wmaraci reklam

HayalPerestlik Para Etmez

15 Mesajlar 1.758 Okunma
wmaraci reklam

Kotil Kotil Son oynayışlar.. Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Ögrenci / Yazar / Editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2157
  • Beğeniler 1092 / 743
  • Ticaret 90, (%99)
Merhabalar, bir çok arkadaş görüyorum hayalperestlikten böyle uçuyor. Açık konuşmak gerekirse ayar oluyorum yahu site işinde para var tamam da bu teknoloji meknoloji olacak iş değil. Yahu olur nasıl olur biliyor musun? Çevren olur, özgün olursun bu olmadı mı? Cebinde tomarlar olacak 20-30 la olacak iş değil bu. Bu site işlerinde en iyi para xxx sitelerinde var. Haftada 30 bin kaldıran insanlar var. Tabi ki işin dini boyutu var.

Bazılarına bakıyorum yok site alırım kazanırım yahu tamam hayalperestsiniz hayalinizi kırmayayım diyorum da ulan biz salak mıyız? Gidip başkalarına makale yazıyoruz, kendi sitelerimize yazarız? Ben bu işlerde 6 seneden beri varım hemen hemen her işe girdim yahu site işinde de uğraştım. Bu işler sabır, azim, para ister. Para ama öyle 100 tl 1000 tl değil. Özgün projen vardır biraz düşük bütçeyle girersin olabilir ama gidip Milliyet olsun Webtekno olsun bu sitelere 10 tlyle kafa tutmak?

Sonra neden para kazanamıyoruz? Bende site işlerinden kazanmıyorum, onun yerine gidin başka işler yapın.

Bu işlerden kazanan yok mu? Var tabi ki adam gidiyor İNGİLİZCE site kuruyor. Bu adam kazanır, ama türkçe sitede kazanmak hayalperestlikdir kazanırsın ama baya zor. Gidip girecekseniz İngilizce Niche falan girin emin olun 10 kat daha kazanırsınız.

darkmedya Hayalperestlik fayda etmiyor.

Gece gece bana bu yazıyı yazdırdın ya helal olsun.
Klzmoon Golsime

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

darkmedya darkmedya WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrencilik
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad S** I**
  • Mesajlar 193
  • Beğeniler 10 / 40
  • Ticaret 14, (%93)
Kanka kafam bulanıyor bnm yapacak bişey yk olum zaten direk atılmak istemiyorum ben anında 1000 tl 100 tl isticek bir kisimiyim herşey sırayla olcak denemeden yapılan işte başarılı olamazsın...

GT-S7560 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Üyelik 13.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2157
  • Beğeniler 1092 / 743
  • Ticaret 90, (%99)
darkmedya Deneyenlerin yüzde kaçı başarılı oldu?

Uyanın diyorum yani başarılı olanlar ya özgün projesi olanlar, ya ne yaptığını bilenler ya da cebi paradan şişenler.

darkmedya darkmedya WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrencilik
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad S** I**
  • Mesajlar 193
  • Beğeniler 10 / 40
  • Ticaret 14, (%93)
Haklısın tabi de ölüm biz fakiriz yani ne yapalım ucuz iş gorecez anca makale yazcaz şu olcak bu olcak

GT-S7560 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kotil

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

tashift00 tashift00 WebYapımcısı Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek SEO & Grafik
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 1447
  • Beğeniler 188 / 280
  • Ticaret 62, (%100)
Mantık, sizi A noktasından B noktasına götürür, hayal gücü ise her yere…

Bence hayalperest olmak lazım. Mantık belirli sınırlar içinde olur. Sen mantıklı hareket etmek istersen belirlediğin sınırlar çerçevesinde hareket etmen gerekir. Ama hayal gücünün sınırı yok.

İnternetten örnek vereyim.
- Doğru bir mantık ile yabancı sektörde iyi paralar kazanabilirsiniz.
- Hayal gücünüz ile de internette çığır açabilecek projeler gerçekleştirebilirsiniz.
Kotil

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 13.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2157
  • Beğeniler 1092 / 743
  • Ticaret 90, (%99)
tashift00 İşte, bak ne güzel de diyorsun.
- Hayal gücünüz ile de internette çığır açabilecek projeler gerçekleştirebilirsiniz.

