wmaraci reklam

BİTTİ - GS Bana Suç Duyurusunda Bulundu ! Dava Açıldı...

81 Mesajlar 12.992 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

buzmavisi adlı üyeden alıntı

Galatasaray kendi içinde bir camiadir. Milletin kazancına göz dikmiş. Yazik lan 10bin tl kadar düşmüş takım.

Konu 10bin tl değil. Bunu görmezden gelse başkaları yapacak.

Nihayetinde marka sahibi kim olursa olsun hakkını arıyor. Kimse de buna hukuken itiraz edemez.

Yarın bir gün sizin de bir markanız olsun ve siz de bu şekilde uğraşın, o zaman anlarsınız ne olduğunu.

Bu arada başka suçlar ile kıyaslayanlar; maalesef çok cahilce!

wmaraci
reklam

SeceAVM SeceAVM Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek E Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** E**
  • Mesajlar 347
  • Beğeniler 52 / 82
  • Ticaret 1, (%100)
yilmaz70 konuyu tamamen siz yanlış anlamissiniz sanırım ben neden hakkını arıyor demiyorum haklı %100 hemde benim burdaki saniklığım tamamen elime geçmeyen dropshipping mağduriyetimi gidermek istemem . Yalnızca budur . Diger suçlarla kıyaslamayın sebebi ise az önceki mesajımda belirttiğim gibi ne suclular beraat ederken bir logo yüzünden ceza almak sizce mantikli mi ? Tecavüzcü birinin hayatını karartıyor eli kolu sallıyor dışarda ben bir logo kullandın kimseye bı zarari yok hani hayat karartma cana kıyma gibi ama ceza alacağım varmı böyle bir adalet ?

NeMerak NeMerak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 657
  • Beğeniler 14 / 213
  • Ticaret 11, (%100)
Açıldığı günden beri takipteym konunun :) iyi ertelenmiş işte

VaveTR

Link Link WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 1546
  • Beğeniler 379 / 426
  • Ticaret 46, (%100)
Bisey olmaz diyenler kendileri yapsin da goreyim.teliften dolayi para cezasi alicaksin.bilmiyom etmiyom dropshoping excel bu bahaneler seni kurtarmaz.

Deneme
wmaraci
wmaraci

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

SeceAVM adlı üyeden alıntı

yilmaz70 konuyu tamamen siz yanlış anlamissiniz sanırım ben neden hakkını arıyor demiyorum haklı %100 hemde benim burdaki saniklığım tamamen elime geçmeyen dropshipping mağduriyetimi gidermek istemem . Yalnızca budur . Diger suçlarla kıyaslamayın sebebi ise az önceki mesajımda belirttiğim gibi ne suclular beraat ederken bir logo yüzünden ceza almak sizce mantikli mi ? Tecavüzcü birinin hayatını karartıyor eli kolu sallıyor dışarda ben bir logo kullandın kimseye bı zarari yok hani hayat karartma cana kıyma gibi ama ceza alacağım varmı böyle bir adalet ?

Ben size cevap vermedim, neden kendi üzerinize alıyorsunuz ki?

Tüm suçların yeri ve cezası ayrıdır. Birileri tecavüz ediyor diye herkes tecavüz etme hakkına sahip olmadığı gibi birileri marka hakkına gasp ediyor diye başkaları da bu hakka sahip değildir.

Marka sahipleri ciddi yatırımlar yaptıkları gibi kendi markalarını da korumak zorundalar. Esas bu nokta hep gözden kaçırılıyor maalesef. Marka sahibi kişi/kurum kim olursa olsun cezai yaptırımların uygulanmasını istemekte haklıdır maalesef.

Hep derim; az empati yapmalıyız. Kendimizi karşı tarafın yerine koyabilmeliyiz.

Burada konu olan tecavüz vs değil, marka! Örnek vermek maksadı ile olsa dahi başka suçları dile getirmek yanlış. Burada adaleti bizler sağlamıyoruz. Yetkili mercilerin elinde kanunlar var ve ona göre hareket ediyorlar. Dolayısı ile başkalarını suçlamak siyaset yapmak yerine hak sahibi olana az da olsa hak vermek gerek diye düşünüyorum. Belki marka sahibi ceza nedeni ile kazanç sağlamış olacaktır ama esas yapmak istediği bu ceza ile caydırıcı olmaya çalışmasıdır aslında. Yani her önüne gelen markaya ait şeyleri kullanamasın.

Evet, yaşadığınız durum üzücü. Ama ticaret yaparken riskler vardır ve her zaman dikkatli olunması gereklidir. Umarım hakkınızda hayırlısı olur.

