin sworks ile :)

Uzun bir süre önce sende kabul etmiştin Türkiye lokasyonda bir faydası olmadığını. Neden hala iddia ediyorsun o zaman :) Ama cevap vermeden aşağıyı bir oku derim.

Serdar Vultr üzerinde ve sen de bildiğim kadarı ile iyi bir sunucu kullanıyorsun.

Dolayısı ile her sitede Cloudflare hızlandırır diye bir kural yok maalesef :)

İzah edemediğim konu şu aslında: sunucu alt yapısı iyi ve site iyi optimize edilmiş ise zaten Cloudflare ihtiyaç kalmıyor saldırı dışında. Ama nedense site iyi olduğu halde Cloudflare ile daha çok hızlandırması düşünülerek maalesef hata ediliyor.

Bazı hizmet konularında görüyorum; Cloudflare ile hızlandırma şeklinde. Bu tamamen kandırmacadır maalesef. Önce alt yapıya bakılır, sonra site genelinde bir çalışma yapılır. Güvenlik için kullanılmasına zaten itirazım yok Cloudflare 'nin.

Bir gün haklı olduğumu göreceksiniz dostlarım :)

Evet kabul ettim, Herşey paraya bakıyor. E-ticaret sektörüne girmek isteyen birisinin elini cebine atmayıp sitenin roket gibi açılmasını istemesi gibi bir durum. (abi bu durumu yaşıyorsundur diye tahmin ediyorum.)

evimkitap adlı üyeden alıntı

Ben kullanıyorum bu mereti ve herhalde işe yariyordur diye düşünüyordum. Şimdi bu yazınızı görünce ikilemde kaldım :) GTmetrix verileri, Cloudflare ile yükseldi ve wordfence ile birlikte kullandığım için saldırı vb. de almadım. Herhalde işe yarıyor diyor ve devam ediyorum. Ancak bu konuyu takip etmeye devam edeceğim :D
( https://www.bilgisefi.net )

Hosting kaynaklı yavaşlık var render süresi uzuyor. CloudFlare network katmanında gerekeni yapıyor ama istek sonlanmadığı için kullanıcı bekliyor.

evimkitap

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

mucosoft mucosoft Mucosoft Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 648
  • Beğeniler 181 / 81
  • Ticaret 5, (%100)

Ben kullanıyorum bu mereti ve herhalde işe yariyordur diye düşünüyordum. Şimdi bu yazınızı görünce ikilemde kaldım :) GTmetrix verileri, Cloudflare ile yükseldi ve wordfence ile birlikte kullandığım için saldırı vb. de almadım. Herhalde işe yarıyor diyor ve devam ediyorum. Ancak bu konuyu takip etmeye devam edeceğim :D
( https://www.bilgisefi.net )

Bende sayfalar 2 3 saniye geç açılıyor, görseller daha geç yükleniyor. Belki anlık bir şeydir. Sende durum ne?

mucosoft mucosoft Mucosoft Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 648
  • Beğeniler 181 / 81
  • Ticaret 5, (%100)

Mrtcn siz devam edin sworks ile :)

Uzun bir süre önce sende kabul etmiştin Türkiye lokasyonda bir faydası olmadığını. Neden hala iddia ediyorsun o zaman :) Ama cevap vermeden aşağıyı bir oku derim.

Serdar Vultr üzerinde ve sen de bildiğim kadarı ile iyi bir sunucu kullanıyorsun.

Dolayısı ile her sitede Cloudflare hızlandırır diye bir kural yok maalesef :)

İzah edemediğim konu şu aslında: sunucu alt yapısı iyi ve site iyi optimize edilmiş ise zaten Cloudflare ihtiyaç kalmıyor saldırı dışında. Ama nedense site iyi olduğu halde Cloudflare ile daha çok hızlandırması düşünülerek maalesef hata ediliyor.

Bazı hizmet konularında görüyorum; Cloudflare ile hızlandırma şeklinde. Bu tamamen kandırmacadır maalesef. Önce alt yapıya bakılır, sonra site genelinde bir çalışma yapılır. Güvenlik için kullanılmasına zaten itirazım yok Cloudflare 'nin.

Bir gün haklı olduğumu göreceksiniz dostlarım :)

Cloudflare yavaşlatır diye bir kural da yok. :)

Cloudflare kendisi sorunlu. IP adresi ile anında giren site Cloudflare sunucularında bazen çöküyor.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

mucosoft adlı üyeden alıntı

Cloudflare yavaşlatır diye bir kural da yok. :)

Cloudflare kendisi sorunlu. IP adresi ile anında giren site Cloudflare sunucularında bazen çöküyor.

Yavaşlatmaktan ziyade siteye hız anlamında bir katkısı yok ve aşırı cache barındıran bir sistem. Dolayısı ile site sahipleri sitelerinin hep hızlı olduğunu sanırlar. Ama analiz edince maalesef pek doğru olmadığı ortaya çıkar.

http://pagepipe.com/cloudflare-doesnt-guarantee-consistent-load-times/ isteyen okuyabilir.
mucosoft webloggi

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Sadece sizin siteye özgü bir kesinti olmaz, kesinti varsa bu CF ile hosting arasındaki veri alışverişi ile alakalıdır veya güvenlik duvarı ile bağlantılıdır.

Avrupa (özellikle Almanya, Fransa) lokasyonları da zaten Cloudflare ile hepten uçuşa geçiyor. Dünyada en iyiler arasında sayılabilen çoğu hosting&sunucu şirketlerine bakılırsa hemen hemen hepsi Cloudflare müşterisi veya doğrudan partnerlikleri mevcut.

