wmaraci reklam

4000 Liraya kadar Motor Önerisi?

11 Mesajlar 4.136 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

dragonwx dragonwx WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** Y**
  • Mesajlar 542
  • Beğeniler 121 / 127
  • Ticaret 15, (%100)
Merhabalar arkadaşlar,
Bir kaç aya fiyatların biraz daha düşmesinin ardından yaklaşık 2.5 binle 4 bin arası güzel bir motor almak istiyorum.
Kendim öğrenci olduğum için bu miktarı biriktirmem 1 yıl 2-3 ayımı aldı yani motoru aldıktan sonra sorunsuz olsun istiyorum elbette bakımları yaptırırız ama her gün servise götürecek durumum yok. :)

Kısacası tavsiyelerinizi bekliyorum bu fiyat aralığında hangi motorları alabilirim ucuz ve kaliteli olarak?

Kendim biraz baktım mondial 150 z one - tvs apache gibi motorları beğendim.
Ayrıca Mondial markasının chopper motoru var mct 250 bu motor hakkında yazabilecek varsa sevinirim malum 10 yıllık motor alınır mı alınmaz mı? :)
Şimdiden teşekkür ederim yardımcı olacak arkadaşlara.

Bu arada ehliyet ekipman vs içinde ayrı bir para ayırdım arkadaşlar.

İnstagram Butik Hesabı Alınacaktır....
wmaraci
reklam

cthax cthax @emileyt.vanlife Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Çağrı merkezi görevlisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)
Kardeşim hem benzin koklasın diyorsan hemde bakım hariç servis yolunu tutmak istemiyorsan cevap yamaha ybr 125 ya da honda cbf150
dragonwx

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 28.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** Y**
  • Mesajlar 542
  • Beğeniler 121 / 127
  • Ticaret 15, (%100)

cthax adlı üyeden alıntı

Kardeşim hem benzin koklasın diyorsan hemde bakım hariç servis yolunu tutmak istemiyorsan cevap yamaha ybr 125 ya da honda cbf150

Anladım hocam, bu motorlar japon oluyor sanırım kilometrenin bir önemi var mı acaba 40-50bin civarında bir ybr veya cbf motor almak mantıklı mıdır? Ayrıca rektefiye yapılmış motorlar hakkında ne düşünüyorsunuz acaba?

ysrsmhh ysrsmhh Sosyal Medya! Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci & WebMaster
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 751
  • Beğeniler 127 / 183
  • Ticaret 12, (%100)
Kesinlille Bajaj Discover öneririm 72 KM'de 1 Litre benzin yakıyor :)

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 28.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** Y**
  • Mesajlar 542
  • Beğeniler 121 / 127
  • Ticaret 15, (%100)

ysrsmhh adlı üyeden alıntı

Kesinlille Bajaj Discover öneririm 72 KM'de 1 Litre benzin yakıyor :)

Biraz kalıplı birisiyim yapı olarak altımda pek güzel duracağını sanmıyorum açıkcası o motorun. :)
Ancak şu ilan aşırı derecede kafamı karıştırdı şuan. :)
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-tvs-180-lik-tvs-apache-316208149/detay

ysrsmhh ysrsmhh Sosyal Medya! Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci & WebMaster
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 751
  • Beğeniler 127 / 183
  • Ticaret 12, (%100)
Hayırlısı olsun o zaman tekeriniz düz bassın :)
dragonwx

kişi bu mesajı beğendi.

sterk sterk boş kalsın olunca yazarım Kullanıcı
  • Üyelik 29.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Atama bekliyor
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** Y**
  • Mesajlar 1296
  • Beğeniler 339 / 338
  • Ticaret 6, (%100)
Devir pulsar devri apache ybr hepsi yalan daha dün pulsar ns 200 lere baktım 8 bin bayramdan sonra zam gelecek fiyatlar düşmeyecek yani bizzat üç tane bayiden teyit ettirdim.Bütçe düşükse mondial drift 125 bakımı çok az yani bir de honda cbr 125 ve cbf 150.10 yıl geçmişe sahip motor alma ilk başta süper dersin sonra biraz git gide verdiğin paraya üzülürsün. dragonwx Ayrıca sigortası yapılmış ve muayene süresi yüksek olanlara öncelik olsun sonra sigorta için 1500 vermeyin.