• Üyelik 17.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek E Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** E**
  • Mesajlar 347
  • Beğeniler 52 / 82
  • Ticaret 1, (%100)

HuseyinAKKUS adlı üyeden alıntı

Bisey olmaz diyenler kendileri yapsin da goreyim.teliften dolayi para cezasi alicaksin.bilmiyom etmiyom dropshoping excel bu bahaneler seni kurtarmaz.

avukatmısınız hakimmisiniz ? arabanın önüne atlayan biri oldugu zaman şöfore öldümü öldü ceza alacaksın mı diyecekler ? adam arabanın önüne atladı diyemeyecek mi ? bahane mi bu ? ben burada kimseye bişi sormadım başıma gelenleri adım adım anlatmak istiyorum internette araştırdım bulamadım tek bir konu var oda bjk nin başkasına açtıgı bir dava para cezası falanda almamış bana denilende o 5 seneye kadar bi daha bu suçu işlememk şartıylayoluna devam ediceksin ( karşı tarafın avukat ve dosya masraflrı sanığa ait )

Link Link WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 1546
  • Beğeniler 379 / 426
  • Ticaret 46, (%100)
Telif hakki nedemek ac kitabi oku biraz herseyi hazira bekliyonuz

Deneme

basich basich WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Maliyeci
  • Konum Uşak
  • Ad Soyad L** H**
  • Mesajlar 890
  • Beğeniler 109 / 319
  • Ticaret 8, (%100)

buzmavisi adlı üyeden alıntı

Galatasaray kendi içinde bir camiadir. Milletin kazancına göz dikmiş. Yazik lan 10bin tl kadar düşmüş takım.

Avukatların ekmek parası diye düşünebilirsiniz, aslında galatasarayın olayla pek bir ilgisi yok. Boşanırken avukata adınıza dava açılması için falan vekalet verirsiniz. Nafaka gecikirse size danışmadan tak dava açar. çünkü pi* ekmeğinin peşindedir. Karşıdaki ödermi ödeyemezmi bakmaz. Dava açınca kendi parasınıda erkek tarafından alır tabiiki. Bu da öyle 1 ay içinde kaç böyle dava denk getirirse kendi payını o tazminattan alır. Yoksa galatasaray napsın 10bintl yi.
SeceAVM

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 17.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek E Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** E**
  • Mesajlar 347
  • Beğeniler 52 / 82
  • Ticaret 1, (%100)

HuseyinAKKUS adlı üyeden alıntı

Telif hakki nedemek ac kitabi oku biraz herseyi hazira bekliyonuz

Telif hakkının ne olduğunu çok iyi biliyorum .ancak sen hala olayı anlamadın sanırım ben adamların hakkına girmedik demiyorum . Senin için kısa bir özet geçeyim istersen Ali diye biri var ben Ali'den excel alıyorum buraya kadar tamam ise okumaya devam et değilse satirbasindan bidaha gel , aldığım excelin içinde telif. Hakkı içeren bir kaç ürün var bunlardan biri de GS logolu çakmak satıldı alan kişi avukat dava açtı logoyu kullanıyor diye buraya kadar da anlasildiysa devam edelim n11 de Excel yükleyince yada manuel yasak bir isim logo veya lisansiz ürün var ise engelliyor bir örneğini aşağıya koyuyorum engellenen urunler otomatik durdurulduğu için bende 3000 tane ürünü tek tek kontrol etmedim ürünlerin geneli kendi imalatı olduğu için kontrol etmiyordum . Bende açılan bu davada sorumluluğun bana ait olmadığını n11 in sistemine güvendiğim + Ali'nin bunu inkar etmediğini ürünün hiç bir şekilde bana ulaşmadığı ni kendisinin kargoladigini kabul ediyor bir sonraki duruşmada bunuda belirticek. Bu kadar . TEKRAR DİYORUM ADAMLAR %100 HAKLİ . SADECE BEN CEZA ALMAMAK İCİN SİCİLİME 5 SENE MUHABBETİ İSLENMESİN DİYE UGRASİYORUM (ceza dediğim para )

Konuşmama kızacak isen senin 2 mesajında yazdığın telaffuz ile yazdım bende ...

• Üyelik 17.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek E Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** E**
  • Mesajlar 347
  • Beğeniler 52 / 82
  • Ticaret 1, (%100)

basich adlı üyeden alıntı

Avukatların ekmek parası diye düşünebilirsiniz, aslında galatasarayın olayla pek bir ilgisi yok. Boşanırken avukata adınıza dava açılması için falan vekalet verirsiniz. Nafaka gecikirse size danışmadan tak dava açar. çünkü pi* ekmeğinin peşindedir. Karşıdaki ödermi ödeyemezmi bakmaz. Dava açınca kendi parasınıda erkek tarafından alır tabiiki. Bu da öyle 1 ay içinde kaç böyle dava denk getirirse kendi payını o tazminattan alır. Yoksa galatasaray napsın 10bintl yi.

Tabiki kendi işini yapıyor yaptıkları anlaşmaya göre aldığının paranın yüzde bilmem kacinsenindir dermistir görevi bu marka hakkını koruma işi sende diye vermişler vekaleti kafana göre takıl yoksa GS demez aha bu logolu ürün satıyor buna dava aç diye ugrasmazlar benle yada başkasıyla

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al