lostyazilim

Dolandırılınca Ne Yapmalıyım ?

5 Mesajlar 1.024 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

Klavuzer Klavuzer O GEMİ BİR GÜN GELECEK Kullanıcı
  • Üyelik 26.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Tarih Öğretmeni
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 297
  • Beğeniler 41 / 41
  • Ticaret 4, (%100)
Bir firmadan telefon siparişi verdim.Telefonum pttye geldi aldım ve parasını ödedim.Ödedikten sonra ürünün yanlış oldugunu gördüm.Hem 2.eldi hemde çin malı telefondu.Hemen firmanın telefon numarasını aradım.Bana kontrol yapacaklarını ve arayacakalrını söylediler.Fazla uzatmıycam.Gönderdikleri yanlış ürünü geri göndermem istediler gönderdim.2 gün oldu.Tekrar aradım ve durumu sordum.Telefonu açan kişi sürekli aramamdan dolayı biraz kızar bir tavırla yanında olsam dövecekmiş giib konuştu ve sürekli aramayın durumla ilgili biz arıycaz saten dedi ve yüzüme kapattı.

Bu duruma göre dolandırılmış hissediyorum kendimi.Ne yapmalıyım.Bir fikir verin.Ödemeyi yaptıgıma dair vs kanıtlar nitelikte belge falan mevcut.

wmaraci
reklam

Byboo Byboo https://www.elitseo.com/ Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Mekatronik Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 955
  • Beğeniler 60 / 224
  • Ticaret 97, (%99)
Fatura var mı?

Elit SEO Reklam Yazılım Tasarım

• Üyelik 26.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Tarih Öğretmeni
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 297
  • Beğeniler 41 / 41
  • Ticaret 4, (%100)

yok.Sadece ödediğimi gösteren bir belge var.

Byboo Byboo https://www.elitseo.com/ Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Mekatronik Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 955
  • Beğeniler 60 / 224
  • Ticaret 97, (%99)
O Firmadan Aldığına dair fatura olması gerekiyor, Fatura olsaydı Bulunduğun il / ilçe de tüketici hakları var, oraya dilekçe ile başvurman yeterlidir, Konu ile ilgili dilekçeyi e devlet üzerinden alabilirsiniz, Ancak Gerçek bir firma ise fatura kesmek zorunda, fatura kesmediyse işin biraz daha zor, ancak elinde bulunan bütün bilgi ve belgeler ile tüketici haklarına gitmelisin,

Elit SEO Reklam Yazılım Tasarım
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 26.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Tarih Öğretmeni
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 297
  • Beğeniler 41 / 41
  • Ticaret 4, (%100)

Byboo adlı üyeden alıntı

O Firmadan Aldığına dair fatura olması gerekiyor, Fatura olsaydı Bulunduğun il / ilçe de tüketici hakları var, oraya dilekçe ile başvurman yeterlidir, Konu ile ilgili dilekçeyi e devlet üzerinden alabilirsiniz, Ancak Gerçek bir firma ise fatura kesmek zorunda, fatura kesmediyse işin biraz daha zor, ancak elinde bulunan bütün bilgi ve belgeler ile tüketici haklarına gitmelisin,

TEŞEKKÜRLER cevap için.Şöyle firmanın adresi falan var.Aldıgım ürünün ödemesini yaptıgım fişrmadan vergi no falan herşeyi var.Fakat işte böyle firmalardan sipariş verdiğim güne lanet olsun diyorum artık.Telefon bugün kargoya verdiler.Yarın aynı saatte geldi.Fakat benim gönderdiğim ürün nedense 2 gündür ulaşmadı.Geri arıycaz sizi diyorlar ama arayan yok.Ben aramasam bukadar ilerleyemezdim.Hatta firma 7 gün içinde para iadeside yapıyor.Ama sanırım kesyorlar paranın bir kısmını.Ben şunu gördüm.Bozuk,hatalı ürün gelir ama yanlış ürün gelir mi üstelik çin malı bozuk,kullanılmış bir ürün.Şimdi burdan firmanın ismini falan vermek istemiyorum.Belki bir umud bekliycem haftaya kadar gelir.Olmadı savcılıga gidicem.Paramı yada doğru ürünü aldıktan sonra forumda firmanın adını vererek şiaket konusu açıcam ki kimse güvenip birşey almasınlar.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al