wmaraci reklam

BES İptal Olmuyor

9 Mesajlar 1.179 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Alpacinotr Alpacinotr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 282
  • Beğeniler 44 / 61
  • Ticaret 5, (%100)
Merhabalar her işe giriş yaptığımızda otomatik para kesilir bildiğiniz kadarıyla bende ilk aylıkta BES imi iptal ettirdim fakat , her ay maaşımdan BES e para kesiliyor. Bankayı aradım ve sözleşmemim olmadığını söylediler ama kendi çalıştığım şirketten otomatik olarak para kesildiğini söylüyorlar ve kaç aydır param kesiliyor başına böyle olay gelen oldumu ? sonunda arayıp ana avrat küfür edecek duruma geldim.

wmaraci
reklam

impjix impjix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
Peki bes hesabınıza girdiğinizde online sistemde ödenen primler görünüyor mu? Ben de son seferde halkbanktan yapmışlar bes, iptal ettim 2-3 ay sonra fakat biriken besleri yatırmak için dilekçe yazıp kendilerine fax veya kargo ile göndermem lazımmış. Yani işi yokuşa sürmek için yaptıklarına bakar mısınız.

• Üyelik 31.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 282
  • Beğeniler 44 / 61
  • Ticaret 5, (%100)
impjix hesaba giremiyorum çünkü kayıtlı hesabım görünmüyor param askıda kalıyor

Pasa Pasa Gelecek Bizim Yönetici
  • Üyelik 30.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum 🖤 Hatay
  • Ad Soyad S** P**
  • Mesajlar 14340
  • Beğeniler 3040 / 3043
  • Ticaret 356, (%100)
BES kesintisi çalıştığınız firma tarafından maaşınızdan kesilip, ilgili sigorta şirketine gönderilir. Muhatabınız banka değil, sigorta firması ve çalıştığınız firma.

Sigorta firması "sözleşmeniz yok, kesinti yapılmamış" şeklinde bilgi veriyorsa; çalıştığınız firma ilgili ödemeyi maaşınızdan kesmesine rağmen sigorta şirketine gönderiminde bir hata yapmış olabilir. Dolayısıyla çalıştığınız yerin muhasebe/insan kaynakları birimiyle çözmeniz gerek. Birçok defa benzeri durumla karşılaştım. Her zaman hata muhasebe veya insan kaynakları birimindeydi.
burakalaca Alpacinotr

kişi bu mesajı beğendi.

Deneyim demeyin, deneyin!

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

nuti nuti WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 592
  • Beğeniler 216 / 84
  • Ticaret 12, (%100)
Bes'i iptal ettiğinizde iş yerine bildirdiniz mi. İş yeri iptal için mali müşavire iletmesi gerekiyor. Besleri işveren aylık olarak sigorta şirketine yatırır. İptal olanları listeden çıkarır. Bes iptal ettikden sonra ki aylardaki bordrolarda bes kesintisi gözüküyor mu.

ysnkaplan ysnkaplan WM Aracı Telefon Onaysız
  • Üyelik 04.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek sigortacı / hobi web design
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 37
  • Beğeniler 11 / 15
  • Ticaret 6, (%100)
Alpacinotr açık yazmıyım zraat ise pm atın kontrol edelim

ysnkaplan ysnkaplan WM Aracı Telefon Onaysız
  • Üyelik 04.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek sigortacı / hobi web design
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 37
  • Beğeniler 11 / 15
  • Ticaret 6, (%100)

Pasa adlı üyeden alıntı

BES kesintisi çalıştığınız firma tarafından maaşınızdan kesilip, ilgili sigorta şirketine gönderilir. Muhatabınız banka değil, sigorta firması ve çalıştığınız firma.

Sigorta firması "sözleşmeniz yok, kesinti yapılmamış" şeklinde bilgi veriyorsa; çalıştığınız firma ilgili ödemeyi maaşınızdan kesmesine rağmen sigorta şirketine gönderiminde bir hata yapmış olabilir. Dolayısıyla çalıştığınız yerin muhasebe/insan kaynakları birimiyle çözmeniz gerek. Birçok defa benzeri durumla karşılaştım. Her zaman hata muhasebe veya insan kaynakları birimindeydi.

aslında daha açık belirtmek gerekirse paralar ik tarafından maaştan kesilip saymanlık aracılığıyla firmaya iletilmektedir. tabi bu iletilen para saymanlıga belirli bir formatta csv dosyası olarak gönderiliyor. fakat gel gelelim işin içinde olduğum için söylüyorum bu konuda bir çok firmanın ik sında görevli olan arkadaşa bu eğitim verilse de halen beceremeyen ve amaan diyip hiç göndermeyen kişiler mevcut. inanın ilgili personelin parasını kesip farklı tckn yazıp aylarca başkasına para yatırtan ik çalışanı sebebiyle suçlu sigorta şirketi olmakta..
Pasa Alpacinotr

kişi bu mesajı beğendi.

Storyman Storyman Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 31.08.2020
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Reklam Ajansı ve Web Geliştirm
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 210
  • Beğeniler 129 / 105
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba, öncelikle şirketinizin hangi BES firmasıyla çalıştığını teyit edin. Daha sonra ilgili Bes firmasına e-posta üzerinden yazılı başvurup bilgi isteyin. Mümkün oldukça bu gibi şeylerde telefon diyaloğundan kaçının. Gelen cevaba göre ücret bordronuzdaki bes kesintisini sarı fosforlu kalem ile işaretleyip insan kaynaklarına / muhasebe birimine ciddi ciddi konuyu sorun, gerekirse e-posta ile yetkilileri de CC yaparak sorun. Bu işin yüklü bir cezası var işverene, umarım yanlışlık vardır veya bir an önce hatayı düzeltir, telafi ederler. (Küfür etmeyin, hiç gerek yok, alo170'i arayın. Ayrıca sizin için haklı fesih sebebidir de bu konu)
Alpacinotr

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 31.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 282
  • Beğeniler 44 / 61
  • Ticaret 5, (%100)
cevabınız için teşekkür ederim, vakıf emeklilikti çalıştığım şirketten genel müdürlükten halledicez diye telefon geldi halen bekliyorum. şirketteki herkes torpilli herhalde bi işi beceremiyorlar. ya sabır diyerek bekliyorum alo 170 i aradım biz ilgilenmiyoruz diye söylediler iki elim bağlı kaldım ortada.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al