wmaraci reklam
lidertakipci

frameset sorunu

5 Mesajlar 531 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

berrynetwork berrynetwork WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek web design ve yazılım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad N** U**
  • Mesajlar 181
  • Beğeniler 16 / 24
  • Ticaret 2, (%100)
merhaba arkadaşlar frameset kullanarak bir site yapıyorum. üst framede site içeriği alt framede footer alanını yaptım ancak ana sayfaya her tıkladığımda footer frame alanı bir ekleme yapıyor. Yani ana sayfa linkine tıklayınca sayfanın altına bir adet daha footer ekliyor ama bunu diğer sayfalarda yapmıyor sadece anasayfaya tıkladığımda yapıyor. Sorunla ilgili bilgisi olan arkadaşlar varmı?

index.html de şu şekilde frameset kullanıyorum.

wmaraci
reklam

karamamba karamamba Uses Lcd; Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Telekomünikasyon
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 72
  • Beğeniler 3 / 16
  • Ticaret 5, (%100)
Merhaba

Sorunuza cevap vermemekle beraber bir kaç öneride bulunmak istiyorum.

HTML5 ile birlikte frame kullanımı hızlı bir şekilde kalkmaya devam ediyor.
Artık tarayıcı güncellemelerin de frame desteğinin olmadığı görmeye devam edeceğiz. Bu biraz zaman alsa da, geleceği olmayan kodlarla çalışmak bence mantıklı değil. Revizeye girmeniz söz konusu olacaktır.

Bu sebepten size farklı yöntemler ile çalışmanızı tavsiye ediyorum. Bir kaç aramayla çeşitli çözümler bulabilirsiniz.

Saygılarımla

• Üyelik 08.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad N** U**
  • Mesajlar 181
  • Beğeniler 16 / 24
  • Ticaret 2, (%100)
Öncelikle cevap yazdığınız için teşekkür ederim. Ancak cevap verirken üstü kapalı şekilde yazacağınıza açıklayıcı bilgiler verseniz sadece bana değil forumu okuyan herkese faydalı olmuş olursunuz. Örneğin frame kullanımının bitmekte olduğunun farkındayım ancak bir sayfa için kullanmak zorundayım. Eğer yardımcı olmayacaksanız cevabınızı hiç yazmamanız daha mantıklı. Cevabınızın başında "sorunuza cevap vermemekle" şeklinde başlamanız iyi niyetli olmadığınız hissi yaratmakta. İkinci olarak madem bu yönteme farklı bir çözümünüz var ufak bir araştırma yapın diye yönlendirme yapacağınıza yöntemin adını yazın insanlar ona göre araştırsın. Sizden kimse balık istemiyor. Sonuçta uçsuz bucaksız bir sektörün içindeyiz ve kaç yıl çalışırsak çalışalım her gün yeni birşeyler öğreniyoruz. Bu yazdıklarımı göz önünde bulundururak konulara cevap yazmadan önce empati yaparsanız belki çok daha faydalı bir kullanıcı olursunuz. Söylediklerimi yanlış anlamayın kavga çıkamak yada aşağılamak için yazmıyorum. Ancak burada insanlar çözemedikleri bir konuda yardım isterken kalkıp yardımcı olmak yerine sadece bilmişlik taslamak hiçkimseyi bir yere götürmez. iyi günler.

karamamba karamamba Uses Lcd; Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Telekomünikasyon
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 72
  • Beğeniler 3 / 16
  • Ticaret 5, (%100)
Sorunuza cevap vermememin sebebi bu yöntemden vazgeçmeniz gerektiğini düşündüğüm içindi ve bu düşüncede iken size nasıl yardımcı olabilirim ?

"Sorunuza cevap vermemekle beraber bir kaç öneride bulunmak istiyorum." Şeklinde bir açıklamam olmuş. Bu cümlenin neresi sorun haline geliyor anlamış değilim. Art niyet göstergesi bulamıyorum. Yoksa ben mi görmüyorum ?

Size veya sizlere öneride bulunmam mı, egosal hislerinizi yükseltti.

Bilmişlik taslamak, biliyormuş gibi gözükmektir.
Ben *******cuyum siz web tasarım ve yazılımcısınız. Nasıl bilmişlik taslıyorum bunu da anlamış değilim. Benim önerimi bilmişlik olarak görürken, sizin webmaster olarak frame sormanız biraz sektöre hakaret değil midir ?

Konuya tekrar dahil olmayacağım. Sn. okurlardan özür dilerim.
Saygıalrımla

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 08.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad N** U**
  • Mesajlar 181
  • Beğeniler 16 / 24
  • Ticaret 2, (%100)
baştada söylediği gibi amacım aşağılamak yada kavga çıkarmak değildi ancak agresif tavırlarınızı bir kenara bırakırsanız daha faydalı oluruz birbirimize. Bu sadece benim için geçerli değil. Genel olarak söylüyorum. Bazı projelerde kullanmak zorunda kalırsınız ve kullanırsınız. Kimin hangi yöntemi kullandığı çok önemli değildir. Forumların amacı insanların birbirlerine yardımcı olmalarını sağlamaktır. Eğer konu hakkında açıklayıcı bilgi verip yardımcı olup ondan sonra bunları yazsaydınız tavsiye olarak buna kimsenin verecek cevabı olmazdı. Ama daha ilk cümlede yardımcı olmayacağınızı belirtip üstüne bide bu şekilde konuşursanız kusura bakmayın ama fayda sağlamamış olursunuz. Öncelikle konuya kimse sizi yardımcı olun diye zorlamıyor ancak eğer böyle bir açıklama yapıyorsanız alternatif yöntemlerin en azından ismini vermelisiniz ki diğer kullanıcılarda ihtiyacı olduğunda faydalanabilsin. Yoksa inanın 3 yaşındak çocuk bile googlede arama yapıp bişeyler öğrenmeyi biliyor artık. Tekrar tekrar söylüyorum amacım kavga çıkarıp sizi aşağılamak değil sadece forumun amacına göre kullanılmasını sağlamaya çalışmak.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al