Abi adamlar 10 TL'yle webteknoya kafa tutuyor tinercide bu kadar kafa yok.

Ya gitsin özgün yapsın bak ben ne dedim konuda?

Uyanın diyorum yani başarılı olanlar ya özgün projesi olanlar, ya ne yaptığını bilenler ya da cebi paradan şişenler.

Özgün projen olsun hayalperestlik belki işe yarayabilir ama benim sinir olduğum nokta adam 10 tlyle milyoner olacağını sanıyor.
NETEOR Skaylet

kişi bu mesajı beğendi.

Ozi Ozi . Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Devoloper
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 3052
  • Beğeniler 1 / 941
  • Ticaret 50, (%100)
50 tl ile 1000 tl kazandığım oldu dostum. Hayaller sandığın kadar uç noktada değil. Hemde sıkı sektörde çıkış yaptım. Yani hayalleri olmayan insanlar hayalleri olanlar için yaşarlar. Jim rhon. Sen makale yazıyorsun ama yazdığın adamın hayali var.
WampiR 4u24

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 13.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2157
  • Beğeniler 1092 / 743
  • Ticaret 90, (%99)
Ozi : Fazla hayalperestlik iyi değil biri diyor yok 1 ayda 4 milyon hit alıcam progamla falan filan.
Biri der zengin olacam kolay olaydı..

Benim yazdıklarımın hayali vardır doğru ama benim tepkim aşırı hayalperestlere.

Ozi Ozi . Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Devoloper
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 3052
  • Beğeniler 1 / 941
  • Ticaret 50, (%100)
Dediğin şu yönden haklı adamın sektör hakkında bilgisi olmaz. Girer 10 tl ile çıkış yapmaya çalışır tamam haklısın. Ama 4 milyon hit de emek ister ekip ister yada bilgi tecrübe ister. Hayal kuran kişi o yoldaki her şeyi öğrenir. Bilinçsizce çıkışlar direk düşüşlerdir. Hile hurda ile yapılan kazançlar ile çokta bir yere gelemez zaten.
Kotil

kişi bu mesajı beğendi.

Klzmoon Klzmoon WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek IU.UX / Motion graphic design
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 314
  • Beğeniler 222 / 176
  • Ticaret 0, (%0)
Katılıyorum Kotil 'e forumda sürekli teknoloji siteleri kuranlar görüyoruz. İçimden diyorum bir kaç ay sonra tutmadı diye gene kapanacak olan bir site. Türkiyede teknoloji sitelerinin kazanması zor. Webtekno SDN DH TeknoSeyir ve buna benzer ofis şirketleri var. Bu adamlar günde 30 makaleden fazla giren büyük ofislerden bir kaç tanesi. Adamların haftalık kazancı normal bir üyenin aylık kazancından fazla.

Hayalperestlik iyidir fakat gireceğimiz işe sermayesiz ve plansız ve en önemlisi sektör bilgisi olmadan girmek çok yanlış dediğim şey teknoloji odaklı sitelerine değil teknoloji konusunu örnek olarak verdim Kotil'inde örneği gibi. Logo ve teması bile plansız şekilde Hazırlanmış siteler var. Domain ve host bağlayıp bu siteyle bir yerlere gelebileceğini sanan arkadaşlar var forumda. Malesef bu tür adımlarda kar'dan çok zarara uğrarsınız üzülen siz olursunuz.

Bir site açıyorsanız Logo çalışması ve tema çalışması adam gibi olması gerek. İçerik planlamaları ve site çalışmalarını düzgün şekilde yürütmek gerek. Siteden gelen en ufak parayı cebe atmak yerine siteye yatırmak doğrusu olacaktır. Hatta siteye fırsat oldukça yatırım yapmak gerek. Demek o oluyor ki hazırlıksız iş, iş değildir. Forumda açılan sitelere daha çok özen gösterilmesi kanaatindeyim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al