wmaraci reklam

Artık Bende Ubuntu Kullanıyorum!

31 Mesajlar 3.400 Okunma
smmexpress

60423 60423 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 14.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1503
  • Beğeniler 584 / 496
  • Ticaret 20, (%100)
Herkese merhabalar arkadaşlar artık bugün itibari ile bende bir Ubuntu yani Linux kullancısı oldum. Windows’un o eski kasvetli havasından ve karmaşasından uzak bir şekilde adeta şehirden kasabalara göç edenler gibi bende daha sade bir yaşamı tercih ettim.

En büyük sebebi bu arkadaşlar bundan sonra size Linux’taki deneyimlerimi de aktaracağım. Pek fazla oyun oynamayı sevmediğim için geçekte zorlanmadım. Ve daha önce Pardus’u az buçuk kullandığım için de adapte olmakta pek fazla zorlanmadım.

Arkadaşlar Windows’u kullanırken eminim ki çoğu kişi lisans parası vermiyor ve korsan kullanıyor çünkü Windows’u alacak olsak bile fiyatı yüksek olduğu için alamıyoruz.200$’a kadar çıkabiliyor bazen sürümler. XP bile 98$’ken siz düşünün yani.

Ancak Linux altyapısı kullanılarak geliştirilen Ubuntu ise tamamen ücretsiz. İndireceğiniz zaman bağış seçenekleri geliyor. Kolay bir şekilde bağış yapmak istemiyorum diyerek sürümünüzü indirebilirsiniz. Böylece korsan sürümlerle uğraşmamıza gerek kalmamış oluyor.

Windows’ta gezinirken aman acaba virüs bulaştı mı derdi de yok. Çünkü Google Play misali Ubuntu’nun da kendi “Ubuntu Software” adını verdiği bir uygulama merkezi var. Siz burada bir sürü seçenek arasından istediğiniz uygulamayı indirip kullanabilirsiniz.

Windows’ta kullanacağımız Microsoft Office’te korsan olacağına Ubuntu’da yer alan LibreOffice Microsoft Office toz yutturacak cinsten bir yazılım. Üstelik tamamen ÜCRETSİZ!

Ubuntu’nun arayüzü oldukça sade ve kullanışlı diyebilirim. Zaten beni buradan kazandı sayılır. Bence sizde Windows’un o saçma karmaşasından uzakta Ubuntu’nun sadeliğinde yaşayın. İnsan geçince neden daha önce Ubuntu’ya geçmedim diye kafasını duvarlara vuruyor..

Görüşmek Üzere…

Yazı kaynağı: http://tekkelime.net/artik-bende-ubuntu-kullaniyorum/
Websitesi: http://tekkelime.net
TekKelime.Net | Fazla Söze Ne Gerek Her Şey TekKelime.Net
Mrtcn SeoAracim

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

portal portal https://portalciyiz.com Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 689
  • Beğeniler 101 / 288
  • Ticaret 14, (%100)
Ayrıca Wine yükleyerek Windows uygulamalarını çalıştırabilirsiniz
557furkan SeoAracim 60423

kişi bu mesajı beğendi.

Hermes Hermes Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Seo | Sosyal Medya | Yazılım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 2777
  • Beğeniler 397 / 1093
  • Ticaret 90, (%98)
Çoğu program Ubuntu üzerinde çalışmıyor maalesef. O yüzden pek tutulmuyor. Aktif olarak web işleriyle gece gündüz uğraşayan para kazanan kişiler için hele ki hiç iş görmüyor.

Keşke program üreticileri Ubuntu'ya da destek verse.
60423 rtomruk

kişi bu mesajı beğendi.

sovetski sovetski ♛ PHP ♛ Kimlik Onayı
  • Üyelik 03.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 1205
  • Beğeniler 437 / 458
  • Ticaret 2, (%100)
2 tane Linux bilgisayara sahip biri olarak yazdıklarınıza az kalsın inanıyordum. Allah kullananlara sabır versin
smuldur

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 14.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1503
  • Beğeniler 584 / 496
  • Ticaret 20, (%100)

portal adlı üyeden alıntı

Ayrıca Wine yükleyerek Windows uygulamalarını çalıştırabilirsiniz

Bu konu hakkıdnada bir makale yazacağım hocam

syelkenci adlı üyeden alıntı

Çoğu program Ubuntu üzerinde çalışmıyor maalesef. O yüzden pek tutulmuyor. Aktif olarak web işleriyle gece gündüz uğraşayan para kazanan kişiler için hele ki hiç iş görmüyor.

