wmaraci reklam
lidertakipci

Auris mi i30 mu?

15 Mesajlar 4.198 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Victoryksk Victoryksk Aracdk-Yakında Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Web
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Z** Ö**
  • Mesajlar 1599
  • Beğeniler 306 / 523
  • Ticaret 34, (%100)
Merhabalar.
Bu aralar araba almayı planlıyorum. İki araç arasında kaldım. İkisi de sıfır. İkisinin de fiyatı aynı. Donanım olarak yakın birbirine. Gerek yakıt tüketimi, gerek konfor, gerek güvenlik açısından bilgisi olan arkadaşlar varsa sevinirim.

1) 2016 Toyota Auris 1.6 Benzinli Otomatik
2) 2015 Hyundai i30 Dizel Otomatik

wmaraci
reklam

CenkOnsoy CenkOnsoy Skype: cenkonsoy Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Uzman Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 4042
  • Beğeniler 77 / 1356
  • Ticaret 37, (%100)
Hyundai ve Dizel olması bana daha avantajlı geliyor kullandığım için şu anda da dizel Accent Blue var; oldukça servis, parça fiyatı ve yakıt tüketimi konularında memnunum. Tabi toyota kullananlara da danışmak lazım.
Victoryksk

kişi bu mesajı beğendi.

Bilim Forum | Bilimgunlugu.com

impjix impjix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
Bir defasında corolla otomatik kiralamıştım havalimanı inişinde. Yani o denk geldi onu aldım. Vites geçişleri berbattı. Hyundai'nin geçişlerini bilmiyorum ama toyota başarısızdı, bir test sürüşü yapın derim :)
Victoryksk

kişi bu mesajı beğendi.

Yandexer Yandexer Yandex Webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 05.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 434
  • Beğeniler 58 / 84
  • Ticaret 4, (%100)
Yakıt olarak Hyundai i30 fakat sağlamlık, konfor, teknoloji, satış rahatlığı ve bir çok kişiden güzel araba almışsın vb. sözler için Toyota Auris.

(BENCE.)
Victoryksk

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 11.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Web
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Z** Ö**
  • Mesajlar 1599
  • Beğeniler 306 / 523
  • Ticaret 34, (%100)
Tüm cevap veren arkadaşlarıma teşekkür ederim.

CenkOnsoy adlı üyeden alıntı

Hyundai ve Dizel olması bana daha avantajlı geliyor kullandığım için şu anda da dizel Accent Blue var; oldukça servis, parça fiyatı ve yakıt tüketimi konularında memnunum. Tabi toyota kullananlara da danışmak lazım.

İ30 dizel düz vites kullanan bir arkadaşım var gayet memnun yakıtından ama işte insanların(ben dahil) hafızasında hep hyundai in sağlam olmadığı düşüncesi var ama aştı deniliyor o problemi ama emin olamıyorum işte.

impjix adlı üyeden alıntı

Bir defasında corolla otomatik kiralamıştım havalimanı inişinde. Yani o denk geldi onu aldım. Vites geçişleri berbattı. Hyundai'nin geçişlerini bilmiyorum ama toyota başarısızdı, bir test sürüşü yapın derim :)

Kaç modeldi hocam kiraladığınız? Bir de acaba kullanımdan kaynaklı olabilir mi? Dün yaptım test sürüşü çok fazla hissetmedim(2008 model 4 ileri vitesli otomatik Fiestam var. Onda resmen geçişte araba kalkıp tekrar yerine oturuyor ondan sonra da öyle gelmiş olabilir bilmiyorum :) )
Ancak adam dedi ki 6 ileri sonsuz geçişli. Örneğin 3 ile 4 arasında bir vitesteyim ama ne tam 3 ne tam 4. Bu nedenle viteste geçiş hissetmezsiniz dedi. Siz de böyle diyince kendimden şüphe ettim :)

Yandexer adlı üyeden alıntı

Yakıt olarak Hyundai i30 fakat sağlamlık, konfor, teknoloji, satış rahatlığı ve bir çok kişiden güzel araba almışsın vb. sözler için Toyota Auris.

(BENCE.)

Gönlümde auris var ama yakıt olayı da önemli tabi. Auriste dizel otomatik yokmuş. Olsa onu düşünürdüm ama yok malesef. Bakıyoruz bakalım hayırlısı.

mts mts WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Uykucu
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 476
  • Beğeniler 54 / 125
  • Ticaret 22, (%100)
Kesinlikle auris derim fakat dizel olması, i30'u öne geçiriyor bence. Şu koşullarda ben olsam i30 alırdım.

impjix impjix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
Kiraladığım sıfır ayarında birşeydi malum budget avis eski araç bulunmuyor. Olsa olsa 2015 modeldir. Araba vites geçişlerinde yığılma yapıyordu. Vw nin dsg şanzumanı ile tabiki kıyaslanamaz ama hiç iyi değildi :)

Sanırım yarı otomatik diye geçiyor. Yani biraz otomatiğe bağlanmış manuel vites. O yüzen tam otomatikler ile kıyas yapılamıyor malesef. Auriste hem otomatik hem yarı otomatik seçeneği olabilir. Bu hususa dikkat edin, yarı otomatikse kaçının :)

demircanuzer demircanuzer Yazılım Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 29.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama & SEO Uzmanı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad D** U**
  • Mesajlar 1320
  • Beğeniler 270 / 414
  • Ticaret 24, (%100)
i30 kesinlikle.

Dijital Pazarlama ve SEO Uzmanı: Demircan Uzer - demircanuzer.com

brown brown WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 1748
  • Beğeniler 385 / 385
  • Ticaret 27, (%96)
Arabalardan pek anlamam, ehliyetim de henüz yok ama çok seviyorum. Ve i30 oldukça hoşuma giden bir araba. Gördüğümde dönüp tekrar bakıyorum. Pek teknik bir tavsiye değil ama ben de bunu belirtmek istedim :)

• Üyelik 11.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Web
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Z** Ö**
  • Mesajlar 1599
  • Beğeniler 306 / 523
  • Ticaret 34, (%100)

brown adlı üyeden alıntı

Arabalardan pek anlamam, ehliyetim de henüz yok ama çok seviyorum. Ve i30 oldukça hoşuma giden bir araba. Gördüğümde dönüp tekrar bakıyorum. Pek teknik bir tavsiye değil ama ben de bunu belirtmek istedim :)

impjix adlı üyeden alıntı

Kiraladığım sıfır ayarında birşeydi malum budget avis eski araç bulunmuyor. Olsa olsa 2015 modeldir. Araba vites geçişlerinde yığılma yapıyordu. Vw nin dsg şanzumanı ile tabiki kıyaslanamaz ama hiç iyi değildi :)

Sanırım yarı otomatik diye geçiyor. Yani biraz otomatiğe bağlanmış manuel vites. O yüzen tam otomatikler ile kıyas yapılamıyor malesef. Auriste hem otomatik hem yarı otomatik seçeneği olabilir. Bu hususa dikkat edin, yarı otomatikse kaçının :)

mts adlı üyeden alıntı

Kesinlikle auris derim fakat dizel olması, i30'u öne geçiriyor bence. Şu koşullarda ben olsam i30 alırdım.

Çok teşekkür ederim değerli yorumlarınız için. Değerlendireceğim hepsini.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al