• Üyelik 28.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** Y**
  • Mesajlar 542
  • Beğeniler 121 / 127
  • Ticaret 15, (%100)

sterk adlı üyeden alıntı

Devir pulsar devri apache ybr hepsi yalan daha dün pulsar ns 200 lere baktım 8 bin bayramdan sonra zam gelecek fiyatlar düşmeyecek yani bizzat üç tane bayiden teyit ettirdim.Bütçe düşükse mondial drift 125 bakımı çok az yani bir de honda cbr 125 ve cbf 150.10 yıl geçmişe sahip motor alma ilk başta süper dersin sonra biraz git gide verdiğin paraya üzülürsün. dragonwx Ayrıca sigortası yapılmış ve muayene süresi yüksek olanlara öncelik olsun sonra sigorta için 1500 vermeyin.

Evet pulsar 150 olsun 200 olsun benimde hayalini kurduğum motorlar arasında ancak hem ilk motor için 8 bin bence büyük bir para hemde öğrenci olduğumdan ucuz ve kaliteli aramaya çalışıyorum açıkcası. Ayrıca bildiğim kadarıyla bajaj ve tvs ikiside hint ve benzer fabrikalarda üretim gerçekleştiriliyormuş yani tvs de güzel bir alternatif gibi geldi gözüme açıkcası sadece şu ana kadar titreşim sorunu olduğunu duydum onlarda yüksek devirlerde sanırım.
Ek olarak: Duyduğum kadarıyla tabiikide bilmiyorum kullanmadım ben ancak cbf için bisiklet gibi diyorlar zaten dışarıdan bakıldığında hissiyatıda o şekilde ben birazda göze hitap etsin basmasa bile kalkışı güzel olsun birazda torku olan bir motor istiyorum açıkcası. Cbr da 2. Elleri 6 bin 8 bin arasında oda bütçemi aşıyor maalesef.

Being Being İçeriklerin Gücü Adına! Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Metin Yazarı/Editörü
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 935
  • Beğeniler 1087 / 1028
  • Ticaret 91, (%100)
Açılın ben bilgiliyim :D dragonwx öncelikle şimdiden hayırlı olsun ben 2 sene aktif araç olarak yaz/kış uzun yol/kısa yol motosiklet kullanıp 45.000 KM yaptım. Çok şükür hiç kazam olmadı ve 3. kere güvenli sürüş eğitimi alıp hep tam ekipmanla yola çıktım.

Baştan söyleyeyim, Mondial'miş zartmış zurtmuştan uzak dur. Motosiklet piyasasında gerçekten canını emanet edebileceğin sayılı marka vardır. Şuan senin bütçeni göz önüne alırsak en iyi seçenek; Yamaha YBR 125 (ESD olanından) veya Honda CBF 150 (tercihen CBF öneririm.) olacaktır. Peki neden Bajaj değil TVS değil de bu iki model üzerine yoğunlaşmalısın?

1- TVS Apache acayip titiriyor. Kullanmayan uzun yol gitmeyen adam anlayamaz. 150 KM CBF 150 ile gittiğim yolu TVS ile gittiğimde motordan indim hala motorda modundaydım. Her yerim karıncalanmıştı. Onun haricinde parçaları elbette Honda alternatifine göre tuzludur. Servisi konusunda bir şey diyemeyeceğim çünkü bende resmi servis fobisi var. Ya kendim yapar yada özel serviste yaptırırım. Selesi de benim bindiğim motorlara göre baya rahatsızdı veya bana öyle geldi.

2- Bajaj Pulsar; İlk gözüme batan yeri aynaları olmuştu. Hiç rahat değildi ve arkam sağım solum yerine sürekli kendimi görüyordum. Orijinal lastikleri rezaletti nylon markaydı sanki onun için tutuş ve fren hakkında bir şey demem güç. Titreşimi TVS kadar hissetmedim ama yine de hafif olduğunu Honda'yı aratmayacağını söyleyebilirim. Lakin Bajaj hem bütçeni aşar hem parçada üzer hemde servis sorunu olduğunu arkadaşımdan biliyorum. Sıfır aldığı motor 500 km sonra arıza vermiş komple motor yapılmıştı. Belki şanstır belki değildir bilemeyeceğim. Adamın motor olana kadar göbeği çatlamış ilgisiz servis yüzünden motorundan soğumuştu.

3- Mondial vb. ekstrem şekilli ve ucuz modeller; Arkana bakmadan kaçıp gitmen gereken motosiklet sınıfıdır. Bu motosikletlerin sadece şekli vardır lakin bundan başka hiçbir şey bekleyemezsin. Konfor sıfır, teknoloji sıfır ve bolca masraf kendilerinin göbek adıdır.