Keşke program üreticileri Ubuntu'ya da destek verse.

Aynen hocam çoğu program çalışmıyor. Ama benim için gerekli olan programlar zaten notepad vb programlar olduğu için pek sıkıntım yok yani sadece webde gezinmek ve html css yapmak iin kullanıyorum şu anda bilgisayarı zaten beni dğeişime itende bu gereksinimlerdi. Nette dolaşırken virüs girecek mi derdi yok rahatladım yeminle.
İnşallah hocam ben yüksek miktarda kazanırsam andım var ubuntuya elidmen geldiğince destek sağlayacağım kaç kuruş olursa olsun

Ek Olarak:

sovetski adlı üyeden alıntı

2 tane Linux bilgisayara sahip biri olarak yazdıklarınıza az kalsın inanıyordum. Allah kullananlara sabır versin

Aaa hocam :D bu bir iltifatmı yoksa hakaretmi analyamadım yani çok etkileyici mi yazmışım :D Amin diyelim ama hocam ne biliyim oyun oynamam vs pek bir program kullanamm notapd yetiyor bana diyebilirim. Geri akaln zaten Chromium indirdim. Onu kullanıyorum. Sağolun yorumunuz için hocam :)
rtomruk

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 1205
  • Beğeniler 437 / 458
  • Ticaret 2, (%100)
Trangormad yok estağfurullah hakaret değil elbette sadece yeni kullanıcısı olduğunuz için çok şey bilmiyorsunuz, elbette iyi tarafları da var ama ben bu linuxdan çok çektim hala çekiyorum bu yüzden 2 bilgisayarda bir kenarda boşta duruyor. Ben de oyun oynamam zaten Windows ta bile yok oyunum şu an ama Linux kadar sinir bozucu sistem görmedim, her şeyi düzenleme ve s. izninin olması çok iyi ama bir sorun olduğu zaman bilgisayar çöp :) ( tamamen benim düşüncem )

• Üyelik 14.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1503
  • Beğeniler 584 / 496
  • Ticaret 20, (%100)

sovetski adlı üyeden alıntı

Trangormad yok estağfurullah hakaret değil elbette sadece yeni kullanıcısı olduğunuz için çok şey bilmiyorsunuz, elbette iyi tarafları da var ama ben bu linuxdan çok çektim hala çekiyorum bu yüzden 2 bilgisayarda bir kenarda boşta duruyor. Ben de oyun oynamam zaten Windows ta bile yok oyunum şu an ama Linux kadar sinir bozucu sistem görmedim, her şeyi düzenleme ve s. izninin olması çok iyi ama bir sorun olduğu zaman bilgisayar çöp :) ( tamamen benim düşüncem )

eyvallah hocam bakalım bu konuda bir konu yazacakmıyım ileride :D Neyse hocam senin bilgilerin benim için nimet bu arada çöp olan pclerin özellikler neler yani boş durnalar iyiyse belki bir ticaret faan :)
sovetski

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 1205
  • Beğeniler 437 / 458
  • Ticaret 2, (%100)
Trangormad Fransadan oraya göndermek bedava olsa gönderirdim :D PC durumu iyi sadece Linux kötü ))) "Belki Windows CD sı alırım" diye diye yaşlandı bilgisayarlar ))

miyondemli miyondemli WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 129 / 137
  • Ticaret 30, (%100)
emacs varken notepad nedir yahu

• Üyelik 14.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1503
  • Beğeniler 584 / 496
  • Ticaret 20, (%100)

Cmehmet adlı üyeden alıntı

emacs varken notepad nedir yahu

ona bakayım hocam birde nasıl bir şeymiş :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al