Örneğin Türkiye'de Veridyen firmasında barınan bazı sitelerin Cloudflare ile iyi performans sunduğunu pek çok kez gördüm (peering sebebiyle). Türkiye'de her hosting firmasıyla iyi bir şekilde çalışacağının garantisi yok. Zaten bu yüzden "ben Cloudflare'ı denedim çok yavaştı" diyenleri de haksız olarak kabul edemeyiz. Sadece şu konuda yanıldıklarını kendi adıma kesin bir şekilde söyleyebilirim; Cloudflare sadece ayarla-bırak diyebileceğimiz bir sistem değildir. Her şeyiyle birlikte ayarlamak ve hatta kendi sunucunuzda yetkiniz varsa orada da ayar yapmak gerekir.

Hiç olmadı zaten Cloudflare proxy özelliği kapatılıp sadece DNS aktif edilse bile yine de bir şekilde hızlandırır. Yine kendi hosting firmanızın sunucusunu kullanmış olursunuz ama işin DNS kısmını Cloudflare halletmiş olur. Proxy ile hızlandıracağının garantisi yok fakat denemekten de zarar gelmez çünkü kullanmaktan vazgeçtiğiniz anda siteyi eski haline getirmek sadece NS adreslerini eskisine çevirmenize bakar. Kaldı ki Cloudflare'ın kullandığı altyapı ve kendi içerisindeki optimizasyon seviyesi normal bir hosting firmasının veya kendi sunucunuza yaptığınız optimizasyonlar ile kıyaslanamaz.

https://www.dnsperf.com/#!dns-providers,Europe

Ayrıca yeni başlayan kullanıcılara Cloudflare tavsiye etmem. DNS sisteminin nasıl çalıştığını neyin ne olduğunu henüz bilmeyen arkadaşlar Cloudflare kullanmaya başlarsa tam tersi işkence çekebilir. İstemeden mail sistemini bozabilirler, spam oranını artırabilirler vs. artar gider liste. Bahsettiğim yeni başlayanların Cloudflare ayarları nasıl yapılır gibi makalelerden yola çıkılarak ilerlemesini de tavsiye etmem. Özellikle wpmavi bu konuda tam olarak sınıfta kalıyor çok fazla hatalı bilgi mevcut.
Mrtcn webloggi

kişi bu mesajı beğendi.

evimkitap evimkitap bilgisefi.net Kullanıcı
  • Üyelik 14.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Blog Yazarı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 375
  • Beğeniler 73 / 78
  • Ticaret 0, (%0)

Şu an 2.30 sn First Byte Time süresi veriyor ve site ortalama 6 sn de açılıyor.

Gtmetrix zaten Server is slow uyarısı veriyor şu an.

Cloudflare pasif duruma getirdikten sonra cache temizliği yapın mutlaka.

Shortpixel kullanmayın, manuel olarak optimize edin resimleri. Litespeed kullanıyorsunuz zaten dolayısı ile başka bir eklenti ihtiyacınız yok. Düzenlemeleri yaptıktan sonra siteniz 3 sn altında açılıyor ise normale dönmüş demektir.

Sonrasında Cloudflare bağlayın, fark varmı yokmu görürsünüz :)

Hocacım tekerleme gibi geldi dedikleriniz 😀😀 ben size admin paneli bilgilerini versem de bir baksaniz olmaz mı?
Bir ara litespeed kullandım sonra kaldırdım daha sonra optimize eklentisi kurdum ondan verim aldım daha hızlandı açılış süresi. Shortpixel ile de sanki biraz daha hızlandı gibi hocam

"Başarı ise başaracağım diye başlayarak sonunda başardım diyenindir.”
https://www.bilgisefi.net

• Üyelik 14.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Blog Yazarı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 375
  • Beğeniler 73 / 78
  • Ticaret 0, (%0)

Mrtcn adlı üyeden alıntı

Evet kabul ettim, Herşey paraya bakıyor. E-ticaret sektörüne girmek isteyen birisinin elini cebine atmayıp sitenin roket gibi açılmasını istemesi gibi bir durum. (abi bu durumu yaşıyorsundur diye tahmin ediyorum.)

Hosting kaynaklı yavaşlık var render süresi uzuyor. CloudFlare network katmanında gerekeni yapıyor ama istek sonlanmadığı için kullanıcı bekliyor.

Hocam siteye ping mı attınız ? Bu console verilerini nasıl analiz etmeliyim? Görsel den bir şey anlamadım. Siteyi hızlandırmak istiyorum ve cozemedigim bir şekilde siteyi istediğim oranda hızlandıramadim. Sizin bir oneriniz var mı? Ne yapmalıyım?

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

Hocacım tekerleme gibi geldi dedikleriniz 😀😀 ben size admin paneli bilgilerini versem de bir baksaniz olmaz mı?
Bir ara litespeed kullandım sonra kaldırdım daha sonra optimize eklentisi kurdum ondan verim aldım daha hızlandı açılış süresi. Shortpixel ile de sanki biraz daha hızlandı gibi hocam

Şu an müsait değilim ama yarın bilgileri iletirseniz bir bakarım.
evimkitap

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 14.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Blog Yazarı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 375
  • Beğeniler 73 / 78
  • Ticaret 0, (%0)
yilmaz70 tamamdır hocam teşekkürler
yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

ciplakyazar ciplakyazar .com Kullanıcı
  • Üyelik 27.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Satın Alma
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 729
  • Beğeniler 318 / 317
  • Ticaret 0, (%0)
Şimdiye kadar hiç kurmadım.

Gtmerix 99-87

Ciplakyazar.com | Kişisel Blog ve Öyküler
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al