Yeni motor mu eski motor mu?
Şahsen ben refektiye edilmiş motordan korkmam lakin anladığım için korkmam. Refektiye yapılan motosiklet aslında avantajtır, bir yerde şöyle düşün; yeni motor yapılmışsa YBR / CBF 150 ortalama 40.000 daha gözü kapalı götürür. Lakin nasıl yapılmıştır, nasıl edilmiştir mevzuları elbette önem arz ediyor.

Şahsi önerim; Günümüz şartlarında bütçen ne yazık ki yetersiz. Bugüne kadar motor üstünde kaç kere tehlikeye veya ölüm riskine girdiysem altımda hep 150 CC motosikletler vardı. 250 ve 600'ü dengeli kullanan kendini sapıtmayan biri için çok daha güvenlidir. Dengesiz görünce gaz açar kaçarsın. Şu aşamada bunu sana söylemek zor ve hissiyatını tahmin edebiliyorum lakin bence 8-9 bine çık veya ailene kredi çektir sonra da git kütür kütür bir CBR 250R al. Yıllarca doya doya tepe tepe hem şehiriçi hemde dışında bin, hayatını riske atma.

İlla alacağım şimdi istiyorum ve hayatım çokta kıymetli değil, kamyonun tırın, şahinin serçenin arasında magandalarla dolaşa dolaşa giderim diyorsan CBF 150 ve YBR 125 ESD al.

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir. Bir de hiçbir şeyi çalamayacak olanlar vardır.

cthax cthax @emileyt.vanlife Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Çağrı merkezi görevlisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)
Hocam durum yaklaşık 3 sene kuryelik yaptım ve altımızda hep ya Honda 125 CGL, ya Honda Titan ya da Yamaha 125 YBR olurdu.
Hangisi dersen tabi ki Yamahaa YBR fakat burda da ayrı parantez açılmalı zira şuanda ybr 125 ESD diye satılan aslında 2009 ybr ler kadar sağlam değil çünkü onlar harbi japondu . Şimdiki YBR ise (Yanlış bilmiyorsan çinde montaj oluyor) Tabi ki yamah kalitesi tartılışlmaz yine alınır.

Eğer YBR ni üzmez isen 70000 - 80000 rahat götürür lastiği değiştirsin kafan rahat olur.
CBF 150 Aktif Kullanmadım tipine oldum olası uyuzum (zevk meselesi) fakat Kendim bile 1-2 aya ya ybr 125 alaağım ya da honda cbf 125. Bu Arada elimin altında Yamaha YZF R125 var fakat 100 Km yolda 5 dakikalığına da olsa duruyorum.

Zamanında Yamaha R6'ım vardı tabi şehir dışıda içide Aslında Super spor klasmanı için uygun değil bu yüzden Yamaha YZF R125'e ışığı yakmıştım.Fakat şimdi Artçı sıkıntısı yaşadığım için (tecrübeliler tabiki depoya, tecrübesizler ise bana yapışıyor) bende istiyorum alayım ya ybr ya da cbf bir çanta takayım ne artıçıyı düşüneyim ne benzini ne de servis vs sıkıntısını

Being Hocamızda CBR 250 Tavsiye etmiş fakat (yine bence zevk meselesi) YZF R125'in yanında bile daha cılız kalıyor.

Pulsar vs şekilli evet fakat ortada bir parça geyiğidir aldı başını gidiyor yok parça sıkıntısı var / yok stoklar doldu sıkıntı yok.

Sana Şöyle söyleyeyim Honda CBF de Alsan Yamaha YBR'de Alsan öyle bir düşünce aklının ucunda bile olmak zorunda değil Çünkü, adamlar hakikatten takoz gibi motor yapmışlar bin Edirneden Ardahana Sinoptan Hataya Gez Dur Çünkü Bütçeni artırıp 8000-9000 liraya alacağın motorunda yapacağı en fazla 160-170 olacak ki; bu hızlara o motorlarla çıkmanı zaten önermem.

Şimdi Sana 2 aydır kendi içimde cebelleştiğim şeyi söyleyeceğim yahu R125 tamam şekli var ama 134 yapıyor (kesici devreye giriyor)
Ben en iyisi herşeyden keyfimide alayım. Al diyorum Cüneyt Bir YBR ya da CBF 150 Bitir bu işi :)

uzun Lafın kısası diğer markalara bakma bile ya Yamaha ya da Honda al çık işin içinden

Münferit Not: Konu ile alakasız fakat Gönlüm bu aralar Honda VFR' a da kaymıyor değil :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al